Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:41 pm



Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Нова стара кола пръскалки 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Дек 11, 2017 12:56 pm
Мнения: 74
Автомобил: Subaru Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте тъй като купих възможно най евтиния аутбек 2004 имам много дълъг списък с неща за оправяне. С доста ще се оправят в сервиза но имам и доста за оправяне от мен. Първото питане е за помпата на чистачките нещо не работи поне предната и съответно не пръска. От къде може да е проблема и има ли нещо характерно? Второто питане е за осветлението в купето когато отворя врата долу лампата и свети но в салона нищо не светва от пред като натисна копчетата светят но при отваряне не. Не светят и червените рингове на километража ако изобщо светят но ми се стори че има и такива( това май е най малкия проблем).

Пет Яну 05, 2018 10:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Предните лампи светят отделно от централната.
Централната свети без значение коя от вратите е отворена.

Съб Яну 06, 2018 10:54 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 11, 2017 12:56 pm
Мнения: 74
Автомобил: Subaru Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Тоест когато си отворя вратата светва само централната.

Съб Яну 06, 2018 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да,свети само лампата отзад Ринговете на километража трябва да светят,като дадеш на контакт.

Съб Яну 06, 2018 2:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 11, 2017 12:56 pm
Мнения: 74
Автомобил: Subaru Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Добре значи ще видя и задната лампа как е. Явно ще се сваля и километража има ли някъде описано как се прави?

Съб Яну 06, 2018 3:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като казах задна имах предвид централната. Щом ти свети при отваряне на вратите ,значи всичко е наред.В багажника също имаш лампа,тя светва при отваряне на багажника.Потърси с търсачката има теми за осветление в купето.

Съб Яну 06, 2018 4:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нещо такова..
http://legacygt.com/forums/attachment.p ... 1440833841
http://legacygt.com/forums/attachment.p ... 1440825519
http://legacygt.com/forums/attachment.p ... 1266368471

Съб Яну 06, 2018 5:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 11, 2017 12:56 pm
Мнения: 74
Автомобил: Subaru Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мерси за схемата на разглобяване. Лампата по средата не свети и вероятно е изгоряла. Утре ще я сменя и ще видя как е.

Съб Яну 06, 2018 8:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 11, 2017 12:56 pm
Мнения: 74
Автомобил: Subaru Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте проблема с пръскалките се изясни и когато дойдат помпите ще се смени. Майсторите в сервиза казаха че ринговете на тази не светели а лампата ще я сменям утре. Имам обаче нови въпроси. Мига ми лампата за въздушните възглавници. Още когато водих колата на оглед в сервиза казаха че било заради калпави колани които наистина не се прибираха и трябвало да ги сменя. Аз разглобих корите и намерих причината да не се прибират. Бяха се разместили и малко счупили едни пластмаси които движат колана нагоре и надолу за да се регулира височината му. След като ги нагласих и наместих всичко си дойде на мястото и коланите заработиха нормално. Грешката обаче още я има и ги питах отново казаха че трябвало да се сменят. На мен не ми се сменят ако са здрави. Още нещо ми направи впечатление. Не работи индикацията за несложен колан нито отпред нито отзад. Сядам и не ми светва лампата. Има ли някой идея и опит къде може да е точно проблема?

Сря Яну 10, 2018 9:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами колега закачете го на диагностика и компа на аербеците ще си каже откъде идва проблема,може да е всичко от калпав контакт на някоя букса до прекъсване в лентовия кабел на волана и т. н..... :idea:

Сря Яну 10, 2018 10:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
hristol83 написа:
Здравейте проблема с пръскалките се изясни и когато дойдат помпите ще се смени. Майсторите в сервиза казаха че ринговете на тази не светели а лампата ще я сменям утре. Имам обаче нови въпроси. Мига ми лампата за въздушните възглавници. Още когато водих колата на оглед в сервиза казаха че било заради калпави колани които наистина не се прибираха и трябвало да ги сменя. Аз разглобих корите и намерих причината да не се прибират. Бяха се разместили и малко счупили едни пластмаси които движат колана нагоре и надолу за да се регулира височината му. След като ги нагласих и наместих всичко си дойде на мястото и коланите заработиха нормално. Грешката обаче още я има и ги питах отново казаха че трябвало да се сменят. На мен не ми се сменят ако са здрави. Още нещо ми направи впечатление. Не работи индикацията за несложен колан нито отпред нито отзад. Сядам и не ми светва лампата. Има ли някой идея и опит къде може да е точно проблема?


Буксата под седалката си виж. Обикновено се прецакват контактите вътре или по автомивките като ги чистят закачат кабела и откачат буксата. :idea:

Сря Яну 10, 2018 10:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 11, 2017 12:56 pm
Мнения: 74
Автомобил: Subaru Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Днес ще я погледна и ще ида на друго място на диагностика.

Чет Яну 11, 2018 6:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Съжалявам,ако съм те подвел за ринговете, на предния модел -до 2003г.светят.

Чет Яну 11, 2018 10:13 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 11, 2017 12:56 pm
Мнения: 74
Автомобил: Subaru Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз и на този видях светещи може да са на 3.0 не помня. Само да кажа че досега кола на която има толкова неща за оправяне не съм имал. Направо да се чудиш от къде да го захванеш.

Чет Яну 11, 2018 10:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
hristol83 написа:
Здравейте тъй като купих възможно най евтиния аутбек 2004


Това обяснява многоto неща за правене ](*,)

Чет Яну 11, 2018 10:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 11, 2017 12:56 pm
Мнения: 74
Автомобил: Subaru Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Вярно е. Важното е да стане здрава накрая. :hello:

Пет Яну 12, 2018 9:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Щом си я започнал.. все някак ще я оправиш. (почвам да мисля че говориш за стария модел и аз не съм в час. нали колата е B13 ?)
Не знам за кои рингове говорите.. Моите светят червено.Стрелките ме поздравяват като паля.. И стрелките и ринговете светят.
Колегите правилно са те насочили към буксите под седалките.
На 3.0 има airbag на следните места.
Волан, пред пътника в дясно, в предните седалки 2 бр, предните колони завеси 2 бр , странично на тавана завеси 2 бр. общо 8 бр.
Ако свалиш обшивката около скоростния лост - Точно зад скоростния лост е жироскопа, а пред скоростния лост контролния модул.
Внимание!!! Не пипай ЖЪЛТИТЕ кабели и не ги мери с мултицет, ако не знаеш какво конкретно правиш. Може да стане БУМ.
На диагностика би трябвало да могат да проверят къде е проблема. Лично аз с тази система не бих си играл. Може да е опасна.

Това за оправянето.. 3.0 са натъпкани с всички екстри за модела. Случва се да има и проблеми.
А след проблемите .. ще почнат подобренията :)

Пет Яну 12, 2018 10:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 11, 2017 12:56 pm
Мнения: 74
Автомобил: Subaru Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Става дума за аутбек 2004. Бивша полицейска собственост служил 12 години и 195000км. Престоял 1 година и нещо без да се кара вероятно в авто къща в швейцария. Колата идва в бг в суров вид без да е мита лъскана даже в момента е адски мръсна и захабена по салона има разни доработки като най лошите са дупки в таблото вероятно за стойка на радар. Като цяло е със здраво купе без ръжди добре работещ двигател за жалост с протекла глава и ще се отвори за да се оправи. Имаше и дребен проблем със скоростната кутия но се оправи и вече е ок. Като цяло съм се филмирал с нея но ще се опитам да я оправя и да я направя напълно изрядна въпреки проблемите. Последната глупост беше спукан радиатор отгоре при маркуча Вероятно след профилактиката в сервиза нещо е станало или си е бил спукан преди това не знам но заради него не успях да ида до кат а се наложи да го лепя. Относно меренето разбрах че трябва да се внимава. Като инж. Телекомуникации знам какво може да стане и затова ми се искаше някой с практически опит да ми помогне за този проблем. Тъй като тази седмица не успях следващата ще се пробвам да намеря някой който да ми каже каква е точно грешката на въздушните възглавници.

Съб Яну 13, 2018 10:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
(това съобщение не беше по темата.. изтрих го извинявам се)

Нед Яну 14, 2018 6:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 11, 2017 12:56 pm
Мнения: 74
Автомобил: Subaru Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
По проблема с възглавниците. Свалих си кодовете и според миганията на лампата (до колкото съм успял да ги преброя вярно) грешките са за странични сензори и за завеси. Сега за завесата не съм сигурен дали е там защото не съм свалял тавана да ги търся но седалките са си цели и няма следи някой нещо да е тапицирал или махал. Утре ако е по меко времето ще търся късе са кабелите за да видя има ли ги няма ли ги.

Пон Яну 15, 2018 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор