Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:15 pm



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 чистачки 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Яну 07, 2019 1:28 pm
Мнения: 1
Автомобил: субару форестър
Телефон: 0888873638
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
извинете ме много за елементарния въпрос, но: смених течността за чистачки и сега, при обичайното натискане на бутона за пръскане, пръска само на фаровете, но не и на стъклото. Възможно ли е студа навън да е причина и замръзване на дюзите...или друг проблем? Предварително ви благодаря.

Пон Яну 07, 2019 1:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 23, 2014 8:13 pm
Мнения: 116
Автомобил: Forester SG 2005
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може да е замръзнала лятната течност в тръбичките.
Когато не си със зимна течност за чистачки , а идва студ не е достатъчно само да сипеш зимна.
1. когато е още топло изпръскваш всичката течност каквато има в казанчето
2. Наливаш зимна за подходяща температура
3. Пръскаш предна и задна чистачка докато изкара старата течност от тръбички и дюзи , и ги напълни със зимната.
Така няма да ри замръзва в тръбите

Пон Яну 07, 2019 2:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Най-вероятното е замръзване на дюзите и/или тръбичките под тях. Разходи се до някой магазин с подземен паркинг и я остави за 2 часа :)
Не знам при твоята кола как е, но при мен например помпичките(моторчетата) за чистачките на стъклото и на фаровете са различни, та евентуално ако и при теб е така, може едното да е изгоряло, пробвай с изключени фарове да дърпаш лостчето и се ослушвай дали ручи моторчето или не се чува нищо. Но не напъвай много, че ако все пак са само замръзнали дюзите да не го мъчиш много време излишно.
Случвало ми се е и дюза да се запуши от песъчинки, но обикновено се запушва само едната, докато другата още си пръска, та едва ли е това.

Пон Яну 07, 2019 5:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Възможно е да има нещо запушено. До сега с карането да се бяха размразили тези пръскалки и маркучета - все пак се намират точно над мотора.

Пон Яну 07, 2019 6:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mariabozhinova написа:
извинете ме много за елементарния въпрос, но: смених течността за чистачки и сега, при обичайното натискане на бутона за пръскане, пръска само на фаровете, но не и на стъклото. Възможно ли е студа навън да е причина и замръзване на дюзите...или друг проблем? Предварително ви благодаря.


За кой модел Форестър става дума?

Вто Яну 08, 2019 12:31 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор