Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:15 pm



Отговори на тема  [ 133 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 свещи на газ 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вземи си А17 ДВРМ и ги сменяй на всеки 10 х км. По 2 лв са - така ще са по-нови. :toldyou:

Изображение

Чет Юли 14, 2016 1:39 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Окт 14, 2015 7:38 am
Мнения: 96
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2007 2,5 AT
Телефон: 0899190962
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, забелязах че си наясно със свещите и запалителната система :good: . Просто зададох въпрос дали избраната от мен свещ е подходяща за този двигател и тип гориво. Ако исках мнение за цитираните от теб свещи щях да попитам и за тях. А и не виждам какъв е проблема във времето и парите за смяна на свещите, може да не съм те разбрал :hello:.

Чет Юли 14, 2016 2:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Следвайки логиката ти, предложих по-добро решение :pardon: Нови свещи на всеки 10 х км на същата цена. Оригинални!

Специално в твоя случай, при условие, че производителя ти е избрал хубави свещи, ти решаваш други, защото така предпочиташ? А мисля, че също така игнорираш цената на труда за 5 смени на свещи, а то всъщност затова са избрали такива.

Чет Юли 14, 2016 2:35 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Окт 14, 2015 7:38 am
Мнения: 96
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2007 2,5 AT
Телефон: 0899190962
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Съвсем на другаде се отнесе работата. Нали трябваше температурното число да е 6, съответно и по-малкото разстояние между електродите заради газта. И къде отиде работата с избраните от производителя свещи. Със слагането на газта предписанието на производителя отива по-дяволите. Затова и подходих така с задаването на въпроса. И все пак се съгласи, че разликата в 3 пъти на цената не е за пренебрегване. Свещите сам ще си ги сменям, така че цената за труда в случая не е определяща.
Поздрави :)

Чет Юли 14, 2016 3:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BKR6E стават. Те са с 0.8 междина. На свещите си пише къде са произведени.
Ей ти примерно място, където са японски http://avtokonsumativi.com/bg/product-view/607.html

Чет Юли 14, 2016 3:14 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 11:51 am
Мнения: 273
Местоположение: София
Автомобил: 2005 Impreza STI на 1.5бар газ
Рейтинг: 188
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Ако ти е удобно снимай една свещ.
...
С каква междина караш турбо колата и пробвал ли си на 0.6?


Това е от Легасито със 80хил км на газ. За едно съм излъгал, въобще не са Denso... NGK са. Но са NGK аналога на IK20. На снимките са с коригирана хлабина, на 0,9мм.
Турбото го карам на фабричната хлабина, т.е. 1,1мм. Не съм имал misfire или други проблеми.
Играл съм си да пробвам различни хлабини (до 0,6мм) на една хонда на газ и според мен да се слиза по надолу от 0,8-0,9 няма смисъл. На 0,6мм работеше супер зле. Производителите на свещи твърдят, че 0,1 мм надолу от фабричните коригирало по-високото напрежение на искрата. Предполагам за това IK20 e 1.1мм, a IK20TT е 1.0мм.

Изображение
Изображение

_________________
The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

Чет Юли 14, 2016 5:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Свещите от една и съща кола ли са, че едната е керемидена, другата бяла като на бедна смес?

Чет Юли 14, 2016 6:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 11:51 am
Мнения: 273
Местоположение: София
Автомобил: 2005 Impreza STI на 1.5бар газ
Рейтинг: 188
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Свещите от една и съща кола ли са, че едната е керемидена, другата бяла като на бедна смес?


То бива недоверие ама.... ROFL
Една и съща свещ е, не е чистена или правено каквото и да е по нея. Но едната снимка както виждаш е навън на слънце, другата е на закрито. Даже с един и същ телефон са снимани. Свеща е от 1-ви цилиндър.

_________________
The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

Чет Юли 14, 2016 6:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 14, 2016 8:43 pm
Мнения: 14
Местоположение: гр. София
Skype: vesselin777
Автомобил: subaru impreza II 2.0 GX
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, карам импреза 2003 J20 125 hp. Кои свещи са ОК за газ. Пробвах с някакви NGK по каталог от 8 лв. мисля че бяха френски, но не пазя кутийките. На бензин работи супер, но на газ придърпва. Мисля да пробвам със свещи за газ. Дано се оправи проблема, че е много дразнещо.

Сря Мар 01, 2017 1:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vesselin777 написа:
Колеги, карам импреза 2003 J20 125 hp. Кои свещи са ОК за газ. Пробвах с някакви NGK по каталог от 8 лв. мисля че бяха френски, но не пазя кутийките. На бензин работи супер, но на газ придърпва. Мисля да пробвам със свещи за газ. Дано се оправи проблема, че е много дразнещо.


Стокови свещи - просто се намалява междината до 0,7 -0,8.
Придърпването може да е от други неща - кабели, бобина, кофти настройка.

Сря Мар 01, 2017 5:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 14, 2016 8:43 pm
Мнения: 14
Местоположение: гр. София
Skype: vesselin777
Автомобил: subaru impreza II 2.0 GX
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Бобината и кабелите са нови, въпроса ми беше за свещите. Как точно намалявате разстоянието - на око?

Сря Мар 01, 2017 8:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Прикачени файлове:
luftomer.png


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Мар 01, 2017 9:07 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги днес си взех легасито от профила ми(2.5i АТ с газ BRC)от обслужване във сервиз на субару/киа.Имах проблем със загуба на цилиндри на газ. Казаха ми, че свещите са били супер зле и е било заради тях. Не съм им казвал какви да ми слагат. Гледам са ми сложили Denso KT20 TT Nickel TT общо за 4те 19 лв без ддс със отстъпка която не съм много сигурен колко са ми направили за всичко.. Ще ги видя как се държат :) Предните не ги знам какви са били, но явно са на доста км щом се чудиха даже как е вървяла с тях :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Последна промяна AleXN на Чет Мар 02, 2017 4:59 pm, променена общо 1 път


Чет Мар 02, 2017 4:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Виж и кажи мнение после. Това че си чакал предните да се скапят не е добре, защото скапват и кабели, бобини...

Свещите изглеждат интересни, някакви иновативни, но са си обикновени. Виж как ще се държат и си предвиди следващата смяна след 20 х км.
http://www.denso-am.eu/media/455855/spt ... gue-uk.pdf

Интересното е, че фабрично препоръчваните са платинени, а и по Дензо каталога няма такава препоръка - дават иридиеви. Та как решиха... ама лошо няма де :pardon:
Прикачени файлове:
3aff8b5c9e254138862b06e840e0af07[1].png


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Мар 02, 2017 4:35 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега не съм ги карал така аз, взех колата преди 2 седмици, но сега чак я бях вкарал за обслужване. Сигурно предният собственик ако е бил един де :) не ги е сменял никога или рядко... нз.
И аз го гледах тоя каталог, че се препоръчват иридиеви, но както се споменаваше многократно в темата, тези всички препоръки по каквито и да било каталози са за бензин както си е колата заводски, не за газ.
Незнам дали са избрали тези заради газта или просто да ми спестят средства, макар и да не съм им казвал да пестят. Ще покарам пък ще видим.20-30 к км за мен са много, като се има предвид, че карам 80-90% градско на къси разтояния.
Само не видях какво им е разтоянието което се обсъжда, че за газ трябва да е 0.9? На тези които са ми сложили.
P. S.
Намерих.
The Denso K20TT is a superior replacement for the NGK BKR6E / BKR6E-11.

Plug Specifications
Thread Size: 14mm
Hex Size: 5/8" (16mm)
Reach: 19mm (3/4")
Seat Type: Gasket
Gap: .040" (1.0mm)
Heat Range: 20
Terminal Type: Solid Terminal
Resistor: Yes
Brand: Denso
Не мисля да ги пипам за сега.

Чет Мар 02, 2017 5:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Когато си купих колата от Германия и знаех , че собственика е маниак (няма пак да описвам) монтирах газов инжекцион (не казвам модела за да не се разводни темата) и запазих старите свещи.След 60 х.км без проблеми ги смених отново със същите NJK и пак 40 х . км без грижи до момента.За сведение цена 6БР, 150-160 лв. пр.Не знам ДАЛИ има свещи специално за ГАЗ , но ако има такива , то топлинното число трябва да е по -високо .Не мисля , че свещи с по -нисък бюджет биха работили като премиум HJK , на които дават пробег 100 х км. :beer:

Чет Мар 02, 2017 8:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 7:07 pm
Мнения: 94
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Legacy 2.5 BRC 4EAT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Когато си купих колата от Германия и знаех , че собственика е маниак (няма пак да описвам) монтирах газов инжекцион (не казвам модела за да не се разводни темата) и запазих старите свещи.След 60 х.км без проблеми ги смених отново със същите NJK и пак 40 х . км без грижи до момента.За сведение цена 6БР, 150-160 лв. пр.Не знам ДАЛИ има свещи специално за ГАЗ , но ако има такива , то топлинното число трябва да е по -високо .Не мисля , че свещи с по -нисък бюджет биха работили като премиум HJK , на които дават пробег 100 х км. :beer:

LOL 150 лв за свещи.Прекалено много според мен и излишно. По добре да дам 20-30лв и да ги сменям на 20-30хил км от колкото да дам 150лв и да ги сменям на 100хил,я изкарат толкова я не.
До колкото сегашните които са ми сложили които нито са иридиеви ,нито 2-3 и т.н платинени хийт рейнджа им е 20 по на денско отбелязването което се равнява на 6 на NGK.
Прикачени файлове:
Heat_Range_Chart.jpg

За легасито заводско идват със такива - NGK 5463 FR5AP-11 Laser Platinum Plug - които са със хийт рейндж 5.
Та за мен е такава логиката - по добре по на често да се сменят и резпективно по евтини от колкото да разчитам ,че по скъпите ще изкарат повече без да ги сменям.Но това е лично мое мнение.Може и да бъркам.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Мар 02, 2017 9:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Петко,

Не е точно така. Обикновенните свещи имат предимства пред лазер/платинени иридиеви, при определни ситуации - по-стабилни са на колебания в ел.системата, по-добре се държат на къси гарски условия, и при кофти гориво не дават такива проблеми като другите ( карал съм и с двата вида ).
Ако си на обикновенни - на 3 смени на масло ( около 25 х км за атмосферка ) ги махаш.
Не мисля, че е толкова въпрос на математика, колкото на желание да следиш пробега и да се занимаваш.

Чет Мар 02, 2017 9:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:giggle: Когато смениш един път свещи на Н6 , ще ме разбереш , ROFL защо предпочитам с по-дълъг пробег.

Пет Мар 03, 2017 9:06 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 11:29 am
Мнения: 64
Skype: b0k084
Автомобил: Outback B12 H6
Телефон: 0878 241 943
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги, я дайте по едно мнение за свещи НЖК Платинум мисля се водиха...около 20-тина лева е бройката... мисля да ги сменя, понеже не са сменяни повече от 10к км. И понеже ще сменям и предна ламда сонда, че ми светна чека и вдц офф а освен грешка p0031 ми беше записало и няколко мисфайъра, смятам че може да им е дошло време и на тях... а за сонда освен Дензо май друго не се предлага :-?
Колата е Н6 2002 на газ...

Пон Юли 10, 2017 6:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 133 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: iion и 58 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор