Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:50 am



Отговори на тема  [ 362 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Следваща
 Oсобености на Субару Аутбек III (2004-2009) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Виж за поръчка, не ми беше минавало през ума...Съгласен съм, че може и особено у нас.
Относно безполезността на навигацията, ще те допълня: за съжаление не само през 2005.
Аз купувах Импреса през 2008 и имаше две улици на кръст и то в София...за другите градове, а още по-малко села, да не говорим.
Сега положението е малко по-добре, но още е много далеч от Igo, Garmin и т.н.
А иначе за стандартното оборудване, ей така от спортна злоба се опитах да се образовам, но се оплетох още повече и се отказах.
То не бяха R-ове, LL bean-ни, VDC-та и...въобще пълна каша и нищо общо с това, което е на европейския пазар...та както и да е.
Важното е колегата да си намери читав екземпляр и да му се радва.

Сря Дек 21, 2016 5:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За да не е съвсем "каша" може да ползвате сайта <car101.com> ( и друг път е споменаван). Там има доста систематизирана информация за моделите на Субару по години, особено за нивата на оборудване и разликите между моделните години - само за колите от САЩ.

Сря Дек 21, 2016 7:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
PitM написа:
За да не е съвсем "каша" може да ползвате сайта <car101.com> ( и друг път е споменаван). Там има доста систематизирана информация за моделите на Субару по години, особено за нивата на оборудване и разликите между моделните години - само за колите от САЩ.


Именно, че само за САЩ, колега. Мен лично са ми далечни и не ме устройват. Не ме кефят мили и фаренхайт, че трябва много да смятам, за да разбера, кога ми е комфортно... ;)

Чет Дек 22, 2016 6:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 03, 2017 3:24 pm
Мнения: 10
Автомобил: Outback 3.0 H6 2007
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
От скоро и аз съм горд собственик на Outback 3.0 от 2007ма. Ще споделя някои наблюдения, за сега за 1500км, ако на някой ще са му полезни.
За скоростите. Автоматик, доста приятен е. В S# режим сменя предавките почти в червените обороти и колата направо лети с тези 240 коня. Ръчния режим го ползвам най-често при планинско каране. Удобно е при спускания, за да не държите спирачките постоянно. Също и ако искаш да я държиш в обороти. Колкото до N и D, препоръчвам ви това видео- https://www.youtube.com/watch?v=6zzEtxJkC7Y Всичко е обяснено перфектно.

За разхода- за мен е доста голям, но за тези коне е нормално. 9-10 извън града, 15-16 вътре. За сега на Trip B за 1400 км ми дава 11.4 комбиниран. Чувам, че разхода пада при използване на 99/100 октана, но още не съм тествал.

SI-DRIVE. Когато я взех, нямах много представа как да я ползвам. Изгледах няколко Субару туториъла и сега доста я използвам. При смяна на режимите, на дисплея се показва графика с разпределението на мощността/ throttle response по кривата.
I - перфектно за градско. Скопява колата, газта не е чувствителна, предавките се сменят около 2500 оборота. Разходът пада и не я форсирате излишно докато правите задминаване по Цариградско.
S- ако имате пари за бензин, може и в града. Иначе за извънградско нормално каране. Нямате проблеми с изпреварвания по тесните пътища
S#- само едно мога да кажа... Магията 6 цилиндров боксер с разход 50/100 :D

Много е удобен бутона S# на волана. Нещо като бърз достъп от който и да е от другите два до този режим. Когато карам лежерно на I и искам бързо изпреварване- натискам го и действам. После натискане пак и се връщата в предния режим.

Купе и екстри. Покривът е уникален. Винаги съм искал такъв. Купето не е особено широко и има определено доста спортно усещане- леко схлупено, с големи седалки. Колата е много удобна на дълъг път и се кара без да ви натоварва с опити за самоубийство, както правят БМВта примерно.

Вто Яну 03, 2017 9:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 03, 2017 3:24 pm
Мнения: 10
Автомобил: Outback 3.0 H6 2007
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, някой сменял ли е габаритните светлини? Колата е със ксенони, но габаритите са в отвратително жълт цвят и когато пусна късите светлини стои много грозно... Знаете ли модела на крушката?

Пон Яну 16, 2017 8:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Габаритите са крушка без цокъл, мисля беше 5 вата...
Такава, само че с една светлина


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Яну 20, 2017 6:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2016 4:28 pm
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback 3.0 H6 2004 + Vialle LPi
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако искаш бял цвят няма да стане с такава крушка най-вероятно - вземи си просто такъв цокъл LED, че за тия с жичката не знам дали има варианти с бяла светлина, а и LED-а държат повече.

Съб Яну 21, 2017 1:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SanDRo написа:
Ако искаш бял цвят няма да стане с такава крушка най-вероятно - вземи си просто такъв цокъл LED, че за тия с жичката не знам дали има варианти с бяла светлина, а и LED-а държат повече.


+1

Нед Яну 22, 2017 6:41 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 03, 2017 3:24 pm
Мнения: 10
Автомобил: Outback 3.0 H6 2007
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Това ми прилича на Т10? Филипс имат комплекти с бяло-синкава светлина, но не бях сигурен дали е 10ка

Нед Яну 22, 2017 8:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, Филипс имат такива с увеличено светлоотдаване, които са почти бели.
И цената им разбира се е "бяла", като за бели хора.

Вто Яну 24, 2017 7:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 01, 2017 11:34 am
Мнения: 12
Автомобил: Outback 2,5 AT '08
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте!

С Аутбек 2008ма съм.Имам проблем с фабричното стерео.На прима виста жичкаджия ми каза ,че най-вероятно е изгорял head unit, а друг предположи ,че е усилвателят.При всички положения колоните са ОК. Предполагам ,за да запазя фабричния вид на централната конзола,трябва да купя същия CD Kenwood changer с 6 диска .За такова Изображение става въпрос ,нави нямам
В тази връзка да ви попитам колко приблизително му е нормалната цена (ест. за втора употреба).
Както и дали е само plug and play?

Мерси предварително!

Сря Мар 01, 2017 11:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Човекът написа:
Здравейте!

С Аутбек 2008ма съм.Имам проблем с фабричното стерео.На прима виста жичкаджия ми каза ,че най-вероятно е изгорял head unit, а друг предположи ,че е усилвателят.При всички положения колоните са ОК. Предполагам ,за да запазя фабричния вид на централната конзола,трябва да купя същия CD Kenwood changer с 6 диска .За такова Изображение става въпрос ,нави нямам
В тази връзка да ви попитам колко приблизително му е нормалната цена (ест. за втора употреба).
Както и дали е само plug and play?

Мерси предварително!


Колега plug & play е
а цената е колкото си намериш но такива не са особено евтини затова питай в частите на старо и търси

ПС: има места където могат и да се опитат да го оправят евентуално но пак не се знае така няма как да се каже какво е точно

Пет Май 05, 2017 2:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 01, 2017 11:34 am
Мнения: 12
Автомобил: Outback 2,5 AT '08
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Оставих моята конзола и взех друга с работещ changer от колега от форума,наистина е plug and play,щом аз сам успях да си я монтирам...

Пон Май 15, 2017 9:46 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, от няколко годинки заглеждам Субита и така и не се решавам да се метна. Вчера си продадох колата и сега съм в търсене на нов семеен автомобил, който да успява да ме вози по 20 часа до Австрия (примерно) без да седя на тръни, че нещо ще се прецака. Спрях се на този Аутбек (дано е разрешено да се пускат линкове) http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 8490166426

В друг форум бяха писали, че при Субару имало проблем с главите и се налагало едва ли не постоянно да се шлайфат и правят. Колко достоверна и преувеличена е тази информация, дайте обективна оценка? Ако някой е водил с сервиз това конкретното и може да сподели отзиви ще съм му благодарен. :bow:

Вто Май 23, 2017 1:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
По принцип, всичко зависи от конкретния екземпляр, затова ще си позволя само общи съвети:
1. Отиди да я видиш с някой, който има опит с тези коли, за да ти каже общо състояние:
пробег, поддържка, отношение и т.н. Има неща, които не могат да се скрият, колкото и печен да е търговеца,
след което я закарай на оглед в сервиз, където работят Субару;
2. Бягай от кола с газ /не че тази конкртно има, а по принцип/;
3. Бягай от кола, на която има нещо преправяно;
4. Не слушай глупости...

Засега е това, ако имаш конкртни въпроси, тук има достатъчно опитни колеги. Ще се опитаме да ти бъдем от полза.

Вто Май 23, 2017 2:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Главно ме интересуваше проблема с прегряването и смяната на гарнитурите. Някъде из форума бях чел че се сменял радиатора и всичко си идвало на мястото. Какви пари би излязла тази интервенция и има ли смисъл въобще от нея? Говорим за H6 мотора, друг не искам :cool:

Звънях на Митака Субару, но приключвали за днес и могат чак в четвъртък. Така че огледа ще изчака.

Вто Май 23, 2017 3:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това имах предвид под т.4.
Няма проблем с прегряване на Субару! В момента карам точно Н6 2006 и то ми е 14-то поред
и НИКОГА не съм имал проблем с гарнитури или прегряване, с изключение на първото /модел 1986/, на което ми прокапа водна помпа
и понеже в ония години нямаше никакви части, наливах и карах, то си правеше възглавница редовно и т.н. докато продуха.
Поражението наистина беше само гарнитура. Нищо друго.
Когато колата не е гледана т.е. не се сменят редовно антифризи, водни помпи /при протичане/, термостати и т.н.
и освен това не си знае километрите, е възможно да продуха гарнитура, не повече отколкото всеки друг автомобил.
Винаги има отдалече предупредителни симптоми, на които ако не се обърне внимание, естествено нещата се случват.
Друг е въпроса, че при Субару има още един момент - понеже имат проходимост, славят се със здравина и т.н.
много хора ги карат като каруци, докъдето изкарат и после се чува рев...Това си е лека кола и това не трябва никога да се забравя!

Вто Май 23, 2017 5:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Супер, благодаря ти за отговора! Като цяло колата няма да излиза извън пътя и ще се кара съвсем нормално, все пак ще си возя бебока :) Сега остава да намеря читаво Суби и да се мятам.
Някой калкулирал ли е тоталното обслужване при първоначална покупка? Визирам следните неща:
- Масло на мотора и филтри (въздушен, маслен, горивен, купе)
- Антифриз
- Спирачна течност
- Масла на дифовете и раздатки (ако има)
- Масло на автомата
- Пистов ремък, ролки (колко са) и водна помпа

Разгледах в Аутодата и ми излизат следните данни:
- Двигателно масло - 5.5л
- Заден диференциал - 0.8л масло
- Преден диференциал - 1.5л масло при автоматична скоростна кутия
- Скорости - окол 10л масло при "сухо" пълнене, предполагам че тук се прави т.нар "опресняване" с около 6л.
- Охладителна система - 7л антифриз. Тука какъв трябва да се избере? На какви спецификации трябва да отговаря?
- Масло на хидравлика - 0.7л - при хидравликата предполагам, че стандартно пълна синтетика е ок, поправете ме ако греша.
- Свещи - NGK ILFR6B - при свещите цената варира между 18 и 24лв за бройка

Ако някой може да сподели цени ще ми бъде супер полезно при планирането на разходите.

Благодаря! :beer:

Вто Май 23, 2017 9:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
1500 с данъка.

P.S. Двигателно масло - 6 литра

Сря Май 24, 2017 10:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Супер, не звучи страшно :D Някой може ли да помогне за проверка на сервизната история по РАМА? Готов съм да си заплата за услугата, ако се налага. :bow:

Сря Май 24, 2017 1:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 362 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор