Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:10 pm



Отговори на тема  [ 1016 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 47, 48, 49, 50, 51
 Зимни гуми 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Един съвет от мен към колегите които ще карат първа зима със Субару . Колата ще ви бъде много по стабилна при зимни условия от автомобила който се шофирали с един двигателен мост , ускорението също доста по-добро което от своя страна ще повиши и средната ви скорост , но има едно голямо но , колата спира по същия начин като нормален автомобил . Ето това имам предвид като давам моите 5 стотинки в дискусията зимни гуми . Много емоции пожелавам на всички в предстоящата зима и безаварийно на всички . :beer:
 4

Чет Ное 22, 2018 7:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Един съвет от мен към колегите които ще карат първа зима със Субару . Колата ще ви бъде много по стабилна при зимни условия от автомобила който се шофирали с един двигателен мост , ускорението също доста по-добро което от своя страна ще повиши и средната ви скорост , но има едно голямо но , колата спира по същия начин като нормален автомобил . Ето това имам предвид като давам моите 5 стотинки в дискусията зимни гуми . Много емоции пожелавам на всички в предстоящата зима и безаварийно на всички . :beer:


+1
ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНА ЗАБЕЛЕЖКА!
Дано никой не я игнорира и не стават сакатлъци.
:beer:

_________________
http://www.hostit.bg/

Пет Ное 23, 2018 1:24 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2012 7:14 pm
Мнения: 220
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy IV B13_
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Е не би ли следвало спирането да е една идея по-добре, когато използваш двигателна спирачка/спираш на скорост/ ?

П.П. на мен ми е 7-ма зима със суби и моя съвет към хората които имат склонност да се увличат в по-пъргаво каране е на напълно безопасно място да разучат поведението на автомобила, кога губи сцепление, колко бързо реагира в завой, колко дълъг е спирачния път как се държи при повече газ и такива подобни.

С поздрави за безавариен и снежен сезон ;)

_________________
Пазете природа чиста с www.naPalatka.bg и намерете своето кътче чрез www.SpotBulgaria.net въздушна фотография www.Quadvert.com

Пет Ное 23, 2018 9:04 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Stani0 написа:
Е не би ли следвало спирането да е една идея по-добре, когато използваш двигателна спирачка/спираш на скорост/ ?


Прав си: с така наречената моторна спирачка, или дори само без подаване на газ, завоите със Суби се взимат много по-стабилно, но според мен Петко имаше в предвид спиране при използването на спирачната система.

Пет Ное 23, 2018 9:52 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Днес монтирах зимния си комплект джанти гуми Nokian wr g2 215 55 17 xl за четвърта поред зима . Нека колегите вече са спокойни за мен и околните :giggle: . В момента състоянието им е повече от добро :bow: , на всички гуми ясно се чете надписа 6мм грайфер , съхранявани са на тъмно и сухо на джанти . С комплекта съм изминал може би 30хил. км. , но повечето на асфалт поради липса на сняг в Пловдив . Имат добро поведение на сняг и мокро , прилично почти поведение при спиране , но са шумни при висока скорост . Ще карам и тази зима с тях , но последна , ще доложа до колко мм ще останат на пролет. Бих заложил и на нискобюджетни гуми за другата зимата , но ще чакам отзиви от колеги ,защото не вярвам на класации в платени списания . :beer:

Пет Ное 23, 2018 6:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 07, 2018 7:53 am
Мнения: 97
Автомобил: Outcack
Рейтинг: 12
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ще споделя за нискобюджетните по натам тогава :) Ако дадат добри резултати 2 години ще съм напълно доволен. След това биха могли да се продадат на полувин цена и да се купят нови. Като купих колата пролетта беше с някакви пак китайски зимни с дот 2011 година. Иначе в добро състояние и към 6 мм грайфер. В OLX ги грабнаха почти веднага за 100 лв :D

Пет Ное 23, 2018 6:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Ное 24, 2018 10:07 am
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Момчета, продавам почти неизползвани зимни гуми със джанти за Субару с размер 16 цола, 215/55,марката е Super Grip. Който има интересен може да ми се обади, да му пратя снимки по вайбър. Продавам ги за 200 лв. Телефона ми е 0886 36 69 05

Съб Ное 24, 2018 10:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Слави1994 написа:
Момчета, продавам почти неизползвани зимни гуми със джанти за Субару с размер 16 цола, 215/55,марката е Super Grip. Който има интересен може да ми се обади, да му пратя снимки по вайбър. Продавам ги за 200 лв. Телефона ми е 0886 36 69 05

Ти колега направи ли си труда да прочетеш правилата преди да публикуваш нещо като обява...отделно че си има раздел купува продава, :idea:
Правила за пускане на обяви в раздела

1. В този раздел се допускат само обяви на частни лица, косвено свързани с автомобилите Субару - гуми, джанти, масла, автоелектроника, аксесоари.
2. По заглавието трябва ясно да се разбира предмета на обявата.
3. В текста на обявата трябва да има актуални снимки, цена, населено място, състояние и произход.
4. Допускат се максимум по 2 активни обяви на потребител. Различни части за един модел - в една обява.
5. Повдигане (ъп) на обява се допуска през минимум пет дни с функцията "повдигане" или при предоставяне на нова информация.
6. Обява, която не съответства на правилата ще бъде изтрита.

Съб Ное 24, 2018 6:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 10:29 pm
Мнения: 116
Автомобил: Outback
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Искам да споделя и моите "2 стотинки" за гумите...

Преди около 3 години купих Outback BL H6 - 2005. Нямаше никакви гуми и тепърва зимата предстоеше.
Цената от 330лв за качествена гума - 215/55 R17 (Michelin Alpin) много ме озадачи и нямах възможност след покупката да отделя 1300лв за 4 гуми с монтажа. Реших да рискувам с нови китайски гуми Aeolus Winter... нещо си с пресен ДОТ, като комплекта стъпи около 450лв. Вече 3-та зима ги карам. За проходимост... нямам забележки (нарочно в големият сняг съм се качвал почти до копитото) - после махах сняг от ксеноните чак. Драпа си без проблем колата... може би поведението на мокро/лед не е като ТОП моделите, но след 3 години обмислям да им е последен сезон... другата година ще трябва да са нови.
ЕДИН ОГРОМЕН минус е, че трудно се балансират - дори с лазерна машина при автогуми.

Снимки:
https://photos.app.goo.gl/649TviVJ4ghhMv4Q9

Летни ми гуми Nexen Nfera SU - също ми допадат, но това е тема за зимни гуми.

Има обаче 1 "НО"
Не разполагам с гараж, затова плащам хотел за гуми (40лв на смяна или 80лв за година). За гуми 17 цола без джанта в София за смяна + баланс + хотел оставям 2 пъти в годината по 90-100лв. 4 години х 200лв = 800лв само за смяна/баланс/съхранение. :-~ :facepalm: #-o

За следващата смяна съм се замислил за 4 всесезонни качествени гуми (от сорта на Michelin CrossClimate) с които вече колеги имат доста опит... но не съм решил на 100%. :-~
 2

Чет Ное 29, 2018 4:14 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
^ 40 лева за хотел е много, дори в София, масово има по 25-30.

Иначе и аз доскоро бях при едни мошеници, където все има някое изправяне (30 лева за 17-ка, 20 за 16-ка) и на мен така ми излизаше всяка смяна с хотела - по около 120 лева...Та тази година реших да си прибера гумите при мен и отидох при други пичове да ми и сменят - 30 лева...+ ми провериха летните за кривини - нямаше, а съм сигурен, че при тия старите щяха да ми кажат, че поне една-две джанти са за изправяне. Чак ме е яд, че 3 години съм стоял при тях, ами не се усетих по-рано да се разкарам.

Съжалявам за оф топика, дано да е полезна на някой информацията.

Пон Дек 31, 2018 7:35 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 10:29 pm
Мнения: 116
Автомобил: Outback
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
melhaer написа:
^ 40 лева за хотел е много, дори в София, масово има по 25-30.

Иначе и аз доскоро бях при едни мошеници, където все има някое изправяне (30 лева за 17-ка, 20 за 16-ка) и на мен така ми излизаше всяка смяна с хотела - по около 120 лева...Та тази година реших да си прибера гумите при мен и отидох при други пичове да ми и сменят - 30 лева...+ ми провериха летните за кривини - нямаше, а съм сигурен, че при тия старите щяха да ми кажат, че поне една-две джанти са за изправяне. Чак ме е яд, че 3 години съм стоял при тях, ами не се усетих по-рано да се разкарам.

Съжалявам за оф топика, дано да е полезна на някой информацията.

Аз ползвам автогуми колега. Ти кои ползваш?

Сря Яну 23, 2019 4:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
^ една гумаджийница до гара Подуяне, точно след спирката на 305 и тунела в посока Румънското/МОЛ Сердика - това са тези мошениците.

А тия другите не ги знам какви са, отидох за първи път при тях, намират се на Слатинска - https://www.google.com/maps/@42.6838584 ... 312!8i6656

Пет Яну 25, 2019 9:46 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тъй като вече преполовихме зимата, мога да споделя мнението ми за Nokian WR D3 215х60х16, правени в Русия с DOT 2017.
Карам ги втора зима и поведението им е повече от прекрасно. На сухо, мокро, сняг и в киша са супер. Само на лед малко се включва понякога ESP при тръгване и ABS при спиране, но за лед май няма спасение.
Не, че карам много - едва ли правя повече от 3-4000 км на зима, но само основно по София и околностите, където си има сняг.
Препоръчвам ги на хората, които се колебаят, защото цената им е доста под тази на Continental. :good:

Пет Яну 25, 2019 7:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 12, 2018 12:34 pm
Мнения: 17
Автомобил: Levorg
Телефон: 0988828181
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да задам и аз един въпрос. Има ли някой наблюдения за зимни гуми размер 225/45/18? Скоро ще трябва да я изкарвам от гаража и ще е добре да я обуя с нови гуми. То вярно, че почти свърши зимата, но все пак.... Спрял съм се на няколко модела: Michelin pilot alpine 5; Nokian WR D4; Kleber Krisalp HP3.
Ако някой има наблюдения от тези модели за този размер ще съм много благодарен да сподели мнения.
Благодаря предварително.
Поздрави.

Съб Яну 26, 2019 3:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
D Grozev написа:
Да задам и аз един въпрос. Има ли някой наблюдения за зимни гуми размер 225/45/18? Скоро ще трябва да я изкарвам от гаража и ще е добре да я обуя с нови гуми. То вярно, че почти свърши зимата, но все пак.... Спрял съм се на няколко модела: Michelin pilot alpine 5; Nokian WR D4; Kleber Krisalp HP3.
Ако някой има наблюдения от тези модели за този размер ще съм много благодарен да сподели мнения.
Благодаря предварително.
Поздрави.

Аз от това което съм изчел мога да ти препоръчам Мишелина, защото точно този Нокиан казват, че се разпада бързо и имаше скандал с тестовете му. С този Мишелин имам малко опит, защото предишната ми кола я купих с такива зимни гуми, но бяха на 4 години и се справяха що годе добре.

Съб Яну 26, 2019 5:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
След днешната ми разходка из където може да стъпи кола по Витоша - клебера :) Вече някой друг месец карам с тях освен това. По-тихи са от всичките зимни гуми, с които съм карал, отлично се държат на лед и са страшни копачки. Няма да сгрешиш.

Нед Яну 27, 2019 12:12 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1016 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 47, 48, 49, 50, 51

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kssr и 55 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор