Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:05 pm



Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
 Сензор за налягането на вторичен въздух на Легаси IV -2005г. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Окт 06, 2014 7:07 pm
Мнения: 16
Местоположение: Ямбол
Автомобил: Subaru Legacy 2.0R 2005
Телефон: 0887774517
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги.Пускам темата, защото имам проблем със сензора за налягане на вторичния въздух.Това не позволява на Cruise Control-a ми да работи и е доста дразнещо поне за мен.Четох в разни форуми (американски) за същия проблем, но решение там не намерих.Поне не читаво и евтино едновременно.Значи механика ми провери и откри следното: помпата за вторичния въздух работи ок. сензорът за налягане на вторичния въздух при изключена помпа показва 4.85 волта на изхода.Когато включим помпата принудително (директно през акумулатора), показанието на този сензор спада само със 0,07 до 4.78 и не знаем дали това е нормално. Някой дали има представа какви трябва да са показанията на този сензор, който само бърка нещата ,а на практика не влияе на работата на двигателя.Искам лампата на Cruise Control-a ми да спре да мига и той просто да работи.
Благодаря и се извинявам за лаишкото обяснение.

_________________
Ако не намираш път,прекарай път... със Subaru

Пет Мар 27, 2015 9:47 pm
Върнете се в началото
Профил YIM

Регистриран на: Пон Окт 06, 2014 7:07 pm
Мнения: 16
Местоположение: Ямбол
Автомобил: Subaru Legacy 2.0R 2005
Телефон: 0887774517
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Това е въздух ,който помпата вкарва преди катализатора, докато колата не е загряла достатъчно от 30сек. до 1.30мин.Това поне разбрах от механика ми.

Ето схема на системата за вторичен въздух, сензорът(квадратната плочка) е върху клапата от дясно.Дали мога да намеря показанията му при правилно функциониране на системата.Механика ми предложи да намерим някой със същия двигател и да го помолим да замерим стойностите на този сензор.Отнема 7-8 минути.Нищо не се разглобява.Само мултицет и добро желание!

_________________
Ако не намираш път,прекарай път... със Subaru

Пет Мар 27, 2015 10:21 pm
Върнете се в началото
Профил YIM

Регистриран на: Пон Окт 06, 2014 7:07 pm
Мнения: 16
Местоположение: Ямбол
Автомобил: Subaru Legacy 2.0R 2005
Телефон: 0887774517
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
това е схемата:
https://www.google.bg/search?q=subaru+l ... B640%3B363

_________________
Ако не намираш път,прекарай път... със Subaru

Пет Мар 27, 2015 10:22 pm
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 11:37 am
Мнения: 1886
Местоположение: София
Skype: JBLmusic
Автомобил: Impreza3.3 Impreza H6T Subaru SVX
Рейтинг: 622
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това не е помпа, а въздуходувка. Прави дебит, а не налягане. Служи за екология.
Аз лично бих я разкарал при първия симптом за проблем, но това си е лично мое мнение.

_________________
1040 Subaru Workshop - Обслужване и поддръжка на Субару.
Тенчо Владев-0896404074

Съб Мар 28, 2015 10:00 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пон Окт 06, 2014 7:07 pm
Мнения: 16
Местоположение: Ямбол
Автомобил: Subaru Legacy 2.0R 2005
Телефон: 0887774517
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Моят механик и вика прахосмукачка.Обмисляме да я премахнем, но как да излъжем системата, за да не търси показания на сензора за вторичния въздух?Дайте идеи.
Благодаря на всички.

_________________
Ако не намираш път,прекарай път... със Subaru

Съб Мар 28, 2015 12:15 pm
Върнете се в началото
Профил YIM

Регистриран на: Пон Окт 06, 2014 7:07 pm
Мнения: 16
Местоположение: Ямбол
Автомобил: Subaru Legacy 2.0R 2005
Телефон: 0887774517
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ако всичко е по план, до дни ще имам решение на проблема със системата за вторичен въздух.После ще пусна телефона на механика ,който ми решава проблемите, за да помогне и на други колеги с подобен проблем.Стискайте палци, решението трябва да е в пъти по евтино от това което предлагат американците.

_________________
Ако не намираш път,прекарай път... със Subaru

Сря Апр 08, 2015 8:38 pm
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има доста информация за Air Pump Delete subaru..
Дали е точно този двигател не знам, само дето е много за четене.
Слагат тапи някакви и после има някакъв сензор за атмосферно налягане , който се преправя в един от клапаните.

Не вярвах че Субару правят такива неща.. да духаш в ауспуха за да излъжеш еко нормите... :facepalm:

Сря Апр 15, 2015 1:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юни 20, 2014 8:39 am
Мнения: 81
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Legacy 2.0R AT 2007
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
subarist написа:
Не вярвах че Субару правят такива неща.. да духаш в ауспуха за да излъжеш еко нормите... :facepalm:

В Рим по римски :)

_________________
Таралежът е птица упорита,не го ли ритнеш - не полита!

Сря Апр 15, 2015 1:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 06, 2014 7:07 pm
Мнения: 16
Местоположение: Ямбол
Автомобил: Subaru Legacy 2.0R 2005
Телефон: 0887774517
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Проблема със сензора за налягане на вторичен въздух беше решен успешно от механика при когото ме насочиха.Човека явно има сиво вещество ,защото не ми предложи да сменяме части докато ми се завие свят от сметки, а попрочете където трябва и вникна в проблема и сам измисли читаво решение ,което се погрижи за данните на датчика.В резултат "Cruise control"-a вече функционира.Ако някой има подобни грижи ,ще му дам телефона на механика - Румен ,за да си комуникират.Срещу 140 "камъка" усмивката не слиза от лицето ми докато си ускорявам и намалявам от волана. =D>

_________________
Ако не намираш път,прекарай път... със Subaru

Пон Май 11, 2015 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 9:11 am
Мнения: 459
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 GX 00`
Телефон: 0878934770
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко да се включа и аз по въпроса ;)
Този клип го изгледах съвсем скоро, така че когато сваляте мотор (все някога ще стане) може да го вземете в предвид и да си нямете повече ядове :)
https://www.youtube.com/watch?v=5u0IXKciSGs

Съб Май 30, 2015 12:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 9:46 am
Мнения: 261
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X,MT,158hp
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мойта така наречена въздуховодка вземала та гръмнала.И всичко това в мое отсъствие и в ръцете на жена ми-то беше една паника,то беше едно чудо и обяснения по телефона :D Защото постоянно караме малчуганите а колата има газово.Жена ми зарязала колата насред пътя като се страхувала да не гръмне цялата кола.Та добре,че един приятел се отзова и реагира адекватно и взе че я махна.Оказало се,че релето залепнало и цял ден се въртяла и накрая станала на парчета.Надявам се,че няма да има проблем ако я няма(поне и той каза така).Живот и здраве скоро колата ще влиза в бокса за смяна на няколко неща и ще питам специалиста дали изобщо има нужда от такава(предполагам ,че ще е цифра както всичко друго).
:beer: за въздуховодките

Сря Яну 06, 2016 6:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 4:53 am
Мнения: 32
Местоположение: Ruse
Автомобил: Subaru Forester 2.0X AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги,
някой може ли да ми каже как да измеря тоя сензор за вторичния въздух от помпата за вторичен въздух? Има ли начин, какво трябва да връща като информация? Виждам 5 пин на буксата трите по тънки са за сензора, който е вграден в клапана но как да го замеря дали е в ред?? Какво трябва да дава и кога?

Сря Май 16, 2018 6:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 10:51 pm
Мнения: 295
Местоположение: София
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Какъв е новият ни проблем - ами, добре предъвкан стар проблем ](*,) Виж тук: viewtopic.php?f=4&t=20603 Там има и напреженията и начина за решаване.

_________________
FORESTER 2.0R AT 158HP 2007 ГИ Romano Antonio LPG

Чет Май 17, 2018 11:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор