Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:21 pm



Отговори на тема  [ 699 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 35  Следваща
 Информация за навигация за всички модели на Субару 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 4:04 pm
Мнения: 25
Местоположение: София
Автомобил: Legacy B13 H6 FaceLift
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,

Аз получих същият проблем както колегата по горе, някаква идея как се решава този проблем ? Колата е Легаси 2006,11 месец, Фейслифт. Свалих картата от прикачените файлове тук. Някой с работещ дист от София и малко свободни 15мин. за сверка с неговият диск ?

Поздрави,

Нед Юни 10, 2018 7:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 17, 2017 11:21 am
Мнения: 14
Рейтинг: 20
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Привет, колеги,

Само да споделя, че и аз свалих iso файла, записах го. Устойството си го разпозна, зарежда картата, но и при мен не рааботи търсенето както при другите колеги.

Outback 2005

Сря Юни 27, 2018 2:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 23, 2015 10:01 am
Мнения: 66
Местоположение: Плевен
Автомобил: Forester 2006, 158 hp, AT
Телефон: 0876667293
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Относно търсенето!
Колеги, вчера и аз установих, че "не работи" и:
Оооо, чудо! Като смених картата на държава България всички адреси се появиха... ;-) ROFL

_________________
Ненормално е да правиш едно и също и да очакваш различен резултат!
А. Айнщайн

Сря Юни 27, 2018 2:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 04, 2016 11:20 am
Мнения: 24
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004 Wagon
Рейтинг: 46
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Различно е. Под "не работи" имаме предвид(предполагам всички с идентичен проблем), че като се натисне в менюто да се търси по адрес абсолютно нищо не се случва, тоест не ти отваря прозореца за въвеждане на адрес, ами си остава в същото меню. При теб предполагам се е стигало до въвеждане на адрес, но просто ти е изкарвало странни имена при въвеждане на букви и са липсвали българските улици и градове.

Сря Юни 27, 2018 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nuHaKoJIaga написа:
Различно е. Под "не работи" имаме предвид(предполагам всички с идентичен проблем), че като се натисне в менюто да се търси по адрес абсолютно нищо не се случва, тоест не ти отваря прозореца за въвеждане на адрес, ами си остава в същото меню. При теб предполагам се е стигало до въвеждане на адрес, но просто ти е изкарвало странни имена при въвеждане на букви и са липсвали българските улици и градове.

Точно така. Лошото е, че преди това работеше, а сега изобщо не работи. Аз направо съм махнал диска, като изобщо не ползвам навигацията и вече не се занимавам с нея.

Пет Юни 29, 2018 10:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 13, 2017 6:16 pm
Мнения: 29
Автомобил: Impreza 2.0R
Телефон: 0888080111
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, някой да има карта за Турция ?

Нед Юли 01, 2018 2:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 17, 2017 11:21 am
Мнения: 14
Рейтинг: 20
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Brkirov написа:
Относно търсенето!
Колеги, вчера и аз установих, че "не работи" и:
Оооо, чудо! Като смених картата на държава България всички адреси се появиха... ;-) ROFL


Аз веднага щом сложих диска смених държавата, но уви...

Пон Юли 02, 2018 8:43 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 23, 2011 12:12 pm
Мнения: 190
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.6 Limited,2010
Телефон: 0898316497
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги,
Някой успя ли да разреши проблема с бягането на навигацията и невъзможността да се търси и задава дестинация по address.
Явно при много хора се е случило.

Съб Юли 14, 2018 12:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 16, 2018 9:51 pm
Мнения: 21
Автомобил: B9 Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И при мен на Трибека 2007 годна няма търсене нито в България нито в Гърция.Пише ,че диска е 2016 година.
Интересното е , че имам не оригнален диск в навигацията на който пише 13-14 версия и има карта Турция.
На много малко коли на които съм записвал дискове за навигация е имало Турция.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Последна промяна mobman7575 на Съб Юли 21, 2018 8:40 pm, променена общо 1 път


Съб Юли 21, 2018 8:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 16, 2018 9:51 pm
Мнения: 21
Автомобил: B9 Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Bat Dody написа:
Здравейте колеги, някой да има карта за Турция ?

Имам, как работи и колко е подробен незнам , но се учудих , че има Турция.

Съб Юли 21, 2018 8:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 23, 2018 9:37 am
Мнения: 8
Автомобил: Subaru Outback IV 3.6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
evro82 написа:
Колеги,
Някой успя ли да разреши проблема с бягането на навигацията и невъзможността да се търси и задава дестинация по address.
Явно при много хора се е случило.



Не съм тествал(току що попадам на тази тема), но моята версия е, че работи само при колегите които ползват само картата от диска, а навигационната програма им е вече качена от друг диск.

Моето Суби дойде с оригинални дискове - 3 броя, на които освен карта на някаква част от Западна Европа има и навигационна програма. И един четвърти диск, със стара карта на Източна Европа, без навигационна програма, вероятно добавен в автокъщата от която взех колата, като екстра. На четвъртия диск липсват файловете:

VIRTUAL0.DAT
VIRTUAL1.DAT
STDVCE.KWI
STDKIR.KWI

и вместо TWDVOICE.KWI е наличен VOICEDAT.KWI


Та мисля, че на тази сборка RTI MM2 DISK D 2017 и липсва някой файл, за да работи търсенето по адрес. И може би това е файла STDKIR.KWI. Друг вариант е някой файл да не е именуван с вярното име.

Разбира се, възможен е и обратния вариант. Търсенето да работи само при тези които ползват навигационната програма включена в диска RTI MM2 DISK D 2017. Ще теставам като имам време(след седмица) и ще пиша пак.

Пон Юли 23, 2018 11:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз проблема с навигацията го реших като си купих стойка за телефона за 17 лева ROFL Сега дисплея за навигацията ми служи като голям часовник :D

Вто Юли 24, 2018 12:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 24, 2018 2:58 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Преглеждайки темата, забелязах, че предимно се дискутират навигации с диск.
Някой има ли опит с тези, които са с SD карта? Става въпрос за XV от 2013.

В началото на темата някой беше споменал, че за такива навигации вървят и Гарминските карти. Това така ли е?

Благодаря предварително.

Вто Юли 24, 2018 3:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 16, 2018 9:51 pm
Мнения: 21
Автомобил: B9 Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
kronos написа:
Аз проблема с навигацията го реших като си купих стойка за телефона за 17 лева ROFL Сега дисплея за навигацията ми служи като голям часовник :D

Снимай да видим къде си сложил стойката :)

Вто Юли 24, 2018 5:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето моето решение
Изображение
Изображение

Вто Юли 24, 2018 7:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 23, 2018 9:37 am
Мнения: 8
Автомобил: Subaru Outback IV 3.6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Тествах, както обещах и изобщо не успях да докарам нещата така, че да ми липсва функцията "Търсене по адрес".

Май диска си работи перфектно, но само при модели след 2009/2010.

Пон Юли 30, 2018 12:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 1:19 pm
Мнения: 150
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.6 B14
Рейтинг: 242
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За колегата Cross,

Диска от 2016г. си работи перфектно - доказано за моделите от 2003 до 2012.

Търсенето не работеше на моделите преди 2009та за някои модели. НО ТОВА важеше за картите "напаснати" от други марки през не толкова близката 2011та. Т.е. ако само търсенето не рабоити - вероятно е картата.

Повечето колеги споделиха, че имат проблеми със записа на двуслойното DVD. Резултат - диска не се чете изобщо.

Може да минеш и да пробваш диска от 2016г., ако си в София. И ако работи - просто ще си останеш с него :) - подарък.

Едно ЛС ще реши проблема.

Поздрави,
Ясен
 15

Пон Юли 30, 2018 2:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 23, 2018 9:37 am
Мнения: 8
Автомобил: Subaru Outback IV 3.6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей Ясен, благодаря, но аз нямам проблем с диска. Исках да предизвикам дефекта с неактивно търсене при мен, за да разберем защо се появява при други. Но не успях. При мен си работи безотказно при всички ситуации. :)

Пон Юли 30, 2018 6:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз бях голям ентусиаст за навигацията, но сега и през ум не ми минава да ползвам заводската. И най-евтиния смартфон има далеч по-читава, удобна и адекватна навигация и то на български. И това не важи само за Субару, а за всички марки - просто се обезсмисля ползването на заводската навигация.

Пон Юли 30, 2018 11:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 16, 2018 9:51 pm
Мнения: 21
Автомобил: B9 Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
kronos написа:
И аз бях голям ентусиаст за навигацията, но сега и през ум не ми минава да ползвам заводската. И най-евтиния смартфон има далеч по-читава, удобна и адекватна навигация и то на български. И това не важи само за Субару, а за всички марки - просто се обезсмисля ползването на заводската навигация.

Съгласен съм с теб , но по някой път е полезно да натиснеш копчето MAP и да се орентираш само по картата на къде да караш.Например миналия ден бях на Доспат по един черен път и на картата се виждаше ясно къде се намирам спрямо язовира.

Вто Юли 31, 2018 12:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 699 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 68 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор