Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:34 pm



Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Диагноза - "изгорял" катализатор ... 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет,
Да разцъкаме темата "изгорял катализатор" Ви предлагам. Колите ни масово са над 250-300 х.км., а катализаторите държат до към 200 х.км., според производителите. Имаше времена, в които никой не се замисляше по въпроса да има ли катализатор. Напоследък обаче, освен сериозните инвестиции и неясноти покрай премахването на катализаторите, започнаха да се надигат мнения, че и ще се затегне режима на проверка на емисиите.
На пазара има разни алтернативи, т.нар. "универсални" катализатори, даже според колегата 1040, имало и спортни такива, демек с по големи клетки/килийки и от там по голяма пропускливост.
Та .. идеята ми е .. някой играл ли го е вече този филм .. как е като пари и т.н. хитринки дето да по спестят време и средства на другите.

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Сря Юли 12, 2017 11:12 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може би ще изместя темата в друга посока, но не мисля, че катализатора/ите държат само 200к километра. Повредата на такъв по-скоро е свързана с други проблеми на колата (богата/бедна смес, висок разход на масло), но при изряден автомобил каран с добри горива трябва да е доста по-голям този пробег.
 15

Сря Юли 12, 2017 12:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 6:32 am
Мнения: 117
Местоположение: София
Skype: drizhelev
Автомобил: Toyota Verso 1.8 CVT
Телефон: +359897873851
Рейтинг: -12
Кофти...
Отговори с цитат
DJANO написа:
Може би ще изместя темата в друга посока, но не мисля, че катализатора/ите държат само 200к километра. Повредата на такъв по-скоро е свързана с други проблеми на колата (богата/бедна смес, висок разход на масло), но при изряден автомобил каран с добри горива трябва да е доста по-голям този пробег.


Ами точно толкова им живота - 150 -200К. Даже на някои места дават и 100К. Самите производители също дават гаранция до 200К максимум на автомобила. Даже катализатора се води консуматив, така че нищо чудно на някой да му бъде отказана гаранционна подмяна.
Колкото до универсалните такива, май не стават на всички автомобили. Та затова го има и Дидо Гущера.

_________________
BORN TO RUN

Сря Юли 12, 2017 12:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може ли линк към източника твърдящ, че живота на катализаторите е 200К км.? В служебният ни автопарк има автомобили на над 400К км. моят служебен автомобил е дизелов Опел на 300К, бившият ми е бензинов Ситроен, които все още се кара и е на половин милион, всички са с катализатори и на прегледите изрично съм питал дали катализаторите им са читави и изгорелите газове в норми, отговора винаги е бил положителен. Не съм специалист, може и да греша, но също смятам, че катализаторите имат много по-дълъг живот от цитираният горе, въпреки долнокачествените горива които се продават в България.
 15

Сря Юли 12, 2017 1:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BLUE 1 написа:
катализаторите имат много по-дълъг живот от цитираният горе

:good:

Схващането за късия живот на катализаторите, се обуславя на базата на многото коли по на "150 000 км" вкарани у нас в последно време. Никой не отчита факта, че реалния пробег на тези коли е два или три пъти по голям.

Сря Юли 12, 2017 1:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
DJANO написа:
Може би ще изместя темата в друга посока, но не мисля, че катализатора/ите държат само 200к километра. .....

да .. успя да я изместиш към безмислената говорилня .. имам нулев интерес към това на колко км. катализаторите умират .. факта е че умират рано или късно .. темата е за това .. дали някой е сменял с т.нар. универсални .. манипулации по ламбда сондите ако си без катализатори и т.н.

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19
 15

Сря Юли 12, 2017 1:41 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Radomit написа:
DJANO написа:
Може би ще изместя темата в друга посока, но не мисля, че катализатора/ите държат само 200к километра. .....

да .. успя да я изместиш към безмислената говорилня .. имам нулев интерес към това на колко км. катализаторите умират .. факта е че умират рано или късно .. темата е за това .. дали някой е сменял с т.нар. универсални .. манипулации по ламбда сондите ако си без катализатори и т.н.

Манипулацията е само че втората сонда се слага на втулка и реално не работи, чат пат светва чека , ако газаджията е добър изобщо не светва, ако втулката цъфне след време и обогати сместа пак се разсветва чека , иначе се слагат два резонатора , звука става малко по агресивен, разлика във вървенето няма поне при мен , нищо не се отпуши , не полетях , не почнах да горя по-малко, колата беше на 350 К , никой не знае доколко реални, когато я изкормих при Гущера, даваше грешка умрял катализатор ....

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Юли 12, 2017 1:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
да .. четох за Екстрийм тунинг .. че чека светвал от време на време ..

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Сря Юли 12, 2017 5:32 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
izhelev написа:
DJANO написа:
Може би ще изместя темата в друга посока, но не мисля, че катализатора/ите държат само 200к километра. Повредата на такъв по-скоро е свързана с други проблеми на колата (богата/бедна смес, висок разход на масло), но при изряден автомобил каран с добри горива трябва да е доста по-голям този пробег.


Ами точно толкова им живота - 150 -200К. Даже на някои места дават и 100К. Самите производители също дават гаранция до 200К максимум на автомобила. Даже катализатора се води консуматив, така че нищо чудно на някой да му бъде отказана гаранционна подмяна.
Колкото до универсалните такива, май не стават на всички автомобили. Та затова го има и Дидо Гущера.

На другата ми кола катализатора е на 300К км. Не усещам да имам проблем с него. :)

Сря Юли 12, 2017 9:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз имах умрял катализатор на 220к и 6 години. Смених с резонаторно тогава, но за следващите 80к оцеля без дефект само двигателя, така че не е бил той проблема. Колата беше лагуна 2.0 140кс и топ спийд с раздрънкан катализатор беше 130 км/ч ROFL

Сря Юли 12, 2017 10:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 24, 2015 8:27 am
Мнения: 255
Местоположение: София
Skype: koroto
Автомобил: Legacy III '99 SW 2.5L 156bhp AT
Телефон: 0885078788
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз съм с 17 годишна кола и 250к км. Катализатора ми работи перфектно :)

Чет Юли 13, 2017 11:02 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От известно време и аз проучвам въпроса, поради факта, че моя катализатор (1-ви номер) се счупи и се наложи да изолирам нок сензора. Избора на афтърмаркет катализатори се свежда до следното:
- кубатура на колата. Различните фирми дават различни размери и е доста объркващо
- гол катализатор заготовка или катализатор с втулка - има и от двата вида, като трябва да се съобрази положението на втулката за сондата на стария кат.
- с керамичен или метален елемент - това определя важен показател. Теглото обикновено не е от значение, но металните са по разпространени. В крайна сметка живота на катализатора се определя от количеството благороден метал нанесен върху елемента. Обикновено в афтърмаркет продуктите има от 50 до 70% платина сравнено с ОЕМ. Това определя и по-краткия им живот.
- хидравличен пад на катализатора - определя налягането в изпускателната система и при някои коли е важно.
- материал на корпуса - евтините са от алуминизирана ламарина (около 130 лв), по- високия клас от инокс (180 лв+).

Ако човек търси влизане в норми на емисии трябва да отдели повече пари за катализатор, но не само. Двигател горящ масло, изминаващ кратки разстояния с бензин ще е труден за проверка на емисии дори и при нов катализатор.
Засега съм се насочил към катализатор от UK.
Примерно:
http://www.ebay.co.uk/itm/SU6006T-EUROCATS-EEC-CATALYTIC-CONVERTER-CAT-SUBARU-TYPE-APPROVED-inc-FIT-KIT-/152583488470?fits=Car+Make%3ASubaru&epid=1821166332&hash=item2386af43d6:g:G~oAAOSw~rpZPv60

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Юли 14, 2017 10:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
мерси за инфото колега .. аз другата седмица също ще имам инфо от първа ръка за за достъпните опции на родния пазар и ще споделя .. :good:

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Пет Юли 14, 2017 11:51 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 06, 2015 11:12 am
Мнения: 215
Местоположение: Добрич
Skype: w.o.s.h
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT 2002
Рейтинг: 230
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз съм пряко заинтересован от катализатори или от добри резонаторни гърнето. При втория варянт екологията остава на заден план,но си мисля и че с резонатрните гърнета няма да е същият звука като с катализатор.

Пет Юли 14, 2017 1:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Звука може да се подобри, но не и при слагане на резонаторни гърнета на същите места на катализаторите. Трябват малко промени, но това не е в обхвата на средностатистическата CO2 услуга :giggle:

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Юли 14, 2017 1:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко преди да си продам предходната кола бях при този човек.
http://www.lazarov90.com/index.php?opti ... 1&Itemid=3
Има добри отзиви за работата му. Човека ми провери колата, беше на реални 200х. , от които 80х. на газ, (120х. мое дело) каза че засега всичко е наред и има катализатори на доста сносни цени. Не знам работил ли е Субару, но определено изглеждаше в час с нещата и не се стараеше да ми пробута "своята стока", провери първо имам ли действително нужда от смяна и понеже беше наред, само ми каза горе- долу колко би струвал нов(ОЕМ) за нея. Доколкото зная те издържат по- малко от оригиналните.

Пет Юли 14, 2017 3:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм се насочил към това ... https://www.summitracing.com/int/parts/ ... /overview/
Заедно с доставката нещо като 700лв излизат от US. С монтажа ще стане 800.

Пон Юли 17, 2017 10:19 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В щатите има доста опции и Магнафлоу са едни от добрите, но през Европа е по-просто и в някои случаи ги има същите

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Юли 17, 2017 12:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
subarist написа:
Аз съм се насочил към това ... https://www.summitracing.com/int/parts/ ... /overview/
Заедно с доставката нещо като 700лв излизат от US. С монтажа ще стане 800.


О, БОЖЕ ГОСПОДИ! Купи си го от magnaflow Европа, подяволите! 123 евро е! Каква е тази цена с доставка 700лв от US!
Има го наличен в Италия и можеш да си го поръчаш директно!

http://www.magnaflow.eu/02catalytic_con ... al=99064HM

Пон Юли 17, 2017 1:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Направо имаш черпене от мен .. Не знаех че имат сайт за Европа. :-?

Пон Юли 17, 2017 2:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 76 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BAlexandrov, sepuko и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор