Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 241 мнения ]  стр Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
 Къде се минава Годишен Технически Преглед 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега Нортикус ,не се съмнявам в думите ти ,защото си се доказал като коректен партнъор в този форум.За по голяма тежест на мнението ти ,публикувай пакета документи на ЦВЕТИ в доказателство ,че е бил твой клиент.Сигурен съм ,че е така , но практиката е показала ,че тук вярват на факти.

Пет Ное 04, 2016 8:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Колега Нортикус ,не се съмнявам в думите ти ,защото си се доказал като коректен партнъор в този форум.За по голяма тежест на мнението ти ,публикувай пакета документи на ЦВЕТИ в доказателство ,че е бил твой клиент.Сигурен съм ,че е така , но практиката е показала ,че тук вярват на факти.


Привет колега ,
Уважавам мнението ти и се радвам ,че по някакъв начин съм успял да те накарам да ми повярваш :respect:
Също така се надявам ,че несъзнателно ме караш да публикувам документите и... Тъй като фирмата ,която управлявам е регистрирана ,като администратор на лични данни ,то аз съм запознат с факта ,че не мога свободно (а и дори да не беше незаконно пак нямаше да го направя) да публикувам лични данни на клиентите ми и те да стават публично достояние. Има строго определен ред за това ,как се съхраняват и в какви случай може да се използва тази информация. Този не е един от тях :)
Ако човека ,за който става въпрос прецени ,че нещо в думите ми е лъжа - то аз моля да публикува МИНАЛОГОШНОТО Удостоверение за техническа изправност на МПС /малка и голяма част/. И ако там пише ,че МПС снабдено с уредба позволяваща работата на двигателя с ВНГ - СПГ е с година на производство различна от 2013 г. то аз съм готов да се извиня.
п.с. - неприятно е усещането ,когато се опитваш да помогнеш на някой клиент с риск да лишиш фирмата от сигурен такъв ,а след това прочиташ как някой друг му бил разрешил "казуса" .

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/

Пет Ное 04, 2016 11:07 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юли 16, 2014 11:18 am
Мнения: 8
Автомобил: Impreza 2.0GX 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Norticus, мога да Ви уверя, че отидох на мястото, където ме пратихте веднага след като ме пратихте. На място и веднага бях пратена на преглед, както обещахте. Там техникът ми каза, че ми липсва елемент от газовата инсталация и за него тя не отговаря на стандарта и не може да я регистрира. Не се наемам с технически обяснения, защото се смятам за некомпетентна. Накратко, става въпрос за един пластмасов елемент, който отвежда евентуално изтекъл газ от купето навън.

Допитах се до сервиза инсталирал уредбата и други по-компетентни от мен хора, които ме увериха, че инсталацията е пълна и изправна, херметически затворена спрямо купето и т.н.

Не искам със своя скромен случай да правя големи драми, затова и не споменах никакви други имена в отзива си. Написах само положителното, защото нямам капацитета да критикувам никого.

На Вас мога само да благодаря за съдействието.

Edit: Сега разбирам с какво мога да съм Ви засегнала. Да, Вие ми разяснихте казуса. Това, което Еуротех направиха за мен беше самия преглед и документация. Надявам се с това уточнение да става ясна ситуацията и да няма засегнати страни.

Пет Ное 04, 2016 11:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Tsveti написа:
Norticus, мога да Ви уверя, че отидох на мястото, където ме пратихте веднага след като ме пратихте. На място и веднага бях пратена на преглед, както обещахте. Там техникът ми каза, че ми липсва елемент от газовата инсталация и за него тя не отговаря на стандарта и не може да я регистрира. Не се наемам с технически обяснения, защото се смятам за некомпетентна. Накратко, става въпрос за един пластмасов елемент, който отвежда евентуално изтекъл газ от купето навън.

Допитах се до сервиза инсталирал уредбата и други по-компетентни от мен хора, които ме увериха, че инсталацията е пълна и изправна, херметически затворена спрямо купето и т.н.

Не искам със своя скромен случай да правя големи драми, затова и не споменах никакви други имена в отзива си. Написах само положителното, защото нямам капацитета да критикувам никого.

На Вас мога само да благодаря за съдействието.

Edit: Сега разбирам с какво мога да съм Ви засегнала. Да, Вие ми разяснихте казуса. Това, което Еуротех направиха за мен беше самия преглед и документация. Надявам се с това уточнение да става ясна ситуацията и да няма засегнати страни.


Здравейте Цвети ,
Уверявам Ви ,че хората при които Ви изпратих са едни от първите имащи тези права ,както и едни от знаещите и можещите на пазара. Не е случайно съвпадение ,че именно тях съм избрал за партньори.
Благодаря Ви все пак за уточнението ,което направихте. Уверявам Ви ,че това за мен бе въпрос на чест и нямам нищо лично към Вас. Просто исках това да се изясни.
Надявам се да не съм Ви обидил с тона си ,макар да съзнавам ,че може би прекалих.
Ако е така моля да ме извините.
Приятна вечер !

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/

Пет Ное 04, 2016 11:56 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 10:38 pm
Мнения: 3
Телефон: 0898757209
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Относно казуса на Цвети колегата Нортикус е прав за предходния технически преглед, миналогодишния бе извършен с невярна информация, с цел просто да бъде пуснат автомобила и посочената година е 2013. Това, което направихме ние бе да извършим първоначален преглед на АГУ за ВНГ, с което отменяме невярната информация и регисрираме АГУ за съответния автомобил. Въпросната бутилка бе тороидална разположена в отсега за резервната гума под баганото отделение на автомобила. Бе затворена от капак на отделението, плътно затварящ се и самата бутилка бе монтирана правилно с отвора надолу и херметичен капак отгоре. Въпросното гофре има за цел да отведе евентуален теч на газ безопасно извън пътническото отделение. самото разположение на бутилката и отвора под нея обезсмисля въпросното гофре. Не искам да споря с никого, уважавам колегата от сервиза на 4-ти километър дори съм намислил да мина през него някой ден да се запознаем, защото смятам, че е един от МАЛКОТО наистина коректни в бранша. Надявам се ,не съм останал неразбран поздрави и приятна събота и неделя.

Съб Ное 05, 2016 4:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Дек 14, 2016 10:09 am
Мнения: 6
Местоположение: София
Автомобил: Tribeca 3.6 '09
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
Онзи ден минах преглед при „Транс Софт Експрес” на 4-ти км под моста. Прегледа беше обстоен и професионален, цената с отстъпка за съфорумци също е много добра. Момчетата получават заслужен + и от мен, догодина живот и здраве пак сме там!
Поздрави на всички Subaru маниаци!

Пон Дек 19, 2016 1:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 4:46 pm
Мнения: 18
Автомобил: Outback 2005 H6
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
С 3 седмици закъснение, да благодаря на NORTICUS (Мишо) за техническия и съдействието покрай проблемната ми газова. Препоръчвам го на всички, догодина пак там :)

Пон Яну 30, 2017 12:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги ,
С малко закъснение ,но с голямо удоволствие искам да ви информирам ,че от 01.04.2017 г. е открит третият КТП на територията на град София ,който с удоволствие и професионализъм ще продължи да обслужва всички Субару съфорумци на преференциални цени. КТП се намира на ул. Опълченска и бул. Сливница ,зад бензиностанция Шел - в автоцентъра на Маргел. В момента КТП е в промоционален период ,който ще продължи още няколко месеца. Цената е 30 лв. с ДДС ,като в нея предстои да се включи и БЕЗПЛАТНА автомивка ! Отново няма значение дали автомобила е 4х4 ,дали е с или без газова/метанова уредба - цената остава непроменена. За Online резервации на ден и час ,може да използвате http://www.gtp.bg или тел.: 0876125333 .Работното време е от Понеделник до Петък от 09:00 - 18:00 ; Събота от 09:00 - 15:00. Всички членове на Суабру форум са добре дошли.
Спирачният стенд отново е чисто нов (Немски - Sherpa) ,който е с автоматично разпознаване на 4х4 и измерва едновременно спирачните сили и на двете колела. Този тип измервания и данните от тях ,максимално се доближават до реалните спирачни усилия ,при движение по асфалт. Персонала е с дългогодишен стаж и с постигнато отличие на всички изпити ,касаещи извършването на периодични технически прегледи на ППС.
Качеството на услугата е гарантирано и всеки ,който е с желание за извършването на реален периодичен технически преглед на ППС е добре дошъл.
Ще продължавам да се старая и развивам идеята си за повишаване на качеството ,на тази така важна за мен услуга. :good:

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/

Чет Юни 01, 2017 7:51 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 28, 2015 5:31 pm
Мнения: 50
Местоположение: София - Дианабад
Skype: b101621576
Автомобил: Forester SF EJ202
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте !
За трета поредна година минавам ГТП на
пункта на кръговото на четвърти километър.
Благодарности на екипа на пункта за
отношението и добре свършената работа!
Препоръчвам !

_________________
www.exvitermini.com = http://web.archive.org/web/20050728233617/http://www.exvitermini.com/
ex : https://www.youtube.com/watch?v=xVAUztx3fEQ

Нед Юли 02, 2017 4:11 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 10:54 pm
Мнения: 103
Автомобил: Outback 2.5, Suzuki S-Cross 1.4AT
Рейтинг: 81
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз минах за 3-ти пореден път през пункта на кръговото на 4-ти КМ, за пореден път останах доволен!

Нед Юли 16, 2017 2:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 08, 2017 12:19 pm
Мнения: 102
Skype: cooliovato
Автомобил: Impreza 2.0R
Рейтинг: 25
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз днес минах на 4-ти километър и определено мога да кажа, че съм доволен :beer:

Чет Сеп 07, 2017 10:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 20, 2016 9:03 am
Мнения: 18
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Още едно положително мнение и от мен за пункта на 4 км. Точни, коректни и на
добра цена за форума.

Чет Сеп 07, 2017 6:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,днес минах на преглед при момчета от "Еуротех 2002" .Много съм доволен от тях.Изключително любезни и отзивчиви.Въпреки,че нямаше нужда от ролки ,по мое желание сложиха.Прегледаха всичко по колата. Дори ми предложиха кафе докато чакам. Все едно не бях в България. =D> :bow:

Чет Сеп 21, 2017 9:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Днес за пореден път минах на преглед 3 от автомобилите си при „Транс Софт Експрес” на 4-ти км под моста. Прегледа както винаги беше професионален, отношението към клиента прекрасно, а цената с отстъпка за Субару.
:good:

Сря Окт 04, 2017 7:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юни 01, 2015 2:08 pm
Мнения: 29
Местоположение: София
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз да похваля прегледа.. днес минах на Опълченска и Сливница.. и на двете коли. Такъв преглед не са ми правили от години(дори и фаровете и светлината на номера)! Поздравления за качеството!
В момента продължава промоцията с безплатната мивка, вярно го правят с машина, но и там услугата е добра! Първо почистват грубо колата с водоструй - процедура, която не навсякъде извършват ;)
Цената също е добра, а в предвид услугата - отлична. Единствено има леко разминаване - тук е обявена отстъпка 30лв, а на място ми казаха, че в предвид че има промоция, няма допълнителна отстъпка, т.е. цената е 36. В предвид услугата, не смятам че това е проблем...

На кратко - прегледа е 6+. Догодина пак!

Съб Яну 20, 2018 12:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 08, 2017 7:58 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru OUTBACK 2.5 173 hp
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
В петък минах на 1-ви преглед след регистрацията в пункта на Опълченска и Сливница.Много съм доволен от прегледа и отношението,човека ми обясняваше всичко:за валовете,за спирачките,за работата на двигателя.6+ и от мен.

Пон Фев 12, 2018 7:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 2:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XS 2008
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте колеги Март месец и намен ми предстои за първи път да мина ГТП със Subaru Forester 2008 във Варна. Прегледах списъка и ми се струва че има две еднакви подточки в него за Варна. Търсиш ги на картата и стигнах до извода, че адреса е този СБА - Пункт за технически прегледи с адрес Варна, бул. „Ян Хуняди” № 7; непосредствено до ДЗИ. Може ли някой колега до потвърди или да даде друго предложение за Варна. Благодаря предварително!

Нед Фев 25, 2018 5:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 2:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XS 2008
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Минах преглед в ГТП пункта на СБА до КАТ от списъка на първа страница. Тестват всяко колело отделно (общо 6 измервания с ръчната). Колелата на всяка ос се въртят в противоположни посоки. Трябва предварително записване на час, поне за събота. За последното не бях подготвен, но ме вместиха и отношението беше отлично. Искам да допълня информацията за колегите от Варна, тъй като картите в интернет не са много точни и реално пункта е на ул. "Мургаш".

СБА Варна
Варна, бул. „Ян Хуняди” № 7
тел. за контакти: 052/504 004, 0895 558 504

Нед Мар 11, 2018 9:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги ,
С малко закъснение, но с голямо удоволствие искам да ви информирам,че от 01.03.2018 г. е открит четвъртият КТП на територията на град София, който с удоволствие и професионализъм ще продължи да обслужва всички Субару съфорумци на преференциални цени. КТП се намира в Люлин 5 на бул. д-р Петър Дертлиев в бензиностанция ПЕТРОЛ. В момента КТП е в промоционален период, който ще продължи още няколко месеца. Цената е 30 лв. с ДДС ! Отново няма значение дали автомобила е 4х4, дали е с или без газова/метанова уредба - цената остава непроменена. За Online резервации на ден и час, може да използвате http://www.gtp.bg или тел.: 0876122733 .Работното време е от Понеделник до Петък от 08:00 - 18:00 ; Събота от 08:00 - 15:00. Всички членове на Суабру форум са добре дошли.
Спирачният стенд отново е чисто нов (Немски - Sherpa), който е с автоматично разпознаване на 4х4 и измерва едновременно спирачните сили и на двете колела. Този тип измервания и данните от тях, максимално се доближават до реалните спирачни усилия, при движение по асфалт. Персонала е с дългогодишен стаж и с постигнато отличие на всички изпити, касаещи извършването на периодични технически прегледи на ППС.
Качеството на услугата е гарантирано и всеки, който е с желание за извършването на реален периодичен технически преглед на ППС е добре дошъл.
Ще продължавам да се старая и развивам идеята си за повишаване на качеството, на тази така важна за мен услуга. :good:

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/

Сря Апр 04, 2018 2:00 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет колеги,

Това е продължение на един въпрос, който започнах в темата за Forester 2.5XT, но изглежда подходящо да се продължи тук. Въпросите са "ако имам механична/ръчна скоростна кутия и механичен диференциал с ограничено приплъзване (limited slip differential, LSD, обикновенно заден, но мисля Субару има някои модели с преден, или дори и на двата моста) дали е нужно да говоря предварително с хората извършващи ГТП и какво да е то?". Отговорите са:

- Да, трябва да говорите с извършващия проверката. Голяма част от колегите по пунктовете не разбират какво представлява такъв тип диференциал или имат грешна представа как и кога работи от механична гледна точка.

- Какво трябва да обясните - на моста, където е LSD-от е силно нежелателно колелата да се въртят в различни посоки. Механично е възможно, но натоварвате диференциала дори и при малки обороти, понеже разликата в оборотите и приложената разлика във въртящия момент кара диференциала да "затяга" и може да го повреди. Поради това на този мост трябва гумите да се въртят в една и съща посока. Това от своя страна ще доведе до пренос на въртящ момент през централния диференциал (понеже сме с механична скоростна кутия) към предния мост и за да не повредим централния диференциал, който също е LSD, трябва поне 1 гума от другия (преден) мост да е върху разтоварваща ролка. Ако и двата моста са с LSD - единия на барабаните, другия с двете гуми върху ролки.

Не бях сигурен дали въртенето в различни посоки с такава ниска скорост на LSD наистина е проблем, но днес установих, че е. По време на ГТП при тестването на задния мост постановката беше като препоръчаната по-горе с единствена разлика, че гумите на задния мост се въртяха в различни посоки. И съотвено диференциала почна лекичко да вие и скърца. Теста е кратък - 5-6 секунди, воят беше за около 2-3, така че изглежда повреда за момента да няма. Задния LSD беше изтестван след това по бабешки начин с повдигане на една от задните гуми и опит за завъртане на гумата на ръка при освободена ръчна и от скорост - общо взето става но изисква голямо усилие, което е очакваното поведение.

Имайте в предвид, че ако имате автоматична скоростна кутия и/или VTD и/или VDC горното може да не важи, понеже разпределянето на въртящия момент и ограничаването на приплъзването може да става по друг начин, а не с LSD.

Ето и списък с организацията на трансмисионната система на различни модели Субару.

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...
 11

Вто Юни 26, 2018 2:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 241 мнения ]  стр Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта



Търсене:
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор