Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:56 am



Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
 Виене на субару форестър 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Фев 20, 2016 7:13 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравеите колеги имам много странен проблем.Като си карам и подам газ при 60-70-80км най вече за четвърта скорост се чува виене.Това става само при първоначално подаване на газ.Всеки ми казва различно.Казват че е от четирите лагера в раздатката,но аз чувам виенето от зад и според мен е от диференциала.Като го вдигна на подемник се чува отзад и диференциала много се напича.Според вас откъде може да е това виене.Ако е от диференциала подлежи ли на ремонт или да го сменя?

Съб Фев 20, 2016 7:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 20, 2016 7:13 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги помагаите днес смених диференциала и виенето продължава?

Вто Фев 23, 2016 7:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Лагер главина

Вто Фев 23, 2016 11:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 20, 2016 7:13 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ако е лагер главина ще вие постоянно,а тук вие само при първоначално подаване на газ.

Вто Фев 23, 2016 11:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 11:37 am
Мнения: 1886
Местоположение: София
Skype: JBLmusic
Автомобил: Impreza3.3 Impreza H6T Subaru SVX
Рейтинг: 622
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако не отговаряме ще продълажваш ли да сменяш още части?

_________________
1040 Subaru Workshop - Обслужване и поддръжка на Субару.
Тенчо Владев-0896404074

Вто Фев 23, 2016 11:53 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Фев 20, 2016 7:13 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Еми питам някой може да знае нали за това е този форум?

Чет Фев 25, 2016 12:23 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 11:37 am
Мнения: 1886
Местоположение: София
Skype: JBLmusic
Автомобил: Impreza3.3 Impreza H6T Subaru SVX
Рейтинг: 622
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега slavckc, не виждам да сте писал по темата, а сте ми дали негативен feedback без дори описана причината за това. Бихте ли се обосновали защо получих първия си негативен feedback точно в тази тема и точно от вас, който очевидно не сте дали съвет на колегата.

Към автора на темата:

Колега, пишеш за някакъв проблем. 3 дни след като няма отговор в темата ти си сменил дадена част на колата си.
Проблема остава. Сега отново търсиш съвет. Как ще постъпиш ако хората не се отзоват на проблема ти, защото може да са нямали същия проблем? Продължаваш сам да сменяш части, докато ти писне и накрая да кажеш писна ми от тази кола.
Това със смяната на дифа е доста крайна мярка и аз лично бих я предприел само ако съм на 100% сигурен в диагнозата. Преслуша ли всеки лагер като си отдолу под колата със стетоскоп или друг уред за да кажеш точно дифа е и ще го сменя? Надявам се да си го имал дифа в резерва за всеки случай и сега да си го сложил за пробата само.
Сигурно ли е, че дифа, който е сложен е в перфектно работещо състояние?

Поздрави и без лоши чувства!
Градивната критика понякога решава доста по - големи проблеми.

_________________
1040 Subaru Workshop - Обслужване и поддръжка на Субару.
Тенчо Владев-0896404074
 20

Чет Фев 25, 2016 1:08 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 3:34 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна
Skype: slav_ckc
Автомобил: Forester 2018, 2.5, CVT
Телефон: 08889566нулашест
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Извинявай колега 1040, дори не знаех, че съм ти дал отрицателен вот. Нямам никаква причина да го правя. Компа стои постоянно включен и ако е останала отворена тази тема, подозирам, че дъщеря ми е направила нещо. Чета всички теми, защото винаги научавам нещо ново. Не знам как е станало всичко това. А как да оправя недоразумението? Искрено съжалявам, дори не знаех, че е станало така. Съжалявам и за оспамването на темата. Ако могат модераторите да оправят кашата.

Пет Фев 26, 2016 10:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 11:37 am
Мнения: 1886
Местоположение: София
Skype: JBLmusic
Автомобил: Impreza3.3 Impreza H6T Subaru SVX
Рейтинг: 622
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Простено ти е вече. Дай разумен съвет на колегата и всичко ще е наред :)
Поздрави!

_________________
1040 Subaru Workshop - Обслужване и поддръжка на Субару.
Тенчо Владев-0896404074

Пет Фев 26, 2016 4:09 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
pesho_82 написа:
Ако е лагер главина ще вие постоянно,а тук вие само при първоначално подаване на газ.


Ами не вие постоянно, за да вие постоянно значи е много зле и ще я усетиш. Ние с Миро (сервиза във Варна) слушахме и не можахме да разберем откъде шуми. 3 години по-късно с повечко багаж и виновника се обади - задна лява. Пробвай това с натоварването.

Вто Мар 01, 2016 8:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да използвам темата за моя проблем.
Вчера установих ,че чувам лек шум в задната част на автомобила.Досега явно не съм го чувал,защото в повечето случаи нямам спътници и карам на отворен прозорец/без климатик/и малко по силна музика.Но вчера рано сутринта без музика и затворен прозорец това ми направи впечатление.Шумът е след 60 км/ч и е постоянен/ лек/ ,не се увеличава с увеличаване на скоростта.Спирах пипах задните главини,диферинциал -няма нагряване.В диференциала има масло/преди 20х си го смених сам/.Четирите гуми са купувани нови,вече са на 25х.Като се прибрах помолих приятел да шофира , а аз на задната седалка се ослушвах отляво и отдясно.В дясната част се чува,но пак казвам шумът е лек.Ясно е че от статично положение и вдигната дясна задна гума няма как да я завъртя на ръка да се убедя че е този лагер е за смяна
Та на въпроса :как да установя със сигурност че е десен заден лагер? ,че никак не е евтин/97 лв./

Пон Окт 08, 2018 1:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Карай, докато се развие повече и може със сигурност да се установи, че е от него. :pardon:

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Окт 08, 2018 4:18 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така е наи-правилно,но направо "полудявам" от такива шумове.Ще прежаля 150лв. и ще я закарам да го сменят.

Пон Окт 08, 2018 5:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Заден десен лагер се оказа както предполагах.Лекото виене изчезна след смяната и тестването преди малко.

Вто Окт 09, 2018 4:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор