Отговори на тема  [ 63 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Смяна на фабричната навигация Kenwood KNA DV3200 -> CS9100 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Авг 04, 2010 3:21 pm
Мнения: 40
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Към six_stars,

Решението, за което пиша, заменя само навигационния блок. Ако си имал камера за заден ход - тя си работи, ако нямаш - трябва нещо друго. Във форума на car-solutions видях, че имат продукт, с допълнителен видео вход от камера или плейър, която се предава към централния монитор. Не схванах, обаче, дали това може да се поръча за Субару автомобили - трябва да се пита.

Ще гледам да направя снимки, каня се още откакто пуснах темата, ама все не ми остава време, докато съм в колата, макар че из задръстванията какво друго да прави човек. :)

Виждам си от София - ако искаш да го видиш "на живо" - обади се.

Чет Мар 29, 2012 9:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 13, 2012 6:33 am
Мнения: 6
Местоположение: Варна
Автомобил: Tribeca 3,6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
six_stars написа:
А може ли да пуснете някоя снимка на филм, камера за заден ход, навигация и тн, за да придобием представа. Благодаря!

Ето и обещаните снимки:
навигация iGo - http://dl.dropbox.com/u/9674122/tribeca ... gation.jpg
филм на предния панел - http://dl.dropbox.com/u/9674122/tribeca%20movie.jpg
камера за заден ход - http://dl.dropbox.com/u/9674122/tribeca%20parking.jpg

Чет Мар 29, 2012 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси, колега. А трибеката си е фабрично с двд и камера, нали? Мен това повече ме блазни - навигацията не ми е толкова необходима.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Пет Мар 30, 2012 1:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 13, 2012 6:33 am
Мнения: 6
Местоположение: Варна
Автомобил: Tribeca 3,6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
six_stars написа:
Мерси, колега. А трибеката си е фабрично с двд и камера, нали? Мен това повече ме блазни - навигацията не ми е толкова необходима.

Фабрично си е да. За ДВД-то дечицата ми намазват най-много. А за камерата не я усещам много като далавера, честно казано парктроника все още ми липсва. На предишната си кола имах и заден и преден и сега се чувствам доста дискомфортно. Мисля да си сложа допълнително поне заден
За навигацията разбира се, има много други варианти, но големия екран си е екстра и при нея. Досега съм ползвал на телефон и сега направо се родих с тази :)

Пет Мар 30, 2012 8:41 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
six_stars написа:
Мерси, колега. А трибеката си е фабрично с двд и камера, нали? Мен това повече ме блазни - навигацията не ми е толкова необходима.


Лошото при теб е, че нямаш изобщо видео вход отзад на дисплея. И аз имах същия Аутбек преди и това ми беше голям проблем :)
Изкарай го за всеки случай да видиш, ама не би трябвало да имаш, след 2006 г. ги правят същите, само че с видео вход, който е за задна камера с една букса още до него от която се оправлява.
Варианта при теб за видео е само през входа на навигацията, обаче трябва специален кабел.

:good:

Пет Мар 30, 2012 9:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Трябва някакъв RGB CONVERTER или нещо подобно. Няма видео вход - проверено е в Авител. Лошото е, че доста търсих из ибей нещо подобно и не открих. Предложението на Авител е за 400 лв без монтажа и май натам ще тръгна. Дебна и за дисплей от фейслифта, ама не откривам...

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Пет Мар 30, 2012 11:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колегата arminrs има на Аутбека на баща си такъв конвертор, пиши му едно лс да ти каже поне какво пише по него и как е монтирано двд-то му.

Пет Мар 30, 2012 11:57 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Здравейте, обмислям същата интервенция и се чудя дали има някакви алтернативни решения. Говорих с car solutions и те бяха категорични, че нямат нещо, което да става за моя Аутбак b13.

Питах и в Алибаба и там не могат да ми помогнат. Идеята ми е да не премахвам оригиналния дисплей, а да се вържа на мястото на оригиналната Kenwood навигация. Така ще си запазя функционалността на бутоните и всичко ще си остане в оригиналния вид. Ще ми се така да станат нещата, но ако нямам други варианти, ще кормя, режа и преправям.

Някакви идеи?

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Сря Дек 28, 2016 1:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 04, 2010 3:21 pm
Мнения: 40
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Вече е малко вероятно да успееш да намериш нещо подходящо за старата система. Тя какъв модел на Kenwood е?
Принципно имаше развитие на това, което използвах навремето - CS9100. Пуснаха и версия с Андроид, като за тях имаше подходящи Y кабели за връзка с оригиналната аудио/видео система. Но едва ли си струва да ползваш стар хардуер. Вероятно можеш да монтираш съвсем нова система, включително със смяна и на дисплея - а за да не загубиш информацията от борд компютъра ще трябва да го свържеш с новата система през OBD2 интерфейса.

В резюме, ако не намериш някакво готово и работещо решение ще е голяма играчка. Може би си струва да поразпиташ разни фирми, които предлагат аудио/видео/нави решения "под ключ".



Tin4ou написа:
Здравейте, обмислям същата интервенция и се чудя дали има някакви алтернативни решения. Говорих с car solutions и те бяха категорични, че нямат нещо, което да става за моя Аутбак b13.

Питах и в Алибаба и там не могат да ми помогнат. Идеята ми е да не премахвам оригиналния дисплей, а да се вържа на мястото на оригиналната Kenwood навигация. Така ще си запазя функционалността на бутоните и всичко ще си остане в оригиналния вид. Ще ми се така да станат нещата, но ако нямам други варианти, ще кормя, режа и преправям.

Някакви идеи?

Сря Дек 28, 2016 1:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Благодаря за бързия отговор. Системата е същата като твоята - DV3200.

Нямам проблеми да го направя и със стар хардуер. iGo върви и на 400mhz. Просто не ми се разтурва всичко, защото знам, че ще е много играчка. Правил съм подобно нещо на предишната ми кола, сега вече нямам това време :D

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Сря Дек 28, 2016 2:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 04, 2010 3:21 pm
Мнения: 40
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ако имаш правилния Y кабел става бързо, на мен ми отне повече време да махна старата навигация, щото си е тесничко. :)



Tin4ou написа:
Благодаря за бързия отговор. Системата е същата като твоята - DV3200.

Нямам проблеми да го направя и със стар хардуер. iGo върви и на 400mhz. Просто не ми се разтурва всичко, защото знам, че ще е много играчка. Правил съм подобно нещо на предишната ми кола, сега вече нямам това време :D

Сря Дек 28, 2016 5:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
От къде мога да купя такъв кабел? Има ли си име или номер? Демонтажа и монтажа не ме притесняват, това работя и съм свикнал да се човъркам на тесни места :cool:

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Сря Дек 28, 2016 5:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 04, 2010 3:21 pm
Мнения: 40
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ако Кар солюшънс не предлагат ще трябва от Китай...
Няма конкретен парт номер, по описание трябва да го търсиш и да се надяваш незнайния китаец да не се обърка нещо. Т.е. Y кабел за връзка между Kenwood KNA DV3200 и кутийката с Андроид, която ще вземеш. Навремето купих всичко от тези украинци като за същите пари ми го изпратиха от Полша, така че нямах грижи и с митницата.



Tin4ou написа:
От къде мога да купя такъв кабел? Има ли си име или номер? Демонтажа и монтажа не ме притесняват, това работя и съм свикнал да се човъркам на тесни места :cool:

Сря Дек 28, 2016 5:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Ще пиша отново на украинците, този път с по конкретни въпроси. Дано да имат нещо останало като за мен. Имаме ли снимка на този кабел/преходник?

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Сря Дек 28, 2016 5:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 04, 2010 3:21 pm
Мнения: 40
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Не за съжаление. Навремето продаваха компютърчето в комплект с всички кабели. Но беше преди почти 5 години, дето се вика и хората са се сменили...


Tin4ou написа:
Ще пиша отново на украинците, този път с по конкретни въпроси. Дано да имат нещо останало като за мен. Имаме ли снимка на този кабел/преходник?

Сря Дек 28, 2016 9:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Говорих отново с руснаците, проблема се оказа, че нямат кабела и затова не могат да ми помогнат. Иначе това казаха пасвало перфектно. Кутията изглежда добре и има всичко, което ми трябва. Андроид, USB, видео вход и т.н.

Сега остава да намеря кабела. Не живея в България, неволята ми е пръв приятел и трябва да се оправям сам. Започвам да чета от къде мога да намеря един такъв преходник.

Всякакви предложения по темата са добре дошли!

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Чет Дек 29, 2016 11:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Ето как изглежда кабела:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Чет Дек 29, 2016 1:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кабела не ти проблем. Можеш да си го направиш и сам, стига да имаш буксите.
Ако решиш този въпрос, пиши и ще ти пратя схемата на връзките.

Чет Дек 29, 2016 3:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Брей, ще вземете да ме навиете. [emoji3] Ако за 250$ се получават нещата съм готов да помагам с каквото трябва. Мога да се разтърся за буксите , ако кажете.

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

Чет Дек 29, 2016 3:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Айде да намерим буксите, аз мога да направя кабела. Няма ли някой от тук с кабел да вземем малко размери и подредба =D>

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Чет Дек 29, 2016 4:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 63 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор