Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:43 pm



Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
 Допълнителна светлина багажник Forester 2013+ 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, понеже светлината в багажника (както на всяка друга кола, почти) никога не стига, реших да си направя допълнителна такава. Вдъхновен от това клипче:



, си купих от Praktiker LED луна 3W и започнах.

Утре остава окабеляването и ще постна резултати. :)

Иначе до тук разходите са ми 5.20 лв за луничката. Буксички и кабели имам, така ,че предполагам няма да има допълнителни разходи.

Търсене на подходяща лунична в практикер = 30мин.
Рязането на пластмасата = 1 час.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Последна промяна Warxcell на Пет Апр 07, 2017 9:45 pm, променена общо 1 път


Пет Апр 07, 2017 9:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 28, 2017 10:51 pm
Мнения: 112
Местоположение: София
Skype: forestvibration
Автомобил: Forester '99 125
Телефон: 0885580786
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Тук всякаш оригинално няма никаква светлина в багажното?! Ако е така, кофтииии :facepalm:

На скоро с един приятел направихме доста по-лесна процедура на Forester '99. Просто се маха оригиналния плафон, махат се оригиналната грееще 8W, ако не се лъжа крушка. Взехме вътрешния размер на плафона. Отрязохме същия размер парче картон от шоколадова опаковка... От една LED лента изрязохме няколко реда по 3 LEDs, залепихме ги за картона, запояват се иии не си спомням, колко на брой бяха, но повече от това нямаше как да се събере :giggle: , резулата беше повече от задоволителен и съм 100% сигурен, че свети повече от това решение на видеото, а и е на доста по-правилно място... Това да ми седи в долната част на 5-тата врата, къде свети от вън или вътре?!

Като цена на материали излиза сигурно около 1 лев и труда е бая по-малко :)

Пет Апр 07, 2017 9:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
LGI написа:
Тук всякаш оригинално няма никаква светлина в багажното?! Ако е така, кофтииии :facepalm:

На скоро с един приятел направихме доста по-лесна процедура на Forester '99. Просто се маха оригиналния плафон, махат се оригиналната грееще 8W, ако не се лъжа крушка. Взехме вътрешния размер на плафона. Отрязохме същия размер парче картон от шоколадова опаковка... От една LED лента изрязохме няколко реда по 3 LEDs, залепихме ги за картона, запояват се иии не си спомням, колко на брой бяха, но повече от това нямаше как да се събере :giggle: , резулата беше повече от задоволителен и съм 100% сигурен, че свети повече от това решение на видеото, а и е на доста по-правилно място... Това да ми седи в долната част на 5-тата врата, къде свети от вън или вътре?!

Като цена на материали излиза сигурно около 1 лев и труда е бая по-малко :)


Здравей, има оригинално светлина, но е толкова мижава.
Крушката е 5W от греещите.
Загледай се в дясно.
Изображение
Изображение


Аз намерих голям плюс да свети в долната част на 5тата врата - Огрява и зад колата и по-лесно можеш да товариш. Пък и ако отидем на къмпинг, отваряме багажника и сядаме близко и ще свети на масата. :beer:

Пет Апр 07, 2017 9:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всичко е готово.
За да не режа кабелите както в клипа, ползвах кабелни обувки.
Най-опасно е когато се сваля тавана, трябва много да се внимава!
Довечера ще постна снимка по тъмно.
Не съм го слагал копче за изключване, но е възможно да се сложи, понеже като се спре долу оригиналната крушка, допълнителната ще свети.

Равносметката:
Луничката - 5.20 лв (остана ми трансформатора от 220В на 12В от нея)
Кабелни обувки + кабели и термошлаух = ~ 4лв.
Общо: 9лв.

Време за разпробиване на пластмасата = 1час.
Време за разглобяване, запоявване прекарване на кабела и сглабяне = 3часа.
Общо: 4 часа.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Апр 08, 2017 1:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Warxcell написа:
остана ми трансформатора от 220В на 12В от нея

Казват му драйвер, а ако е constant current, има голяма вероятност да изпържиш луничката директно на 12V и отгоре без съпротивление. Но пък за тази цена, едва ли драйвера е такъв. Дай снимка да видим все пак какво пише на него.

Съб Апр 08, 2017 2:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vami написа:
Warxcell написа:
остана ми трансформатора от 220В на 12В от нея

Казват му драйвер, а ако е constant current, има голяма вероятност да изпържиш луничката директно на 12V и отгоре без съпротивление. Но пък за тази цена, едва ли драйвера е такъв. Дай снимка да видим все пак какво пише на него.

Ето го. Засега работи добре иначе.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Апр 08, 2017 4:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 28, 2017 10:51 pm
Мнения: 112
Местоположение: София
Skype: forestvibration
Автомобил: Forester '99 125
Телефон: 0885580786
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Добре изглежда, браво :good:

Съб Апр 08, 2017 8:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето по 2 снимки на тъмно.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Апр 08, 2017 10:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Warxcell написа:
Ето го. Засега работи добре иначе.

Драйвера е constant current. Замери тока през луничката, ако не е над 300мА всичко ще е ок. Може и да я оставиш да свети продължително време и ако корпуса не награвя над 55-60 (на чиповете ще е повече) може също да приемеш, че ок.

Пон Апр 10, 2017 9:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 08, 2013 7:07 pm
Мнения: 433
Местоположение: В.Търново
Skype: zlobstur
Автомобил: Outback H6 B13, Forester SG 2.5XT
Телефон: 0894414176
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Както и колегата горе е казал, с лед ленти ( няколко) в плафоните коренно се променят нещата. Аз съм така навсякъде (предни над огледалото, централна в купето, в багажника, в жабката и отделно цяла лента на горната пластмаса на отвора на багажника)
Вътре е дооста светло :D та според мен това е най-евтин и най-вършещ работа вариант, а и при къмпинг лентата отдзат си осветява доволно назад :)
Предстои ми смяна на лентата на багажника, че редовно яде тупаници, а е от незащитената засега и доста диоди дадоха фира. Ще щракна някоя снимка като се захвана да я оправя.

_________________
Lesson for beginners: Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Speed is how fast you hit the wall.

Вто Апр 11, 2017 8:20 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Zlobstur написа:
Както и колегата горе е казал, с лед ленти ( няколко) в плафоните коренно се променят нещата. Аз съм така навсякъде (предни над огледалото, централна в купето, в багажника, в жабката и отделно цяла лента на горната пластмаса на отвора на багажника)
Вътре е дооста светло :D та според мен това е най-евтин и най-вършещ работа вариант, а и при къмпинг лентата отдзат си осветява доволно назад :)
Предстои ми смяна на лентата на багажника, че редовно яде тупаници, а е от незащитената засега и доста диоди дадоха фира. Ще щракна някоя снимка като се захвана да я оправя.


Постни някоя снимка как точно си скрил лентата. И аз първоначално исках с лента, но прецених,че ще стане грозно, а така луничката мога да я скрия и да стане като заводско. :)

Вто Апр 10, 2018 7:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 08, 2013 7:07 pm
Мнения: 433
Местоположение: В.Търново
Skype: zlobstur
Автомобил: Outback H6 B13, Forester SG 2.5XT
Телефон: 0894414176
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Е няма скриване, но за мен важното е да свети :D
Прикачени файлове:
IMG_20180410_182902.jpg
Прикачени файлове:
IMG_20180410_182822.jpg

Малко жълтеникава я взех, а другите са ми бели, ама....


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Lesson for beginners: Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Speed is how fast you hit the wall.

Вто Апр 10, 2018 5:33 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
хубаво е станало с луничката :0 ефектно, но от снимките не мога да разбера - свети ли в багажника изобщо? на 1 метър назад и нагоре - по скоро около багажното свети нали?

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Сря Апр 11, 2018 1:23 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз бързо замених лампата в плафона на багажника с ЛЕД лента от тези 120/м топла бяла светлина и се подобри доста.
Идеята за тази светлина в капака е доста добра,че и на мен не ми стига въпреки доработките.
Ще измисля нещо, защото тук доста разглобяване има.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Сря Апр 11, 2018 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
steling написа:
хубаво е станало с луничката :0 ефектно, но от снимките не мога да разбера - свети ли в багажника изобщо? на 1 метър назад и нагоре - по скоро около багажното свети нали?

И в багажника и около него, което е яко - като разтовариш на земята виждаш къде е багажа - Нещо особенно полезно за къмпинг. Само трябва да не я закриваш с глава и всичко е точно. :) На мен лично ми е достатъчно вече.

Качил съм еднакви снимки - първата е преди - втората е след луничката. където можеш да прочетеш "SUBARU" на гумената стелка - там е с луничката. :D

Нед Юни 10, 2018 8:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор