Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:57 pm



Отговори на тема  [ 115 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Летни гуми 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Темата е за летни гуми на модел Форестър, без значение поколението.

Вто Мар 07, 2017 10:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Давам моите 5 стинки по въпроса а те са, че Форестър е кола направена за гората и като цяло за извън асфалта та летните гуми не са за нея, имам предвид първите две поколения Форита пък ако някой прежали и третата версия става за извращения! :D
Аз лично затова махам летните гуми както и алуминиевите джанти, и минавам на целогодишно шофиране с зимни гуми, за черните пътища си трябва висока гума с по агресивен грайфер + тежка деснячка! ;)
По горе написаното си е мое лично мнение и много много не ми обръщайте внимание :pardon: само споделям :beer:

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Вто Мар 14, 2017 9:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 21, 2014 8:52 am
Мнения: 190
Местоположение: В. Търново
Автомобил: Христофор
Рейтинг: 74
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Минах на АТ гуми за през лятото. Основно пътуванията ми ще са до село и по черен път - натоварен със строителни материали и инструменти, и ми трябват по-здравички търкалета. Спрях се на Bridgestone Dueler 694, не ги дават мноо за кал, но за камънаците из дряновския балкан са повече от добри. Размера е стандартния на Фори 98 - 205/70/15, джантите са лети на ЕТ -33, да изнасят малко повечко (стойката е приятна за окото, а и мисля е по-стабилно форито така)
Малко по-шумни са, но колата стои стабилно по завоите и при 130-140 по завоите между Търново и Дряново.
Не ги усещам като по-тежки от зимните. На асфалта са ок, за извън - още нямам достатъчно впечатления.
ДОТ-а е средата на 2016, гумите са новички. Пробега ми е малко още - няма и 2000км, повече отзиви - към средата на лятото.

_________________
Subaru Forester 1998 - 2.0MT [122]

Вто Мар 28, 2017 6:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 9:50 am
Мнения: 44
Местоположение: Sofia
Автомобил: SUBARU Forester 2.0 - 2003
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Минавам към 30К годишно с летните, като основното ми каране е по шосе и на дълго. Чат пат катеря и баири и се завирам в кал, но това се случва сравнително рядко.
Ако съм със зимните при такова интензивно каране лятото по магистралите, сигурно ще откача от шума затова, летните гуми са категорична необходимост при мен.
В началото карах Форестъра с Мишлен, вече не помня какви, но пък добре помня че бяха сравнително скъпи но издържаха почти 100К преди да оголят теловете... :cool:
После взех Континентал 4х4 контакт, които свалих след над 85 хиляди и с малко грайфер, и които един приятел още търкаля на неговия Форестър макар че са като сликове...... :D
Сега пак съм със същите Континентали 4х4 контакт и смятам, че това са гуми които си струват парите и имат качества за условията и режима в които аз се движа.

Изображение

Вто Мар 28, 2017 9:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 9:46 am
Мнения: 261
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X,MT,158hp
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Някой да има поглед над Uniroyal Rainexpert3? Напоследък ги заглеждам,а ми трябват хубави(бюджетни ;) )за мокро и за в града.Някой беше казал,че не са много издръжливи на дупки...

Сря Мар 29, 2017 1:23 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 8:52 pm
Мнения: 43
Местоположение: Търговище
Автомобил: OUTBACK 2.5/AT 2007
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Карах форестъра преди да го продам с goodyear all terain sielent armor всесезонни, безшумни са на асвалта или поне не по шумни от зимни гуми, добре чистят калта и снега, само на пясък не помагат ами пречат(щот ме домързя да ги изпусна), така се окопаха че два часа гребах с греблото от каяка докато стъпи на крака ROFL . Ако пак си взема форестър пак такива гуми ще търся.

_________________
Няма ненаказано добро!

Сря Мар 29, 2017 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 17, 2015 9:52 am
Мнения: 1
Местоположение: София
Автомобил: Forester S Turbo
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
momcho2000 много точно го е написал според мен.

Доста четох, когато трябваше да взема нови гуми на моят Forester. Прегледах всички наръчници, които намерих, форуми и мнения. Накрая се спрях на DUNLOP GRANDTREK AT3 (205/70 R15). Джантите са ми обикновените/железни за SF (2000 год.) модел. Общо взето изглежда така: http://bit.ly/2oeySls.

Върши работа и зима, и лято. Странични ефекти за момента, което съм забелязал е свиренето като стане 25-30+ градуса навън при рязко спиране и влизане в завой с по-голяма скорост. Но имайки в предвид колко гума търкалям си е напълно нормално.

Чет Мар 30, 2017 4:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 05, 2013 8:23 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Skype: char-ger
Автомобил: Forester
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Точно с Uniryal RainExpert съм и съм доволен.Две години съм с тях, около 20К километра и са чудесни.Имат стабилен страничен борд и не се гъбат,както и предпазват джантата.
На мокро е уникално стабилно, на сухо е общо взето тиха, дигал съм 170 с нея и няма грижи. По морето с пясъците става, но внимателно.Добра шарка и лепи за пътя.
Пррепоръчвам я:)

Съб Апр 08, 2017 7:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 23, 2015 10:01 am
Мнения: 66
Местоположение: Плевен
Автомобил: Forester 2006, 158 hp, AT
Телефон: 0876667293
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Да споделя и аз впечатление.
Миналата седмица смених зимните с TOYO PROXES CF2 SUV 215/60 R16.
За изминати до сега около 500 км, от които 300 извънградско на сухо и мокро, пресечен терен и скоростни отсечки, мога да кажа, че съм много доволен!
Колата се държи отлично при завои на мокро, спира добре, сцеплението при ускорение е на ниво.
Комфорта при возене е значително подобрен, разхода при пълен автомобил ( 4 възрастни) и багаж догоре при споменатия терен, и без жалене - 9,5 лт. А-95.
Най-приятно впечатление ми направи ниското ниво на шум. Все едно бях в друга кола, при все че имаше много силен страничен вятър!
С две думи силно препоръчвам въпросните гуми! :good:

_________________
Ненормално е да правиш едно и също и да очакваш различен резултат!
А. Айнщайн

Пон Апр 10, 2017 4:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 10:46 am
Мнения: 158
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH 2.5X Premium 2011, AT
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз се обух с Toyo Proxes CF2, но на размер 227/55/17.
Потвърждавам всичко написано от колегата Brkirov, доволен съм с уговорката, че съм изминал доста малък пробег - около 300 км. Сравнени с оригиналните ми Yokohama G95 са на светлинни години каато комфорт и поведение, въпреки че и Yokohamata бе доста корава гума, много бой видя. За Toyo-то единствено ме притеснява в голяма кал или пясъци как ще се държи, че с тези надлъжни канали ... , но ще се разбере и то скоро, сезона идва :beer:
И последно само за инфо - момчето в магазина спомена, че Toyo имат нов завод в Малайзия. Тези които купих са made in japan, но в един момент всичко, което се внесе ще е made in malaysia, дано да държат на качеството :pardon:

_________________
https://promachines.bg/

https://www.facebook.com/Promachines.tools.bg/

Пон Апр 10, 2017 8:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 4:26 pm
Мнения: 94
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 2006г.
Телефон: 0885868444
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
[quote="larry"]Минавам към 30К годишно с летните, като основното ми каране е по шосе и на дълго. Чат пат катеря и баири и се завирам в кал, но това се случва сравнително рядко.
Ако съм със зимните при такова интензивно каране лятото по магистралите, сигурно ще откача от шума затова, летните гуми са категорична необходимост при мен.

При мен, а вероятно и при доста колеги с Форестър, шумовете са предимно от вятъра. Някой беше казал, че е сменил целите уплътнения и вече няма такъв проблем.

По темата - аз съм с GOODYEAR EFICIENTGRIP SUV4x4 от миналото лято. Само добри думи за тях мога да кажа.

Вто Апр 11, 2017 11:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 9:46 am
Мнения: 261
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X,MT,158hp
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
charger написа:
Точно с Uniryal RainExpert съм и съм доволен.Две години съм с тях, около 20К километра и са чудесни.Имат стабилен страничен борд и не се гъбат,както и предпазват джантата.
На мокро е уникално стабилно, на сухо е общо взето тиха, дигал съм 170 с нея и няма грижи. По морето с пясъците става, но внимателно.Добра шарка и лепи за пътя.
Пррепоръчвам я:)

Това с пясъците добре го каза-жена ми се е въртяла точно поради тази причина.Взех нарочно Субару за да е възможно най safety,но...съм сигурен,че и танк да й взема ще го врътне и него :D
Май ще се ориентирам към друг тип гума...

Чет Апр 13, 2017 12:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 9:46 am
Мнения: 261
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X,MT,158hp
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Колеги,някой да има наблюдения или да е с BG Goodrich Urban Terrain T/A GO ?Загледах ги в предвид пътищата ни

Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk

Пон Апр 16, 2018 12:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 9:46 am
Мнения: 261
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X,MT,158hp
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
От днес съм с Uniroyal Rainexpert3(made in Portugal).Веднага ми направи впечетление,че е доста тиха в сравнение със зимните ми Federal Himalaya... :-P(Няма другояче как и да е) Купих ги от Диана и съм доволен -dot 0618 и ми направиха форумна отстъпка 36% и гумата дойде под 130 лв.Пича кара Outback :headbang.

Сря Апр 18, 2018 3:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 1:09 pm
Мнения: 127
Местоположение: София
Автомобил: Forester, 2.0, 2006
Телефон: 0878 45 42 96
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Ивайло Добрев написа:
...-dot 0618 ... :-? :shock: :headbang.


Не е ли още април?
А за форумната отстъпка евала. Ако я има още зимата ще се възползвам.

_________________
http://picasaweb.google.bg/lh/photo/8J0N3WqbB64Ty81EFi-Emg?feat=directlink

Сря Апр 18, 2018 3:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
StefanK написа:
Ивайло Добрев написа:
...-dot 0618 ... :-? :shock: :headbang.


Не е ли още април?
А за форумната отстъпка евала. Ако я има още зимата ще се възползвам.

0618 означава, че гумите са 6-та седмица на 2018 година, т.е. февруари 2018.
Честито все пак за новите летни гуми :good:

Сря Апр 18, 2018 3:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 9:46 am
Мнения: 261
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X,MT,158hp
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Благодаря!

Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk

Сря Апр 18, 2018 3:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Апр 14, 2018 5:07 pm
Мнения: 32
Автомобил: Forester 2 2.0 158hp
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте,

От три дни съм собственик на Форестър 2.0 158коня 2008г. Вчера сложих Goodyear Wrangler all terain 205/70/15
https://photos.app.goo.gl/BeO9aU2Zh2PGcqc53
Харесва ми стойката с тях, приятно съм изненадан от нивото на шум - доста са тихи за тая шарка. Моля някой ако има история с този модел да сподели и даде оценка на гуметата.
Благодаря предварително.
Поздрави

Сря Апр 18, 2018 4:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 9:46 am
Мнения: 261
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X,MT,158hp
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
merody написа:
Здравейте,

От три дни съм собственик на Форестър 2.0 158коня 2008г. Вчера сложих Goodyear Wrangler all terain 205/70/15
https://photos.app.goo.gl/BeO9aU2Zh2PGcqc53
Харесва ми стойката с тях, приятно съм изненадан от нивото на шум - доста са тихи за тая шарка. Моля някой ако има история с този модел да сподели и даде оценка на гуметата.
Благодаря предварително.
Поздрави
Честито колега, много удоволствие с новата придобивка.Аз също мислих за Вранглера,но напоследък колата се кара само градско....

Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk

Сря Апр 18, 2018 5:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой с лични впечатления от Fulda Sprortcontrol 2? Питам тук, защото модераторите упорито не правят раздел за XV :cry: .

Нед Май 06, 2018 12:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 115 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор