Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:24 am



Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
 Recall за Субару в Европа, каква е процедурата в БГ 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 8:39 am
Мнения: 428
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Impreza WRX MY97
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
Днес най-сетне успях и аз да се запиша за кампанията (ест. за след 1 месец :shock: ), но по някаква причина ми твърдят, че трябва да проверят първо дали възглавницата е за подмяна?!??! Каква е тази глупост, защото в България трябва да правим работата 2 път, вместо да разглобят колата да видя дали е за подмяна и ако е сменят, ако не сглобяват и по живо, по здраво! :facepalm: И да не говори за факта, че те тези въздушни възгланици трябва да се колко е броя автомобили, дали е сменяна или не какво значение има! Като знам колко "добра" репутация имат в Субару България, няма да се учудя, ако да разглобят колата и да ми кажат, че не е за смяна дори и да е!
:lipseal: :-~

Извинявам се за излиянията ми, но просто от 1 месец се опитвам да се запиша и накрая чак ми се карат по телефона!!!

Чет Апр 19, 2018 12:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 31, 2014 9:16 pm
Мнения: 353
Местоположение: София/Варна
Автомобил: Субару Легаси 2,2 1996; Аутбек 2,5
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
То да не се окаже, че после не могат да я сглобят :D

Чет Апр 19, 2018 7:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
@xander - идеята е, че може колата да не е с възглавница от кофти серията, примерно да е имала удар някога и след това да е сменена възглавницата с читава или пък въобще да не е сложена нова...Ако имат под ръка като твоята, ако е за смяна, ще я сменят веднага - в моя случай нямаха и трябваше да я поръчат, та след един месец повтаряха процедурата по разглобяването.

Пон Апр 23, 2018 3:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
antonarset написа:
То да не се окаже, че после не могат да я сглобят :D


Колеги, на мен тук в Германия им трябваха 3 седмици (мисля, че беше) до доставянето на възглавницата...
И ми разказваха, че им отнело двойно повече време за монтажа и демонтажа от предвиденото по документи! :lipseal:
Ми така е, като сервиза стана( премина) на NISSAN и старите майстори от/на Субару се изнесоха да работят другаде... :facepalm:

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.

Пон Апр 23, 2018 3:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 7:13 pm
Мнения: 218
Местоположение: Trun,Schweiz
Skype: dancho.ch
Автомобил: subaru Impreza 20d Limited S
Рейтинг: 200
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги!
Днес и аз получих писмо от Субару Швайц АГ, че трябва да ми бъде сменена въздушната възглавница на мястото до шофьора. Писмото е персонално до мен и е написан номера на шасито на колата. Проблем имат моделите Импреза, ВРХ и СТИ за периода 2008-2010год. Трябва да се свържа с най-близкият ми сервиз на Субару и да си направим термин за смяната. За мен това е безплатно, а за работата и новата възглавница плаща Субару Швайц АГ. В понеделник ще отида да видя какво става.

Съб Май 19, 2018 1:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цялата рекол кампания е безплатна - подменената част + труда.

Моята е от Швейцария, а аз съм втори собственик в България и не е имало никакъв проблем след като кампанията тръгна официално.

Сря Май 23, 2018 8:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 12, 2017 12:36 am
Мнения: 9
Skype: dako_birata
Автомобил: Outback 2.5 2005
Телефон: 0883492999
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, а на кой мейл трябва да пиша за кола от Швейцария?

_________________
Човек може да гледа безкрайно 3 неща: как огън гори, как вода тече и как някой друг работи.

Пон Юни 11, 2018 7:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
[email protected]

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Вто Юни 12, 2018 1:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 11:01 pm
Мнения: 1017
Местоположение: Варна
Автомобил: Volvo, Legacy 2.5 GT, A6 Allroad
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В средата на Юни се записах за процедурата в сервиза на Субару в Габрово (ВЕКО ОЙЛ).

Понеделника колата мина процедурата за около 4 часа, провериха и спирачните маркучи, показаха старата част.

Но след като си получих колата видях, че има дълбока драскотина по таблото до левия централен въздуховод. Коментара на началника на сервиза беше "Случва се". Не ми беше предложена никаква компенсация.

Съвет: снимайте си таблото, и ако нещо не ви устройва имате пълно право да предявите претенция.

_________________
BMW e 'религия' като SUBARU, но докато едните са в небето, другите са при звездите.

Сря Юли 11, 2018 10:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:54 am
Мнения: 24
Местоположение: Sofia
Автомобил: Tribeca 2008, 3.6, USA
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте, и аз да споделя малко опит за сагата с въздушните възглавници. Карам американска трибека. Преди около 10-тина дена писах на въпросния господин Владимир Димитров, който няколко пъти беше даден тук за контакт от Субару Италия ([email protected]). След като до днес така и не получих отговор от него, реших да пиша пак, но този път взех имейла на Субару Италия от официалния им сайт - [email protected]

След няма и 4 часа хората ми отговориха ето това:

Dear Mr. Georgiev,

Thank you for contacting us.

We contact you in order to inform that your Subaru vehicle is interested about Takata recall campaign.
Airbag can be ordered from the dealer now.

Please contact a bulgarian authorized dealer in order to execute other recall campaign WI16-015 SRT-231.
You can chose on http://subarubg.bg/dealers.html page as you prefer.

Така, че пишете директно на: [email protected] - отговарят веднага.

Сря Юли 18, 2018 2:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Апр 21, 2018 5:22 pm
Мнения: 114
Автомобил: Subaru legacy 2.0r
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да споделя и аз карам Субару Легаси 2.0R от Швейцария 2006г, придобих я преди около два месеца като от тогва чета във форума и рядко питам :) . Видях за рикола и се свързах с господин Димитров на предоставения мейл, след около ден два получих отговор, че и моята швейцарка подлежи на кампанията. И така следваше решение от моя страна, с кой от представителите за Бг на Субару да се свържа - габровския или софийския и тъй като живея в Благоевград, Габрово отпадна бързо. Позвънях напредоставения ми от г-н Димитров телефон и насреща бе един доста любезен господин, който ми чукна час за преглед не на мен, а на колата след месец. И така мина бързо месеца отдих до София и за един ден - 4-5 часа подмениха пиропатрона, с което ме зарадваха, че няма да загубя още един ден в мотане по София, защото ако нямали в наличност моя модел щели да поръчват и пак да чакам.

Сря Юли 18, 2018 8:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Апр 21, 2018 5:22 pm
Мнения: 114
Автомобил: Subaru legacy 2.0r
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много се чудех дали да пиша или не, тъй като от предния ми пост личи че съм доволен от обслужването в Субару София, но по добре да споделя за да съм сигурен че няма да има съмнения в други колеги относно работата в този сервиз. След като взех колата забелязах две промени не много големи но осезаеми. Първо бяха ми изчезнали индикаторите на таблото за къси и дълги, които преди това работеха. А на скоро усетих че нещо климатроник а не работи както трябва. Относно светлините днес свалих километража и това което ме озадачи е липсата на винт от долна страна и това че на него е отбелязано с химикал мястото където са индикаторите които "спряха" да работят. И пак повтарям че до посещението ми там всичко бе работещо. Друго впечатление ми направи това че буксата на датчика на климатроник не бе закачена и маркуча до него също. Та колеги каквото и да ви разправят останете плътно при автомобила докато трае процедурата по подмяна на пиропатрона. Да няма съмнения и у вас.
 15

Нед Авг 05, 2018 11:35 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Апр 21, 2018 5:22 pm
Мнения: 114
Автомобил: Subaru legacy 2.0r
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не исках да изглеждам като мрънкало но съм отвратен след "обслужването" в Субару сервиз СОфия. Купих прекрасна кола за не малко пари и да се правят тези неща дори не мога да си го представя. Единственото място където съм я карал за нещо е именно за този прословут рикол и след таблото и климатроника второто нещо което откривам е че копчетата на волана не са моите ще кажете как пък ги позна ми много просто бях решил да ги сменям със тези с допълнителен контрол на cd-то и защото са износени надписите повтарям износени и то здраво, обаче о чудо сега са най с прекрасните надписи и най вероятно неработещи. Другото е осветлението на cd-то дори на жена ми напрви впечаление, че нещо не е така и ако може на това да му е дошло времето факта че копчетата на волана не са моите ме кара да мисля че просто са ме прецакали по български за което им благодаря. Ако има някой който сеу е занимавл с тях и да знае дали правят запис на работата в сервиза моля да ми пише на лични това няма да го оставя така.
Щях да забравя дано да им се нарадват !!!!!

Пон Авг 06, 2018 7:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Бъди благодарен, че не си намерил такъв филтър поставен на двигателя. :-~ ](*,) :cry:
Прикачени файлове:
filtar_02.jpg

Прикачени файлове:
filtar_01.jpg

Аз това намерих две седмици по-късно, след като единия ми Бек беше в прословутия официален сервиз за смяна на пиропатрон на въздушна възглавница. Наложи се спешна смяна на масло и маслен филтър, защото прекрасния "подарък" от сервиза в един момент не издържа и изхвърли повече от половината масло. Спасих двигателя за едната бройка, светеше само жълтата лампа, а останалото масло вътре беше по-малко от половината. Пазя си "подаръка" и до ден днешен, за спомен. :cool:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Пон Авг 06, 2018 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
каква е историята, че ми стана интересно - деформирали са ти филтъра или са го подменили с деформиран (!?!)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Пон Авг 06, 2018 9:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сменен с деформиран. Тази деформация се получава при развиване на филтъра, а не при завиване.

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Пон Авг 06, 2018 9:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте.
Първо големи благодарности на форума за кой ли път.Изчетох цялата тема и реших да се пробвам.Оказа се че и аз съм от "късметлиите".
След разговори(мейли) Италия-София-Габрово,накрая отидох в Субару Варна.За два дена всичко приключи.Добре свършена работа,на пръв поглед всчико е ок,без щети одирания или деформации.С две думи доволен съм.
Поздрави и още веднъж благодарности на всички.
Ето го и гада:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Сеп 20, 2018 12:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 3:34 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна
Skype: slav_ckc
Автомобил: Forester 2018, 2.5, CVT
Телефон: 08889566нулашест
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, Субару Варна извършват ли тази кампания? Ако е така, да отивам и аз.

Чет Сеп 20, 2018 2:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Колата я прибрах днес.Но те съветвам първо да говориш с габровци,понеже Варна е под тяхната "шапка" ако мога да се изразя така.
Така ще им спазиш йерархията и мисля,че ще си ок.
 10

Чет Сеп 20, 2018 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Оказа се, че и аз съм в кюпа :( :
Dear Mr. Nikolov,

Thank you for contacting us.

We contact you in order to inform that the VIN is subject to recall campaign regardingTakata inflator.

Please contact a bulgarian authorized dealer for any informations.
You can chose on http://subarubg.bg/dealers.html page as you prefer.

Kind Regards
________________

Servizio Clienti
SUBARU ITALIA S.p.A.
Via Montefeltro 6/A - 20156 Milano (MI)
www.subaru.it

Като гледам отзивите на вече миналите колеги, май ще се "командировам" до Варна за подмяната, или ще трябва да поизчакам, докато тук в София се понаучат малко как да го извършват читаво.

Вто Сеп 25, 2018 9:44 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор