Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:29 pm



Отговори на тема  [ 772 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 39  Следваща
 Съвети за Газова уредба 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:57 pm
Мнения: 64
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Един път си играх,ама греда!

Пон Авг 18, 2008 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
защо така? какво стана?

Пон Авг 18, 2008 10:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Сложих газов инжекцион "Фобос" в сервиза им в Плевен.
Разход след първите няколко стотин километра извънграцко от 9,2/100 до 11,1/100 взависимост от стила на каране. Средно 9,8/100.

Забележка : свързаха ми изпарителя паралелно вместо последователно, въпреки че изрично им казах да го вържат последователно.

Предстои измерване по магистралата за разхода при високи обороти, и измерване на разхода в градски условия, след което смятам да си го донастроя сам и да сваля разхода поне с 10 процента.

Разлика във вървенето на колана на бензин и на газ почти няма.

За сега толкоз.

Пон Сеп 22, 2008 11:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Днес правихме корекции във времената на инжекторите. Единствено за по-сериозна промяна бяха времената на прзен ход (5 %) - сместа беше по-богата и при 150 км/ч - сместа беше бедна. Направи ни впечатление, че бензиновия компютър реагира доста бързо на промените и в широк диапазон компенсира сместа и незнам дали ще има промени в разхода при тези корекции. Ако са били в правилна посока, предимно градското трябва да падне заради многото преходни режими, в които работи компютъра. Тогава му трябва повече време да започне да получава по-верни сигнали от ламбда сондата, и повече време за да коригира горивната смес.
Общо взето се оказа, че хората от сервиза на Фобос в Плевен си разбират от работата и след като ти монтират газовото няма нужда да ходиш след тях и да довършваш каквото и да е. Настройките са на 90 процента много добри! Бих ги препоръчал на други хора с чиста съвест!
Това не може да се каже за дистрибуторите им във Варна ( не си спомням името, беше нещо завършващо на 3000).

Нед Окт 19, 2008 10:14 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 6:42 pm
Мнения: 26
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
слагайте само Фобос системите ве4е 4-ри коли съм ги карал там и никакви проблеми със на4алника и ми е познат от един форум и ме обеди във вси4ки отношения 4е Фобоса е по добър от БРЦ-то , брц на последък са по4нали да слагат нека4ествени инжектори и да спестяват необходимите 4асти от коплекта при монтажа
Това което бих ви препоръ4ал е да слагате тази система само и само в представителството в София (патил съм от техни дилъри и до ненастройки в сервиза в Плевен--> след това ходене по мъките и айде в сервиза в Богров и вси4ко се оправи)
Аз сега юе взимам една Импреза 94-5-та и директно там звънях им в4ера имат ве4е 2 годишна гаранция и промозия на ГИ

Сря Ное 26, 2008 2:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
И в София, и в Плевен сервизите са собственост на Фобос. Всички останали сервизи, в които се монтира Фобос, са само монтажници.
Аз след последните настройки, които си направих - 9,5 извънградско, 13 градско, без да жаля колата - като ми е кеф си я настъпвам.

Сря Ное 26, 2008 2:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
krass написа:
И в София, и в Плевен сервизите са собственост на Фобос. Всички останали сервизи, в които се монтира Фобос, са само монтажници.
Аз след последните настройки, които си направих - 9,5 извънградско, 13 градско, без да жаля колата - като ми е кеф си я настъпвам.


на брат ми брц-то дава разход 8.3-8.4 извънградско , това е на легаси комби 2л

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Сря Ное 26, 2008 3:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
какви са инжекторите, кехийн или брц?
и колата върви ли като на бензин с тези настройки?

Сря Ное 26, 2008 4:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
брц са, кейхина са 200лв отгоре

колата върви като на бензин, няма разлика

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Сря Ное 26, 2008 6:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ами и Митака от сервиза на Митака ми каза че е така.
Цитирам по памет: БРЦ газово с инжектори Кехийн - перфектно, струва си от всякъде. БРЦ газово с инжектори на БРЦ - не съвсем - каза - вместо да даваш 1800-2000 лева за това БРЦ+БРЦ, по добре си сложи нещо по-евтино (каза че имал някакви дето са асемблирани в Полша с италиански части за 1400-1500 лева) - ще върши същата работа.

Когато аз водих този разговор, той вече нямаше Кехийн инжектори, внос не се очаквал, а БРЦ тъкмо сменяха модела, и той все още нямаше инфо за новия модел и не можел да ми каже как ще се държи (евала, че го каза чистосърдечно - можеше да ме агитира и щях да му повярвам и да си го сложа).
Каза ми още, че новият модел е по-евтин от Сикуента.

Така, че ако можех и аз бих си сложил БРЦ Сикуент с инжектори Кехийн, ама изпуснах влака с няколко седмици. За това минах на варината Фобос, защото имам кабел и сфоуер и мога да си го настройвам, освен това имам телефона на човека написал софуера на компютъра и при сериозен проблем,съпорта е много по-добър от съпорта на което и да е газово произведено в чужбина.
Малко се увлякох, но с теб, Блатимире, с удоволствие бих си полафил по темата на някоя друга ракия на Цигов чарк (надявам се).

Ако ня някой проявява интерес, мога да взема кабела и софтуера, и на срещата да се вържем към газовото и да го разгледаме, както се казва - от вътре.

Чет Ное 27, 2008 9:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 7:50 am
Мнения: 243
Местоположение: София / Люлин 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Доста "бродих" из форума, но никъде не намерих препоръки за място където да може да се постави качествено АГУ и дали то работи както трябва.

Моля, препоръчайте такъв сервиз / марка или дайте линк ако има във форума.

Също така бих се радвал да споделите вашите впечатления за / против АГУ-тата.

П.С.
И аз бих искал да карам на бензин, но простите сметки показват, че бих спестявал по 2 до 4 лева на ден ако съм с АГУ и парите в крайна сметка стават доста...

Чет Дек 04, 2008 3:26 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?t=42
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?t=2062&highlight=%E3%E0%E7
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?t=2042&highlight=%E3%E0%E7
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?t=1956&highlight=%E3%E0%E7
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?t=922&highlight=%E3%E0%E7

Чет Дек 04, 2008 5:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 7:50 am
Мнения: 243
Местоположение: София / Люлин 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Благодаря!

Според мен може да заключите темата.

Пет Дек 05, 2008 2:15 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 2:46 pm
Мнения: 183
Местоположение: Бургас
Автомобил: Legacy 2.2 95 г.
Телефон: 0899344144
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Един познат се обзаведе с Легаси 99 г. 2.5 АТ и започна да го щипе врабеца да слага газ.инжекцион (не че съм против де), всеки си преценява.Та ''проблема'' е ,че е ч-а-а-а-к от Видин :D , там му предлагат уредба лан диренцо или нещо такова.Дали някой има наблюдения за инжекциона на тази марка (веднага се съгласявам че много си зависи и от майстора).Като цена му искат 1450 лв - прилична :-D Ще се радвам за алтернативи.Поздрави на всички от форума и успех :smt023

Пет Фев 27, 2009 10:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 2:20 pm
Мнения: 113
Местоположение: София
Skype: member_citron
Автомобил: Subaru Forester 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
мой приятел кара ровър с ланди ренцо и е много доволен , всичко зависи от настройките които ще се направят .

_________________
Subaru Forester 2.0 M.T 2003.
СB 4542 BC

застрахователен посредник

Сря Мар 04, 2009 12:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 8:56 pm
Мнения: 741
Местоположение: Варна
Телефон: 0894484248,052600585
Рейтинг: 134
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
gechi написа:
Един познат се обзаведе с Легаси 99 г. 2.5 АТ и започна да го щипе врабеца да слага газ.инжекцион (не че съм против де), всеки си преценява.Та ''проблема'' е ,че е ч-а-а-а-к от Видин :D , там му предлагат уредба лан диренцо или нещо такова.Дали някой има наблюдения за инжекциона на тази марка (веднага се съгласявам че много си зависи и от майстора).Като цена му искат 1450 лв - прилична :-D Ще се радвам за алтернативи.Поздрави на всички от форума и успех :smt023


Тази цена много ме съмнява дали е с компютър на Ланди Рензо или е с Бг компютър, уредба Ловато, като всички компоненти са Ловато е около 1900-2000лв и помня че ми бяха казали за варианта с Бг компютъра и цената падаше с около 400лв.... Верно, че сега е криза и цените падат, и че е Видин , а не Варна ама...

Абе невъзможно било да се монтира с други компоненти...като ти опре до джоба...сам решаваш! Лично съм виждал как за по-евтино слагат Бг компютър. И колегата представител на Ланди , моля да си пуска рекламните линкове в отредения за целта раздел, всъщност не знам дали и не трябва да го е съгласувал с админите. Темата е за коментар на газовите уредби - ВСИЧКИ марки, модели и оферти, а не за реклама!

_________________
Варна, ул. Васил Чекаларов 14
0894484248, 0879484247
0895432143

Сря Мар 04, 2009 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 9:30 pm
Мнения: 753
Местоположение: Асеновград
Автомобил: SPEC B, Forester SG
Рейтинг: 51
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Колеги, а за моя изтребител JUSTY '94 1.2 GLI. каква газова бихте ми препоръчали, обикновенна или ГИ.


EDIT: сори... обърках драгстерите ](*,)

Чет Апр 02, 2009 10:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 7:48 am
Мнения: 7
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, от известно време мисля да сложа газова уредба на моето Субару Легаси 92г. Изчетох два пъти темата, но реших все пак да попитам направо хората с по голям опит от мен. Колата не е първа младост и не ми се иска да правя много големи инвестиции(1500 1800лв) за газова уредба. От друга старана много си я харесвам и не искам да и причиня някое газово ЗЛО с калпава уредба :D ! Въпроса ми е какво си заслужава като марка от газовите инжекциони в по ниския ценови клас(1000 1300)? Някой има ли мнение за българските Фобос или други пробвани от вас марки. За обикновена газова съм по склонен да не слагам, но все пак ако някой има опит с тях ще се радвам да пише. Благодаря ви предварително :D

Вто Апр 14, 2009 7:12 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 6:54 pm
Мнения: 150
Местоположение: София
Skype: dqdokoleda_bg
Автомобил: Legacy 1.8 GL 1993
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Ами виж сега,ако твоето е 1.8 му сложи обикновенна,моето е с такава откогато е произведено и нямам проблеми,нали е моноинжекция.
Ако си с 2.2 ти трябва инжекцион.
Сега проблема и там е , че може да ти изгори дебитомера от която и да е уредба,но инжекциона при всички варианти е по-добре за 2.2 двигател.
Това е от лични наблюдения.

_________________
Изображение

Вто Апр 14, 2009 12:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 7:48 am
Мнения: 7
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Ами да аз наистина пропуснах да кажа за двигателя :D ! 2 литра пълна инжекция е мотора!

Вто Апр 14, 2009 1:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 772 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 39  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор