Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:33 pm



Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща
 Recall за Субару в Европа, каква е процедурата в БГ 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
По принцип, често има така наречните recall акции за коли, за да бъдат подменени определени дефектирали части.

Знаете ли обаче каква е процедурата в България за автомобили, на които ние сме n-ти поред собственик и са закупени да кажем в Германия, Швейцария, Италия...?

Повод да задам този въпрос е следната статия: http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... -a-jertva/

Цитат:
50-годишна американка стана 16-ата жертва на дефектните въздушни възглавници на японския производител Takata


След като проверих тук: http://icsw.nhtsa.gov/safercar/rs/takat ... alist.html, се оказа, че една сериозна част от Субитата в БГ попадат в този списък:


Subaru

2003-2006 Subaru Baja
2009-2011 Subaru Forester
2004, 2006-2011 Subaru Impreza
2003-2011 Subaru Legacy
2003-2011 Subaru Outback
2006-2011 Subaru Tribeca


Има и линк как да си провериш по ВИН дали не попадаш в списък за такъв рекол/подмяна, но е само за коли произведни в Америка, или поне на мен ми дава следният резултат:

Цитат:
An error occurred with your request. Subaru of America, Inc. does not recognize your VIN. Please contact Subaru of America, Inc. by email at [email protected] or go to their website http://www.subaru.com/customer-support.html for recall information about your vehicle.


За съжаление не успях да открия каква е процедурата в Европа за подобни акции и като цяло се чудя дали някой знае как се постъпва, при положение, че тук има десетки различни представители и кой би трябвало да поеме подобна смяна - офоциални сервизи или просто ние като последна дупка на кавала ще пием по една студена вода и ще се надяваме да не ни се случва...

Нед Окт 23, 2016 6:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това е много сериозен проблем! Според мен трябва още утре всеки, чийто автомобил е в упоменатия период, да проведе телефонен разговор с представителя на Субару в България и да си потърси сервизирането. Според мен не трябва да има значение от местоположението - проблема е много сериозен! Ако трябва - да се пишат писма до производителя!

Нед Окт 23, 2016 3:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това не е от вчера - цък.

Нед Окт 23, 2016 3:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
това е част от отоговра на Субару Моторс, от темата посочена от Vami:

Цитат:
Моля, докарайте автомобила в нашия сервизен център с адрес: София, бул. Цариградско шосе № 144.
Носете заедно с автомобила: гаранционна книжка и фактури и сервизни поръчки за техническо обслужване на автомобила, свързани със нанесените заверки в гаранционната книжка.


Нито гаранционна книжка имам, нито фактури, нито сервизни поръчки - поне не и от Субару Моторс, имам само такива за обслужване и ремонти от сервиза, където ходя.

Утре ще се обадя в Субару Моторс да попитам какво се случва.

Някой, в крайна сметка знае ли, дали тази подмяна в България е възможна да бъде направена безплатно?

А и в крайна сметка, автомобилът ако е на 5+ години, за чии му е гаранционна книжка? Аз съм писал и на Субару Европа - ще видим...

Между другото, сигурно е добре всички, които сме засегнати, да се обадим и да проучим въпроса в Субару Моторс, и след това да им пишем писма, за да го имаме документирано официално. И ако отказват съдействие, да изпратим писмо до централата на Субару в Европа, с копие до тази в Япония.

Нед Окт 23, 2016 5:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Още малко информация: http://www.subaru.com/vehicle-recalls/airbags.html

Инфото обаче е само за САЩ.

Все пак, етот ова е доста важно:

Цитат:
This recall only relates to the passenger-side front airbag in certain Subaru vehicles, and does not affect our driver-side front airbags, which were not equipped with a Takata inflator. Therefore, if your vehicle requires a recall service, we recommend that occupants not use the front-passenger seat until the repair is performed.


Накратко: Става дума за пасажерския преден аър бег и не се отнася за този на шофера. Препоръча се, докато не се извърши подмяната предното място до шофьора да не се ползва.

Нед Окт 23, 2016 6:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, така е. Препоръчват да се изключи и пасажерите да ползват задния ред седалки! Това е от посочената по-горе страница на Субару - във FAQ секцията.
Според мен нямат право да откажат замяната, независимо от това дали има или не исканите от тях документи! Колата е Субару, засегната е и е законно притежавана от собственика и! В американския сайт на въпроса къде може да бъде извършена замяната отговарят - В което и да е оторизирано представителство на марката, но не знам дали по подразбиране става въпрос само за щатите. И аз смятам утре да им пратя едно писъмце.

ПП Не знам какво точно имат впредвид под "airbag inflator". Само пиропатрона ли е или и нещо друго. Ако е първото не вярвам да е кой знае колко скъпо.

Нед Окт 23, 2016 7:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Следя темата с интерес. Колкото повече хора се обадим, толкова вероятността да ни обърнат внимание е по голяма.

Нед Окт 23, 2016 7:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Връщам си думите назад - не е евтин, ама хич!
Прикачени файлове:
Airbag inflator.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Окт 23, 2016 7:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А и от къде да съм сигурен, че само пасажерския преден е опасен при европейските модели? При мен общо са осем... По принцип дали има или няма човек на предната дясна седалка се взема инфо от "кантарчето". Ще взема да го изключа.


Последна промяна Vami на Нед Окт 23, 2016 8:03 pm, променена общо 1 път


Нед Окт 23, 2016 8:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами още утре сутринта звънкаш в Субару в София и искаш проверка по VIN.

Нед Окт 23, 2016 8:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, не прочете ли какво ми отговориха? Моята е от Швейцария и те нямат инфо. Субару България не е истинско представителство, а препродават коли от Субару Италия. Който кара италианка е облагодетелстван.

Нед Окт 23, 2016 8:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 31, 2014 9:16 pm
Мнения: 353
Местоположение: София/Варна
Автомобил: Субару Легаси 2,2 1996; Аутбек 2,5
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Vami написа:
А и от къде да съм сигурен, че само пасажерския преден е опасен при европейските модели?


То нищо май не е сигурно, понеже и аз прегледах тоя въпрос преди време, има една голяма мъгла по въпроса. Таката се ползват отдавна, защото старите били много токсични (зер тия не са), та остава въпросът как разделиха едните от другите, след като никоя фирма не си признава, дори хонда, само че са ги подгонили след инцидентите. В крайна сметка не става ясно дали само в САЩ, дали само в определени щати, където било по-влажно и прочие дивотии, да не говорим, че за Европа е съвсем мъгла. Моите поне са стари и за мен остава удоволствието само да се натровя евентуално :)

Нед Окт 23, 2016 9:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А ако запиташ Субару в Италия или Швейцария как да постъпиш? Защото и на мен явно така ще отговорят. Ще пишем до централата, ако трябва!

Нед Окт 23, 2016 9:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще пиша на Субару Швейцария, но не ми се ходи до там за смяна.

Нед Окт 23, 2016 9:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Проверявал съм за моята кола по VIN - този Recall не излиза при мен (2011 Оutback). За закупените от САЩ има информация за Recall-и онлайн http://www.mysubaru.com.
Преди време и аз бях уведомен за единствения до сега Recall за тази моделна година. По мое желание Subaru America изпрати частта в БГ (за тяхна сметка) и го изпълниха в Субару Моторс (Горубляне) напълно безплатно.

Нед Окт 23, 2016 11:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В щатите също още нямат решение на проблема:

Type: Safety|Service Campaign: TKB16|NHTSA Campaign: 16V359000
06-08 Tribeca Takata AB Inflator Recall Expansion
Open-Remedy not yet available
Incomplete

Пон Окт 24, 2016 8:24 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Субару България ще ти отговорят само за автомобил, който е закупен от тях, защото те не са никакви представители, а просто "някакъв сервиз", защото пичовете купуват коли от Италия. Дори нямат оригинални програми, в които да гледат шасита и всичко останало, което имат италианците. Аз искам да си направя ъпдейт на софта на скоростната кутия, защото има излязъл преди няколко години, но тук не могат да направят такава процедура. Сложничка им идва.

Пон Окт 24, 2016 9:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А сега де. Моят Бек (2005-та) попада явно в този списък. Купуван е нов от България, но освен сервизната книжка, която е попълвана само до изтичане на гаранцията, никакви други документи нямам.

Пон Окт 24, 2016 9:56 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен тези документи, които изиксват, които почти никой няма, са за да те откажат да си търсиш правата, което може да се каже, че е престъпна небрежност, защото явно проблемът е сериозен и може да има смъртоносни последици за хората, които се возят в колата.

Току що им писах емейл, а малко по-късно ще им се обадя.

Предлагам, тук всички да псотнат отговорите на мейлите си или да преразкажат разговорите си в телефона. Ако не съдействат да дадат информация за проблема, както и да проверят колите ни по ВИН номер дали са засегнати, да напишем общ мейл до Субару Европа, мисля че в Белгия им е представителството с копие до Субару Япония.

Пон Окт 24, 2016 10:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Звъннах на приемчика и му обясних. Каза, че ще предаде номера ми на специалист. Обади ми се специалиста и каза, че нищо не може да направи преди да му наредят от централата в Европа. Посъветва ме да пиша имейл до тях - subaru.eu - избирам Белгия, там било представителството. Писах вече до Субару в Америка. Въпроса е засега как да изключа еърбега - от София рекоха, че нямат софтуер за американки. Бях и в Кия в Бургас - и там не знаят, разбрахме се да опитам с бушони и ако не стане утре при тях ще опитаме с буксата на пиропатрона.

Пон Окт 24, 2016 10:51 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 312 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор