Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:12 pm



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Питане за предни карета на Форестър(99 година) 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Дек 04, 2015 12:08 pm
Мнения: 30
Местоположение: Юндола
Автомобил: subaru impreza
Телефон: 0893560802
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравеите колеги имам следния проблем-при навит десен волан се чува щракане дали е каре или нещо друго.По принцип имам останали карета и полуоски от импреза 1.6(1997г)Дали стават на Форестър(да ползвам тях евентуално).Благодаря предварително.

Чет Дек 07, 2017 12:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей колега, зависи какъв е форестъра - атмосферен или турбо и коя година. При турбо форестъри задните полуоски със сигурност са различни от Импреза 1.6, 1,8 и не са съвместими. Предните мисля, че стават, шлиците на външно каре са същия брой. Според зависи коя година е Фори, може да имаш карета със стъбове, вместо да са вградени в кутията. Също така и предни и задни атмосферни полуоски са по тънки от турбо версиите. Иначе като дължина схемата е следната: класик импреза-Фори 1-ню ейдж вагон са с еднакви дължини. Фори 2 и ню ейдж седан са по-дълги. На автоматите предните също са по-къси. Другото е, че трябва да видиш как ти е разположена гривната за АБС, защото има вградени в самия шенкел и такива на полуоската, като в зависимост от това е разположението на датчика. Полуоска с гривна на външното каре може да се ползва в шенкел с вградена гривна, като тази на полуоската се внимателно, защото опира в чугуна. Обратното не е възможно без смяна на шенкела, а и тогава могат да се окажат различен брой зъби и АБС пак да не работи. Ако полуоските ти от Импреза са с тези с гривни на карето и решиш да избиваш гривните, пробвай да ги извадиш внимателно и здрави, защото търся такива и бих ги взел.
Поздрави!

Чет Дек 07, 2017 4:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 04, 2015 12:08 pm
Мнения: 30
Местоположение: Юндола
Автомобил: subaru impreza
Телефон: 0893560802
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
форито ми 2,0-125кс,автоматик,така както ми обясни явно няма да станат,

Чет Дек 07, 2017 7:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ф-008 и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор