Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 9:23 pm



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Speed Chime 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 3:52 pm
Мнения: 2
Местоположение: гр. Хасково
Автомобил: Subaru Outback, 2006, 2,5
Телефон: 0883465049
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
От скоро съм собственик на Субару Аутбек. Не намерих тема за този проблем, затова си позволих на попитам чрез нова такава.
Колата е произведена за арабския пазар и при скорост на 120 км/ч се включва зумера, който е за забравени фарове и ако ключа е в ключалката и отвориш вратата.
Пробвахме с едни приятел да го отстраним софтуерно това предупреждение за висока скорост, но неуспешно.
Въпроса ми е, някой има ли съвет как да се оттърва от проблема? Ако единственият начин е да се прекъсне кабел към зумера, някой знае ли къде е, и какви ще се последствията от това.
Благодаря предварително.

Чет Дек 06, 2018 11:41 am
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Питай тук, ако е въпрос на ЕКУ настройки, би трябвало да ти свърши работа колегата zk.

viewtopic.php?f=10&t=23266&p=279152#p279152

Чет Дек 06, 2018 12:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:03 am
Мнения: 65
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Автомобил: Subaru Outback 2015, 2.5
Рейтинг: 169
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здраве да е,

Дискутирахме темата бегло преди, не намерих подобна и затова отварям нова. Ако модераторите преценят, може да я преместят или изтрият.

Беки (Аутбак 2015, 2.5 CVT) е произведена за Арабския пазар и имам аларма която се включва на 120 км/ч и не спира, докато не намаля.

Четох доста по различни форуми, но постовете по всички теми които намерих остават отворени.

Молбата ми е ако някой има опит как да деактивирам тази аларма или къде да отида (при кого) да сподели. Гледах няколко клипа как се маха целия зумер, но тогава ще се лиша и от други аларми, и това не е решение на проблема.

Вчера дискутирахме с Алекс по телефона, но тъка и не намерих темата която той спомена и човека.

Good Luck

Сря Мар 17, 2021 11:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:03 am
Мнения: 65
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Автомобил: Subaru Outback 2015, 2.5
Рейтинг: 169
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здраве да е,

Благодаря Vmax :bow: .

Писах лично съобщение на zk.

Чухме се и с LozkoLozev по телефона за да видим как се справил той, но и той няма успех до момента.

Не знам колко са колите с тази "екстра", идеята ми е да поддържам темата докато намерим адекватно решение.


Good Luck

Чет Мар 18, 2021 12:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имам спомен, че е дискутиран този проблем и назад във времето, но не можах да намеря темата, затова обединих твоята с тази на колегата в случай че Калин ( zk ) е успял да го реши.
Ако открия нещо по архивите ще го постна тук.

Чет Мар 18, 2021 1:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 659
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз успях да открия ето това: viewtopic.php?f=41&t=21577&hilit=%D0%B4%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B9

Може да му се обадите на колегата.
 15

Чет Мар 18, 2021 3:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:03 am
Мнения: 65
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Автомобил: Subaru Outback 2015, 2.5
Рейтинг: 169
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здраве да е,

Благодаря ти tst. Рязане на кабел не е опция за мен, както съветва колегата topzizitop . Ползите от останалите аларми са ми повече от вредата на зумера при 120км/ч в момента. :good:

Идеята ми е да го направим грамотно и се надявам че с малко софтуерна помощ да се справим.

Ще се опитам да се свържа с kill_u, за да видя до къде е стигнал и той.

Note: Ако някой колега има тел на Калин (zk), ще помоля да ми го изпрати за да се чуем и с него.

Good Luck

Чет Мар 18, 2021 6:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:03 am
Мнения: 65
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Автомобил: Subaru Outback 2015, 2.5
Рейтинг: 169
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здраве да е,

Благодаря за съдействието.

Чухме се с Калин, и търсим подходяща дата удобна и за двамата да проверим какви са възможностите софтуерно да се деактивира или промени тази "екстра".
Ще поддържам темата, и се надявам че ще можем и да я затворим скоро :good:

Good Luck

Пон Мар 22, 2021 12:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:03 am
Мнения: 65
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Автомобил: Subaru Outback 2015, 2.5
Рейтинг: 169
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здраве да е,

С Калин направихме две срещи за да пробваме да променим destination settings and destination code, за да премахнем настройките на Арабският свят, и най-вече зумера на 120км/ч.
Успяхме да пременим destination settings, но не намерихме начин да променим destination code, т.е зумера на 120км/ч си остана.. Ако някой има информация как да го направим ще се радвам да сподели.

Good luck

Вто Юни 22, 2021 8:15 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор