Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
 Мистериозна модификация Forester SG 2007 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Авг 09, 2017 6:23 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SG
Телефон: 0888419317
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте ,

Кръстих темата "Мистериозна модификация", защото срещнах странности при търсенето на части и обслужването на Форестъра ми.
Реших да сменя горивен филтър и кабели на свещи на Субито. Намерих съответните части по VIN , но преди да ги купя си викам ... абе я да видя ръководството за сервизно обслужване , как аджеба изглежда тази смяна и дали мога да си я направя сам .... та на какво попаднах :

- в ръководството има указания за смяна на 2 горивни филтъра ( един при бензиновата помпа и един при двигателя). Да !..... ама като търся по VIN ми излиза само един горивен филтър - при двигателя . Реших да проверя на място , огледах двигателя и там няма и помен от горивен филтър на горивопровода ....завирах се отвсякъде , с огледало гледах да не съм пропуснал , ама не , няма. Та въпроса ми е на моя модел колко горивни филтъра има и къде са ? (няма логика да са два , ама субито си е особенно , та знам ли ?)

Това е модела : Subaru Forester SG, производство 2007 ; двигател EJ20790212; ръчни скорости

- относно кабелите на свещите , пак гледам ръководството и виждам кабели с лули, инструкции за монтаж, демонтаж и т.н. Слизам до колата , гледам под капака - няма такова нещо, т.е. свешите са с бобини и до тях отиват жици в гофрирана тръба , а не кабели за свещи ???

Т.е. мистерия .... някой да има идея зашо е така - по инструкция и по VIN едно , а на практика друго ?.... и как мога да намеря инструкции или правилни ръководства за моя двигател/модел?

Мерси предварително ...и поздрави ,

Боби Миков

Вто Юни 11, 2019 2:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дай все пак да го видим този VIN. Може би разликата да е от европейски/американски вариант?

Вто Юни 11, 2019 2:40 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Боже, няма какво да го гледаш. Първо, че няма филтър и второ, че няма една бобина, а COP (coil on plug). Така, че всичко е 6 :D Просто гледа старо ръководство.

Вто Юни 11, 2019 3:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Или гледа ръководство за американска версия ама казва, че и по VIN излизало та... да видим какво излиза.

Вто Юни 11, 2019 3:21 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Авг 09, 2017 6:23 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SG
Телефон: 0888419317
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Дай все пак да го видим този VIN. Може би разликата да е от европейски/американски вариант?


....абе трябва да е Европейския вариант , щото е купувана от Субару БГ , ама всичко става де , така че ето го и VIN-a: JF1SG5LW46G089882

Сря Юни 12, 2019 5:59 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 09, 2017 6:23 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SG
Телефон: 0888419317
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
vizor написа:
Боже, няма какво да го гледаш. Първо, че няма филтър и второ, че няма една бобина, а COP (coil on plug). Така, че всичко е 6 :D Просто гледа старо ръководство.


..то , че всико е "6" , така е , ама как да сменя филтъра като не го знам къде е ? ....а на принципа на пробата и грешката не ми се разглобява бензинова помпа :-)

....същото и за кабелите на свещите , като са с COP какво се сменя ..и дали се сменяват изобщо ? ..., т.е. дали има същия проблем с COP-a като с кабелите - да се появяват проблеми с остаряването им ?

Предишната ми кола беше Примера ( Нисан) ...и там свещите бяха с COP ...и не съм сменял нищо за 380 хил км ...., а си върви още така както си е :-)

Сря Юни 12, 2019 6:06 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет колега, това е един от разгадателите на vin-ове - http://www.auto-parts.spb.ru/cat/su/su2 ... W46G089882 - за твоя номер.

Бърз преглед показва, че трябва да си с COP-ове и че няма сменяем филтър в резероара. Не виждам диаграма там която да показва къде е, но понеже имам SG - би трябвало да е закачен на лявото кубе на амортисьора отпред. Може също така на ръка да разгледаш opposedforces.com - там диаграмите за моделите са по-детайлни.

Успех :beer:

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Сря Юни 12, 2019 8:00 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Fosc написа:
vizor написа:
Боже, няма какво да го гледаш. Първо, че няма филтър и второ, че няма една бобина, а COP (coil on plug). Така, че всичко е 6 :D Просто гледа старо ръководство.


..то , че всико е "6" , така е , ама как да сменя филтъра като не го знам къде е ? ....а на принципа на пробата и грешката не ми се разглобява бензинова помпа :-)

....същото и за кабелите на свещите , като са с COP какво се сменя ..и дали се сменяват изобщо ? ..., т.е. дали има същия проблем с COP-a като с кабелите - да се появяват проблеми с остаряването им ?

Предишната ми кола беше Примера ( Нисан) ...и там свещите бяха с COP ...и не съм сменял нищо за 380 хил км ...., а си върви още така както си е :-)


Същото е и тук. Докато не ти пръдне бобина - нямаш грижа. Нищо не сменяш като цяло. Едни свещи е хубаво от време на време, че не се знае наколко хиляди години са, а гледам, че имаш и газ. За това ти препоръчвам силно оригиналните части.
Филтъра в резервоара в действителност е цедка и нищо друго.

Та карай си :)

Сря Юни 12, 2019 8:32 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 09, 2017 6:23 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SG
Телефон: 0888419317
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
iion написа:
Привет колега, това е един от разгадателите на vin-ове - http://www.auto-parts.spb.ru/cat/su/su2 ... W46G089882 - за твоя номер.

Бърз преглед показва, че трябва да си с COP-ове и че няма сменяем филтър в резероара. Не виждам диаграма там която да показва къде е, но понеже имам SG - би трябвало да е закачен на лявото кубе на амортисьора отпред. Може също така на ръка да разгледаш opposedforces.com - там диаграмите за моделите са по-детайлни.

Успех :beer:



Мерси за детайлната информация !!! Разгледах сайтовете и информацятата показана там и според нея трябва да имам филтър при двигателя , т.е. както ти казваш до лявото кубе на амортисьора , ....ама нямам :-) .....единственото обяснение е , че някой го е махнал , което е много странно ....и тъпо.
Ще питам съсед от който взех Субито дали се сеща нещо - той го е купувал от Субару БГ и е единствения собственик преди мен , така че може би знае .

Сря Юни 12, 2019 3:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 09, 2017 6:23 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SG
Телефон: 0888419317
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
.... сега ще трябва да реша и проблема със заглъхването на двигателя между 2000 и 3000 оборота. Има такава тема и по чеклиста , които си направих от нея отпаднаха кабелите на свещите , филтъра за гориво все някак ще го намеря и сменя ....и ако пак заглъхва ще се чисти май дрисел и датчици .

Сря Юни 12, 2019 3:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
По схемите е дадено, че след модел 2006 няма филтър. Това е от по-горе линка на колегата и затова не може да го намери, защото го няма.
Тъй че по VIN всичко правилно си излиза. Къде е проблема?

Ето как няма 06-
Прикачени файлове:
m06.gif

Ето как има 02-05
Прикачени файлове:
m02-05.gif


ПП
Сетих се за онзи виц
- Марче, свалила съм 5 килограма!
- Хм, не се виждат...
- Е, как да ги видиш като ги свалих, няма ги!?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Юни 12, 2019 3:42 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Авг 09, 2017 6:23 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SG
Телефон: 0888419317
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
OK, ясно ....просто не ми се вярваше , че няма филтър ....очевидно има някаква цедка на помпата в резервоара , но при този дизайн очевидно не трябва да се прави нищо ...и Мерси още веднъж.

Поздрави

Чет Юни 13, 2019 8:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако все пак си си купил филтър и няма къде да го сложиш обади се ще го взема ROFL

Чет Юни 13, 2019 9:43 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 2:29 pm
Мнения: 50
Местоположение: Русе
Автомобил: Форестър 2.0Х 158 h.p.
Рейтинг: 86
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може и да греша , но аз виждам че има филтър на този чертеж : http://www.auto-parts.spb.ru/cat/su/su2 ... dtvZFW5wI=

под 42025G

Чет Юни 13, 2019 10:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2016 10:58 pm
Мнения: 10
Автомобил: Forester 2.0 XT 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
gaiman написа:
Може и да греша , но аз виждам че има филтър на този чертеж

под 42025G


Като номер си дал някаква гарнитурка. По-скоро филтъра ти е под нея, ето как изглежда по-детайлно:
https://parts.subaru.com/p/Subaru__/FIL ... SA000.html
При предните модели, мястото на този филтър е заето от едно маркученце и филтъра е при двигателя.

_________________
Forester 2003 XT
Forester 2.0 125hp 2004

Пон Юни 17, 2019 1:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор