Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:41 pm



Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Subaru impreza III 2.0R или 2.0D 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
DKaraivanov написа:
Според мен 1000-1500 лв са достатъчни за първоначално обслужване - ангренаж, масла, помпа, ролки и т.н. , ако греша ме поправете. Все ще хвана кола със заминал съединител, а то е ясно, че рано или късно ще се сменя.


1000-1500лв е реално само ако си купиш регистрирана и подържана кола. При нов внос сумата е мин.3к лв.
Това показва масовата практика, като изключенията са много малко и само потвърждават правилото. Така че приеми този опит на доверие - няма нужда да влизаме в разбивки по статии на разходи, за да го доказваме пак.

Въпреки че съм фен на марката, тази импреза която гледаш е като Пежо 307/308 - непрактично и нефункционално дърво. За някой студент или женска кола - да, но само толкова.

Сря Дек 05, 2018 12:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега - 2-3 г. по-стара от 2011-2012 е Евро 4 дизел, и не Бат Буби( при цялото ми уважение към него), ами който и да е - не може да ти гарантира дали ще ти се "окоти" или не. Питаш за съвет в този форум преди покупката, което е много хубаво, но като разчиташ на съвети - или ги вземай в предвид, или не питай.
Vmax ти го е казал много точно в последния пост, и не придобивай грешни впечатления, че спорим с теб ей тъй за спорта. Просто споделяме как стоят нещата на практика.
За малко повече от година и 15-на хил. км. моята сметка е почти като цената, която Миро иска за неговата, само дето моят мотор е с 100-на хил. км. отгоре и 3 "тъмни" годинки в поддръжката му(от момента на излизане на гаранция до купуването му от мен). И това при наличието, че съм взел автомобил, който първоначално съм прекарал през два Subaru сервиза и забележките му бяха само консумативи и дребни периферни неща.
Споделям ти го не за да те тласкам да купиш на колегата Миро колата, а за да не се заблуждаваш, че ще се разминеш с по-малко за Boxer Diesel от тия години. Ако ги нямаш тия пари просто не се хвърляй на тази кола.

Сря Дек 05, 2018 2:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 05, 2018 2:20 am
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега, въобще не може и дума да става за спор. Вземам съветите предвид и затова и до голяма степен се преорентирах към Аутбек, а мисля, че с този бюджет бих взел 3.0 h6 регистрирана, е 06-07 година ще е, не 10-11, но това не ме бърка. Не ме разбирайте погрешно, благодаря на всички за съветите, с удоволствие бих взел още края на януари Форестъра на Миро въпреки, че никога не съм обмислял покупка на джип, не подлагам на съмнение състоянието и експлоатацията му, но макар и 4 хиляди разликата спрямо бюджета ми е голяма, затова и най-вероятно ще се насоча към Аутбек.

Поздрави ! :beer:

Сря Дек 05, 2018 3:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вероятно ще е по-разумното решение в твоя случай.
Айде - желая ти да намериш читавата първа любов в нашата секта, която да не те разочарова :)
:beer:

Чет Дек 06, 2018 10:13 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 7:13 pm
Мнения: 218
Местоположение: Trun,Schweiz
Skype: dancho.ch
Автомобил: subaru Impreza 20d Limited S
Рейтинг: 200
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ти да видиш! :-~ :-~ :-~
От къде тръгна и до къде стигна само за една седмица! Явно желанието да се кара Субару е огромно. В това разбира се няма нищо лошо, но преценил ли си правилно от каква кола точно имаш нужда? Не за друго ама Импресата и Аутбека си приличат единствено само по емблемата. Самият аз карам Импреса печка вече доста време и съм доволен. Основно ходя с нея на работа, правя по 50-100км на ден, налага ми се да паркирам на тесни места, изключително икономична от към гориво и амортизации. В същото време достатъчно мощна за дългите ми пътувания СН-БГ и обратно. Всичко това ако трябва да го правя с Аутбек би ми струвало много повече и строшените нерви няма да имат край. Разбира се на много хора моята "сапунерка" е ужасно непрактична, но всеки гледа от своята камбанария. За това добре степенувай приоритетите преди покупка.
Хайде със здраве и "умната, не русата".

Чет Дек 06, 2018 11:26 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юни 27, 2016 12:26 pm
Мнения: 20
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Малко късно видях темата,

Аз съм с 2.0R мотор на 2010 импреза би-фюъл с газов БРЦ от завода като, когато я взех беше на 1,5 и двигателя италиански не беше поддържан, та как да е изгърмя и смених на 2.0R 164 коня + генерация от Легаси, малко драи с електрониката, за да не се сменя компа и т.н.

Та по темата:

- Моята Импреза е 164 коня двиг (150 в нормалния 2.0D) +/- 5-6 от хубаво гориво и по-добра генерация и колата не е пистова, нито е драг, ако дръпнеш до 5500-5600 смъква до 7,7 - 8,1 до 100 мотора е изцяло реновиран и са сменени вътре всички болтове и т.н. според майстора, усеща се много приятна иначе, вече на 6000 км. за 3 месеца

- hatchback е, не е седан, малък багажник, комфортна за 4-5 човека, има бързи-бавни, на завои и планинско си е Субару и се чустваш страшно приятно

- 2.0 е пъргава, дава добър разход на газ при мен 1,5 бензин + 13,5 газ градско при по-агресивно каране, ако се кара изцяло в нормата 1 бензин и 10 газ. Извънградско е 1 бензин и 8-9 газ на 110-120 до 2 бензин и 18 газ при 140+. Към морето лятото на разработен двигател средно карах 160-170 даде 17,5 газ и 1,5 бензин.

- МНОГО Е НИСКА, STi и нормалната Импреза са еднакво ниски... изцяло пребоядисах брони преди 9 месеца и вече пак съм ги надрал по ръбовете, макар, че и аз съм леко калпав при паркиране и обирам всички възможни ръбове понякога :-?

- Спартанско е вътре, а моята е с фул лукс пакета за 2010 - Ел. огледала (изключително полезно за центъра :) ), подгряване на седалките, фарове за мъгла, стерео с 6 CD, мулти-волан и пак имаш чувството, че е кола с 10 години по-стара откъм интериора :)

Като цяло колата е страшно приятна, ако се търси комфорт от пътуване, набира си доволно, дава ок разход и когато се поддържа двигателя няма да даде проблем 200-250к км както е казано по-горе.

Чет Дек 06, 2018 3:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 09, 2018 5:06 pm
Мнения: 81
Автомобил: Impreza 2006R
Телефон: +359898276714
Рейтинг: 20
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
По въпроса за голяма/малка:



:good:

Чет Дек 06, 2018 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега Караиванов,
Ела покарай Форко , пък за цената ще се разберем - не е с 4 отгоре.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Пет Дек 07, 2018 7:55 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор