Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:59 pm



Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Помощ: Аудио за B13 фейслифт - с навигацията и без касетки 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 10:01 pm
Мнения: 239
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 2001г, OUTBACK 3.0 2002
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
http://www.ebay.co.uk/itm/332377408020

_________________
stay hungry, stay foolish

Вто Сеп 19, 2017 3:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
impreza_sh написа:
Какво ще кажете за това http://bgcaraudio.com/prodykti_usb-inte ... -1105.html
Чете освен МР3 и FLAC , също и че не е нужно специално именуване на папките
Някой ползвал ли е такова , впечатления ?

Днес си монтирах WEFA с вграден BLUETOOTH за Subaru и работи учудващо добре. Качеството на разговорите по телефона е отлично. За цената си е повече от добро. Ако някой го интересува нещо повече, да пита.

Изображение

Съб Окт 21, 2017 8:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dimitrov2000 написа:
Евтино китайско е и ще свири, като за евтино китайско. Вероятно чиповете и дака му са същите, каквито на плеерите за по 30-40 лв.

Че е китайско, китайско е, но вече си имат сайт и не е поръчано от никоя фирма с това име, а си е тяхно собствено - www.wefatech.com. Свири с учудващо качество и с фабричните колони на B13, не забелязвам влошаване. Запомня текущата песен при позвъняване, гасене на колата и т.н., но не помни последната за всяка папка (CD01, CD02 ... CD06) при превключване от диск на диск. Малко звука при разговор по телефона е по-тих, но това най-вероятно е от телефона, защото ако пусна песен директно от него си се чува нормално силно. В описанието пише, че чете почти всички формати, което е вярно. Ако наблъскате в папките повече от 100 песни също ги чете, но тогава не съответстват имената на папките CD01... на съответните бутони на радиото ми. В общи линии е това.

Сря Окт 25, 2017 2:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2016 4:28 pm
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback 3.0 H6 2004 + Vialle LPi
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Какъв е лимитът на това устройство като брой песни, че не разбрах точно какво имаш предвид със съответстването на имената - ще могат ли да се четат над 600 песни примерно? И другото нещо - запазва ли се чейнджъра/навигацията и т.н. Доколкото разбирам има 3в1 - Bluetooth, Aux-in и USB вход без да са нужни някакви представки и допълнително одрусване на джобовете както е при GROM?

Сря Окт 25, 2017 3:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SanDRo написа:
Какъв е лимитът на това устройство като брой песни, че не разбрах точно какво имаш предвид със съответстването на имената - ще могат ли да се четат над 600 песни примерно? И другото нещо - запазва ли се чейнджъра/навигацията и т.н. Доколкото разбирам има 3в1 - Bluetooth, Aux-in и USB вход без да са нужни някакви представки и допълнително одрусване на джобовете както е при GROM?

Качих малко над 1000 песни разпределени в 6 папки и ги плейваше, но се изгуби връзката между бутоните на радиото и номерацията на папките на флашката. В комплекта няма "Y" кабел и не се запазва чейнджър/навигация, но ако си направите сами такъв кабел, най-вероятно всичко ще е ок. Аз го купих заради Bluetooth-а, но качеството на звука на плейване на MP3 и т.н., е доста над очакванията.

Сря Окт 25, 2017 3:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 06, 2017 9:03 am
Мнения: 19
Местоположение: Варна
Skype: Smoukov
Автомобил: Subaru Outback 3.0R 2009
Телефон: 0888986684
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Моята навигация е без 6 DVD changer. След като я свалих, отзад изглежда по този начин

Прикачени файлове:
20171027_203128.jpg


Коя е вълшебната букса, която ще проговори с блутуут, и имам ли я изобщо? Чудя се дали да поръчвам въпросната джаджа. Изглежда почти прекалено лесно, за да е истина.

Ще инсталирам сам. Разполагам с желязна помощ.

Прикачени файлове:
20171027_203847.jpg


Праща ви поздрави, нищо че бърка с отвертката на контакт :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Окт 27, 2017 10:40 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 2:35 pm
Мнения: 61
Местоположение: Русе
Автомобил: Outback H6 2004
Телефон: 0896846556
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз монтирах WEFA, чува се добре, но има разлика между силата на звука на музиката и при разговор - трябва да се усилва, съответно намалява. През синия зъб също става да се пуска музика от телефона, примерно със Spotify имаш почти безкраен избор, без да ги качваш на флашка.
Няма Y-кабел в комплекта и не успях да намеря отделно, но майстора, който я монтира успя да запази управлението от волана, но му се ... мамата докато го налучка.
Единствено звука на навигацията засега се губи, но ще го преживея, а може и после да намеря кабел от китайците.

Пет Ное 17, 2017 10:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 31, 2016 10:48 pm
Мнения: 29
Автомобил: Outback B13 H6
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Колеги, този Y кабел за какво служи? Моят модел е с навигацията (2005 г) и ми се иска да си монтирам WEFA, но да се запази и навигацията (дисплея да работи, то аз не ползвам тая навигация). Естествено и управлението от волана. Възможно ли е всички тези желания да се случат? :beer:

Пон Ное 20, 2017 12:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 2:35 pm
Мнения: 61
Местоположение: Русе
Автомобил: Outback H6 2004
Телефон: 0896846556
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
cfc написа:
Колеги, този Y кабел за какво служи? Моят модел е с навигацията (2005 г) и ми се иска да си монтирам WEFA, но да се запази и навигацията (дисплея да работи, то аз не ползвам тая навигация). Естествено и управлението от волана. Възможно ли е всички тези желания да се случат? [emoji481]
Кабелът е точно за да се запазят бутоните на волана и звука на навигацията. Навигацията и екрана не се губят, само звука, ти си прецени дали ти е важен

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Сря Ное 22, 2017 9:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 24, 2017 3:20 pm
Мнения: 16
Skype: ivelin__
Автомобил: Subaru outback H6 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз вчера си монтирах WEFA- та и управлението от волана си пуснах, но се оказа че не ми чете флашката. Вашите флашки какви са им какъв формат са форматиране. Разделени ли са на папки.

Пет Ное 24, 2017 3:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 2:35 pm
Мнения: 61
Местоположение: Русе
Автомобил: Outback H6 2004
Телефон: 0896846556
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
ivo16a написа:
И аз вчера си монтирах WEFA- та и управлението от волана си пуснах, но се оказа че не ми чете флашката. Вашите флашки какви са им какъв формат са форматиране. Разделени ли са на папки.
Папките трябва да са кръстени CD01 до CD06 а песните 001 до 999. При мен оригиналната флашка в комлекта, т.е. четеца на сд кадри забиваше при прекъсване на захранването докато свири (например при палене), но като я смених няма проблем

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Съб Ное 25, 2017 11:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 2:35 pm
Мнения: 61
Местоположение: Русе
Автомобил: Outback H6 2004
Телефон: 0896846556
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Форматът мисля е FAT32



Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Съб Ное 25, 2017 11:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 24, 2017 3:20 pm
Мнения: 16
Skype: ivelin__
Автомобил: Subaru outback H6 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мисля, че като съм вързал управлението от волана прави някакъв конфликт. Блутута е aux работят само флашката не иска да чете. Пробвах различни флашки и пак нищо. Този от който го купих каза,че и при други модели е имало такъв проблем. Аз нямам проблем пускам си спотифая и готово, но все пак колегите да си имат едно наум като връзват управлението от волана. Пък ако някой има решение ще се радвам да разбера и аз.

Пон Ное 27, 2017 5:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 08, 2018 7:13 pm
Мнения: 1
Автомобил: Subaru Outback 3.0R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Освен както писа plm да провериш файловата система че е FAT32.

При мен определено няма значение как се казват папките. В листовката пише че разпознава до 99 папки, и смятам че наистина е така, обаче не мога да намеря бутон, с който да стигна там. Пък съм сигурен, че ги вижда гадината понеже си слушах нещо и го беше запомнила, после изкарах флашката и качих още музика. Пускам я пак в колата - продължава от там до където е стигнала, само че сега съм в папка 15. Веднъж като излязох от там, връщане няма.

Другото умерено дразнещо нещо е, че се въртят в реда в който са записани във FAT таблицата. Мисля да пробвам да ги пренаредя по азбучен ред с това - http://www.anerty.net/software/file/DriveSort/

Чет Фев 08, 2018 7:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 08, 2017 1:19 pm
Мнения: 19
Автомобил: Legacy IV H6, Peugeot 307
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
plm написа:
Разделени ли са на папки.Папките трябва да са кръстени CD01 до CD06 а песните 001 до 999.

Не е така, колега. Аз сложих същото у-во на моето легаси вчера - и папките и песните са ми със "смислени имена" и си ги чете без проблем. До колкото разбрах подрежда 'дисковете' по азбучен ред на папките.

Съб Фев 10, 2018 5:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 11, 2017 8:32 pm
Мнения: 5
Автомобил: Forester 07 2.0X
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз съм с Wefa, за парите си няма аналог. Много добро качество на звука и през USB и през BT, и при мен силата на звука при разговор е по-ниска и би било добре ако има начин това да се коригира някак. Папките и файловете могат да са си със всякакви имена, устройството си ги реди азбучно.

Другото което съм забелязал е че ако изтрия папка през компютър но не "изхвърля кошчето" то устройството продължава да вижда тази вече скрита за компютъра папка, което може да доведе до непрочитането на някоя новосъздадена такава.

Пон Фев 12, 2018 10:27 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 30, 2017 1:35 pm
Мнения: 64
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback 2.5 MT
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
И аз си монтирах WEFA, работи чудесно, обаче нещо не мога да зацепя какво е положението с папките.
Направих си 6 папки в главната директория кръстени със смислени имена. Вътре наблъсках основно файлове и тук-там някоя папка.
Въобще не мога да се ориентирам как работи управлението с копчетата от 1 до 6, но определено не превключва между папките, които съм направил. Търсих ръководства за употреба, но не намерих. :-?

Съб Мар 31, 2018 8:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 30, 2017 1:35 pm
Мнения: 64
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback 2.5 MT
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Писах им на хората и ми пратиха пълното ръководство:
https://www.sendspace.com/file/sihqtf
Обяснено е добре как се третира файловата структура на флашката. :good:

Вто Апр 03, 2018 2:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 04, 2016 11:20 am
Мнения: 24
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004 Wagon
Рейтинг: 46
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
plm написа:
И аз монтирах WEFA, чува се добре, но има разлика между силата на звука на музиката и при разговор - трябва да се усилва, съответно намалява. През синия зъб също става да се пуска музика от телефона, примерно със Spotify имаш почти безкраен избор, без да ги качваш на флашка.
Няма Y-кабел в комплекта и не успях да намеря отделно, но майстора, който я монтира успя да запази управлението от волана, но му се ... мамата докато го налучка.
Единствено звука на навигацията засега се губи, но ще го преживея, а може и после да намеря кабел от китайците.

Понеже се замислям да взема WEFA като най-бюджетен вариант ме интересува сложно ли е да се запази управлението от волана на Legacy 2004? Все още не съм разглобявал и свалял радиото, за да разгледам буксата, но все пак подозирам, че не би следвало да е много сложно стига да се знае кой кабел за какво е, или се заблуждавам? Някой, който е правил подобна манипулация, ако може да снима резултата отзад за ориентир. И всъщност някъде продава ли се кабел, който да свърши тази работа? Предполагам, че буксата ще е различна от тази на Триома и Гром, та не са съвместими техните кабели.

Чет Апр 05, 2018 7:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 03, 2015 3:27 pm
Мнения: 21
Автомобил: Outback 2005 3.0R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
ivo16a написа:
Мисля, че като съм вързал управлението от волана прави някакъв конфликт. Блутута е aux работят само флашката не иска да чете. Пробвах различни флашки и пак нищо. Този от който го купих каза,че и при други модели е имало такъв проблем. Аз нямам проблем пускам си спотифая и готово, но все пак колегите да си имат едно наум като връзват управлението от волана. Пък ако някой има решение ще се радвам да разбера и аз.


Колега, би ли споделил как точно си пусна и управлението от волана? Вчера монтирах и аз WEFA-та, но не ми работи копчалъка на волана :)

_________________
Outback 2005 3.0R

Чет Апр 19, 2018 6:36 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор