Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:26 pm

Правила за пускане на обяви в раздела


Архив на стари обяви!



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 9 мнения ] 
 Продавам Subaru Impreza 1998 2.0 литра 115 к.с 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 11:01 am
Мнения: 197
Местоположение: Кърджали
Автомобил: Outback H6 2002
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте. Продавам Subaru Impreza 1998 година. Двигателят е 2.0 литра, 115 к.с. на 274 000 километра. Купил съм я Септември 2012 година, беше внесена от Германия. Мислех че е в добро състояние но се оказа че има доста неща за правене по нея. Съединителя и амортисьорите се оказаха за смяна, неработеща задна чистачка, изкривени спирачни дискове, липсващи пръскалки за фаровете, неработещ климатик, ръжда по праговете и задните вежди, неработещо подгряване на шофьорската седалка. С двигателя нямаше никакъв проблем и работи перфектно и досега без никакви проблеми.
Ето историята на колата от момента на купуването и от мен до сега :
2012 Септември – купуване на колата от Карлово
2012 Септември – купуване на нов ангренажен комплект от колегата mimo13 от форума
2012 Септември – смяна на масло и филтри
2012 Октомври – смяна на задните амортисьори с други, купени от форума като временно решение понеже мойте бяха доста зле
2012 Октомври - купуване на нови зимни гуми ( не са от България, не помня откъде бяха един познат ми ги докара като се връщаше от чужбина )
2012 Октомври – купуване на съединителен комплект от колегата vepara от форума
2012 Октомври – купуване на оригинални тасове за зимните железни джанти
2012 Ноември - оправени спирачни дискове в сервиз
2012 Ноември – купуване на моторчето и механизма за задната чистачка и цялото окабеляване ( кабелите и буксите ), от колегата 998394 от форума
2012 Декември –купуване на пръскалките за фаровете с маркучите и окабеляването, от колегата impreza-wrx от форума

2013 Януари – купуване на копче за подгряване на предна пасажерска седалка от форума
2013 Март – смяна на четирите амортисьора с оригинални Kayaba чисто нови от магазин за авточасти ( поръчани по каталог за този модел, предните бяха по 280лв всеки а задните по 250лв )
2013 Април – смяна на радиатор за климатик и всички необходими съединения по цялото трасе, след няколко месеца ходене по мъките при пишман майстори, накрая открих читав сервиз за автоклиматици където ми проследиха целия път на климатичната система и подмениха всичко необходимо, струваше ми 270лв но оттогава климатика работи перфектно
2013 Април – сложен нов газов инжекцион, 24 литра побира, на мястото на резервната гума под багажника
2013 Май – направени прагове и задни вежди с по – дебела неръждаема ламарина, задните вежди бяха изцяло изрязани и заварени новите, така че това слабо място на модела няма да има проблеми скоро
2013 Май – пребоядисване на цялата кола, след направата на праговете и веждите трябваше така или иначе да се боядисат а имаше и няколко петна по броните и като ми казаха цена на елемент и колко елемента трябва да се боядисат, реших направо цялата да я боядисам, номера на боята е оригиналния който го пишеше някъде на рамата или на двигателя
2013 Юни – купуване на дясно електрическо огледало от форума ( сам счупих моето при едно паркиране на задна като не прецених правилно един стълб който беше прекалено близо )
2013 Юни – смяна на маркучи на газовата уредба, разходът падна
2013 Септември – смяна на тампони и биалетки в сервиз
2013 Септември – смяна на масло и филтри

2014 Септември – смяна на масло и филтри
2014 Септември – преглед в сервиз на ходова част и амортисьори, няма нищо за смяна

2015 Януари – сменени маслото в скоростната кутия, в задния диференциал и в хидравликата
2015 Януари – сменено жилото към скоростната кутия
2015 – сменена предната нормална броня със спортната такава на WRX модела
2015 Април – сложени големите кръгли халогени на спортната броня, взети от колегата Todor87 от форума, единият е малко потъмнял но си работи идеално
2015 Май – купен оригинален CD-player Subaru от форума, моят не беше оригиналния а някаква друга марка и ме дразнеше, исках всичко да си е оригинално
2015 Юни – купена памучна тапицерия за кожения салон да не спарва ( на три лета е в момента обикновено я слагам Юни и я махам Септември )
2015 Септември – смяна на масло и филтри
2015 Септември – преглед в сервиз на ходова част и амортисьори, няма нищо за смяна

2016 Септември – смяна на масло и филтри

2016 Септември – преглед в сервиз на ходова част и амортисьори, няма нищо за смяна

2017 Септември – смяна на масло и филтри
2017 Септември – преглед в сервиз на ходова част и амортисьори, няма нищо за смяна

Вложени средства след купуване на колата ( без тези по нормалното обслужване ) : 1500 лв за боядисването, 1000 лв за амортисьорите, 1000 лв за газовата уредба, 1000 лв за съединител климатик и кърпене на вежди и прагове, 300 лв за предната WRX броня с големите халогени която коренно променя вида на колата

Плюсове - кожен салон с работещи две степени на подгряване, подгряване на задното стъкло, ел. огледала, идеално работещ климатик, ABS, последно сменени масло и филтри Септември 2017, застраховка и преглед на колата и на газовата уредба до Септември 2018, летните гуми са с лети джанти, зимни гуми с оригинални тасове и железни джанти, след като загрее мотора почти не се чува случвало ми се е да ми кажат да паля колата а тя си е запалена и е на празен ход, абсолютно никакви проблеми с мотора от никакво естество работи перфектно, харчи си колкото му дават по каталог , никога не съм доливал масло, след като веждите и праговете са направени откъм ръжда скоро няма да има проблеми, върви еднакво и на газ и на бензин, затъмнени с фолио ( не фабрично ) задни странични стъкла лятото е много приятно

Забележки – Леко омасляване на рейката още от когато е купена и не прогресира нито се е налагало да наливам допълнително масло в сервиза ми казаха че няма нужда от намеса , стъклото на шофьорската врата ако е свалено има луфт явно трябва да се разглоби кората и нещо там да се уплътни но аз карам лятото на климатик и почти не го отварям иначе самия механизъм си работи идеално, челното стъкло има драскотина която е показана на снимките и си е така от както съм я купил и няма проблеми с нея отбелязъл съм я с червено на една от снимките понеже не си личи отпред не е толкова страшно колкото е на снимката понеже там е наблегнато на нея в близък план, боята на едно място на предната броня е олющена и напукана сигурно някой ме е подпрял на заден и се е получило напрежение там понеже няма следи от удар , същата предна броня е одраскана в предната лява част, пукнатина на задния ляв стоп така си беше като я купих и винаги си работи карал съм и в страшно големи дъждове и никога не съм имал проблеми, единия халоген е потъмнял но си работи добре, лявата странична оппора на кожената седалка на шофьорската седалка е протъркана и съвсем леко прокъсана на едно място има го на снимките мисля че това е нещо съвсем нормално получава се качване и слизане но все пак да го отбележа, на дясното задно странично стъкло се е обелила една ивица от затъмняващото фолио ивицата е широка няколко сантиметра има я на една от снимките не е откъсната а е загъната навътре така че пак може да се залепи но не съм виждал нужда да го правя, ожулена боя на едно място на релсите на покрива има я на снимките

Вече ми трябва нещо по-голямо така че си търся Forester, затова си и продавам перфектната количка. Така че ако някой предлага такъв и иска по някаква причина бартер съм съгласен, естествено с доплащане от моя страна. Знам че по автокъщите вървят по евтино но даже да се вземе най-евтината ( в момента е 1 990 лв за 1998 година 2.0 литра 115 коня ), сигурно е че ще има нужда от смяна на амортисьори, ангренажен ремък, масла, филтри, може да има ръжда или нещо по мотора и съединителя, регистрация ако е нов внос, застраховка, преглед, газова уредба евентуално, зимни гуми. Така че мисля че цената на която я предлагам е нормална, при положение че бъдещият собственик само ще се качи и ще кара, няма да сменя абсолютно нищо, никакви консумативи. Повечето неща които съм правил ги има описани във форума понеже съм пускал тема за всеки един проблем, така че общо взето може да се проследи историята на това което съм описал през годините.
Когато я купих беше на 258 000 километра и съм навъртял само 16 000 километра за тези около 5 години, карам малко понеже повече я взех за удоволствие и от фенщина а не толкова че имам нужда, аз съм от Кърджали а той е малък град и разстоянията са повече за пеша. Това означава че ангренажния ремък , амортисьорите и газовата уредба в момента са на по-малко от тези 16 000 км и имат още много ресурс.
Намира се в Кърджали, телефон за връзка 0898393705, Никола
Цена : 3500 лв.

Чет Апр 05, 2018 4:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 11:01 am
Мнения: 197
Местоположение: Кърджали
Автомобил: Outback H6 2002
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ето и снимки.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Апр 05, 2018 4:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 11:01 am
Мнения: 197
Местоположение: Кърджали
Автомобил: Outback H6 2002
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Още снимки.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Апр 05, 2018 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 11:01 am
Мнения: 197
Местоположение: Кърджали
Автомобил: Outback H6 2002
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ето и вътре.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Апр 05, 2018 4:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 11:01 am
Мнения: 197
Местоположение: Кърджали
Автомобил: Outback H6 2002
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Последни снимки.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Апр 05, 2018 4:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 11:01 am
Мнения: 197
Местоположение: Кърджали
Автомобил: Outback H6 2002
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Цената за колеги от форума е 3200лв. Колата естествено ще бъде прегледана в сервиз по ваш избор.

Нед Апр 15, 2018 9:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 11:01 am
Мнения: 197
Местоположение: Кърджали
Автомобил: Outback H6 2002
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Нова цена от 3000 лв за колеги от форума.

Сря Апр 25, 2018 6:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 11:01 am
Мнения: 197
Местоположение: Кърджали
Автомобил: Outback H6 2002
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
От днес има и годишна винетка до 4.05.2019. Има си и застраховка и преглед на колата и на газовата уредба до Септември 2018. Въпреки че не навъртам сериозни километри, това си ми е ежедневна кола на която разчитам, така че се поддържа в идеално състояние без икономии на консумативи и части.

Пет Май 04, 2018 1:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 11:01 am
Мнения: 197
Местоположение: Кърджали
Автомобил: Outback H6 2002
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колата е продадена и темата е за архив.

Съб Май 19, 2018 12:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор