Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:00 pm



Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Автомат спешна нужда от съвет 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз това си мисля но не ми се иска. Ще огледам и после на сервиз , краен вариант смяна на флуида с друг.
Важното е ако се окаже че флуида е гаден, да не е преебцакал автомата.
Което, няма да е забавно никак.
А тъкмо се зарадвах че проблема е от газта ,а не от кутията и нямам удари когато карам на бензин.
Ще дам инфо след няколко дни.
Дано нещата не отидат "Изуй гащи" с автомата, друго не е драматично.
И без това трябва да купувам втора кола за жената.... да не станат 2 на куп ](*,)

Пон Май 13, 2019 9:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тръгнах към сервиза и карах от Руски паметник до Околомръсното с внимателно каране - никакъв проблем.
На правата отсечка след околовръстното дадох много газ и се почна.
Почна да претриса и да гасне, все едно не давам газ ,не развърта, в един момент се отпушва и почва да развърта добре но с повече газ.
Има детонации от време на време в гърнето и мирише на газове и може би и нба бензин според хора около мен.
Казват ме че отзад на аусопуха като си сложиш ръката и било много горещо - пробвах, не мога да си задържа ръката повече от 20-30 сек защото почва да ми пари.
Ако на N прави същото нещо значи не е кутията нали? Въпреки че проблема се увеличава като включа на D - има товар въху двигателя

Може ли да е от запушено гърне (катализатора го няма по принцип), датчик колянов вал , бубина ( след ровене във форума намокрих бубината между вфода на 4те кабела на празен ход и не се оправи , даже ми се стори че се отпуши но то го прави на определен период от време и може просто да е съвпадение?
КНОК сензора няма значение дали е откачен от блока и свързан с маса или си е на мястото, проблем аостава.

Вто Май 14, 2019 9:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много вероятно да е от ауспуха или пък от входящия въздух - виж филтъра например.

Вто Май 14, 2019 9:24 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
смених го преди да тръгна в петък със свещите
И сега си шервам нета от телефона и си бедствам :)
Ако е свещ или кабел може ли да тръгва и да се отпушва ?

Вто Май 14, 2019 9:45 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:21 pm
Мнения: 165
Местоположение: Търговище
Автомобил: Impreza Outback 2.0;125;2005
Телефон: 0894736253
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз имах подобен проблем с кабел.Сменях свещи, и при вадене, слагане съм закъсал кабела вътре в обувката.
Симптомите бяха припукване в ауспуха на празен ход, и забиване на муцуната при ускорение.Взех всичко пак да вадя и буксата се откъсна и остана на свещта.Нови кабели ОЕМ и всичко заспа.

Вто Май 14, 2019 10:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако е бобина може да се влоши като загрее ама то ако се тръгне в тая посока - всичко може да е теоретично. Явно не гори добре двигателя, но защо - трябва подробна диагностика. Щом и не дава грешки...

Вто Май 14, 2019 10:09 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси момчета за помощта, Вие сте пичове !!!
До 2-3 дни ще знам каква е диагнозата и ще споделя.
Пожелавам прекрасен ден :beer:

Вто Май 14, 2019 3:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Е... Странна работа! Да видим дали е решен проблема.
След като, се появиха проблемите, в продължение на 500км се принудих, да върнах КНОК сензора, на оригиналното му място и проблема си отстана.
Отидох в сервиза и пичовете казаха, защо съм го върнал и че проблема е от там.
Обясних им, че съм го направил заради проблема. Казаха и покаваха на компа разни неща за аванса. В общи линии казаха пробвай. Е, пробвах....Факт е, ЯКАТА газ, какво ли не, работи на ЧУК, без ядове!
Може би са баели и на компа, но сега проблем нямам :good: Аз също ресетвах компа, със сваляне на акумулатор и държане на спирачка 10 мин по процедурата - и в двете положения и проблема си го имаше.
Пари не ми взеха (20лв защото АЗ НАСТОЯХ, всяко знание си заслужава парите), казаха щом е така ако се появи пак, да им се обадя, но определено сега го няма проблема както и да я мъча.
Не знам, дали да казвам сервиза за да не прозвучи като реклама, но определно си знаят работата и то не веднъж съм се убеждавал.
Дано е било това, че се бях наточил за няколко стотачни за сензори разни други щуротии. Пък можеха и да ме треснат, но не го направиха затова РЕСПЕКТ!

Сря Май 15, 2019 11:05 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма забрана за реклами на тоз или онзи сервиз/търговец, така че споделяй на воля.

Не ми звучи обаче да ти е открит и решен проблема...

Сря Май 15, 2019 1:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
+1 - проблемът е временно решен (може и докато я караш да е, но е временно).
На няколко пъти тръгвам да пиша и после се отказвам, защото не знам какво да предполагам.
Прилича ми на лош контакт на сензор или грешно работещ сензор. Ако е било лош контакт, може да се закрепи дълго.
Купи си ЕЛМ/ВАГ-КОМ кабел, за да може да гледаш какво става следващият път.

_________________
http://www.hostit.bg/

Сря Май 15, 2019 3:14 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
... или лоша маса по двигателя.

Сря Май 15, 2019 4:10 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valqk написа:
+1 - проблемът е временно решен (може и докато я караш да е, но е временно).
На няколко пъти тръгвам да пиша и после се отказвам, защото не знам какво да предполагам.
Прилича ми на лош контакт на сензор или грешно работещ сензор. Ако е било лош контакт, може да се закрепи дълго.
Купи си ЕЛМ/ВАГ-КОМ кабел, за да може да гледаш какво става следващият път.

K.... Тате баница :D

Прав си!
Аз същото си мислех защото я тествах яко проблема го нямаше, но не е било достатъчно.
Но уви, вчера направих 150км и проблема се появи пак.
Аз се надявах че като са върнали датчика са рестнали ЕКУто и аз като свалям акумулатора явно не е било достатъчно.

Разбрах се със сервиза като направи проблема да цъфна при тях за да го видят.
Добре че се добрах до вилата. Точно си купих нови гуми и бяха в багажника и нииикак не ми се искаше да я изоставя по пътя към Перник, с 8 чудни гуми в нея и на нея.

Инсталирах си FreeSSM, но малко съм объркан кой точно кабел ми трябва. Четох по темите, но ако някой знае лимнк кум кабел който ще работи на 100% моля да сподели.
ЕЛМ не намира грешки, но той е доста ограничен а и Чека не свети при тоз проблем.

Пет Май 17, 2019 6:43 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Ако е бобина може да се влоши като загрее ама то ако се тръгне в тая посока - всичко може да е теоретично. Явно не гори добре двигателя, но защо - трябва подробна диагностика. Щом и не дава грешки...

Пробвах да полея бубината с вода, пишеше някъде че ако тя ще си покаже рогата но уви..
То за сервиз ясно, ама като отида и не направи проблема как да го оправят пичовете. Не че невъзможно ама трудно.
Занимавам се с компютри и понякога има такива проблеми, които докато не го направи да го видиш, няма хващане.
Рядно се случва ама като се случи и може да утрепеш цял ден а и няма как да пробваш дали си решил проблема.
Ще я ръчкам около сервиза и като го направи ще се додтътря до там. Само дано не ме глобят, защото го прави само когато я изръчкам :)

Позледния път 150км никакъв проблем и като сложих новите гуми и заспа. На магистралата към Перник има един баир, на него бях сложил 130 на автопилот и колата за да ги държи ръга 3та и газ. Тогава се почна. А иначе дори добре загряла за такава дистанция, никакви ядове....
Като го хванем, ще пиша, дано спести ан някой подобно издирване..
Благодаря Ви за отзивчивостта !

Пет Май 17, 2019 7:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Отиди при Любо в люлин и търси Влади. Обясни му и го качвай по магистралата към Перник. :pardon:
Аз на брата 2001-вата я чета с ФриССМ и такъв кабел (не знам дали версията е това - а понякога има значение, ако може да се уговориш да тестваш, като го вземаш най-добре).
https://www.olx.bg/ad/vag-com-kkl-usb-i ... 4b56069422
Ако не знаеш какво да гледаш, ще ти онеме време да се запознаеш.
Ако нямаш идея как работят точно нещата ще ти е зор да го хванеш, ако не вдига грешка,а гледаш само параметри.
Най-лесен и прост вариант е да хванеш Влади и дано го направи.

_________________
http://www.hostit.bg/

Пет Май 17, 2019 8:16 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ъпдейт:

Сменихме бубина в сервиза, казаха най вероятно е това, пробвай!
Ако не е, ще ти върнем парите и старта и ще търсим проблема другаде.
За съжаление не мога да преценя дали се е оправило защото трябва да мина над 150км за да загрее арно и да си покаже рогата. Струва ми се че пак попридрусва и ако карам повече ще ескалира.
Освен това като я запаля е ОК, но като позагрее и започва да тресе, увеличава се и накрая на празен ход на D на световар гасне. Ако включа на P докато чакам се оправя за 1 мин и после почва и там да се мъчи. Ходи го разбери :cry:
Когато си чистих дросела, нямах нова гарнитура и сложих старата (сега се сещам) и май на едно място беше поизтъняла но не и скъсана. Ще я сменя, но може ли от там да идва проблема само като позагрее хубаво.
Пичовете казаха че може и от генерация да е, но катализатора ме излъгаха да го махна като я купих ](*,) а май си беше ОК

Относно диагностиката, аз се оправям с компютрите и ще го подкарам стига да намеря кабела. Ще пробвам с линка от OLX a преди това ще кача FreeSSM ( ако има още програми и тях ) . Засега ще чета грешки, пък като го разгледам е се пообраовам и за данните, но това ще отнеме време.

Тези свещи DENSO малко ме притесняват, но сервиза казаха че каквито и да са ако са нови не би трябвало да е от тях.
Оригиналните в Стимо НГК са по 8лв чудя се дали да не ги сменя пак но не знам дали има смисъл.

За нашите автоматици намерих как да си ги тестваме за грешки (съкратих процедурат колкото да покаже какво е записано, без да се кара да загрее и тн.) Предполагам ще е хубаво да споделя.

Най-кратката процедура която успях да направя е следната:

Включвате на 1 и се опитвате да запалите колата - няма да стане
Остава на контакт и както е на 1 минавате на 2 после пак 1,2,3,D и оставате на D
Лампата POWER почва да мига. Ако мига 2 пъти в секунда = няма записани грешки
За другите грешки търсете Secret Handshale Subaru. Имаше тема във форума, просто начина за изваждане за диагностиката може да е много по кратък от описания там.
Любопитно ми е дали и при вас ще сработи без да се вдигат скорости на 12 мили и тн.

Като намеря гадината ще споделя, но още се гониме.
Поздрави

Пон Май 20, 2019 5:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На български ли писах... на таджикистански ли....
Трябва ти добра и правилна диагностика и то като го направи. Вече е свършило. Поне да беше показал на някой, който знае какво да гледа и как, докато го правеше.
Успех с даването на пари по смяна на предполагаеми части и ядовете по пътищата.
Поне си направи един авто асистънс, че да те приберат другия път :pardon:

_________________
http://www.hostit.bg/

Вто Май 21, 2019 11:11 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valqk написа:
На български ли писах... на таджикистански ли....
Трябва ти добра и правилна диагностика и то като го направи. Вече е свършило. Поне да беше показал на някой, който знае какво да гледа и как, докато го правеше.
Успех с даването на пари по смяна на предполагаеми части и ядовете по пътищата.
Поне си направи един авто асистънс, че да те приберат другия път :pardon:


Евала, пич!
Не разбирам защо се газираш и работиш с презумпции :facepalm:
Не съм писал защото бях зает и проблема не е решен , защото нямах време да стигна до сервиза и освен това разбира се че ще споделя но като няма с какво не искам да пълня темата с таджикистански празни приказки.

Първо не съм дал излишни пари освен 32лв за оригинални свещи.
Бубината се разбрах със сервиза да си я вземат ако, не е проблема в нея, за което евала, извадиха чисто нова и сега ще си я вземат.

Сега по същество!
Щом е ОК - Сервиза е Субару Ленд от който съм изключително доволен!
Хората там си имат техника за диагностика, колата работи на мнооого богата смес. Ще се окаже сигурно ламбда или някакъв регулатор на гориво. След малко ще съм при тях.
Аз пък на по бира две три с един приятел направих реглаж на клапани и смених гумичките на свещите. Клапаните бяха "избегали" половината, сега работи супер.
От днес сутринта проблема се появява и като не е загряла колата, достатъчно е да я сгазя.
Също виждам че на тази кола е правена само едната гарнитура на глава, защото гумичките от еднат страна бяха ОК а от другата Стомана Перник.
Като имам решение ще пиша, дано не е гарнитурата да е пробила от вътре някъде

Хубав ден на всички ;)
 14

Вто Май 28, 2019 7:37 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сега вече има какво да напиша.
Оказа се Ламбда сондата, бяхме я изключили от уравнението защото е на 2 год или 30 000км ](*,) BOSCH
Засега работи ОК, след смяната карах цял ден без никакви ядове.
Жалко, че гаранция за тази гад няма.

Сря Май 29, 2019 5:27 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
След смяна на ламбда сондата, което беше основния проблем, се запознах с един пич газаджия. Който много ми допадна, знае и е възпитан ! И ми оптимизира газта!
Оказа се, че когато са ми монтирали уредбата ( великия .... ..... ) филтъра за газ беше с обърната посока, което си видях видях докато търсех проблема, не са махнали някакви ограничители на дюзите Баракуда и сега карам друга кола.
Даде ми и кабел и ФрийССМа тръгна и оборотите на празен ход си ги нацъках колкото са ми приятни.
Еееее, колата тръгна по друг начин, не мога да я позная Сууупеееер! Всичко е 6!
Благодаря на всички за помощта и вниманието!:bow:
И сега остана само :race: :good: :beer:

Сря Май 29, 2019 10:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Грешки стават, но е хубаво да се уточнява кой е майстора. :good:

Чет Май 30, 2019 11:07 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор