Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 160 мнения ]  стр Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Група за тест на моторно масло Амсойл 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И между другото горивата са им доста по-зле от нашите като гледам тестовете. Примерно карани на газ излизат доста по-кофти тестове от това, което тествахте и аз лично бих го отдал на газта тук и газта там. Vmax е много прав в случая

Чет Юни 22, 2017 11:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Точно изброените от вас разлики в горивата работят всъщност в наша полза, защото е логично в предвид вашите констатации там маслата реално да се "товарят" повече от тези при нас, респективно се налага да показват/доказват потенциала си в доста по-екстремни условия. Отделно от това - във онзи форум колегите не случайно са разделили разделите си на летни, зимни, (както и дизелови, мотоциклетни и не знам какви още какви "условия"), защото както имат локации с ниски температури, така и такива с доста високи, което дава малко по-широк поглед върху нещата.
Факт е, че има непознати за българския пазар марки, но ако визираме маслата на марките тип Amsoil и т.н., то какъв е реалния шанс Amsoil да седнат и да правят бленд специално за Русия? :)
Иначе и двамата сте прави, но на фона на огромното количество събрано инфо във вид на изследвания за наистина известните марки като тази, която вече е тествана и има побликувани резлтати в тази тема все си мисля, че човек може да отсее доста инфо, което реално да спомогне избора му за масло, а защо не и да научи нещо полезно като например защо не е добра идея точно Amsoil Signature да се ползва в ДВГ, който харчи масло и че неговия избор трябва да е европейската версия.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Чет Юни 22, 2017 11:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Братушките са много напред - в този форум имаше една тема от над 150 страници и свят ми се зави докато я изчета, като от там се светнах за Равенола и др ( Лукойл масло ).
По скоро имах предвид че тук не е много ясно Амсойла колко е с постоянно качество и не намеквам за АП1, а за разни вносове я от Полша и др. места.
Не случайно на Риването сложиха холограмен знак, и направиха гърловината еднопосочна - да не се прибира щом веднъж я отвориш. Просто при нас има много ментета.

Хубаво беше че направихме тест, аз лично се интерсувам повече от тес на масло работило в турбо двг, че там нещата са доста по различни
 11

Пет Юни 23, 2017 6:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 7:21 pm
Мнения: 39
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет,

според мен тестове на отработено масло в Български условия са доста ценни. Въпреки информацията в руски, американски и други форуми, условията в България са специфични и информацията от там не може да се пренесе едно към едно. На базата на тестове може да се прецени как се държат маслата в нашите условия и колко е оптималния пробег в България. Също така е вярно, че информацията от тест направен в Бъгария на даден автомобил, не се пренася автоматично на всички останали автомобили, но според мен е по-ценна от тест направен в Русия или САЩ. Затова искаме да направим по-голяма група от тестове на различни серии AMSOIL масла и различни автомобили, включително и турбо такива, както и ежедневни но карани и на писта. Но да видим. :)

Интересно ми е от къде идва заключението, че AMSOIL European Can Formula е по-подходяща от AMSOIL Signature Series. Може би нивата на сулфатни пепели? Но аз лично имам съмнение отностно точността на измерването на сулфатни пепели в техните тестове. Данните се различават спрямо ограниченията на спецификациите, които AMSOIL Signature Series покрива. И в този случай съм по-склонен да вярвам да данните на прозиводителя.

Поздрави
Александър Иванов
AP1 Ltd.

_________________
http://ap1shop.com
http://facebook.com/ap1ltd

Пет Юни 23, 2017 1:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
аз имам 0-40 Ams oil signature - за смяна - маслото е на 10-11 месеца. Колата е легаси турбо, подкован на 1.2 бара, като се разрежда с бензин - заради смесите и гасенето на детонации при жегите - направи ми впечатление, че се държи по същия начин като Ред лайн - след 3000 -3500 км или след 7-8 месеца, което настъпи първо, почва да пропушва при запалване - инак държи същото налягане при същата температура и обороти. В момента маслото ми е на не повече от 2000 км и е за смяна, за себе си оставам с впечатлението, че каквото и масло да сложа на мойта, смяната трябва да е края на пролетта, за да е прясно маслото през лятото.

Пет Юни 23, 2017 3:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 29, 2015 11:19 am
Мнения: 219
Автомобил: пробита лейка
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А дали може да направим тестове и на други марки масла и да видим , с колко са по-добри Амсоил ?

Пет Юни 23, 2017 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 7:21 pm
Мнения: 39
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
proscrip написа:
аз имам 0-40 Ams oil signature - за смяна - маслото е на 10-11 месеца. Колата е легаси турбо, подкован на 1.2 бара, като се разрежда с бензин - заради смесите и гасенето на детонации при жегите - направи ми впечатление, че се държи по същия начин като Ред лайн - след 3000 -3500 км или след 7-8 месеца, което настъпи първо, почва да пропушва при запалване - инак държи същото налягане при същата температура и обороти. В момента маслото ми е на не повече от 2000 км и е за смяна, за себе си оставам с впечатлението, че каквото и масло да сложа на мойта, смяната трябва да е края на пролетта, за да е прясно маслото през лятото.


Привет,

Престоят на маслото в картера си оказва негативно влияние върху него. В следствие на високи нива на гориво, киселинност в резултат от продукти образувани от процесите на горене и окисление, температурни цикли, контакт с кислород от атмосферния въздух и др., в маслото неизбежно протичат процеси на разпад, при което то променя характеристиките си. От там произтичат и препоръките на производители за максимален период на употреба на маслото независимо от изминатите километри.

Синтетичните бази са по-устойчиви и затова AMSOIL препоръчва максимален период на смяна 12 месеца. При по ниските серии, които използват бази група 3, периодът е 6 месеца. При теб, ако маслото е на 10-11 месеца, то е към края на живота си, особено при използване в модифициран двигател, независимо, че изминатите километри са само 2000. Реално едно масло ще е в по-добро състояни при изминати 2000 километра за 3-4 месеца отколкото за 10-11 месеца при еднакви други условия. Твоята кола е идеална за тест, но в момента няма как да вземам качествена проба. Идеята ни е да е вземем по-голямо количество тестове от OelCheck и по този начин да се намали единичната цена за тест и да се спести от транспорт от/до Германия. Ще ни трябва още малко време, за да организираме това.

Поздрави,
Александър Иванов
AP1 Ltd.

_________________
http://ap1shop.com
http://facebook.com/ap1ltd

Пет Юни 23, 2017 6:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 7:21 pm
Мнения: 39
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет, колеги!

Тъй като нямаше реакция на нашето предложение да направим втори тест на същото масло, на което беше направен лабораторен анализ в OelCheck, ние все пак се свързахме с колегата xargs и взехме още една проба преди смяна на маслото, а именно на 12 000 км и приблизително 300 мото часа.

Маслото е AMSOIL Signature Series 5w30, двигателят е H6 3.0 на газ.

Днес излезнаха резултатите от теста. Може да ги видите прикачени по-долу.

Маслото има показатели, които сочат за още много живот, стабилен вискозитет и един щастлив двигател.

Поздрави!
Павел Александров
AP1 Ltd.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
http://ap1shop.com
http://facebook.com/ap1ltd

Пет Юни 30, 2017 7:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понеже, не всички разбираме от техническите показания/характеристики, може ли още малко пояснения. Например, ако е в рамките на година, може ли това масло да се кара още 6-7-8к км отгоре на тези 12к? Аз например смених маслото април, 2016 (Ams Sig Series 5W30), и ще го сменям пак други ден (нач. юли, 2017) - просто нямах възможност преди това. Карана е колата около 11-12к. км, като в маслото има добавка на LubeGard - http://www.lubegard.com/~/C-306/LUBEGAR ... Protectant - та бих попитал - прехъврляне на интервала от една година с до 2-3 месеца може ли да окаже много негативно въздействие? Колата е на газ.

Вто Юли 04, 2017 6:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 16, 2014 12:30 pm
Мнения: 180
Местоположение: София
Skype: Vul4oKum4o
Автомобил: Outback 2.5 2000, Legacy 2.0 2001
Телефон: Нула879пет96две4пет
Рейтинг: 100
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според представените данни от тестовете, по-скоро НЕ(няма проблем)... маслото има поотенциал за още. Но имай едно на ум, всяка кола е различна!

_________________
_____________________________________________________
Простия човек си носи името, а Умния човек, името го носи!

Вто Юли 04, 2017 9:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има едно много интересно пояснение в документацията на amsoil. Беше нещо от типа, че ако сложите каквато и да било добавка е възможно намаляване на интервала на смяна и че маслата на amsoil нямат нужда от добавки от какъвто и да било тип. Мисля, че и на шишето го пише, че не се препоръчва използването на добавки. Може и рекламен трик да е в случая, но по-добре AP1 да обяснят. Като цяло не се препоръчва също така повече от година, което ти вече го имаш. Не само от производителя на маслото не се препоръчва, но и от производителя на автомобила ти.

Аз лично не бих го карал повече по няколко причини. Едната е, че този тест не важи за твоят автомобил, както писаха от AP1 по-горе. Това е за този автомобил, за който се говори, за неговия начин на каране и неговото гориво, което ползва. Съответно и състоянието на двигателя му. Аз не бих ти препоръчал да караш още с това масло. Особено ако му е първа смяна с него. Който без тест ти казва да караш толкова много за мен е безотговорен. Лично мнение. Не ангажирам никой с него.

Вто Юли 04, 2017 9:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 7:21 pm
Мнения: 39
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
melhaer написа:
Понеже, не всички разбираме от техническите показания/характеристики, може ли още малко пояснения. Например, ако е в рамките на година, може ли това масло да се кара още 6-7-8к км отгоре на тези 12к? Аз например смених маслото април, 2016 (Ams Sig Series 5W30), и ще го сменям пак други ден (нач. юли, 2017) - просто нямах възможност преди това. Карана е колата около 11-12к. км, като в маслото има добавка на LubeGard - http://www.lubegard.com/~/C-306/LUBEGAR ... Protectant - та бих попитал - прехъврляне на интервала от една година с до 2-3 месеца може ли да окаже много негативно въздействие? Колата е на газ.


Здравей,

Конкретният анализ показва, че маслото изпълнява функциите си добре и все още има ресурс в него. Алкалното число е високо и маслото все още има добри неутрализиращи свойства. Нитрацията е ниска. Поради наличието на есетери, конкретният тест не може да покаже нивото на окисление. Вискозитетът е стабилен, което все пак говори за ниски нива на окисление. Конкретният автомобил спокойно може да кара маслото до 15 хиляди километра без допълнителен анализ. Според мен това е добра отправна точка за ориентировъчен интервал за смяна при изправен атмосферен автомобил, който се кара на газ и с лек превес на извънградско шофиране. Най-вероятно AMSOIL Signature Series ще може успешно да изкара и по-голям пробег, но аз лично без анализ на конкретния автомобил не бих го препоръчал.

Друга отправна точка е времето, което маслото е прекарало в картера. AMSOIL препоръчват използване максимум 12 месеца, с което ние няма как да не се съгласим. Натрупването на отпадни продукти от процесите на горене, повишаване на киселинността на маслото и неговото окисление с времето се отразяватнегативно на характеристиките му. При конкретния анализ маслото е прекарало в картера около 8 месеца (по спомен), което според мен също спомага за добрия резултат.

Не съм запознат с конкретната добавка, която е добавена в маслото. Погледнах я набързо и изглежда да е съставена главно от носител (смес бази гр3/ПАО), инхибитори на корозия, естер с противоизносващи свойства, както и намаляващ окислението и предполагам други съставки (може да греша за състава на добавката). Не мисля, че има как знаем какъв е резулататът след смесването с маслото. Аз лично съм против добавки при изполване на правилно избрано и качествено масло в изправен двигател.

В твоя случай вече караш маслото 14-15 месеца. Не мисля, че това ще е фатално, но все пак препоръчваме смяна на максимум 12 месеца.

Поздрави
Александър Иванов
AP1 Ltd.

_________________
http://ap1shop.com
http://facebook.com/ap1ltd

Сря Юли 05, 2017 3:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 10:29 pm
Мнения: 117
Автомобил: Outback
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Привет,
Кое масло на Amsoil ми препоръчвате да сложа на Subaru Outback B13 (2005г) - 245к, 3.0 H6 - автомат. скорости? :-?
Колата се кара на ГАЗ.

*Мотора е след ремонт (шлайфане глави + реглаж клапани + гарнитури...всичко по реда си) от Тенчо. В момента карам с Motul 8100 X-Clean SAE 5w40 (+промивка FLUSH преди смяната/ремонта) и съм изминал 8к км идва ред за смяна.


Последна промяна opelcrumper на Чет Юли 06, 2017 2:14 pm, променена общо 2 пъти


Чет Юли 06, 2017 2:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Смених маслото днес и поне на вид беше кристално чисто:)

@opelcrumper - мисля, че Amsoil Signiture Series 5W30 - но нека спецовете кажат - аз иначе карам с него и съм с абсолютно същата кола като теб: Subaru Outback B13 (2005г) - 245к, 3.0 H6 - автомат. скорости, ГАЗ (Romano).

Ако не знаеш какво масло е имало досега, можеш да направиш и промивка с някоя добавка.

Чет Юли 06, 2017 2:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 10:29 pm
Мнения: 117
Автомобил: Outback
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
melhaer написа:
Смених маслото днес и поне на вид беше кристално чисто:)

@opelcrumper - мисля, че Amsoil Signiture Series 5W30 - но нека спецовете кажат - аз иначе карам с него и съм с абсолютно същата кола като теб: Subaru Outback B13 (2005г) - 245к, 3.0 H6 - автомат. скорости, ГАЗ (Romano).

Ако не знаеш какво масло е имало досега, можеш да направиш и промивка с някоя добавка.

Привет,
Също ли караш на газ колега? Да, промивката е задължителна. :)

Може ли да споделиш впечатления след някой - друг ден/седмица? Особенно ако имаш OBD и наблюдение в/у темепратурите в жегите по софийските задръствания или натоварена кола :) ...

Чет Юли 06, 2017 2:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще ти пиша на ЛС, за да не задръстваме темата.

Чет Юли 06, 2017 2:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2016 4:28 pm
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback 3.0 H6 2004 + Vialle LPi
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко стара е темата, но тъй като и аз вече 2-ра смяна правя с AMSoil, гледах и разни клипчета, това ми се стори интересно, да го споделя тук, ако някой не го е гледал :)

https://www.youtube.com/watch?v=E2zS8MyvJxU

Тeстовете са малко аматьорски, но пак имат известна подплата.

Съб Май 04, 2019 3:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2016 4:28 pm
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback 3.0 H6 2004 + Vialle LPi
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И "шампионатът" приключи вчера, AMSoil са спечелили ;)

https://www.youtube.com/watch?v=TWuKvnCq1js

Вто Юни 11, 2019 12:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Точно на този тест няма по-добро от Red Line Oils :) Виж на Piotr тестовете. Има над 300-400 вида различни масла тествани по същия начин (и на загрели на 100 градуса масла и на студени). Amsoil се представя добре на студено масло, но като загрее не е чак толкова. RedLine-то не мърда и при студено и загряло. Разгледай го в youtube. Даже имам таблица с всичките масла, които тества в гуугъл драйва с резултатите от триенето.

Сря Юни 12, 2019 10:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 05, 2012 5:27 pm
Мнения: 83
Местоположение: Монтана
Автомобил: Оutback 2013 2.5 CVT
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
още един тест:
https://www.youtube.com/watch?v=uPdHWcEBZl0

износване с AmsOil - 0.04
Motul X-clean - 0.20

Сря Юни 26, 2019 4:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 160 мнения ]  стр Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор