Отговори на тема  [ 58 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3
 Сменя ли се маслото на CVT скоростна кутия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Намираш правилния заместител или оригинал, една машина за опресняване на флуид и прекарваш поне /12.5-14.5/л. през кутията.

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Чет Фев 07, 2019 11:42 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Ное 01, 2014 8:26 pm
Мнения: 35
Рейтинг: -15
Кофти...
Отговори с цитат
Какво означава уж става ?
Нещо не мога да разбера кое става и кое не? По какво се преценява?
Благодаря предварително!

Чет Фев 07, 2019 12:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
honda_niki написа:
Какво означава уж става ?
Нещо не мога да разбера кое става и кое не? По какво се преценява?
Благодаря предварително!


Колегата има предвид, че по спецификация маслото трябва да отговаря на изсквениата на производителя,
но понеже не се знае какво масло е имала преди това колата, то е възможо да има несъвместимо
смесване.

Аз лично в този случай бих взел оригинално масло и бих го сменил напълно ( с машинно източване както беше споменато)
Най-вероятно така ще се спестят доста нерви, време и средства.

Чет Фев 07, 2019 12:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kantarev написа:
Отидох при майстора и той пак не мирясва и твърди че този Репсол е правилното масло за тази кутия.
Та се разбрахме утре да сменим маслото на цялата кутия с каквото искам аз :shock:


А днес как ти беше колата?
Разликата може да се дължи на загубата на вискозитет на старото масло - все пак е карана 190 000км с едно масло, което е много.
Сипваш ново масло, вискозитета му е висок ( т.е. нормален, но по-висок от старото масло ) и ще трябва време за обучение на соленоидите.

Чет Фев 07, 2019 1:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 10:34 am
Мнения: 105
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 i Tourer 2012
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами как е колата .....намирам разлика само на кикдаун , че може би трябва по два пъти да слиза надолу крака че да стане нещо а преди не беше така
Като я запаля ако има значение това за кутията де, има леки трептения в оборотите на студено , преди това го нямаше.
Това за обучението на соленоидите не го знаех . Има ли нещо написано някъде да прочета малко?
Той ми твърди ,че сега можела да се усеща по-различна колата , щото маслото е ново и оборотите трябвали да паднат и разхода да намалеел и т.н.
Преди като я настъпя много бързо вдигаше оборотите и ги заковаваше на 5500 и после като тролей :D , сега много по-бавно достига до 5500


Последна промяна kantarev на Чет Фев 07, 2019 2:31 pm, променена общо 1 път


Чет Фев 07, 2019 2:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kantarev написа:
Ами как е колата .....намирам разлика само на кикдаун , че може би трябва по два пъти да слиза надолу крака че да стане нещо а преди не беше така
Като я запаля ако има значение това за кутията де, има леки трептения в оборотите на студено , преди това го нямаше.
Това за обучението на соленоидите не го знаех . Има ли нещо написано някъде да прочета малко?



https://www.northamericanmotoring.com/f ... tions.html
това си е софтуерно.

https://www.subaruoutback.org/forums/13 ... ing-2.html
тук е по-лесния начин

Да уточня - не съм пробвал, просто съм чел. Обучение на соленоидите може би не е коректно, по-скоро адаптацията на кутията.
Гледам че си от Пловдив - говори с Павлин ( има доста добри отзиви за сервиза му ).

Чет Фев 07, 2019 2:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 10:34 am
Мнения: 105
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 i Tourer 2012
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Тази сутрин колата напомня вече за себе си.....има голяма промяна :shock:

Пет Фев 08, 2019 9:02 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега kantarev, сменихте ли изцяло флуида, както планирахте или просто си се оправи представянето на кутията? Защото и аз споделям мнението, че този Репсол е специфициран за по-старите вариатори и може да не е подходящ за кутията на вашата кола.

Пет Фев 08, 2019 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 10:34 am
Мнения: 105
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 i Tourer 2012
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Днес колата беше обслужена с правилно масло Champion ECO FLOWCVT FLUID . Наляти бяха 12,5 л
Похвалиха го за много добро около 20 лева литъра .....сравняваха го с мотул multi cvtf и казаха че параметрите му са по-добри
Колата литна направо :)
Маслото което бе източено пак имаше зеленикаво оранжев цвят(старото беше зелено ,а новото червено) ...явно се смесват добре,но излязоха още мръсотии та имаше смисъл от пълната подмяна.
Плавно превключване и колата на кикдаун е :love:
Малко по-скъпо ми излезе щото плащах 2 пъти по 60 лв за труд и 19 литра масло ама :facepalm: вече поне съм спокоен

Пет Фев 08, 2019 6:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Ное 01, 2014 8:26 pm
Мнения: 35
Рейтинг: -15
Кофти...
Отговори с цитат
Интересно ми е кои параметри сравняваха между Мотула и Шампиона? И ясни ли са добавките които има маслото Шампион и Мотул?
Като гледам обаче описаните стандарти на Репсола и на Шампиона са еднакви относно
HONDA HMMF
HONDA HCF-2
А различни за Субару стандарта
Subaru ECVT/iCVT - Репсол
SUBARU Lineartronic CVTF - Шампоин

Верно че тук става въпрос за трансмисионни хидравлични масла , а не за двигателни но би трябвало да има някаква разлика в някой компонент на маслата от различните марки?

ПП
Без да ме хокате за Honda :)
И над 60 лв. за литър хидравлично масло е направо ‘уникална’ цена :)

Пет Фев 08, 2019 7:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 10:34 am
Мнения: 105
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 i Tourer 2012
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Repsol има само за Subaru ECVT/iCVT a Champion има и за ECVT/iCVT и за SUBARU Lineartronic CVTF
Сравняваха ги по пламна температура ....другото им е еднакво. Според мен различните производители на такива масла а те не са много като гледам около 10, имат приблизително еднакви характеристики.Различното е може би степента им на износване ако мога така да се изразя, демек кое по-дълго ще задържи тези характеристики.
Небезизвестното Тотал примерно имат масло което отговаря и даже е около 14лв/л , но някак си не мога да се престраша

Пет Фев 08, 2019 9:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2019 12:10 pm
Мнения: 16
Автомобил: Subaru Outback 2.5 (2010)
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Да се включа с едно питане и аз - някой сменял ли е масло при Тенчо (1040) или в Субаруленд? Някакви отзиви да дадете (масло, литри, цена и т.н.). От скоро съм с Outback 2.5 2010 и си мисля да направя профилактична смяна на маслото, защото не знам предишния собственик колко я е товарил.
А някой слагал ли е Red Line в CVT-то? Или по-добре да се придържам към оригиналното масло?
Благодаря предварително!

Пет Авг 16, 2019 11:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 14, 2010 7:00 pm
Мнения: 866
Местоположение: София
Skype: dessito80
Автомобил: Impreza2.2Т ,Impreza H6,Subaru SVX
Рейтинг: 170
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги!
Маслото с машина дава много добри резултати в поведението на автоматите!
Първо се слага промивка в кутията за почистване на пакетите и соленоидите,чрез превключване на предавките. Разбира се на запален автомобил
Всичко се случва в работна темпетатура и налягане. Колата работи през целият процес
Работим с Amsoil за CVT.
Колко литра трябва да преминат през системата решават клиента и оператора,след като се види маслото на стъклениците.
Ще се опитам да кача снимки,но от телефона не се получава. Всичко е чисто и коректно!
Машината може да се използва със записване и в сервиза в Бургас.
Ако някой има интерес, да пише на лични!

_________________
Subaru Workshop 1040

Пон Авг 19, 2019 10:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 3:34 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна
Skype: slav_ckc
Автомобил: Forester 2018, 2.5, CVT
Телефон: 08889566нулашест
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, във връзка със смяна (опресняване) на маслото в CVT кутията, се обърнах към сервиз за автоматични кутии във Варна, ползващ се с добро име [url]https://www.midavto.com/ремонт-автоматични-скоростни-кутии/[/url] Като проблем за мен е, че не работят с оригиналното масло на Субару, а ми предложиха белгийско масло ARDECA CVT. За жалост не намирам отзиви за това масло, поставено на Субару. Някой може ли да сравни характеристиките на двете масла и да даде мнение.

Вто Яну 24, 2023 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според спецификациите изглежда бива https://www.ardeca-lubricants.be/en/pro ... s-cvt/701/
Този сервиз са твърде прехвалени според мен и вече преминали отношението на добро към лошо...

Вто Яну 24, 2023 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 3:34 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна
Skype: slav_ckc
Автомобил: Forester 2018, 2.5, CVT
Телефон: 08889566нулашест
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече се замислям, дали да не прескоча до сервиза в Габрово. Доста скъпо ще ми излезе това масло.

Вто Яну 24, 2023 10:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 3:53 pm
Мнения: 75
Местоположение: BG - SOFIA
Автомобил: Субару Аутбек 2.5Llineatronik
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Момчета някой може ли да помогне със информация за сервиз който ремонтира CVT кутии. аутбек 2011г 2.5 . Вие лагер в кутията . Това нещо подлежи ли на ремонт ? Ще бъда благодарен на информация за читав сервиз. Автомобила е в София .

Пон Мар 27, 2023 7:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Звънни на Любо

viewtopic.php?f=10&t=13776

Пон Мар 27, 2023 7:20 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Отговори на тема   [ 58 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор