Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:18 am



Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
 Пресен суби притежател. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте на всички суби фенове.
От днес съм горд собственик на Легаси 2.5 автоматик с BRC газ.
До сега съм карал друга японка (TOYOTA) но дизел и нямам никакви познания за газта или автоматика.
Имам няколко въпроса към вас и ще се радвам да ми помогнете.
1.Имам едно странно копче което със сигурност е монтирано допулнително на конзолата до скоростния лост и до гаста.
При превключване на копчето на таблото светла лампичката AWD. Рових из чичо гугъл и до колкото разбрах ако правилно съм разбрал е сложен бушон който спира задното задвижване и колата става само с предно предаване и ясно това копче го прекъсва и пуска бушончето. А за какво точно е направно това ??? ако имате идеи може да споделите.
2.Както казах не съм карал кола с газ и колата уш си превклучва на газ защото по главната лампичка от червена става на оранджева и после зелена,но останалите 4 лапмички които по пирнцип съм чувал ,че показват колко е пълна бутилката мигат постоянно и четерите едновременно.Мислех,че няма газ като я купих и заради това,но напълних до горе бутилката но продължават да ми мигат така и незнам какво значи.Някои има ли идея? (При добре загряла кола,бутилката е кръгла на мястото на резервната гума)
https://www.vbox7.com/play:8bf6d72168
3.Колата също има монтирани датчици за парктроник,но като дам задна и някой застане отзад нищо не писука и реагира,както и в кабината по таблото и т.н не намирам джаджа с лампички която съм виждал при някой коли което показва колко метра остават примерно. Съвети?
4.За съжаление ми дадоха само 1 ключ. Така са в взели от италия.На него са си копчетата за централното и за багажника.Ясно е,че ще отида да ми извадят резервен при ключар ама...има ли някъде да се продават такива оригинални или подобни с копчета на самият ключ.
Мерси за вниманието.

Пон Фев 13, 2017 7:41 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 03, 2017 6:07 pm
Мнения: 32
Местоположение: Габрово
Автомобил: subaru legacy 2.5
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
Браво градски вече си в клуба ,аз за съжаление не съм компетентен по въпросите за които питаш и не мога да дам мнение мога само да те поздравя и безаварийно да ти служи колата. ;)

Пон Фев 13, 2017 10:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Към автора на темата:

1. Отиваш в местния представител на Субару за преглед и тест на 4х4 системата, защото подобен бутон не се слага, освен ако няма проблем
2. Нмираш газаджия който може да сервизира брц, че това не е лесна задача, защото най вероятно не ти работи газовата.

Ако резултата от т.1 и 2 е както предполагам ( дано не съм прав де ), намираш продавача на колата и му завираш крика отзад :pardon:

Пон Фев 13, 2017 10:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Към автора на темата:

1. Отиваш в местния представител на Субару за преглед и тест на 4х4 системата, защото подобен бутон не се слага, освен ако няма проблем
2. Нмираш газаджия който може да сервизира брц, че това не е лесна задача, защото най вероятно не ти работи газовата.

Ако резултата от т.1 и 2 е както предполагам ( дано не съм прав де ), намираш продавача на колата и му завираш крика отзад :pardon:


Четворката си работи за бутона и проблема незнам.
Газовата също работи,чува се как превключва на газ,почват да трака повечко отпред ;)

Пон Фев 13, 2017 10:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Е обикновенно на газ трябва да трака по малко.
Лампите за газта не би трябвало да мигат при пълна бутилка.
Когато газта свършва тогава трябва да мига само последната лампа, но моят датчик на BRC е друг модел/кръгъл/. По всяка вероятност газовата си работи добре но датчика се е скапал. Ще ти сложат нов в BRC.
Парктроника най вероятно е само със звукова сигнализация. Провери кабелите сигурно има нещо прекъснато. Обикновенно се връзва за бялата светлина.

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Пон Фев 13, 2017 10:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен мигаха всички заедно, заради дефектен сензор за налягането на бутилката, но иначе газовата си работеше без проблеми... Имах и притиснати клеми на самият интикатор(монтиран малко неподходящо) заради което от БРЦ Пловдив
преполагаха, че може да не е имал и хубав контакт...

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.

Пон Фев 13, 2017 11:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Mitaka FU написа:
При мен мигаха всички заедно, заради дефектен сензор за налягането на бутилката, но иначе газовата си работеше без проблеми... Имах и притиснати клеми на самият интикатор(монтиран малко неподходящо) заради което от БРЦ Пловдив
преполагаха, че може да не е имал и хубав контакт...

Надявам се проблема да е от това естество.

Пон Фев 13, 2017 11:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мога да ти дам мнение само по т.1 и т.3:
1. Карай си и да не ти пука, предишния собственик явно е бил мераклия и си е извел,
както правилно си разгадал управлението на 4х4 системата. Този бушон /в твоя случай и копче/ е предвиден за сервизна употреба,
да изключва задното предаване, напр. валяци, колесар, тестване на диференциал, кардан и т.н. Не е добре да се кара с изключен мост
постоянно, напр. за икономия...
3. Предполагам парктроника ти е само звуков т.е. дисплей няма. Да ти провери жичкаджия, къде ти е монтиран блока за управление и да види - може да има дефектен сензор и просто да е изключен да не пищи постоянно, може да е заминал самия електронен блок и т.н. Слагаш един "вечен" за 35 лева от Илиенци, с индикатор и си готов.

Вто Фев 14, 2017 8:03 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Днес отворих капачката на газовата да видя дали кабелите са здрави и някоя букса не е извадена.Всичко си изглежда ок.
НО,при запалена кола и минала на газ разкачих буксата която е закачена към манометъра който показва нивото на газта и би трябвало да праща сигнал на копчето със светлините отпред в колата.И никакъв ефект.Вкл - изк. се си мигат. Та това ме навежда на мисълта,че някъде се губи връзката от бутилката до отпред. Иначе съм много доволен като цяло. Обръща бързо на газ за 4 мин на място работа при -6 сутринта.
Понеже скоро ще я обслужвам,да добре ли е да и напрвят реглаж на клапаните?

Вто Фев 14, 2017 7:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Реглаж на клапаните е задължителен, но първо провери работата на газовата - смеси, изпарител, инжектори.
После в сервиза за обслужване - ремък, ролки, водна помпа, термостат, свещи, реглаж на клапани и каквото излезе

Вто Фев 14, 2017 8:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Друго питане. Има ли опция да се вдигат прозорците автоматично ако са отворвни при заключване на колата от бутона на ключа. Пробвах със задържане на бутона за заключване понеже приятел със пасат става по този начин, но явто тук не. И стокова аларма как може да се види дали имам? Или е деактивирана при мен или нямам.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Сря Фев 22, 2017 1:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
AleXN написа:
Друго питане. Има ли опция да се вдигат прозорците автоматично ако са отворвни при заключване на колата от бутона на ключа. Пробвах със задържане на бутона за заключване понеже приятел със пасат става по този начин, но явто тук не. И стокова аларма как може да се види дали имам? Или е деактивирана при мен или нямам.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk



Нямаш такава опция.
Автоматично се вдига само шофьорското стъкло и то само ако го вдигнеш от копчето на вратата. За да ти се вдигат от дистанционното сложи аларма. Но ще имаш две дистанционни. Освен ако дистанционното на алармата няма опция да прехвърлиш чипа от оригиналния ключ и да нарежеш ключа/металната част имам предвид/ при ключар
Ако имаш стокова аларма би трябвало при отключване и заключване освен светлинен да имаш и звуков сигнал.

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Сря Фев 22, 2017 2:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И тук малко ъпдейт :)
Копчето за AWD-то още не съм разбрал точно какво прави :) но уплаших снега като си взех субито и сега няма за да тествам.Не е както си мислех в началото,че има бушон за за прекъсване на задното,понеже отворих бушоните отпред и бушон няма.Остава варианта да се зацепва 50/50 постоянно,да има вариант и то само при 4еат кутиите като се подаде 12волта към соленоида ROFL или нещо такова :-? просто четох по чуждите форуми,но не го разбирам. :-?
Парктроника го оправих.
За ключа още не съм действал ,но явно ще се вади обикновен без копчета по него,колкото да може да се пали и заключва,иначе много скъпо става и доста трудно за изпълнение,особено ако не си от София.
С газовата все още нищо.Работи си но датчика с лампичките въобще не получава сигнал от компютъра на газовата и май трябва да се препрограмира,но не ми се иска да дам на някой измислен да бърника,а брц сервиз има най близко в Пловдив.Но ще трябва скоро да направя едно посещение май и при тях.
Най накрая успях и да я обслужа :beer: ,ех не напълно,но всичко с времето си.Всичко стана в оторизиран сервиз на субару и смених следните неща + реглаж на клапани.
Прикачени файлове:
IMG_20170302_125804.jpg

Не съм сменил маслата на дифовете поради :) финансова причина,но по нататък и това ще стане.
Също има за смяна и някой работи по ходовата част,но не били наложителни за сега,така че и това като имам възможност ще стане.
Само още едно нещо ме притеснява леко.Като връщам на задна със завит волан задните гуми преплъзват или се провлачват леко,но само при завит волан повечко,ако е леко или направо го няма това. Мисля ,че на задна колата е 50/50 ако не бъркам естествено.Някакви идеи колеги?
Сори за дългия пост.
Поздрави и честит ви 3ти март след малко :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Мар 02, 2017 10:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги най накрая реших да поразглобя и да проследя за какво аджаба е бутона който е сложен добълнително.
Прикачени файлове:
IMG_20170319_174313.jpg

Прикачени файлове:
IMG_20170319_174028.jpg

Прикачени файлове:
IMG_20170319_174111.jpg

Прикачени файлове:
IMG_20170319_174246.jpg

Прикачени файлове:
IMG_20170319_180238.jpg

Прикачени файлове:
IMG_20170317_125516.jpg

И както и си мислех в началото това е изведено до бушоните отпред и са срязани кабелчетата на буксата за бушона който като се сложи и трябва да спре задвижването на задните колела.Всичко е на лице и би трябвало да бачка.Като го натисна и на таблото светва лампата AWD и би трябвало да съм само на предно задвижване.
НО...защо ли си мисля ,че не работи,а би трябвало. Понеже като връщам на заден със завити колела на склон и задното почва да пребоксува дори и с натиснато копче. Хмм. Въпроса ми е възможно ли е задният диф да ми е блокирал заключен,нямак си и в момента да съм на 50/50 постоянно??? При ръчните скорости ако е блокирал средният диф става така,но аз нямам среден диф понеже съм автоматик? Някой да е запознат със автоматика какво трябва да се случи на скоросната за да блокира задния диф и да седи зацепен постоянно??? Иначе си превключва чудесно на всички предавки.
Моля за съвети. И да ми препоръчате някой майстор който се е занимавал с автоматични скоросни кутии и им разбира,защото в прав текст в сервиза на субару в ГБ ми казаха ,че не се занимават с тях,просто нямат човек който разбира на автоматици при тях :(
Мерси.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Мар 19, 2017 7:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
А бе може и да бачка ROFL Напред връщах на зад пак и не го усетих да преплъзват отзад като е включено. Трябва да я дигна на подемник и да видя там какво се случва ,дали въртят задните при вкл. копче.

Нед Мар 19, 2017 10:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 21, 2018 3:42 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
От скоро съм собственик на легаси 2004 2.5 165, би ли споделил как оправи парктроника и копчето за газта. Защото има същите проблеми.
Поздрави.

Чет Фев 22, 2018 4:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор