Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:51 pm



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 The third 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може би някои от вас помнят,че преди година си продадох втория Аутбeк B12,H6 тук,във форума.Същия продадох поради факта,че приятели заминаха в чужбина и ни оставиха за безвъзмездно ползване техния Шевролет Каптива 2013г.И така до 25 юни,когато се прибраха и аз започнах търсене на кола.В интерес на истината карането на дизелов джип не беше лошо от към разход,та се полутах и покарах доста различни модели,които отпадаха по една или друга причина.Но накрая всичко си дойде на мястото и реших да се връщам в правата вяра,Субару си е :love: :love: :love:.Имал съм B11,B12,беше ред да си купя B13.Естествено изискването беше да е H6,като ми се искаше да фейслифтов със si-drive.Е тука ударих на камък,просто нямаше читави.Даже БатБуби ми каза,че ако искам такъв ще трябва да почакам доста,че и по швейцарско нямало в момента :shock:Пуснах и тема тука в раздел купува,ама пусто и тука никой не искаше да се разделя с колата си.И така дойде моя,нов внос швейцарец....от пръв поглед се харесахме.Не е фейс,ама не можех да го изпусна.
Прикачени файлове:
20170818_144901.jpg
Прикачени файлове:
20170818_144920 - Copy.jpg

Километри 138460,не ми се вярва,но колата е супер запазена,даже подозрително :-? .Пиша ги не за друго,а защото идеята ми е да си водя темата редовно ,нещо като виртуална сервизна книжка на колата,в която да описвам и снимам всичко,което се прави като ремонт,обслужване и подобрения по автомобила.Като тръгна някой ден да я продавам да не го описвам отново :D :D :D . Старт от 138460км.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Вто Авг 29, 2017 8:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 6:30 pm
Мнения: 124
Местоположение: Варна
Рейтинг: 41
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Si -drive си е гъзарийка, но при положение че почти не ползвам " i "- то, не виждам смисъл, и рядко "sharp sport" няма драма. Единствената реална и вървежна екстра са ми "перата" на волана ако ги ползваш както трябва на извънградско, спирачка не ти трябва. Колко коньов е мотора на тази красавица?

_________________
SUBARU BOXER DIESEL
SUBARU OUTBACK H6 3.0

Вто Авг 29, 2017 9:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като тръгнах да го купувам изведнъж се оказа,че STi и 1040 са се разпуснали в отпуски,та прегледа го направих в Субаруленд.За смяна ляв шарнир,ляв лагер главина отзад и приклащащи вътрешни карета.Взех колата и на втория ден разбрах за още един характерен проблем.След палене сутринта чека остана да свети,като повлече и ВДЦ и круиза.Колата работеше равномерно и без притеснителни звуци,та не се притесних особенно :smoke: На 22.08.рано се изстрелях към сервиза нa STI,където ме зарадваха,че ще трябва да си сменя и алтернатора(реле регулатора) :dontknow:
138 660км-тотално обслужване.Сменени масла-моторно(с флъш),скорости(цялото,с машина),преден и заден диф,хидравлика.Филтри-маслен,горивен,въздушен,AT,AC.Свещи NGK по каталог,лагери на ролки,паразитен ремък.Пълна профилактика на охлаждането-промивка на системата,сваляне и миене на радиатор,нов антифриз,термостат и капачка.Ревизия на спирачната система-ремонт на спирачните апарати,нови предни дискове,накладки предни и задни,спирачна течност(всичко ATE),шлайф на задните дискове.Сменен ляв шарнир отпред,ляв лагер главина отзад .Нов алтернатор втора употреба :giggle: Проблема с каретата засега решен със завъртане на полуоските,не се знае до кога.Оставих си за по-натам задни тампони на предни носачи(закъсани в начален стадий),че сметката стана :lipseal: :facepalm: :shock: (скрил съм я от жената ROFL ).
Е сега се почва :race: :race: :race:


Последна промяна fenix на Вто Авг 29, 2017 9:42 pm, променена общо 1 път


Вто Авг 29, 2017 9:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ba4oMisho написа:
Si -drive си е гъзарийка, но при положение че почти не ползвам " i "- то, не виждам смисъл, и рядко "sharp sport" няма драма. Единствената реална и вървежна екстра са ми "перата" на волана ако ги ползваш както трябва на извънградско, спирачка не ти трябва. Колко коньов е мотора на тази красавица?

245 четирикраки.То тези екстри или се ползват много рядко или въобще не се ползват,но всички ги искат :heavy:


Последна промяна fenix на Вто Авг 29, 2017 9:54 pm, променена общо 1 път


Вто Авг 29, 2017 9:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От 25.08. вече фолиран с LLumar,включително и шибидасите.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Авг 29, 2017 9:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито! Така като я гледам, все едно си снимал мойта ROFL 1:1 са =D>

Сря Авг 30, 2017 8:27 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честита и да ти се отплаща адекватно за родителските грижи, които полагаш за нея! :beer:

Сря Авг 30, 2017 9:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Със здраве да си я караш! :hello:

Сря Авг 30, 2017 10:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито и с здраве да си я ползваш :beer: ....то пък взеха, че последните три седмици излязоха 4, от които 3 вкарах :pardon: .....търпение му е майката ;)

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Сря Авг 30, 2017 11:10 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито и от мен и да не се налага да се пише много във витртуалната сервизна книжка.

Сря Авг 30, 2017 11:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bat bubi написа:
Честито и с здраве да си я ползваш :beer: ....то пък взеха, че последните три седмици излязоха 4, от които 3 вкарах :pardon: .....търпение му е майката ;)

Е може ли да знае човек,късмет :pardon: .Нямах опция за дълго чакане,че бяхме останали с една кола и схемите "ти ме закарй,пък после ела и ме вземи"ми дойдоха нанагорно последните 2 месеца.Следващия път,като дойде време за следващия модел :beer: .

Сря Авг 30, 2017 12:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
След бързо пътуване до Враца се сдобих с това,че "winter is coming ".:giggle:
Прикачени файлове:
20170830_163521.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Авг 31, 2017 8:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Иха, много са добри. Може ли да споделиш цена? =D>

Пет Сеп 01, 2017 8:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
430 левчета

Пет Сеп 01, 2017 1:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От 01.09 монтирана Триома поради нефункциониращ фабричен чейнджър(май често срещано явление :censored: ).Монтирано в bgcaraudio,без снимки на процеса.Предпочетох да заведа децата в Зоопарка ;) .Мислех да му хакна и парктроник там,ама като видях евтиния им вариант за 160 лв.се отказах.Гадно китайче с огромни датчици 45 калибър :shock:

Съб Сеп 02, 2017 7:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кой твърди,че само в България се ползва тел като ремонтно пособие?Явно и швейцарците са се светнали да правят цигании :censored: .Чудя се аз защо десния фар ми свети пред бронята,та даже мислех и на реглаж да ходя :facepalm: .Счупен е държача на телчето,дето държи крушката.Абе тия от Субару как са могли да го направят от пластмаса се чудя :-? ?Та в резюме-на някой да му се намира счупен фар със здрава карантия?Или други идеи за справяне с проблема,освен тел и свинска опашка?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Сеп 21, 2017 6:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Моята предната беше от Швейцария със сервизна книжка, редовно сервизирана в сервиз Ruska Power :D Болтовете на главата бяха размазани.

Чет Сеп 21, 2017 7:48 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 8:46 pm
Мнения: 248
Местоположение: БОЖУРИЩЕ
Автомобил: Аутбек3.0
Телефон: 0888524989
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
:hello: Със здраве да я караш.Хубав кон.И аз се сдобих преди 7 месеца с такова конче ама черно.И аз водя пълна статистика и фотодокументация на всеки по важен разход,Общо взето съм правил всичко което си описал плюс аларма и газова и нови летни гуми.Сумата отдавна премина 5 к лв. ,но пък кефа си е кеф.Със здраве да ги яздим,другото са подробности. :bow:
 15

Чет Сеп 21, 2017 8:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Проблема е решен с приспособяване на телче от друг фар(благодаря на Вальо от STI). :good:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Окт 06, 2017 8:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дойде време за зимните ботуши-GOODYEAR Ultragrip Performance Gen-1,чакаме снеговете....
Прикачени файлове:
20171107_164916.jpg

Качих снимките от телефона,затова са завъртяни на е.ем ти страна :pardon:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Ное 07, 2017 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор