Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:41 pm



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Subaru Lineartronic ® CVT 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Яну 07, 2018 2:50 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да, ще се радвам колеги с лични впечатления да споделят опит.
Въпроса ми е съвсем резонен мисля, все пак с натрупване на километри и години, все някога една автоматична кутия ще се нуждае от някаква скромна или по-мащабна интервенция. И точно поради ситуацията с Multitronic-a при Ауди предпочитам добре да проуча въпроса. Защото ако никой, никъде не може да поправи една трансмисия, какъв е смисъла от покупка на подобен автомобил?!
Не съм чупил кутия на нито едно от двете Аудита, сегашното е на 230 000 км, рано или късно едни фрикционни дискове няма начин да не са за смяна. Харесвам Субару, има нещо очарователно в тия коли, харесвам и работата на вариаторните кутии. За това комбинацията от 4х4 и такава кутия е добър вариант за мен. Конкретно, следя Outback-a, хем си е комби, хем като пътен просвет и възможности в джунглата на градския сняг например не отстъпва на разните му градски джипове..... Наистина хваща окото модела 2015 г, най-после като му погледна интериора, видяното ми харесва.
Като изключим лекото замисляне при рязко подаване на газ, вариатора на Ауди е страхотен. Малко или много предполагам че последното поколение при Субару също ще е ок. :)

Нед Яну 07, 2018 10:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще бъде най-добре да пробваш лично Субару CVT, но на автомобил с аналогична мощност. За ремонт не мисли в момента, защото Субару е кола, която е направена по различна концепция и със съвсем различен подход при конструирането. Има няколко теми за Lineartronic, но те са свързани основно с избора на масло и интервала за смяна.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Яну 08, 2018 11:14 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 07, 2018 2:50 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да, най-добре ще е да покарам едно Субару от тия на които съм "хвърлил" око!
Едно Субару съм карал само веднъж в живота си, за 30-тина км, като за автомобил на неговото си време ми хареса.
Предпочитам бензиновата версия. Сега карам дизел, преди това пак дизел, нищо толкова страшно няма в самите мотори, но тая дандания с "Дизелгейт" води към все повече рестрикции, всяка зима правя чудеса от храброст за да съм спокоен, че няма да ми замръзне горивото или да се запуши с отложен парафин прясно сменения филтър, тая година детето тръгна на градина, колата се пали 6 пъти на ден само заради градината и работи по 5-10 мин. От там всяка Неделя съм дежурен на магистралата да поддържам ДПФ-а чист...... някак за напред няма да си причинявам това. По добре 50% по-висок разход на гориво, но да не се занимавам с всичко изброено по-горе :) .
Иначе не ме притеснява толкова евентуална повреда в скоростите. Неприятен момент и скъп за отстраняване, но когато знаеш, че има кой да ти помогне си спокоен. Та ще следя всякакви сходни теми за да събирам информация.
Искам да попитам още нещо, забелязвам по обявите /за сега просто разглеждам/, че внесените от САЩ Outback 2015 -2016 год. се продават с 20-30% по-евтино. Къде е уловката? В смисъл, по-евтини са защото и цената им като нови зад океана е по-ниска, или са твърде различни от европейските и удряш яка греда с частите и сервизите? Ако спестя да кажем 25% от цената заради американска версия, какво губя?

Вто Яну 09, 2018 10:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега както сам си забелязал уловка има. Има защо да са по-евтини. Разбира се всичко е строго индивидуално, но като цяло - те че са по-евтини като нови в Щатите са по-евтини, но обикновено не е това причината за по-ниската цена в БГ. Масово са или ударени или удавени ( наводнени ), което обаче може да се провери в карфакс за щатските автомобили. Отделно, че едрогабаритните части са различни - брони, калници, амортисьори ( нищо че изглеждат еднакви ) и т.н. И понеже питаш какво губиш - губиш стандартните работи за американка - показанията мили/км. , градуси/фаренхайт, литри/галони, радиото. Това е, но предполагам си запознат с тези неща. Гадното (поне за мен ) е , че такава кола 2015г - 2016г, все пак си е нова кола и даваш доста пари, а всъщност не можеш да се възползваш пълноценно от елементарните ,, екстри ,, - радио, климатроник, показания за разход на гориво. Разбира се, както казват доста колеги - свиква се, така е, само че като си дал ,,една торба с пари,, - някак си дразнят тези неща ( поне при мен е така ). Дето има един лаф ,, все едно да четеш надпис с ла*но на стената - чете се , но не е приятно ,, ;)
Въпрек и всичко обаче, ако можеш да преглътнеш тези разлики и имаш търпение, може да се намери доста читав автомобил от САЩ. За сервизи не се притеснявай, има къде да се ремонтират ( виж секцията ,, бели сервизи ,, ). Както казах и в началото - всичко е строго индивидуално. Успех каквото и да решиш.

P.S. Аз също с удоволствие бих отнесъл един Аутбек 2015г+..., бензин, CVT и европейка разбира се :good:

Вто Яну 09, 2018 11:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Fireblood-Subaru написа:
Да, най-добре ще е да покарам едно Субару от тия на които съм "хвърлил" око!
Едно Субару съм карал само веднъж в живота си, за 30-тина км, като за автомобил на неговото си време ми хареса.
Предпочитам бензиновата версия. Сега карам дизел, преди това пак дизел, нищо толкова страшно няма в самите мотори, но тая дандания с "Дизелгейт" води към все повече рестрикции, всяка зима правя чудеса от храброст за да съм спокоен, че няма да ми замръзне горивото или да се запуши с отложен парафин прясно сменения филтър, тая година детето тръгна на градина, колата се пали 6 пъти на ден само заради градината и работи по 5-10 мин. От там всяка Неделя съм дежурен на магистралата да поддържам ДПФ-а чист...... някак за напред няма да си причинявам това. По добре 50% по-висок разход на гориво, но да не се занимавам с всичко изброено по-горе :) .
Иначе не ме притеснява толкова евентуална повреда в скоростите. Неприятен момент и скъп за отстраняване, но когато знаеш, че има кой да ти помогне си спокоен. Та ще следя всякакви сходни теми за да събирам информация.
Искам да попитам още нещо, забелязвам по обявите /за сега просто разглеждам/, че внесените от САЩ Outback 2015 -2016 год. се продават с 20-30% по-евтино. Къде е уловката? В смисъл, по-евтини са защото и цената им като нови зад океана е по-ниска, или са твърде различни от европейските и удряш яка греда с частите и сервизите? Ако спестя да кажем 25% от цената заради американска версия, какво губя?


Пробвай 5Е-АТ и CVT с един и същ двигател, например 3.6, за да придобиеш осезаема представа за разликите в кутиите.

P.S. "Американките" наистина са почти 100% ударени или наводнени. Но, проблема не е в това, че се продават след ремонт, проблема е как е направен ремонта. Ако си мераклия можеш да си внесеш ударена кола и тук при добри майстори да й направиш свестен ремонт. Сметката излиза, но винаги има риск да влезеш в някой филм с части или майстори.
Показанията мили/км, галони/литри се променят от сервизното меню. Само показанията за температура си остават във фаренхайт. Европейската навигация върви без проблем с гласови напътствия на български. Това важи за модели 2015+.

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Сря Яну 10, 2018 7:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор