Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:56 pm



Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
 проблем с радиатор mishimoto 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Окт 04, 2015 9:19 pm
Мнения: 18
Автомобил: Subaru Outback H6 - 2004
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Прикачени файлове:
Без име.png
здравейте колеги.преди две седмици си поръчах радиатор мишимото и вчера най накрая дойде.днес отидох да го сменям и се оказа че не е същия.колата ми е аутбек H6 2004 г .на поръчката пишеше че става за моя модел но новия радиатор е само с една дупка за маркуч отгоре а моята кола е с два маркуча. дайте съвет какво да правя .пускам и няколко снимки.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Дек 12, 2017 5:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей колега , аз също съм с алуминиев радиатор и като пристигна беше с една дупка . Има две решения на твоя проблем , първо да сложиш щуцер и събереш двата маркуча в един , Тенчо 1040 е така на една от неговите коли , втория по-сложен , но по-добър начин е да намалиш размера на едната дупка и отвориш нова. За целта ти е нужен майстор който работи с аргон или там където оправят алуминиеви джанти .Също така вземи един стар радиатор за твоята кола и го използвай за шаблон , защото е твърде вероятно и местата за поставяне -монтаж на перките да не съвпадат.За повече инфо звъни ми по-телефона .
 3

Вто Дек 12, 2017 5:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Чети в оригиналния сайт само, а не в ибей:

https://www.mishimoto.eu/mishimoto-suba ... 00-04.html

За мен е просто грешно поръчан радиатор в случая. Закарай го някъде да ти заварят един фланец и си кмет.

Вто Дек 12, 2017 5:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 04, 2015 9:19 pm
Мнения: 18
Автомобил: Subaru Outback H6 - 2004
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
токущо се свързах с продавача.За H6 нямат радиатор.Просто не правят

Вто Дек 12, 2017 6:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 04, 2015 9:19 pm
Мнения: 18
Автомобил: Subaru Outback H6 - 2004
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
във този сайт влизах.излиза същия като този който е у нас,така че грешна поръчка отпада

Вто Дек 12, 2017 6:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В този сайт точно пише, че ТОЧНО този радиатор е за 2.5, а не за H6. Не знам какво си гледал точно.

Цитат:
Direct fit for the 2000–2004 Subaru Legacy 2.5L


Така, че това, което написах не отпада ами си е точно така. Същото пише и в линка на ибей:

https://www.ebay.com/itm/222538057759

Там освен, че информацията е 1:1, а и моделите, които са изброени точно този радиатор е перфектен за тях барабар с fitment и всичко останало. Като купувате неща от интернет гледайте какво купувате. Просто няма за H6. За H6 си купуваш един китайски и си го презаваряваш където искаш. Струва и доста по-малко.

Прикачени файлове:
h4.PNG


Прикачени файлове:
h41.PNG


Прикачени файлове:
h42.PNG


В случая си си виновен сам.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Дек 12, 2017 10:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И между другото изключително ПОДЛО от твоя страна да му оставиш негативен фийдбек особено след като ти е приел офертата да ти го даде по-евтино!

Прикачени файлове:
h43.PNG


Аз лично бих се срамувал страшно много и бих добавил коментар, че ти си сбъркал, а не той. Дано този коментар не е твой, но като гледам какво си написал тук и какво пише там.. на 99% е твой.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Дек 12, 2017 11:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 345
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Карай го при Драго в "EXTREME TUNNIG". Аз съм с китайски и така направих - преправиха го с два входа на 28 мм.
Всичко заспа. Те знаят какво правят. Аз съм много доволен от тяхната работа.

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023

Сря Дек 13, 2017 7:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Заварчици бол, които могат да свършат работа. Въпроса е какво иска да го прави като цяло. Лично аз бих го продал и бих си взел китаец, който да преправиш. Тези мишимотота имат гаранция, която заминава като го презавариш и няма смисъл да го мъчиш.

Сря Дек 13, 2017 9:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mishimoto не правят въобще радиатори за H6 (проверено на сайта им). По мое мнение си коригирай фийдбека към продавача и с малка допълнителна инвестиция преправи този за 2 отвора, както са те посъветвали хората по-горе. :good:

Сря Дек 13, 2017 9:59 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За този радиатор е ясно, че се преправя за H6. От официалните вносители в БГ - Хийд ли бяха, навремето ми бяха писали, че могат те да ми го преправят и да си важи гаранцията.

Радиаторът е хубав, както те посъветваха, отиди в екстрийм тунинг, ще ти го преправят за стотина лева.

Ето, това са ми писали от Хийд:
Цитат:
Открих един вариант на MISHIMOTO: MMRAD-LEG-00 който би станал със лека
преработка на един щуцер и крайната му цена ще стане 660лв и е на
поръчка за 7 - 10 раб. дни


Но това е от 2014 година, към момента в сайта на мишимото радиаторът е 290 еврака, което с доставка няма да е много по-евтино от 660 лева.

https://www.mishimoto.eu/mishimoto-suba ... 00-04.html

Сря Дек 13, 2017 3:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
STI.bg са им вносители в момента от субарувците в БГ.

Сря Дек 13, 2017 6:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 04, 2015 9:19 pm
Мнения: 18
Автомобил: Subaru Outback H6 - 2004
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
към колегата visor. като купувам гледам какво купувам.моя модел беше в листа със колите на които става, а след разговори със продавача листа беше променен така че не ми казвай кое е подло от моя страна. поисках съвет нищо повече


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Чет Дек 14, 2017 3:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 04, 2015 9:19 pm
Мнения: 18
Автомобил: Subaru Outback H6 - 2004
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
благодаря на колегите които наистина помогнаха със съвет. ще го занеса да го преправят така или иначе

Чет Дек 14, 2017 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен го продай по-добре и си купи китаец. Този хубавото му е, че е с гаранция. Като го презавариш.. гаранция не мисля, че ще има повече.

Чет Дек 14, 2017 3:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 04, 2015 9:19 pm
Мнения: 18
Автомобил: Subaru Outback H6 - 2004
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
а негативния feedback беше защото лъжат че става за H6 а не е така .след което те си смениха листа със колите на които става

Чет Дек 14, 2017 3:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нямаше как да го видя това. Няма го нито на скрийншот нито нищо.
Можеше да не го купуваш тогава. В ebay могат да си пишат каквото искат. Тогава си заслужава негативния фийдбек ако наистина е пишело така.

Чет Дек 14, 2017 3:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 04, 2015 9:19 pm
Мнения: 18
Автомобил: Subaru Outback H6 - 2004
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
не обичам да лъжа. този беше единствения който ставаше за H6 и затова го поръчах.но не ми се постват още 20 съобщения от разговора ми с mishimoto за да ти доказвам.Хвана ме яд че пишат едно а то не става. а радиатора е хубав.А също така отказаха да го преправят или да направят такъв който ще пасне на H6

Чет Дек 14, 2017 4:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дай да ти го купя и ще си го преправя :beer:

Чет Дек 14, 2017 5:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 04, 2015 9:19 pm
Мнения: 18
Автомобил: Subaru Outback H6 - 2004
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
petko 69 даде добри идеи и мисля да го послушам така че ще си е на моята кола :D

Чет Дек 14, 2017 5:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор