Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Forester 2013+ USB на централната конзола за задните места 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, токущо направих тази интервенция.


Материали: https://www.aliexpress.com/item/Univers ... 0.0.mVVjUF
кабелни обувки мъжки,
Изображение - 2 броя мъжки

Изображение - 2 броя женски
и 6 педи кабел.

Интервенцията ми отне около 4часа.
Изключва се запалката, с кабелните обувки се вързваме към мрежата на колата и от там кабелите се разклоняват към запалката и към USB-тата.
Понеже зад пластмасата има много малко място, се налага да се разпоят оригиналните крачета на USB-тата и директно да се запоят кабелите за платката - да може да се спести малко разстояние.
Трябва да се изреже дупка в пластмасата точно на гънката - там има достатъчно място да се събере USB-то.
ВАЖНО: Преди да свържите кабелките обувки към трябва леко да изпилите от едната страна обувката за +, понеже буксата за запалката обувката за + е малко по-тясна и така ако не се изпили няма да влезе.

Има и по-лесен вариант без разспояване като се среже дупка в долната част на пластмасата - мен не ме изкефи. :)

Прилагам снимков материал:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 30

Сря Юли 05, 2017 10:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 15, 2018 12:11 am
Мнения: 7
Местоположение: Русе
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Купих си подобно 3.1А USB с идеята да го монтирам пред скоростния лост, на мястото където трябва да са копчетата за отоплението на седалките. И няколко дни се чудех как да си докарам ток от бушоните. От предната запалка е невъзможно мисля, защото за да се махне трябва да се свали таблото :) .
Та , какви кабели използва? Освен като сечение какво друго да гледам? Каква е жената на метър? Тук ми излиза около 5 лв/ м :) и ми се вижда много, пък немски били, 2.5 мм2 били....

Чет Мар 15, 2018 1:00 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
didomitev написа:
Купих си подобно 3.1А USB с идеята да го монтирам пред скоростния лост, на мястото където трябва да са копчетата за отоплението на седалките. И няколко дни се чудех как да си докарам ток от бушоните. От предната запалка е невъзможно мисля, защото за да се махне трябва да се свали таблото :) .
Та , какви кабели използва? Освен като сечение какво друго да гледам? Каква е жената на метър? Тук ми излиза около 5 лв/ м :) и ми се вижда много, пък немски били, 2.5 мм2 били....

Аз го вързах към запалката на централната конзола. Кабела - намерих някакъв от вкъщи - изобщо не съм гледал какво сечение е. Цялата работа ми излезе към 5лв. И то главно заради самото USB. Кабелите,жиците и останалите дреболии си ги имах отпреди.

http://www.solar-wind.co.uk/cable-sizing-DC-cables.html - според този кабел му стига и 1.5мм2

Пет Мар 16, 2018 5:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор