Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:40 pm



Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
 Мистериозна модификация Forester SG 2007 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Авг 09, 2017 6:23 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SG
Телефон: 0888419317
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте ,

Кръстих темата "Мистериозна модификация", защото срещнах странности при търсенето на части и обслужването на Форестъра ми.
Реших да сменя горивен филтър и кабели на свещи на Субито. Намерих съответните части по VIN , но преди да ги купя си викам ... абе я да видя ръководството за сервизно обслужване , как аджеба изглежда тази смяна и дали мога да си я направя сам .... та на какво попаднах :

- в ръководството има указания за смяна на 2 горивни филтъра ( един при бензиновата помпа и един при двигателя). Да !..... ама като търся по VIN ми излиза само един горивен филтър - при двигателя . Реших да проверя на място , огледах двигателя и там няма и помен от горивен филтър на горивопровода ....завирах се отвсякъде , с огледало гледах да не съм пропуснал , ама не , няма. Та въпроса ми е на моя модел колко горивни филтъра има и къде са ? (няма логика да са два , ама субито си е особенно , та знам ли ?)

Това е модела : Subaru Forester SG, производство 2007 ; двигател EJ20790212; ръчни скорости

- относно кабелите на свещите , пак гледам ръководството и виждам кабели с лули, инструкции за монтаж, демонтаж и т.н. Слизам до колата , гледам под капака - няма такова нещо, т.е. свешите са с бобини и до тях отиват жици в гофрирана тръба , а не кабели за свещи ???

Т.е. мистерия .... някой да има идея зашо е така - по инструкция и по VIN едно , а на практика друго ?.... и как мога да намеря инструкции или правилни ръководства за моя двигател/модел?

Мерси предварително ...и поздрави ,

Боби Миков

Вто Юни 11, 2019 2:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дай все пак да го видим този VIN. Може би разликата да е от европейски/американски вариант?

Вто Юни 11, 2019 2:40 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Боже, няма какво да го гледаш. Първо, че няма филтър и второ, че няма една бобина, а COP (coil on plug). Така, че всичко е 6 :D Просто гледа старо ръководство.

Вто Юни 11, 2019 3:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Или гледа ръководство за американска версия ама казва, че и по VIN излизало та... да видим какво излиза.

Вто Юни 11, 2019 3:21 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Авг 09, 2017 6:23 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SG
Телефон: 0888419317
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Дай все пак да го видим този VIN. Може би разликата да е от европейски/американски вариант?


....абе трябва да е Европейския вариант , щото е купувана от Субару БГ , ама всичко става де , така че ето го и VIN-a: JF1SG5LW46G089882

Сря Юни 12, 2019 5:59 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 09, 2017 6:23 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SG
Телефон: 0888419317
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
vizor написа:
Боже, няма какво да го гледаш. Първо, че няма филтър и второ, че няма една бобина, а COP (coil on plug). Така, че всичко е 6 :D Просто гледа старо ръководство.


..то , че всико е "6" , така е , ама как да сменя филтъра като не го знам къде е ? ....а на принципа на пробата и грешката не ми се разглобява бензинова помпа :-)

....същото и за кабелите на свещите , като са с COP какво се сменя ..и дали се сменяват изобщо ? ..., т.е. дали има същия проблем с COP-a като с кабелите - да се появяват проблеми с остаряването им ?

Предишната ми кола беше Примера ( Нисан) ...и там свещите бяха с COP ...и не съм сменял нищо за 380 хил км ...., а си върви още така както си е :-)

Сря Юни 12, 2019 6:06 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет колега, това е един от разгадателите на vin-ове - http://www.auto-parts.spb.ru/cat/su/su2 ... W46G089882 - за твоя номер.

Бърз преглед показва, че трябва да си с COP-ове и че няма сменяем филтър в резероара. Не виждам диаграма там която да показва къде е, но понеже имам SG - би трябвало да е закачен на лявото кубе на амортисьора отпред. Може също така на ръка да разгледаш opposedforces.com - там диаграмите за моделите са по-детайлни.

Успех :beer:

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Сря Юни 12, 2019 8:00 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Fosc написа:
vizor написа:
Боже, няма какво да го гледаш. Първо, че няма филтър и второ, че няма една бобина, а COP (coil on plug). Така, че всичко е 6 :D Просто гледа старо ръководство.


..то , че всико е "6" , така е , ама как да сменя филтъра като не го знам къде е ? ....а на принципа на пробата и грешката не ми се разглобява бензинова помпа :-)

....същото и за кабелите на свещите , като са с COP какво се сменя ..и дали се сменяват изобщо ? ..., т.е. дали има същия проблем с COP-a като с кабелите - да се появяват проблеми с остаряването им ?

Предишната ми кола беше Примера ( Нисан) ...и там свещите бяха с COP ...и не съм сменял нищо за 380 хил км ...., а си върви още така както си е :-)


Същото е и тук. Докато не ти пръдне бобина - нямаш грижа. Нищо не сменяш като цяло. Едни свещи е хубаво от време на време, че не се знае наколко хиляди години са, а гледам, че имаш и газ. За това ти препоръчвам силно оригиналните части.
Филтъра в резервоара в действителност е цедка и нищо друго.

Та карай си :)

Сря Юни 12, 2019 8:32 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 09, 2017 6:23 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SG
Телефон: 0888419317
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
iion написа:
Привет колега, това е един от разгадателите на vin-ове - http://www.auto-parts.spb.ru/cat/su/su2 ... W46G089882 - за твоя номер.

Бърз преглед показва, че трябва да си с COP-ове и че няма сменяем филтър в резероара. Не виждам диаграма там която да показва къде е, но понеже имам SG - би трябвало да е закачен на лявото кубе на амортисьора отпред. Може също така на ръка да разгледаш opposedforces.com - там диаграмите за моделите са по-детайлни.

Успех :beer:



Мерси за детайлната информация !!! Разгледах сайтовете и информацятата показана там и според нея трябва да имам филтър при двигателя , т.е. както ти казваш до лявото кубе на амортисьора , ....ама нямам :-) .....единственото обяснение е , че някой го е махнал , което е много странно ....и тъпо.
Ще питам съсед от който взех Субито дали се сеща нещо - той го е купувал от Субару БГ и е единствения собственик преди мен , така че може би знае .

Сря Юни 12, 2019 3:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 09, 2017 6:23 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SG
Телефон: 0888419317
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
.... сега ще трябва да реша и проблема със заглъхването на двигателя между 2000 и 3000 оборота. Има такава тема и по чеклиста , които си направих от нея отпаднаха кабелите на свещите , филтъра за гориво все някак ще го намеря и сменя ....и ако пак заглъхва ще се чисти май дрисел и датчици .

Сря Юни 12, 2019 3:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
По схемите е дадено, че след модел 2006 няма филтър. Това е от по-горе линка на колегата и затова не може да го намери, защото го няма.
Тъй че по VIN всичко правилно си излиза. Къде е проблема?

Ето как няма 06-
Прикачени файлове:
m06.gif

Ето как има 02-05
Прикачени файлове:
m02-05.gif


ПП
Сетих се за онзи виц
- Марче, свалила съм 5 килограма!
- Хм, не се виждат...
- Е, как да ги видиш като ги свалих, няма ги!?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Юни 12, 2019 3:42 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Авг 09, 2017 6:23 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SG
Телефон: 0888419317
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
OK, ясно ....просто не ми се вярваше , че няма филтър ....очевидно има някаква цедка на помпата в резервоара , но при този дизайн очевидно не трябва да се прави нищо ...и Мерси още веднъж.

Поздрави

Чет Юни 13, 2019 8:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако все пак си си купил филтър и няма къде да го сложиш обади се ще го взема ROFL

Чет Юни 13, 2019 9:43 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 2:29 pm
Мнения: 50
Местоположение: Русе
Автомобил: Форестър 2.0Х 158 h.p.
Рейтинг: 86
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може и да греша , но аз виждам че има филтър на този чертеж : http://www.auto-parts.spb.ru/cat/su/su2 ... dtvZFW5wI=

под 42025G

Чет Юни 13, 2019 10:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2016 10:58 pm
Мнения: 10
Автомобил: Forester 2.0 XT 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
gaiman написа:
Може и да греша , но аз виждам че има филтър на този чертеж

под 42025G


Като номер си дал някаква гарнитурка. По-скоро филтъра ти е под нея, ето как изглежда по-детайлно:
https://parts.subaru.com/p/Subaru__/FIL ... SA000.html
При предните модели, мястото на този филтър е заето от едно маркученце и филтъра е при двигателя.

_________________
Forester 2003 XT
Forester 2.0 125hp 2004

Пон Юни 17, 2019 1:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор