Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:21 pm



Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща
 Решение за увиснала задница 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 9:46 am
Мнения: 261
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X,MT,158hp
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Имам един може би ”глупав” за някои въпрос: на Каяби амортисьори мога ли да сложа Педдерс пружини,някой правил ли го е и има ли ефект?Те станаха май 3 въпроса :giggle:
Благодаря предварително!

Пон Авг 24, 2015 11:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами защо да не може... За ефекта - не е ясно, става с проба...

Вто Авг 25, 2015 7:48 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 9:46 am
Мнения: 261
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X,MT,158hp
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
И аз така си мислих,но да питам знаещите ...:good:

Вто Авг 25, 2015 9:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 28, 2015 3:51 pm
Мнения: 12
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Конкретно, към колегата Александров,виждам че си доста запознат,благодаря за насоката към темата,въпросът ми е, за модела Форестър 2002-2006 самонивелиращите амортисьори имат ли различнии модели и размери във височинната

Сря Авг 26, 2015 7:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Самонивелиращите са само фабричните и са само един вид. Не съм чул за алтернативни. Ако има те може да са с различни параметри ама то изобщо няма камоли разнообразни видове...

Сря Авг 26, 2015 8:05 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Юни 28, 2015 3:51 pm
Мнения: 12
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря ти значи моят проблем,остава в пружината.

На старото фори 99г бяха си японски но не саморегулиращите а нормалните газ-масло и като ги сравня със саморегулиращите идват с около 1.5см по високи и разликата във висенето при новото 2003(от ляво виси) е точно такава, за това те питам :(

Станах фанатик ](*,)

Сря Авг 26, 2015 8:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
аз се смеех с въздушното ма пак дойдеохме на вашто, как ще се опедестриме накрая и ние.
Проверих при Любо на около 1700 лв се опедерсвам с окачане за аутбек и труд.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Авг 27, 2015 7:22 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 28, 2015 3:51 pm
Мнения: 12
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Братлета все още не мога да взема решение дали да сменям нацяло задните макферсони,просто видимо амовете са здрави,някой може ли да каже на саморегулиращите амове стават ли пружини кайаба :idea:

Съб Авг 29, 2015 1:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 27, 2011 4:29 pm
Мнения: 311
Местоположение: Ботевград
Автомобил: Forester SG 2.0 MT 1.6 inch lift
Телефон: нула886495045
Рейтинг: 546
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пружините са едни и същи, разликата е в дебелината на навивиките(говоря за Фори SF).

_________________
Ремонт на ръчни скоростни кутии.
Петър Иванов-нула886495045

Съб Авг 29, 2015 9:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 28, 2015 3:51 pm
Мнения: 12
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря колега моето е 2003г мисля че е SG

Вто Сеп 01, 2015 11:15 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги , след като смених задни амове и пружини Каяба , колата отзад стана 465 мм. Предполагам на по-твърди пружини се дължи , или ? Проблем ли е тази височина и как да я вкарам в нормите ? Реглаж налага ли се и дали ще може при тази височина ? Става въпрос за S Turbo - 2000 Г .

Нед Юни 26, 2016 11:00 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 1:56 pm
Мнения: 136
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Forester S Turbo MY99
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги, ще посъживя малко темата. Взех си комплект задни амортисьори и пружини pedders нормална височина, като пружините са прогресивни т.е. в единият край намотките са по-гъсти, отколкото в другия, като на снимакта Изображение

Въпросът ми е някой знае ли някой как трябва да бъдат ориентирани т.е. кое е горе и кое долу? Виждал съм при други производители че гъстата намотка е задължително отгоре, но никъде не намирам информация за конкретния модел.

Сря Окт 05, 2016 1:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 9:52 pm
Мнения: 212
Местоположение: София
Автомобил: Outback '03 B12 EJ251 E-4AT
Рейтинг: 182
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Обичайно пружините са конусни, т.е. вътрешния диаметър не е един и същ в двата края. За случаите обаче, при които пружината е цилиндър, тампона се монтира върху тази страна на пружината, която осигурява повече контакт с леглото на тампона.
Не знам дали прикачената снимка е действителна, но на тази пружина тампона би трябвало да се монтира върху долната част, т.е. пружината трябва да се монтира обърната на 180*.
Друго специфично е, че в повечето случаи една пружина винаги ляга с единия си край по-добре в чашката на амортисьора, която чашка обичайно също предполага известна прогресия.
Някои производители на пружини скосяват/изрязват под ъгъл завършека на пружината от страната, върху която се монтира тампона.

Сря Окт 05, 2016 2:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 1:56 pm
Мнения: 136
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Forester S Turbo MY99
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Това е снимка на пружината директно от сайта на производителя без моя намеса. По въпроса за формата - почти убеден съм че е цилиндър, лошото е че вече са на колата и няма как (или поне много трудно) да измеря и искам да знам дали да я връщам за рекламация на майстора.

Сря Окт 05, 2016 4:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
spit_fire написа:
Това е снимка на пружината директно от сайта на производителя без моя намеса. По въпроса за формата - почти убеден съм че е цилиндър, лошото е че вече са на колата и няма как (или поне много трудно) да измеря и искам да знам дали да я връщам за рекламация на майстора.

обади се на Любо и го питай , веднага ще ти отговори.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Окт 06, 2016 7:11 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 1:56 pm
Мнения: 136
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Forester S Turbo MY99
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Реших да пия директно вода от източника и писах на Pedders, като цитирам отговора.

Thank you for your enquiry.
The closer wound coil sits on the seat of the strut, ie the bottom.

Въпросът е решен, благодаря на отзовалите се :beer:

Чет Окт 06, 2016 7:46 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 29, 2015 11:19 am
Мнения: 219
Автомобил: пробита лейка
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
spit_fire написа:
Реших да пия директно вода от източника и писах на Pedders, като цитирам отговора.

Thank you for your enquiry.
The closer wound coil sits on the seat of the strut, ie the bottom.

Въпросът е решен, благодаря на отзовалите се :beer:


Ще може ли превод в ефир :beer: ?

Иначе от къде ги купи пружините, тук от България или по нета ?


Последна промяна CANCEL на Чет Окт 06, 2016 8:23 am, променена общо 1 път


Чет Окт 06, 2016 7:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Прогресивната част от пружината е откъм чашката на амортисьори, оем сти пружините са същите и се слагат така. Пружините за форко сф и импрези до 2002 са цилиндрични, останалите са стеснващи се в горния край поради смяна на вида заден макферсон тампон.

Чет Окт 06, 2016 8:19 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 1:56 pm
Мнения: 136
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Forester S Turbo MY99
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колегата преди мен е отговорил: по-гъстата навивка е към чашката на амортисьора т.е. надолу. Иначе ги взех от тук, цените от Англия + доставка са почти идентични с офертите на местния пазар, но без разправиите.

Пет Окт 07, 2016 7:16 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 26, 2010 1:48 pm
Мнения: 15
Автомобил: subaru forester 2.0 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Малко инфо и от мен.Имам Фори модел SH т.е.2008г. преди около три години ми изпусна единия от самонивелиращите амортисьори.Купих комплект пружини и обикновенни амортисьори и ги подмених.Използвах само старите тампони.Всичко беше ок. до преди месец когато забелязах,че единия амортисьор отново е изтървал.Поръчах си кит на Pedders пълен комплект директно от сайта им-всичко идва сглобено ам. ,пружина ,тампон.Доставка с фирма до Бг.20лв.След монтажа им ми направи впечатление,че задницата стои по високо от преди,като с предните в никакъв случай не беше виснала.Също така видях ,че на старите прахоуловителите не бяха монтирани правилно,което според мен е довело до ртазвалянето на амортисьора.-така ,че следете внимателно какво правят "майсторите".Дано съм бил полезен за някой.

Пет Окт 07, 2016 5:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор