Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:14 pm



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
 поставяне на надлъжни греди 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
Имам следното питане, Трибеката 3,0 2006-та старата маска ми няма фабрично поставени надлъжен рол бар. някои знае ли дали под лайсната която е на покрива ако я махна от долу ги има заготовките ( дупките ) на които да сложа ролл бар за трибека . Питането ми е защото не искам да рискувам да я махам само за проверка да не счупя някоя щипка или самата лайсна . Виждал съм по обяви трибеки със старта маска които имат сложен надлъжен рол бар .
Благодаря предварително.

Чет Ное 02, 2017 4:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 8:52 pm
Мнения: 50
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca H6 3.0
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей,

не знам какво има под лайстната, но има 4 фиксирани капачки под които има дупки за болтове - там директно се монтират оригиналните (tribeca crossbar kit E361SXA000) напречни греди. Може да измериш разстоянието и да видиш за някакви подобни (оригиналните са трудни за намиране и са скъпички). Със слагането на надлъжни много ще се оскъпи.

Поздрави!

Изображение

Чет Ное 02, 2017 5:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
pisan60 написа:
Здравей,

не знам какво има под лайстната, но има 4 фиксирани капачки под които има дупки за болтове - там директно се монтират оригиналните (tribeca crossbar kit E361SXA000) напречни греди. Може да измериш разстоянието и да видиш за някакви подобни (оригиналните са трудни за намиране и са скъпички). Със слагането на надлъжни много ще се оскъпи.

Поздрави!



Мерси това го знам видял съм ги но не ми харесват напречните особено ако трябва да седят постоянно за това искам да си сложа надлъжни но не знам дали фабрично има заложени местата за захващане.

Чет Ное 02, 2017 5:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2017 6:45 am
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bubolino написа:
pisan60 написа:
Здравей,

не знам какво има под лайстната, но има 4 фиксирани капачки под които има дупки за болтове - там директно се монтират оригиналните (tribeca crossbar kit E361SXA000) напречни греди. Може да измериш разстоянието и да видиш за някакви подобни (оригиналните са трудни за намиране и са скъпички). Със слагането на надлъжни много ще се оскъпи.

Поздрави!



Мерси това го знам видял съм ги но не ми харесват напречните особено ако трябва да седят постоянно за това искам да си сложа надлъжни но не знам дали фабрично има заложени местата за захващане.


Привет колега,
дали реши казуса с надлъжните релси на покрива?

Пон Апр 02, 2018 6:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Не съм за съжаление явно никой няма инфомрация за това чакам да стане по топло и ще рискувам да сваля едната лайсна, просто когато пуснах питането беще зима и много студено и риска да счупя нещо беше доста голям . все още чакам някой дали знае дали има фабрично заготовка да каже.

Вто Апр 03, 2018 11:54 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2017 6:45 am
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bubolino написа:
Не съм за съжаление явно никой няма инфомрация за това чакам да стане по топло и ще рискувам да сваля едната лайсна, просто когато пуснах питането беще зима и много студено и риска да счупя нещо беше доста голям . все още чакам някой дали знае дали има фабрично заготовка да каже.


И аз се лутам и не знам как да постъпя. Пуснах тема, че търся оригиналните греди за въпросната Трибека, но и там глас в пустиня. Не съм предполагал, че може да бъде такъв казуса с тези греди :-?
А при мен проблема идва от там, че аз реално имам напречни греди от предишната ми кола и то хубави греди Thule Wing Bar, но не ми харесва захвата, който предлагат Thule за този модел автомобили, а именно такъв, който се подпъхва под уплътнението на вратите.
Моля те дай информация ако имаш някакво развитие по въпроса ;)

Вто Апр 03, 2018 7:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
няма проблем ще пиша тука просто се абонирай да получиш майл ;) като има отговор иначе за гредите виж по моргите дали няма вече се намират доста трибеки ударени за части ( ако вече не си го направил де )

Вто Апр 03, 2018 11:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2017 6:45 am
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bubolino написа:
няма проблем ще пиша тука просто се абонирай да получиш майл ;) като има отговор иначе за гредите виж по моргите дали няма вече се намират доста трибеки ударени за части ( ако вече не си го направил де )


Привет отново :)
Исках само да отбележа, че съвсем наскоро реших проблема и съм много доволен :cool:
Описах решението си в тази тема: viewtopic.php?f=14&t=25039
Надявам се да е от полза на някой ;)

Поздрави!

Сря Апр 11, 2018 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мерси колега но точно такива греди не искам да слагам а надлъжни по цялата дължина само че не знам като махна пластмасата дали от долу има заготовка а не ми се рискува да го правя преди някой да е казал дали го е правил.

Сря Апр 11, 2018 6:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2017 6:45 am
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bubolino написа:
Мерси колега но точно такива греди не искам да слагам а надлъжни по цялата дължина само че не знам като махна пластмасата дали от долу има заготовка а не ми се рискува да го правя преди някой да е казал дали го е правил.


Да, разбирам те колега...и аз клонях към такъв вариант, но единствено поради причината, че не можех да открия подходящи напречни греди, а иначе честно казано не виждам голям смисъл да се правят такива гимнастики, за да се поставят надлъжни греди (рейлинг) на Трибеката, освен може би единствено от естетична гледна точка, но .... лично според мен, за да стои прилично рейлинга трябва да си е точно за модела или да е изработен много читаво, в противен случай се опасявам, че няма да се постигне желания резултат :(
Иначе видях, че тези предлагат изработката и поставянето на надлъжни релси: http://superautobg.com/bg/products/583.html , ако прецениш можеш да се обърнеш към тях, въпреки че аз не останах очарован от отношението и компетентността им при последното си посещение :facepalm:

Желая ти успех!
Поздрави!

Чет Апр 12, 2018 11:00 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
facepalm написа:
Да, разбирам те колега...и аз клонях към такъв вариант, но единствено поради причината, че не можех да открия подходящи напречни греди, а иначе честно казано не виждам голям смисъл да се правят такива гимнастики, за да се поставят надлъжни греди (рейлинг) на Трибеката, освен може би единствено от естетична гледна точка, но .... лично според мен, за да стои прилично рейлинга трябва да си е точно за модела или да е изработен много читаво, в противен случай се опасявам, че няма да се постигне желания резултат :(
Иначе видях, че тези предлагат изработката и поставянето на надлъжни релси: http://superautobg.com/bg/products/583.html , ако прецениш можеш да се обърнеш към тях, въпреки че аз не останах очарован от отношението и компетентността им при последното си посещение :facepalm:

Желая ти успех!
Поздрави!


Благодаря за линка ще ги имам в предвид то при мен е защото всичките ми коли до преди това са имали такова нещо и си ми изглежда по добре :) май си ми е каприз повече от колкото нужда.

Чет Апр 12, 2018 11:18 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор