Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 772 мнения ]  стр Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Следваща
 Съвети за Газова уредба 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Той уж е майстор с над 10 годишен опит в газовите.
Днес сутринта пак ми направи номера с цилиндрите, но сега като обърнах на бензин и се оправи, после като върна на газ и пак така.. Явно газовата прави прави проблеми. Ако е от инжектори лошо че 1 струва 100 лв. пък не било хубаво да се сменя един май. Въпроса е може ли да се прави профилактика на тях без да се сменят примерно.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Пон Фев 27, 2017 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За съжаление май ще научиш някои неща по трудният начин.
Всички внос субара с брц са с изчерпан ресурс на газовата - сменят се всички инжектори и изпарител, за да ти е спокойно.

Пон Фев 27, 2017 12:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
За съжаление май ще научиш някои неща по трудният начин.
Всички внос субара с брц са с изчерпан ресурс на газовата - сменят се всички инжектори и изпарител, за да ти е спокойно.


Ако колегата беше чел, всичко по темата, тук в нашият форум, нямаше да има сега такива изненади... На мен ми струваше няколко седмици време! Но, накрая бях убеден, че не се купува Субару с фабрична газова... Жалко наистина, и дано колегата си оправи скоро колата( ама, пак грешни пари ](*,) )... Или , ако никой не може да му пипне компа на газовата( можело само в оторизирани сервизи :facepalm: ), дали да не сложи ново BRC/ дюзи, изпарител и комп :-? ?

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.

Пон Фев 27, 2017 5:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като цяло това е неписан закон не се купува НОВ ВНОС С ГАЗОВА УРЕДБА!!!

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Пон Фев 27, 2017 7:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 09, 2010 10:54 am
Мнения: 193
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT 2006
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
За съжаление май ще научиш някои неща по трудният начин.
Всички внос субара с брц са с изчерпан ресурс на газовата - сменят се всички инжектори и изпарител, за да ти е спокойно.

Има и изключения,BRC имат модели с доста високо качество,миналия месец ревизирах превантивно изпарителя на около 120 000 км и трябва да споделя,че имаше поне още толкова хляб в него.
И от три проби само той успя да нахрани 2.0Т Фори,леко модвано с 63мм генерация и панелен дунапрен.

_________________
Forester 2.5 XT MY06

Пон Фев 27, 2017 8:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Качеството на брц е много високо - няма спор. Де да беше и софийския сервиз на това ниво.
Колега тук ( Еди ), има 120 х км+ на легаси спек б с кола внос от италия, без мазане на клапани и с вакуум на нова кола.
Но като всяка ГИ има ресурс - след това сменяш наред, иначе виждаш мотора на масата.

Аз лично не бих карал с инжектори на незвестен пробег, особено турбинирана кола.

Пон Фев 27, 2017 9:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако ще говорим за марки и здравина, ще спомена за Ловато монтирано на Фиеста, която беше на 17000 км. изминахме 350000 км. само с смяна на филтри и веднъж сменихме колектори (зощото редовно палехме директно на газ "дори и при минус 20 :D ) да уточня колата не е имала система за смазване на клапаните!
Брутално здрав инжекцион, никакви настройки никакви ядове... 350 хилядарки газ до ламарината... ;) на старото Суби също минах 40 хиляди с Бердолини или Бардолини незнам как точно се казваше некъв евтинджак също без никакви ядове!
Но да не мерим пишки и коя марка е по добре идеята е, че кола в чужбина да има газ е спукана от каране ама изкъртена и живота и е почти свършил и на газова и на мотора, да не говорим, че тук няма кой да я настрои и 90% завършват с подмяна демек с нов ГИ!
Бягайте с 200 от нови вносове с газ.... :good:
Сега на Фори съм с Фобос 4 не съм много доволен........ ](*,) изминати 12000 км само да мръдна към София ще се уговоря с колегите ГАЗ-аджии и Суби-фенове да ми я препипат и да отстранят тия дребни дразнещи ме неща и като доплатя за препипването от тия 700 лв дето дадох ще ми иде на 800-900 па може и повече.... ама евтиния двойно плаща!!!

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Пон Фев 27, 2017 11:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ами какво да ви кажа колеги. Нещата станаха много бързо и нямах време да изчета всичко. Ще си сърбам попарата сега. Сега няма да ми останат пари да сменям инжектори и изпарител, но живот и здраве по нататък ще го направя.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Вто Фев 28, 2017 11:35 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 19, 2017 4:08 pm
Мнения: 67
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 GX AT MY99
Телефон: 0883359039
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги! Предстои ми монтиране на газов инжекцион на Субаруто (Легаси 1999 2.5 156к.с. АТ).Реших първо да се посъветвам във форума с вас,преди с майсторите.Предполагам има доста хора от форума на газ и въпросите ми са към всички тях.
Досега съм получил само една оферта за газов инжекцион и тя е следната:
1.Контролер AGIS OBD/CAN 4cyl
2.Редуктор АТ 13 Антартик Супер
3.Инжектори Barracuda BR124P
Мисля че това са трите най-важни модула.Иначе другите са нивомер/мултиклапан или евросонда /не знам как точно се води/ на Томасето, термопластични тръби и др. Има вариант и за други дюзи.. мисля че бяха Apis Solo. От прочетеното в тази тема разбирам, че едни от най-важните неща са правилният монтаж, добре подбрани компоненти и правилна настройка. Добри ли са въпросните компоненти?
Бюджета ми не е много голям, така че не мога да се хвърля на най-доброто... Дори обмислям вариант сам да си монтирам ГИ. Скоро ми предстои обслужване, което ще правя аз в своя гараж и заедно с обслужването ще сваля колектора, за да го издупча.

_________________
"Задаващият сложни въпроси неизбежно получава и сложни отговори."

Сря Мар 08, 2017 7:42 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
За съжаление май ще научиш някои неща по трудният начин.
Всички внос субара с брц са с изчерпан ресурс на газовата - сменят се всички инжектори и изпарител, за да ти е спокойно.

Aз вече смених изпарител на моята / фабрична BRC/,а някъде бях чел за инжекторите че живота им е 200 000 км.след което започват да дефектират

Сря Мар 08, 2017 9:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dimitrov 1969 написа:
Aз вече смених изпарител на моята / фабрична BRC/,а някъде бях чел за инжекторите че живота им е 200 000 км.след което започват да дефектират

божа работа .. аз съм на 340000 с фабрична BRC .. и се е налагало само обслужване на изпарителя и маркучи, че бяха станали на кокал
П.С. .. купих я 04.2016 на 315000км. .. книжките бяха водени редовно и грамотно, тази на газовата е отделна и не видях да са сменяни инжекторите, може и да са и да не е описано де :pardon:

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Сря Мар 08, 2017 5:37 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Radomit написа:
dimitrov 1969 написа:
Aз вече смених изпарител на моята / фабрична BRC/,а някъде бях чел за инжекторите че живота им е 200 000 км.след което започват да дефектират

божа работа .. аз съм на 340000 с фабрична BRC .. и се е налагало само обслужване на изпарителя и маркучи, че бяха станали на кокал
П.С. .. купих я 04.2016 на 315000км. .. книжките бяха водени редовно и грамотно, тази на газовата е отделна и не видях да са сменяни инжекторите, може и да са и да не е описано де :pardon:

След обслужването на колата и смяна на свещи, проблема при мен за сега се оправи, да чукам на дърво. Газовата не съм обслужвал още. Но и това предатои. Колата по комп е на 171к, едва ли това е вярно :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Сря Мар 08, 2017 5:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
обслужи я .. не чакай проблеми и тогава .. мембраните и маркучите са "стотинки"
П.С. .. м/у другото моя комп на BRZ-то не беше заключен, което се оказа супер .. много добри уредби са BRC, но на Форестър-а съм с Принс и те са по-по-най

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Сря Мар 08, 2017 6:07 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Radomit написа:
обслужи я .. не чакай проблеми и тогава .. мембраните и маркучите са "стотинки"
П.С. .. м/у другото моя комп на BRZ-то не беше заключен, което се оказа супер .. много добри уредби са BRC, но на Форестър-а съм с Принс и те са по-по-най

Не му разбирам за да бутам сам да сменям какво и да е било. А във Габрово май няма читах газаджия,така че април месец ще ходя във Пловдив в БРЦ сервиза да я погледнат. А между временно съм си взел кабел и изтеглил Sequel Fastness и други и мисля да поръчкам малко :) Но както викаш ти ...твоят бил отключен :-? а може и да е заключен някак си ли? и какво значи това,няма да може да се бара нищо ли?

Сря Мар 08, 2017 8:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега , аз бих ти помогнал за намиране на читав газаджия в Пловдив на брц (познавам представителя) , само моля да ми се обадиш два-три дни предварително , че денем сън доста зает.Също ще те заведа при Павлин лично за да ти прегледа колата обстойно.

Сря Мар 08, 2017 9:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
AleXN написа:
Radomit написа:
обслужи я .. не чакай проблеми и тогава .. мембраните и маркучите са "стотинки"
П.С. .. м/у другото моя комп на BRZ-то не беше заключен, което се оказа супер .. много добри уредби са BRC, но на Форестър-а съм с Принс и те са по-по-най

Не му разбирам за да бутам сам да сменям какво и да е било. А във Габрово май няма читах газаджия,така че април месец ще ходя във Пловдив в БРЦ сервиза да я погледнат. А между временно съм си взел кабел и изтеглил Sequel Fastness и други и мисля да поръчкам малко :) Но както викаш ти ...твоят бил отключен :-? а може и да е заключен някак си ли? и какво значи това,няма да може да се бара нищо ли?


,,Фабричните" BRC, имат специална версия, която струвала хиляди евро, за тези сервизи, които искат да пипат Субару( нещо подобно четох в немските форуми) - демек са заключени, и не могат да се пипат настройките... В Германия я имат много малко сервизи, защото е монтирана най-вече на италинските субарута- а, те не са много на брой в тук!
Същото се отнася и за Субару с Teleflex уредби, монтирани масово в Германия и със скапващи се дюзи...! В двете субару къщи със сервиз наблизо, нямаха и двата софтуера, и не искаха категорично да се занимават с ,,газови" субарута...
Teleflex се познават лесно, по монтираният външен клапан за пълнене на газта! Виж снимката долу


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.
 15

Сря Мар 08, 2017 9:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Моята е италянка точно с брц. Дано не е заключена, но ако е дали брц Пловдив ще имат софта да бутат.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Сря Мар 08, 2017 10:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не мога да ти отговоря. Аз съм бил при тях няколко пъти и съм доволен ( но, моята е нормална BRC P&D)... Все пак отиди, и нека ти я погледнат и дадът съвет... Може и да имаш нещо по нея за смяна.

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.

Сря Мар 08, 2017 10:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Колега , аз бих ти помогнал за намиране на читав газаджия в Пловдив на брц (познавам представителя) , само моля да ми се обадиш два-три дни предварително , че денем сън доста зает.Също ще те заведа при Павлин лично за да ти прегледа колата обстойно.

Мерси колега за желанието за помощ, може и да се възползвам :) Но най вероятно ще идвам към Плд седмицата след велик ден. Ще ти пиша предварително. Мерси.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Чет Мар 09, 2017 9:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mitaka FU написа:
...
Teleflex се познават лесно, по монтираният външен клапан за пълнене на газта! Виж снимката долу

ко речи ROFL ROFL .. пълначка като пълначка .. там я монтират на почти всички "германски" .. аз съм с Принс, със същата пълначка, пак точно там монтирана :beer:

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Пет Мар 10, 2017 8:49 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Отговори на тема   [ 772 мнения ]  стр Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор