Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:04 pm



Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Препоръки за Xenon Kit H7 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Искам да си поставя ксенонови крушки с баласти. Колата е Аутбек Б13 преди фейслифт-а.
Изискванията, които имам са следните:
- Стабилна работа - тука визирам да не се налага да пускам/спирам фаровете по 10 пъти докато запалят и двата фара. Също така да не гаснат в движение поради някакви причини :giggle:
- Да не ми светкат лампите по таблото за изгорели крушки
- Да не бучат или смущават другите системи по автомобила

Някой може ли да препоръча марка/модел, който се е доказал като безпроблемен. Предполагам че съм изпуснал някой параметър, който е важен да се гледа, надявам се да помогнете в избора.

Поздрави

Вто Сеп 19, 2017 3:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 05, 2012 5:27 pm
Мнения: 83
Местоположение: Монтана
Автомобил: Оutback 2013 2.5 CVT
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей ,
от една година съм с:
http://luxima.bg/XENON-H7-PREMIUM.html на B12 и не съм имал никакви проблеми.
Баластите се захващат на самия фар(прави се дупка в капачката) , няма нови жици извън фар-а.
Трябва да погледнеш имаш ли място за такъв монтаж.

Преди това имах някакъв от hid.bg който беше пълен боклук - за 6 месеца сменяха гаранционно веднъж крушка , веднъж баласт , след това почна да прекъсва и го изхвърлих.

При мен се наложи и малко силикон да има:
Прикачени файлове:
DSC_0418.JPG


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Сеп 19, 2017 4:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Защо не минеш направо на LED, станаха направо без пари вече...
https://www.aliexpress.com/item/1Pair-6 ... 0.0.X1kdrJ

Вто Сеп 19, 2017 5:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Купих си ЛЕД, обаче не мога да затворя капачката на фара с него заради охладителя на крушката [emoji43] Така ми седи на бюрото, биха станали ако има по-дълбоки капачки за фаровете ама се съмнявам.
Другата причина е, че приятел си сложи и изгоряха доста бързо.

Ще проверя Luxima какво предлагат.

Благодаря за отговорите.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Вто Сеп 19, 2017 7:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дълбоки капачки тук из форума колега беше правил на 3D принтер и беше пуснал няколко за продажба.

Иначе моята препоръка е или нищо да не правиш или да сложиш LED, че с тия афтърмаркет ксенони на фарове, дето не са предвидени за такива неща, си е мъка за насрещно движещите се най-вече.

Вто Сеп 19, 2017 9:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На предната кола бях с ксенони от ксенон.бг. цената същата, като посочената от колегата. При мен три години без проблеми, доколкото знам си работят и при новия собственик. Сега пак оттам, но на по- ниска цена, че докопах отстъпка, надявам се пак да е без проблем. После направих реглаж при „ръчичката” на житница, да съм сигурна, че всичко е наред и не заслепявам насрещните.

Вто Сеп 19, 2017 11:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kerekovski написа:
Дълбоки капачки тук из форума колега беше правил на 3D принтер и беше пуснал няколко за продажба.

Иначе моята препоръка е или нищо да не правиш или да сложиш LED, че с тия афтърмаркет ксенони на фарове, дето не са предвидени за такива неща, си е мъка за насрещно движещите се най-вече.
Колата е с лупи и след това ще регулирам фаровете, надявам се да не светят в небето. То с ЛЕД-а положението е същото заради дължината на крушката. Другото което ме притеснява с тоя лед е че ще грее много, а самото охлаждане на китайските лампи е върху тях. Реално жегата ще си седи във фара като се затвори.

Можеш ли да дадеш координати на колегата с 3Д принтера?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Сря Сеп 20, 2017 6:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, тоя линк дето съм го постнал не иска никакви други капачки.
Чисти крушки са. По характеристика изглеждат добре, въпроса е стават ли за нещо на практика...

Сря Сеп 20, 2017 10:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
dimitrov2000 написа:
Колеги, тоя линк дето съм го постнал не иска никакви други капачки.
Чисти крушки са. По характеристика изглеждат добре, въпроса е стават ли за нещо на практика...
Абсурд, това може за дневни само да свети. Един познат даде 50-60 лв за подобни крушки от али-то и за нищо не ставаха, че даже и цокъла бяха объркали китайците, та се наложи да ги светнем с кабели, поне да видим как са

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

Сря Сеп 20, 2017 11:23 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 05, 2012 5:27 pm
Мнения: 83
Местоположение: Монтана
Автомобил: Оutback 2013 2.5 CVT
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
dimitrov2000 написа:
Защо не минеш направо на LED, станаха направо без пари вече...
https://www.aliexpress.com/item/1Pair-6 ... 0.0.X1kdrJ


Няма шанс , купувал съм какви ли не габарити от Али-то - светят по 1-2 месеца и почват да примигват.
Накарая си купих диодни габарити Philips за 30-40лв. непомня точно , но вече над една година светят.
Тия къси за 11$ , 100% са боклук.

Сря Сеп 20, 2017 11:37 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля че ще поръчам Premium Kit-a на Luxima. Поне гаранцията е тук и за пореден път ги виждам като препоръчани. :good: Ще направя снимки преди/след и ще ги пусна като ги монтирам :)

Сря Сеп 20, 2017 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 31, 2016 10:48 pm
Мнения: 29
Автомобил: Outback B13 H6
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Аз също се колебая дали да не слагам LED, но вече имам малко горчив опит с тях. Ето какво научих с времето, дано на някой му е полезно, понеже фаровете на Outback B13 са на ръба на лошите - има далеч по-евтини и стари автомобили с 2-3 пъти по-хубави фарове.

1. LED технологията е бъдещето в осветителната индустрия, това е ясно. За последните 10 години нещата доста са се развили и цените паднаха, т.е. има разлика в LED технологията от преди 10 години и сега. Крушките, които колегата постна по-горе за 11 долара, са динозаври в тази сфера и по-добре никой да не си ги слага. :) Основните подобрения са при чиповете и охлаждането.

Тези с многото диоди са отживелица, по-новите са или с 1 по-мощен, или с няколко по-мънички.
Охлаждането - по-новите са с медни нишки и идеята е топлината да се разсейва по-тях. Такива съм поръчвал и по-надолу ще обясня за тях. Другите са с вентилатор (тук проблем е изгарянето или спирането на вентилатора по някаква причина)
Чиповете - всичко се прави в Китай, добре е да се купуват технологии от Philips или Cree - за тези знам, че са адекватни.
Баласти и уплътнения - повечето са адекватни, но е важно да се гледа как точно се свързва крушката с баласта (трябва да е уплътнено добре)

+много силна светлина (около 4000 лумена на крушка)
+по-икономични
+нямат нужда от "загряване", светят веднага на 100%
- трябва място за баластите
- проблем с охлаждането

2. Личен опит: преди време купих този модел http://bit.ly/2w6ufdv за Toyota RAV4 2011 г., която има най-ужасните фарове на света. Крушките светеха много мощно, монтажът е елементарен, не дава никакви грешки и видимо светят по-добре. :bow:
Проблемите: след 4 месеца едната крушка спря да свети. Тръгнах да я сменям и гледам, че чипът беше изгорял. Установих, че медните нишки не бяха разтворени хубаво, понеже бяха притискани от капачката на фара и следователно чипът не е имал адекватно охлаждане.

3. За Субито - щом на RAV4 беше изгорял от топлината, то при фурната H6 не ми се мисли. Имах идея да взема LED крушки с вентилатор и същия чип ZES Philips уж най-добрия, но се притеснявам, че капачката е малка и пак ще става яко топло.

Дали някой е пробвал с LED и вентилаторче за охлаждане, понеже не бих сложил пак с медни нишки?

Още нещо - фаровете с лупи с времето губят силата си, защото рефлекторното покритие около лупата (зад нея, не се вижда без да се разглоби) помътнява и следователно снопа светлина се губи в самия фар. Рециклирането обаче май е доста скъпо. Тук не говоря за почистването на стъклото на фара, което е елементарно и ефектите са по-скоро визуални.

Сря Сеп 20, 2017 1:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 7:34 pm
Мнения: 188
Автомобил: Outback '00 2,5 AT / Forester 2.0
Телефон: 897722554
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм с лед Н7 на Б12 с рефлектор. Ето тези с вентилатора
https://www.aliexpress.com/item/80w-pai ... 4dc2a52a8f

Като цяло не бих казал че съм доволен, защото леко бяга фокуса и не се вижда добре на мокър асфалт при дъжд.
Може аз да не съм успял да ги регулирам добре фаровете :pardon: Относно капачката нямам никакъв проблем да се затвори и за сега работят повече от половин година без проблем. Ако някой иска да тества и да ги види преди да си купи да ми пише.
Пак казвам, че не съм с лупи.

Ксенон не съм тествал и не знам как е фокуса на фара. Интересно ми е дали се вижда ясно горната линия на светлинния поток както при халогенна крушка - при ЛЕДа се размазва леко и това говори само че диода не е на правилното си място.
Може да се направи една среща и да видим с коя модификация е най-добре.

Иначе всички мигачи, габарити и стопове съм заменил с лед от http://www.aliexpress.com преди 9 месеца и миналата седмица ми изгоря габарит, а и гледам и другия примигва.....значи и той скоро ще си замине :)

Сря Сеп 20, 2017 2:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ясно, засега остава в графата "чакащи"...
Откак съм купил колата /една година/ се глася на LED, /казват, че свети така, че прави ксенона да изглежда като кандило.../
но явно или хубавото е още много скъпо, или евтиното още е боклук, та ще се чака. Ксенон не ми се слага по много съображения,
но най-вече дневните ми са къси на 50% /последователно/ и трябва да преправям наново всичко, пък и не карам много нощем...

Сря Сеп 20, 2017 2:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
GodDamn написа:
dimitrov2000 написа:
Защо не минеш направо на LED, станаха направо без пари вече...
https://www.aliexpress.com/item/1Pair-6 ... 0.0.X1kdrJ


Няма шанс , купувал съм какви ли не габарити от Али-то - светят по 1-2 месеца и почват да примигват.
Накарая си купих диодни габарити Philips за 30-40лв. непомня точно , но вече над една година светят.
Тия къси за 11$ , 100% са боклук.


Аз сега чакам оттам едни 5/21 за габарити и стопове на Б13. Незнам, колко ще изкарат, но ми писна да сменям крушки през месец-два.
Сигурно щото ми се свиди да дам 15 лева за крушка, та от много тарикатлък ми излиза солено.
Колкото до горящите бързо "китайчета" - бях чел някакъв руснак, който казва, че проблема не е в самите диоди, а в това, че са разчетени
на 12 волта, а реално работят на 14. Той лично слага по един стабилизатор напр. 7812 и твърди, че става вечно. Не съм намерил време да
пробвам, но ако и стоповете не издържат, ще се принудя...

Сря Сеп 20, 2017 3:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм склонен да дам повече пари, но не искам да мигат, гаснат и т.н. Затова вече съм 90%, че ще играя с Luxima :first:

Сря Сеп 20, 2017 3:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сега загледах в БГ...за въпросните 21/5 Osram търсят 45 - 55 лева за чифт!
Бах тоя диод....

P.S. Проверих и Luxima. Тия също не познават парите. Какви са тия 300 лева за две пръчки дневни светлини...?
Сигурно аз съм изостанал във времето... Но си направих труда да поразровя и без много ровене излезе следното
за абсолютно идентични артикули:

Алиекспрес - 62 долара.
https://www.aliexpress.com/item/NEW-Ph- ... 22832b5685



Луксима - 270 лева.
http://luxima.bg/LED-H4-KIT.html

Сря Сеп 20, 2017 3:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Момчета,

И аз минах по пътя с китайчетата. Задни габарити и лампи на задния номер. Издържат 2- 3 седмици и после става дискотека. Купих си 1м лента с диоди 5050, студено бяла светлина, 60 диода на метър за около 7лв. Режат се на тройки. На задния номер слагам по 3 диода, на габаритите по 6. Става екстра, свети чудесно и не изгарят. Ширината на лентата е точно, като за цокъл Т10 ( всъщност не знам как е при Б13, Б12, но при Б14 всичко е на цокъл Т, от 5, 10, 20). Слагам малко калай с поялника, за да контактува с пластините на фасунката и работата заспа. Всички светлини в купето също съм си ги правил по този начин. За дневни ползвам цокъл 9004 на халогените с модул на 50%. Свети идеално, гасят се при пускане на габарит/ къси.

До колегата с рециклирането на рефлектори. Не е скъпо. Изгарят от ксенона, изпържва ги. В Стрелча има един цех ( има писано много из нета), където правят огледални покрития във всякакъв цвят и на всякакви детайли по някаква немска технология. На мен ми излезна 44лв с ДДС за двата фара. Пратих им само рефлекторите. Работят и с куриери, но става бавно, че имат доста работа. Едва след тази процедура, разбрах, че имам фарове.

Сря Сеп 20, 2017 3:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 31, 2016 10:48 pm
Мнения: 29
Автомобил: Outback B13 H6
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
takinardi написа:
Момчета,

До колегата с рециклирането на рефлектори. Не е скъпо. Изгарят от ксенона, изпържва ги. В Стрелча има един цех ( има писано много из нета), където правят огледални покрития във всякакъв цвят и на всякакви детайли по някаква немска технология. На мен ми излезна 44лв с ДДС за двата фара. Пратих им само рефлекторите. Работят и с куриери, но става бавно, че имат доста работа. Едва след тази процедура, разбрах, че имам фарове.


Явно става въпрос за тези - http://ewertlak.com/
Мисля да ги пробвам за Тойотата, пък после субето

suba4o написа:
Аз съм с лед Н7 на Б12 с рефлектор. Ето тези с вентилатора
https://www.aliexpress.com/item/80w-pai ... 4dc2a52a8f

Като цяло не бих казал че съм доволен, защото леко бяга фокуса и не се вижда добре на мокър асфалт при дъжд.
Може аз да не съм успял да ги регулирам добре фаровете :pardon: Относно капачката нямам никакъв проблем да се затвори и за сега работят повече от половин година без проблем. Ако някой иска да тества и да ги види преди да си купи да ми пише.
Пак казвам, че не съм с лупи.


Аз бих се възползвал от това предложение да видим дали ще има разлика при B13 с лупи. :beer:

Сря Сеп 20, 2017 4:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 05, 2012 5:27 pm
Мнения: 83
Местоположение: Монтана
Автомобил: Оutback 2013 2.5 CVT
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
dimitrov2000 написа:
Сега загледах в БГ...за въпросните 21/5 Osram търсят 45 - 55 лева за чифт!
Бах тоя диод....

P.S. Проверих и Luxima. Тия също не познават парите. Какви са тия 300 лева за две пръчки дневни светлини...?
Сигурно аз съм изостанал във времето... Но си направих труда да поразровя и без много ровене излезе следното
за абсолютно идентични артикули:

Алиекспрес - 62 долара.
https://www.aliexpress.com/item/NEW-Ph- ... 22832b5685



Луксима - 270 лева.
http://luxima.bg/LED-H4-KIT.html


Гледам ,че еквивалента на кит-а от 62$ е
http://luxima.bg/LED-H7-KIT.html 199лв.
Не си мислете ,че защитавам БГ търговците , но когато фирма ги внася по каналния ред се плаща 5-10% мито плюс 20% ДДС.
Като сметнеш , че трябва да поемат и някаква гаранция - цената ми се струва нормална.
Също не си застрахован ,че митниците няма да ти обмитят пратката от Али-то(много неща са без мито , но ДДС-то е повече) .Китайците винаги пишат ниска стойност , но митничарите вече са се научили да сърчват артикула в нета.

Сря Сеп 20, 2017 5:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор