Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:05 pm



Отговори на тема  [ 271 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Следваща
 Особености на Субару Аутбек IV ( 2010-2014 ) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 10:54 pm
Мнения: 103
Автомобил: Outback 2.5, Suzuki S-Cross 1.4AT
Рейтинг: 81
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Откъм вътрешно пространство си е съвсем друга кола, нищо общо няма с предишния модел. Аз редовно возя 3 столчета или възрастен между две столчета - събират се. И мястото за крака е доста повече.

Нед Яну 28, 2018 12:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Logus написа:
Откъм вътрешно пространство си е съвсем друга кола, нищо общо няма с предишния модел. Аз редовно возя 3 столчета или възрастен между две столчета - събират се. И мястото за крака е доста повече.


То и от към усещане при шофиране си е съвсем различна кола. По мое мнение се кара много по - лесно, което според някой е скучно и пенсионерско. Реално погледаното обаче колата стой мнооооогооо по стабилно на пътя. Много по - малко се влияе от попадането в локви с по - висока скорост, при карането на сняг също се усеща много по - сигурна. При изпреварване когато има коловози с киша разделени, минава по - добре. По пясъка съм нямал никакви проблеми. Настроена си е за дълъг път, но е по - маневрена по B13-ката. Ако не се лъжа междуосието е скъсено с 5 см, а следата е малко по - широка.

Пон Яну 29, 2018 2:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Авг 26, 2017 1:24 pm
Мнения: 4
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 3.6R
Телефон: 0888716111
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Карам вече 1 година Outback 3.6 2012 само на бензин. Извънградско 9.0-9.5 градско 13-16 зависи. За дълъг път няма място за сравнение - удобно, голям багажник, детски столчета, абе кеф... Спокойно се кара 130-150 и е тих и комфортнен.

Чет Апр 05, 2018 10:58 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здрвейте.
Имам въпрос относно използването на CVT кутията.Водих един чат с американски дилър който ме уверява че след 2014 всички модели:2,5 и 3,6 вече минават на такава кутия.
Някой има ли по-подробна информация понеже малко е объркваща информацията в официалния им сайт....

Пет Май 04, 2018 10:54 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Borisov написа:
Здрвейте.
Имам въпрос относно използването на CVT кутията.Водих един чат с американски дилър който ме уверява че след 2014 всички модели:2,5 и 3,6 вече минават на такава кутия.
Някой има ли по-подробна информация понеже малко е объркваща информацията в официалния им сайт....


до колкото знам е прав. но cvt за двата двигателя е различно.

Пет Май 11, 2018 9:03 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 27, 2009 6:06 pm
Мнения: 12
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

а бихте ли споделили опита си като разход на гориво, особено ако е с ръчна скоростна кутия (може и за автомата) и разбира се кой е двигателя?

Има ли горене на масло и в какъв порядък?

Пон Юли 09, 2018 3:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 06, 2016 10:22 pm
Мнения: 40
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback IV 2.0 D 2011
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги,
има по-стара тема за този модел:
viewtopic.php?f=5&t=21047
Може ли някой модератор да ги обедини? :)

_________________
AIKIDO - Това не е за всеки, въпреки че на всеки му се налага да живее...

Вто Юли 10, 2018 12:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 27, 2009 6:06 pm
Мнения: 12
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Тази тема също е полезна https://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=25066 и може да се добави при обединение

Вто Юли 17, 2018 12:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 1:19 pm
Мнения: 150
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.6 B14
Рейтинг: 242
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Моя опит от 4тото ми Субару - за година и 15000км пробег. Колата е 3.6 от Швейцария, с немска документация :(

Плюсове:
- перата на волана. Особено смяната на скоростите без да се минава на Sport(ръчно) и автоматичното превключване на Drive при подаване на газ
- Bluetooth връзката с телефона за разговори
- заключване/отключване от бутоните на двете предни врати и багажника
- паленето с бутон и невъзможността да заключих колата с ключ в купето
- автоматичния режим на чистачките. При мен работи МНОГО добре, за разлика от колегите с BMWта
- камерата за заден ход + парктрониците. Справят се повече от добре
- размера на купето - 5см в плюс във всички посоки се усещат, особено от пътниците и размера на багажното отделения
- сервото на волана. Не съм карал кола с по-лесно въртене на волана. Дори при тез' средно големи джапанки :)
- накладките на спирачките. Не знам дали са сменяни при мен, но спират уникално(пробвано и на писта). И не пускат феродовата чернилка !?!?!
- наличието на AUX, ако и да е само чинч при европейките

Минуси и/или кандидати за подобрение:
- Качеството и силата на звука от стандартните колони. Добри опции за настройки, но само за да слуша водача :). Отзад.....на кой му дреме :) Има тема за това във форума.
- по-твърдото возене
- шумоизолацията на купето. Не че на B13 е по-добра :(
- невъзможността да пускаш аудио/видео през Bluetooth. При мен не проработи - има тема за това.
- Фаровете, особено късите светят.......трагично. И за това има отделна тема във форума
- Смяната на крушките на късите. Тук инженерите направо са се осрали/постарали да е максимално зле. Т.е. като при Мазда и други коли, при които смяна на крушка започва със свали решетката или на подкалника и гадай къде, кое да не счупиш

Надявам се на срещата в Дряново да обменим повече инфо по темата.
 15

Сря Яну 30, 2019 4:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 1:19 pm
Мнения: 150
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.6 B14
Рейтинг: 242
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И сега за подобренията, които се надявам някой от вас да знае как да сподели как да се постигнат.

1. Изключително дразнещото неспиращо пищене при гасене и отворена врата.
Искам да го забраня или спра след определено време, но в инструкциите на ангlийски пише как става само за моделите с ключ.
Целта е да мога да сляза или отворя вратата на колата за чистене, ремонт, и т.н. без да ужасното пищене

Надявам се да има процедура или софтуерна настройка, която да спре тази "екстра"/бъг

2. Искам при фарове пуснати на Auto постоянно да светят късите.
Целта е таблото и навигацията да си минават в дневен/нощен режим автоматично.

3. Забрана на автоматичното връщане на положението на шофьорската седалка в някакво заводско положение. Това се случва, когато си иска при заключване/отключване при слизане и качване.
Имам настроени положения 1 и 2, но понякога(не намерих модел на поведение, който го предизвиква) седалката минава автоматично ужасно напред и прави качването ужасно.

4. Добавяне на възможност за пускане на аудио/видео през Bluetooth от Андроид(Samsung S+8 в момента)
Заобиколка може да е Bluetooth трансмитер, вързан за AUX-а, но това за сега звучи доста......неприемливо.

Сря Яну 30, 2019 5:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 1:19 pm
Мнения: 150
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.6 B14
Рейтинг: 242
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Джантите на B14 са с 17'' 7J 5*100 и ET55.

В същото време всички сайтове от типа на http://www.wheel-size.com дават ЕТ 48.
Каквито всъшност са на B13.

Слагал ли е някой от вас джанти с ET48 на B14?

Сря Яну 30, 2019 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
https://www.driftshop.com/bbs-sr-18x8-5x100-et48-flat-grey-sr024.html

Този модел пасва идеално на автомобила. Ако ще слагаш Брембо апарати, ти трябват джанти с по-малко ЕТ. 18-те по диаметър ги събират, но ЕТ 48 не им е достатъчно за височината.

P.S. Спускай от високо винаги на ръчен, с понижаване на предавките чрез перата, иначе ще изкривиш дискове - 1000% гаранция. Мен спирането не ме впечатли много и затова минах на Брембо. :good: :)

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Сря Яну 30, 2019 6:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 02, 2018 5:34 pm
Мнения: 41
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Outback 3.6
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен късите са били все така на всички коли със ксенонови фарове-свети на 20-30 метра пред колата и от там като отсечено е тъмнина. Дори навремето един автомонтьор (друга марка) ми викаше-колата е добре, ама да вземеш да си смениш фаровете с обикновени, че ксеноните са ужас.

Аудиото през Блутут при мен работи, вярно малко борба имаше, но тръгна по някое време и то без да разбера как се получи :)

Това, че мотора не задържа колата при спускане ме дразни най-много. От 2007-ма карам само автоматици и досега всичките си държаха предавка, която да задържа колата без да се налага аз да коригирам нещо. Субаруто се юрва да ускорява и най-малкия наклон да види :) И перата не ми помагат много, свалям чак до 2-ра понякога и чак тогава се усеща разликата.
Обезшумяването не е на кой знае какво ниво, но не е болка за умиране. Единствено при скорости над 80-90 постепенно почва едно свистене отпред в ляво на челното стъкло и при 140 вече е ужасно. Не знам така ли е при всички, или да търся джамджии, да проверяват уплътненията.

Спирането е добре, но малко е дълъг хода на педала (сравнение с предните коли) та жената викаше, че не ще да спира в началото. А след като покарах седмица Субаруто и после се качих на другата кола, щях да изляза през предното стъкло на първия светофар :D
Звука не е нещо особено, а и кой знае какви настройки не намерих. На задните седалки не съм сядал да проверявам, не знаех, че има такъв проблем. Иначе са сложили гордо някакъв Макинтош за производител.

Чет Яну 31, 2019 5:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 10:34 am
Мнения: 105
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 i Tourer 2012
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
При мен свистене няма при никакви километри...
Волана уникално лек при спряла кола....с един пръст го въртя :)
Фаровете на къси са ужасни :cry: Ходих на реглаж казаха светлина е добре, насочени са добре , обаче трагедия, сега смятам да сменя крушките на ксенона...
 15

Чет Яну 31, 2019 9:03 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 2:49 pm
Мнения: 125
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Outback 3.6R 2010
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,

моето виждане за колата е, че е невероятна, особено като се има предвид , че е 3,6 :cool: !
Нямам никакво свирене от предното стъкло.
Нямам такъв проблем и със седалката, да се връща в заводска настройка когато си поиска, може би имаш някакъв проблем ( или ако е американка, знам ли ).
Мда, музиката си е нещо посредствено, но за мен е достатъчно.
Все си мисля, че моите джанти са с ЕТ 48, ще поровя за снимки, които бях направил.
Не съм доволен от качеството на кожения салон, или по - скоро предния собственик е ползвал някакви дървени постелки и го е позахабил.
Проблема на фаровете не е в крушките, а в изгорелите рефлектори, след ремонта им сега е ден пред мен ;) ( ако някой желае мога да дам инфо на лични ). Преди да ги оправя, буквално нямах фарове, на халогени се виждаше по - добре!

ПП: А за спирането - има още какво да се желае (като при всички модели Субару).

За сега срещам проблем само с намирането на резервна гума и джанта ](*,) .

_________________
Forester 2.0 2004;
Forester 2.0 2007;
Forester 2.0 2008;
Outback 2010 3.6;
Outback 2015 3.6;
Outback 2017 3.6;
Outback 2005 2.5;
Outback 2006 3.0;
Outback 2010 2.5 ....
 1

Чет Яну 31, 2019 4:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
135/90R17 - този размер става за Бек B14.

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Чет Яну 31, 2019 10:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
iassen написа:
Слагал ли е някой от вас джанти с ET48 на B14?


Моите са фабрично ЕТ48 (щатски 2011 Аутбек) и допускам, че всички от поколението са така. Карал съм също с оригинални Субару джанти ЕТ55 (за зимните гуми) - няма разлика. Единствено следата се стеснява с 1.4 см.

Пет Фев 01, 2019 3:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аудиото на моделите след фейслифта от 2013 е доста по-добро (това с навигацията).
Незнам дали може да се напазарува отделно и да се ретрофитне на по-стар бек, но ако може ще е супер.

Сравнявал съм ги двете с мой приятел - нямат много общо - едното е доста ретро, с навигация/интерфейс като на тези от B13;
по-новото е с навигация от iGo, Bluetooth аудио работи без проблем, интерфейсът е по-модерен, а звукът определено е по-добър.

Разхода в момента (от Декември, Януари, студове + сняг), микс 50/50 градско извънградско е 10.4 нафта според борд компютъра.

Пет Фев 01, 2019 10:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 02, 2018 4:41 pm
Мнения: 56
Местоположение: Варна
Автомобил: Оpel Vectrolet, Outback 2,5 '10
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги.
Някой знае ли как да се свържа с колегата Motek? Писах му на лични, но не отговаря.
Благодаря

Росен

Нед Фев 24, 2019 3:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 02, 2018 4:41 pm
Мнения: 56
Местоположение: Варна
Автомобил: Оpel Vectrolet, Outback 2,5 '10
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
rosenaleks написа:
Здравейте, колеги.
Някой знае ли как да се свържа с колегата Motek? Писах му на лични, но не отговаря.
Благодаря

Росен


Намерихме се

Чет Фев 28, 2019 5:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 271 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор