Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:28 am



Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Дневни светлини, бек 07 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 02, 2013 10:57 pm
Мнения: 109
Местоположение: Варна
Автомобил: legacy 2.0R
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Колата ми е бек 07 с фабричен ксенон и се чудя как да подходя с дневните светлини, понеже не ми се пускат къси всеки път при потегляне.

Ходих в един сервиз, където казаха, че могат да монтират дрл модул, който да пали дългите на 30%, но понеже късите са ксенони, които работят дори, когато дългите са включени, трябвало повече преправяне. Първо преправянето не ми хареса и второ цената от 130лв. Очаквах да е 50-60лв.

После ми предложиха друг модул, който просто да пали късите на 100%. Цена 65лв.

След това говорих с друг сервиз, от който ме посъветваха да не се занимавам с дрл модули, а просто да си сложа маркови лед дрл ленти. Цена около 200лв. Тук ме притеснява, че ще загрозя колата.

Та въпросът е, какво ползвате вие и дали не изпускам някое друго решение?

Благодаря предварително!

Чет Май 16, 2019 2:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето това сложих..и се получи прилично...
https://www.ebay.com/itm/2pc-T20-7440-4 ... 85&vxp=mtr
Сравнено с офертите които си получил това е без пари.. :D
Лесно се монтират...може с реле за дневни светлини или както направих аз закачих ги към габарита и те винаги стоят включени..


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Май 16, 2019 3:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 02, 2013 10:57 pm
Мнения: 109
Местоположение: Варна
Автомобил: legacy 2.0R
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мислех си го и това. Полицаите приемат ли го за дневни?

Чет Май 16, 2019 3:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
имаше колеги които карат от доста време така и казват че нямат проблеми..
Аз от месец карам така засега не са ме предупреждавали..но мисля че светят достатъчно силно...поне сумата за тези ламби е 30лв... :cool:

Чет Май 16, 2019 3:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 02, 2013 10:57 pm
Мнения: 109
Местоположение: Варна
Автомобил: legacy 2.0R
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Супер решение. Мерси много! Ще го пробвам. А как става свързването към габарита точно?

едит: видях как се свързва: само + от габарита и конектора на мигача

Чет Май 16, 2019 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На оригиналната фасунка закачаш буксата после заголваш плюсовия кабел на габарита /не помня цвета но е по тъмния/,и свърваш черния кабел...и готово..

Чет Май 16, 2019 9:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Мнения: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз мислих за такива, и взех няколко различни модела (С метални резистори, и с керамични резистори), но се отказах. В една друга тема бях писал мнение. Имам ги още при мен ако те интересуват да ти пратя снимки.

Пет Май 17, 2019 11:57 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 3:50 pm
Мнения: 13
Местоположение: София, България
Автомобил: Subaru Outback 2.5 08'
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Добре де, не разбирам защо са ви модули и дневни светлини като Японците са си го измислили и вградили фабрично?
Този модел си пуска късите като ключа е в позиция "ON", стига контролния лост за светлините да в положение за къси. Не е необходимо изобщо да ги мислиш.

Цялата система я има добре описана в ръководството за бек 07'

Да някой ще каже, защо да си мъча късите.. те ще изгорят или ще им съкратя живота. Аз близо 4 години така карам и до сега грижи нямам, та е малко преувеличено.

Поздрави

Пет Май 17, 2019 1:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Повече от 3 години карам с включени халогени на 30% с DRL модул с две релета.Цялата работа ми струваше 60лв.Полицай не ме е спирал за тях никога.
Те и без това си нямат идея от тия коли.
Поздрави.

Пет Май 17, 2019 2:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 3:12 pm
Мнения: 69
Автомобил: outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Не може ли да се сложат лед крушки на габаритите. Аз карам на габарити и никога на са ме спирали полицаи. Ледовете трябва да светят доста по-силно от оригиналните крушки.

Пет Май 17, 2019 4:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
на Б13 габарита е доста малък/на снимката се вижда тънката жълтеникава светлина в средата на мигача/ и няма да е достатъчно силна светлината,затова този вариант с двоен лед в мигача ми се вижда най добър ..

Пет Май 17, 2019 5:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Valio написа:
Ето това сложих..и се получи прилично...
https://www.ebay.com/itm/2pc-T20-7440-4 ... 85&vxp=mtr
Сравнено с офертите които си получил това е без пари.. :D
Лесно се монтират...може с реле за дневни светлини или както направих аз закачих ги към габарита и те винаги стоят включени..


И аз си сложих такива, голям кеф, много красиво стана.... Радвах им се точно около месец, докато едната не се стопи. тогава реших, че няма да рискувам вече с такива китайски боклуци. Може би за нас е най- удачно това с модул на халогените. Аз по принцип нямам проблем да си карам колата в оригиналното и състояние, просто много ме дразни това,че таблото трябва да го регулирам ръчно, тъй като вечер доста ярко ми идва

Съб Май 18, 2019 7:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 02, 2013 10:57 pm
Мнения: 109
Местоположение: Варна
Автомобил: legacy 2.0R
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Не знаех, че загряват толкова тия крушки. Почвам да клоня към модул на халогениге. Мисля си, че ако са на 30%, това ще улесни евентуални разправии с полицаи.

А иначе, знам ,че мога да оставя късите включени постоянно, но това ще скъси живота на ксеноните. Всмисъл, ксеноновите крушки не обичат спадовете в напрежението по време на палене.

Съб Май 18, 2019 9:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не съм забелязал подобно греене,че чак да се стопят...единствено ако захраня постоянно жълтата светлина се стопля доста товарния резистор...все пак има китайско и китайско...но времето ще покаже.. :pardon:

Съб Май 18, 2019 10:24 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Бях на един светофар, изведнъж ми спря мигача и повече не можах да го включа. Беше изгоряло бушончето на светлините, смених го на другия ден, но на едната светлина вместо бяло светеше жълто. Малко след това пак изгоря бушона и замириса на стопено. Махнах всичко и реших да я разглобя тази въпросната крушка. Открих, че по платката имаше поражения и ... директно към казана


Sent from my iPhone using Tapatalk

Съб Май 18, 2019 12:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Значи аз съм следващия който ще сподели колко време ще изкарат...изводите са ,че отзивите за тези ламби са повече отрицателни отколкото положителни...да го имат в предвид колегите..

Съб Май 18, 2019 9:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Мнения: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Valio написа:
Значи аз съм следващия който ще сподели колко време ще изкарат...изводите са ,че отзивите за тези ламби са повече отрицателни отколкото положителни...да го имат в предвид колегите..

При мен за 2-3 минути цъкане в лабораторията в работа, измерих към 65 градуса на крушката с инфрачервена камера. И това ме отказа, защото във фара няма допълнително охлаждане (даже обратното) и нон стоп щях да мисля точно колко време съм пуснал мигача, та барем не загрее прекалено много. Сега имам 2 различни модела, които си седят в нас, и не искам да ги продавам за да не прецакам някой да си ги сложи и да му се стопи фара.

Пон Май 20, 2019 9:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като остане време ще взема да измеря колко загряват...и ще пиша,макар че съм сигурен че тези не развиват такава температура..

Пон Май 20, 2019 10:23 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Мнения: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Valio написа:
Като остане време ще взема да измеря колко загряват...и ще пиша,макар че съм сигурен че тези не развиват такава температура..

Точно същите имам. Ако ми остане време тия дни ще ги тествам пак и ще постна IR снимката. Честно казано и аз не очаквах токова да се нагряват при няколко минутна работа. По китайски сайтове пише да не пускаш мигача за повече от 5 минути (не помня колко).

Пон Май 20, 2019 11:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Valio написа:
Значи аз съм следващия който ще сподели колко време ще изкарат...изводите са ,че отзивите за тези ламби са повече отрицателни отколкото положителни...да го имат в предвид колегите..


Е, чак пък...Има хора които ги карат вече година и нагоре... Просто аз не случих и се наплаших. Преди 10тина години се бях запалил с едно Пежо, на което му пламна инсталацията. Таблото беше станало на дъвка, точно около волана. Когато се прецакаха дневните се сетих точно за тоя случай. То реално в крушката ти влизат постоянно 12в , а при мен като се сбозиха нещата е пускало 12в към мигача , те затова се бъгнаха нещо и мигачите, просто като се замислих какво е можело да стане...

Пон Май 20, 2019 7:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор