Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:41 pm



Отговори на тема  [ 772 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Следваща
 Съвети за Газова уредба 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Той уж е майстор с над 10 годишен опит в газовите.
Днес сутринта пак ми направи номера с цилиндрите, но сега като обърнах на бензин и се оправи, после като върна на газ и пак така.. Явно газовата прави прави проблеми. Ако е от инжектори лошо че 1 струва 100 лв. пък не било хубаво да се сменя един май. Въпроса е може ли да се прави профилактика на тях без да се сменят примерно.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Пон Фев 27, 2017 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За съжаление май ще научиш някои неща по трудният начин.
Всички внос субара с брц са с изчерпан ресурс на газовата - сменят се всички инжектори и изпарител, за да ти е спокойно.

Пон Фев 27, 2017 12:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
За съжаление май ще научиш някои неща по трудният начин.
Всички внос субара с брц са с изчерпан ресурс на газовата - сменят се всички инжектори и изпарител, за да ти е спокойно.


Ако колегата беше чел, всичко по темата, тук в нашият форум, нямаше да има сега такива изненади... На мен ми струваше няколко седмици време! Но, накрая бях убеден, че не се купува Субару с фабрична газова... Жалко наистина, и дано колегата си оправи скоро колата( ама, пак грешни пари ](*,) )... Или , ако никой не може да му пипне компа на газовата( можело само в оторизирани сервизи :facepalm: ), дали да не сложи ново BRC/ дюзи, изпарител и комп :-? ?

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.

Пон Фев 27, 2017 5:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като цяло това е неписан закон не се купува НОВ ВНОС С ГАЗОВА УРЕДБА!!!

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Пон Фев 27, 2017 7:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 09, 2010 10:54 am
Мнения: 193
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT 2006
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
За съжаление май ще научиш някои неща по трудният начин.
Всички внос субара с брц са с изчерпан ресурс на газовата - сменят се всички инжектори и изпарител, за да ти е спокойно.

Има и изключения,BRC имат модели с доста високо качество,миналия месец ревизирах превантивно изпарителя на около 120 000 км и трябва да споделя,че имаше поне още толкова хляб в него.
И от три проби само той успя да нахрани 2.0Т Фори,леко модвано с 63мм генерация и панелен дунапрен.

_________________
Forester 2.5 XT MY06

Пон Фев 27, 2017 8:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Качеството на брц е много високо - няма спор. Де да беше и софийския сервиз на това ниво.
Колега тук ( Еди ), има 120 х км+ на легаси спек б с кола внос от италия, без мазане на клапани и с вакуум на нова кола.
Но като всяка ГИ има ресурс - след това сменяш наред, иначе виждаш мотора на масата.

Аз лично не бих карал с инжектори на незвестен пробег, особено турбинирана кола.

Пон Фев 27, 2017 9:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако ще говорим за марки и здравина, ще спомена за Ловато монтирано на Фиеста, която беше на 17000 км. изминахме 350000 км. само с смяна на филтри и веднъж сменихме колектори (зощото редовно палехме директно на газ "дори и при минус 20 :D ) да уточня колата не е имала система за смазване на клапаните!
Брутално здрав инжекцион, никакви настройки никакви ядове... 350 хилядарки газ до ламарината... ;) на старото Суби също минах 40 хиляди с Бердолини или Бардолини незнам как точно се казваше некъв евтинджак също без никакви ядове!
Но да не мерим пишки и коя марка е по добре идеята е, че кола в чужбина да има газ е спукана от каране ама изкъртена и живота и е почти свършил и на газова и на мотора, да не говорим, че тук няма кой да я настрои и 90% завършват с подмяна демек с нов ГИ!
Бягайте с 200 от нови вносове с газ.... :good:
Сега на Фори съм с Фобос 4 не съм много доволен........ ](*,) изминати 12000 км само да мръдна към София ще се уговоря с колегите ГАЗ-аджии и Суби-фенове да ми я препипат и да отстранят тия дребни дразнещи ме неща и като доплатя за препипването от тия 700 лв дето дадох ще ми иде на 800-900 па може и повече.... ама евтиния двойно плаща!!!

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Пон Фев 27, 2017 11:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ами какво да ви кажа колеги. Нещата станаха много бързо и нямах време да изчета всичко. Ще си сърбам попарата сега. Сега няма да ми останат пари да сменям инжектори и изпарител, но живот и здраве по нататък ще го направя.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Вто Фев 28, 2017 11:35 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 19, 2017 4:08 pm
Мнения: 67
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 GX AT MY99
Телефон: 0883359039
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги! Предстои ми монтиране на газов инжекцион на Субаруто (Легаси 1999 2.5 156к.с. АТ).Реших първо да се посъветвам във форума с вас,преди с майсторите.Предполагам има доста хора от форума на газ и въпросите ми са към всички тях.
Досега съм получил само една оферта за газов инжекцион и тя е следната:
1.Контролер AGIS OBD/CAN 4cyl
2.Редуктор АТ 13 Антартик Супер
3.Инжектори Barracuda BR124P
Мисля че това са трите най-важни модула.Иначе другите са нивомер/мултиклапан или евросонда /не знам как точно се води/ на Томасето, термопластични тръби и др. Има вариант и за други дюзи.. мисля че бяха Apis Solo. От прочетеното в тази тема разбирам, че едни от най-важните неща са правилният монтаж, добре подбрани компоненти и правилна настройка. Добри ли са въпросните компоненти?
Бюджета ми не е много голям, така че не мога да се хвърля на най-доброто... Дори обмислям вариант сам да си монтирам ГИ. Скоро ми предстои обслужване, което ще правя аз в своя гараж и заедно с обслужването ще сваля колектора, за да го издупча.

_________________
"Задаващият сложни въпроси неизбежно получава и сложни отговори."

Сря Мар 08, 2017 7:42 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
За съжаление май ще научиш някои неща по трудният начин.
Всички внос субара с брц са с изчерпан ресурс на газовата - сменят се всички инжектори и изпарител, за да ти е спокойно.

Aз вече смених изпарител на моята / фабрична BRC/,а някъде бях чел за инжекторите че живота им е 200 000 км.след което започват да дефектират

Сря Мар 08, 2017 9:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dimitrov 1969 написа:
Aз вече смених изпарител на моята / фабрична BRC/,а някъде бях чел за инжекторите че живота им е 200 000 км.след което започват да дефектират

божа работа .. аз съм на 340000 с фабрична BRC .. и се е налагало само обслужване на изпарителя и маркучи, че бяха станали на кокал
П.С. .. купих я 04.2016 на 315000км. .. книжките бяха водени редовно и грамотно, тази на газовата е отделна и не видях да са сменяни инжекторите, може и да са и да не е описано де :pardon:

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Сря Мар 08, 2017 5:37 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Radomit написа:
dimitrov 1969 написа:
Aз вече смених изпарител на моята / фабрична BRC/,а някъде бях чел за инжекторите че живота им е 200 000 км.след което започват да дефектират

божа работа .. аз съм на 340000 с фабрична BRC .. и се е налагало само обслужване на изпарителя и маркучи, че бяха станали на кокал
П.С. .. купих я 04.2016 на 315000км. .. книжките бяха водени редовно и грамотно, тази на газовата е отделна и не видях да са сменяни инжекторите, може и да са и да не е описано де :pardon:

След обслужването на колата и смяна на свещи, проблема при мен за сега се оправи, да чукам на дърво. Газовата не съм обслужвал още. Но и това предатои. Колата по комп е на 171к, едва ли това е вярно :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Сря Мар 08, 2017 5:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
обслужи я .. не чакай проблеми и тогава .. мембраните и маркучите са "стотинки"
П.С. .. м/у другото моя комп на BRZ-то не беше заключен, което се оказа супер .. много добри уредби са BRC, но на Форестър-а съм с Принс и те са по-по-най

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Сря Мар 08, 2017 6:07 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Radomit написа:
обслужи я .. не чакай проблеми и тогава .. мембраните и маркучите са "стотинки"
П.С. .. м/у другото моя комп на BRZ-то не беше заключен, което се оказа супер .. много добри уредби са BRC, но на Форестър-а съм с Принс и те са по-по-най

Не му разбирам за да бутам сам да сменям какво и да е било. А във Габрово май няма читах газаджия,така че април месец ще ходя във Пловдив в БРЦ сервиза да я погледнат. А между временно съм си взел кабел и изтеглил Sequel Fastness и други и мисля да поръчкам малко :) Но както викаш ти ...твоят бил отключен :-? а може и да е заключен някак си ли? и какво значи това,няма да може да се бара нищо ли?

Сря Мар 08, 2017 8:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега , аз бих ти помогнал за намиране на читав газаджия в Пловдив на брц (познавам представителя) , само моля да ми се обадиш два-три дни предварително , че денем сън доста зает.Също ще те заведа при Павлин лично за да ти прегледа колата обстойно.

Сря Мар 08, 2017 9:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
AleXN написа:
Radomit написа:
обслужи я .. не чакай проблеми и тогава .. мембраните и маркучите са "стотинки"
П.С. .. м/у другото моя комп на BRZ-то не беше заключен, което се оказа супер .. много добри уредби са BRC, но на Форестър-а съм с Принс и те са по-по-най

Не му разбирам за да бутам сам да сменям какво и да е било. А във Габрово май няма читах газаджия,така че април месец ще ходя във Пловдив в БРЦ сервиза да я погледнат. А между временно съм си взел кабел и изтеглил Sequel Fastness и други и мисля да поръчкам малко :) Но както викаш ти ...твоят бил отключен :-? а може и да е заключен някак си ли? и какво значи това,няма да може да се бара нищо ли?


,,Фабричните" BRC, имат специална версия, която струвала хиляди евро, за тези сервизи, които искат да пипат Субару( нещо подобно четох в немските форуми) - демек са заключени, и не могат да се пипат настройките... В Германия я имат много малко сервизи, защото е монтирана най-вече на италинските субарута- а, те не са много на брой в тук!
Същото се отнася и за Субару с Teleflex уредби, монтирани масово в Германия и със скапващи се дюзи...! В двете субару къщи със сервиз наблизо, нямаха и двата софтуера, и не искаха категорично да се занимават с ,,газови" субарута...
Teleflex се познават лесно, по монтираният външен клапан за пълнене на газта! Виж снимката долу


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.
 15

Сря Мар 08, 2017 9:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Моята е италянка точно с брц. Дано не е заключена, но ако е дали брц Пловдив ще имат софта да бутат.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Сря Мар 08, 2017 10:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не мога да ти отговоря. Аз съм бил при тях няколко пъти и съм доволен ( но, моята е нормална BRC P&D)... Все пак отиди, и нека ти я погледнат и дадът съвет... Може и да имаш нещо по нея за смяна.

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.

Сря Мар 08, 2017 10:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Колега , аз бих ти помогнал за намиране на читав газаджия в Пловдив на брц (познавам представителя) , само моля да ми се обадиш два-три дни предварително , че денем сън доста зает.Също ще те заведа при Павлин лично за да ти прегледа колата обстойно.

Мерси колега за желанието за помощ, може и да се възползвам :) Но най вероятно ще идвам към Плд седмицата след велик ден. Ще ти пиша предварително. Мерси.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Чет Мар 09, 2017 9:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mitaka FU написа:
...
Teleflex се познават лесно, по монтираният външен клапан за пълнене на газта! Виж снимката долу

ко речи ROFL ROFL .. пълначка като пълначка .. там я монтират на почти всички "германски" .. аз съм с Принс, със същата пълначка, пак точно там монтирана :beer:

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Пет Мар 10, 2017 8:49 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 772 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор