Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
 Дефлектор за напречни греди 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

след известно време търсене на някаква тънка оферта за дефлектор (inno или thule) в щатския ebay, накрая най-евтиното, което намерих излизаше $60 със склонност да надмине $100-те след таксите за доставка до БГ, евентуално мито, ддс., освобождаване от митници, нерви :-~

Ето вариант как сами да си направим дефлектор за около 35 лв.

Колебаех се между класическия дизайн на Thule 555 и Yakima, в последствие се спрях на второто:

ИзображениеИзображение


1. Изпратих векторено изображение (прикачен) до фирма, която се занимава с изработка на рекламни материали и предлагат лазерно рязане Има ги доста и цените им за услугите
варират също доста.

Помолих ги да ми изрежат фигурата от файла от плексиглас 5мм. Дължина на основата 32" или 81 см. и да го оразмерят пропорционално. За плексигласа и рязането ми взеха общо 20лв.

2. Останалите материали:
- адаптори за квадратни греди Thule - продавалник
- 1м. алуминиев профил 2х25мм - Ташев§Галвинг (железария)
- черен спрей - Ташев§Галвинг (железария)
- гумено уплътнение за прозорци - Ташев§Галвинг (железария)
- крепежи - Ташев§Галвинг (железария)

Изображение

3. Нарязваме профила на три равни части (с ножовка става идеално)
Пробиваме повечко дупки в профилите около местата за фискиране към гредите и крилото, за да има място за напасване (най-добре щеше да е ако профилите имаха готови
надлъжни прорези подобно на регулируемите планки, но не можах да намеря, където търсих...);

4. Огъваме профилите на 45 градуса (като в час по трудово - с ръчичка и транспортир) и ги боядисваме заедно с плексигласа;
5. Монтираме самозалепващата се гумена лента от долната част;


Ето крайния резултат. След монтажа стоплих, че ще е по-добре адапторите да не стърчат така отгоре, а да са от долната страна на гредите. Затова е важно на стъпка 3 да се пробият повечко дупки на страната за фиксиране на крилото, за да може да се регулира нагоре-надолу при нужда. Аз ще трябва да го направя допълнително, но първо през уикенда ще имам възможност да тествам нивото на шума на дълъг път :race:

ИзображениеИзображениеИзображение


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 22

Пет Окт 23, 2015 5:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 1:09 pm
Мнения: 127
Местоположение: София
Автомобил: Forester, 2.0, 2006
Телефон: 0878 45 42 96
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
А как ще монтираш кутия върху гредите?
Може би закрепването трябва да е под гредите.

_________________
http://picasaweb.google.bg/lh/photo/8J0N3WqbB64Ty81EFi-Emg?feat=directlink

Пет Окт 23, 2015 9:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
точно така, но за целта ще трябва да разпробия наклонената част на профилите малко по-нагоре. Не го съобразих, че ще има тънък момент с напасването, за да си пробия няколко дупки още преди да го тествам...

сега ще карам уикенда така и като се прибера ще го оправя ;)

Пет Окт 23, 2015 9:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А има ли смисъл от дефлектора, когато си и с кутия?

Съб Окт 24, 2015 8:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 13, 2012 3:24 pm
Мнения: 205
Местоположение: с. Труд обл. Пловдив
Skype: bat_rado3
Автомобил: легаси 2002
Телефон: 0898735912
Рейтинг: 40
От звездите одобрен
Отговори с цитат
има, при това голям

Съб Окт 24, 2015 9:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 12:21 pm
Мнения: 457
Местоположение: Burgas/Smolian
Skype: Anton Dimov Yankov
Автомобил: XV 2018 1.6Comfort AT
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Моите свирят само когато я няма кутията отгоре.Иначе бих си ги возил постоянно отгоре.А това че евентуално ще има повишен разход на гориво свързан с гредите не го мисля.Иначе автора на темата се е справил доста добре. :good: Не знам дали си се сетил,да поръчаш фолио с някакъв надпис в същата фирма която ти го е изрязала,и да го поукрасиш малко.Ще стане заводско.

Съб Окт 24, 2015 10:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
и мен ми се струва, ако има кутия няма да има толкова смисъл от крилото, защото тя на практика блокира завихрянията по горната повърхност на гредите, които причиняват виенето..

@ Anton: поръчал съм и стикери как :D като ще е гарга, да е рошава!

Съб Окт 24, 2015 4:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 13, 2012 3:24 pm
Мнения: 205
Местоположение: с. Труд обл. Пловдив
Skype: bat_rado3
Автомобил: легаси 2002
Телефон: 0898735912
Рейтинг: 40
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Другата ми кола е с люк , с кутия без дефлектор , а отворя люка всяка летяща гад е вътре, да не говоря за вятъра. И аз си направих ( е не толкова ефектен) и всичко заспа. Няма значение дали съм или без . Извинявам се за спама. Колегата се справя чудесно.

Съб Окт 24, 2015 6:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:58 pm
Мнения: 27
Местоположение: София, Младост
Автомобил: forester 2.0 XT 2003
Телефон: 0897370523
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги. Сутринта монтирах гредите и излезнах с колата. От 70км нагоре започна такова свистене, че се ошашках :shock: Бързо стоплих за какво иде реч, казвали са ми че гредите свирят, но не очаквах да е толкова силно... наскоро се справих с шума от прозорците, сега обмислям изработката на дефлектор.Явно на нашия пазар не се предлагат, пък и цената едва ли ще е оправдана предвид простотата на изработката. Смятам да ползвам еталбонд, защото дори няма да се налага да боядисвам, пък ще видим :)

Вто Дек 25, 2018 4:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Провери дали имат капачките отстрани. Много свирят, ако са просто едни кухи тръби и стават като флейти :D

Вто Дек 25, 2018 7:00 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Или от празни Т канали в които нормално имат гума...или ако си я махнал за да сложиш нещо малко като ски багажник. Също така правилно ли си го монтирал ако са тип крило....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Вто Дек 25, 2018 8:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:58 pm
Мнения: 27
Местоположение: София, Младост
Автомобил: forester 2.0 XT 2003
Телефон: 0897370523
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Гредите не са тип крило,гумата от горната страна е на място, но е на парчета, предполагам заради ски багажника на предишния собственик.Тапите са на място и мисля че съм монтирал всичко правилно. От долната страна обаче, каналите, които позволяват реглажа по широчина, са си празни, не знам трябва ли да има гума там но това е лесно решим проблем. Звука , между другото, е точно като от флейта :) .Купих гредите единствено за да си карам сноуборда, за момента нямам нужда от куфар така че пътуването до Витоша или Боровец ще издържа и така. Колкото до рефлектора...смятам да си направя, работата ми е такава, че разполагам с всевъзможни “ подръчни” материали, няма да е трудно да се получи нещо неразличимо от фабричните модели. Ако пък не върши работа, здраве да е :beer:

Сря Дек 26, 2018 9:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Шум от каването ма сноубовда ще има всъщност. Всичките алуминиеви профили имат посока как да се сложна май без тия От Лидл.
Ако кажеш модел може и да Ина инфо З съжаление квадратните железни шумят повече. ПС: аз съм пробвал с оригинална субару кутия и греди и над 170-80 -90става много шумно и н дразнещо


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сря Дек 26, 2018 7:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор