Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:15 pm



Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
 Препоръчайте ми майстор 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 7:45 am
Мнения: 67
Автомобил: Outback B12
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Нещо не могат да ми оправят колата - няколко пъти при Митака, после още 3 сервиза - Двигателя тресе, трудно стабилизира обороти, понякога гасне, харчи суууупер много. Уж чистят грешки, сменят кабели, чистят датчици а проблема си седи. Имате ли читав майстор, който да оправи тва чудо и поне да каже кво му е, че ми писна....

Благодаря!

Пон Сеп 02, 2019 9:09 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Редно е да споделиш останалите три сервиза в които си ходил...
Има тема за сервизи - бели ( т.е. препоръчани ).

Пон Сеп 02, 2019 9:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 7:45 am
Мнения: 67
Автомобил: Outback B12
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Редно е да споделиш останалите три сервиза в които си ходил...
Има тема за сервизи - бели ( т.е. препоръчани ).


не им писах имената, защото не ги знам - единия е в Герман, другия в Кремиковци, третия в Дружба до Джъмбо. Ще потърся темата за препоръчаните сервизи, мерси

Пон Сеп 02, 2019 11:05 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=10&t=67


PS: В подобни ситуации е добре да се държи на един сервиз, докато не се установи проблема, защото ако го смениш, то всичко почва отначало ( почват от 0, което = повече време и пари ).
Понякога тези проблеми искат повече ровене и време, не е толкова въпрос на компетенция ( а Митака я има ).

Пон Сеп 02, 2019 11:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 11:46 pm
Мнения: 514
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6 '01
Рейтинг: 66
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Какви грешки записва?

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Пон Сеп 02, 2019 12:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 7:45 am
Мнения: 67
Автомобил: Outback B12
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Vmax написа:
https://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=67


PS: В подобни ситуации е добре да се държи на един сервиз, докато не се установи проблема, защото ако го смениш, то всичко почва отначало ( почват от 0, което = повече време и пари ).
Понякога тези проблеми искат повече ровене и време, не е толкова въпрос на компетенция ( а Митака я има ).


за Митака, знам че разбира, но нещо става там напоследък откакто му напуснаха старите момчета и престанах да ходя. Не знам дали майсторите се скатават и или новия приемчик е тотално некомпетентен - а реално като оставяш колата комуникираш с приемчика - едно много младо момче. Хванах го няколко пъти да ми говори пълни глупости. Държа ми един път колата една седмица без да я пипнат работниците и ми обясни, че нямал време да ми се обади за потвърждение за ремонта и за тва стояла....- а го сварих да си играе на телефона лежерно, лежерно.... Смешна работа. Обясняваше ми че трябва да се сменят задните амортисьори а предите били читави. Като му казах, че задните са нови а предните са за смяна, продължи да настоява. Е, в друг сервиз потвърдиха моята версия. Имах и още няколко подобни случки там и това, че не можаха да намерят проблема в тва тресене - сменяха кабели всеки път като я вкарвах, то не бяха и свещи и филтри, не помня още кво.... просто им нямам доверие вече.... Няма го онова отношение от преди години

Пон Сеп 02, 2019 3:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 7:45 am
Мнения: 67
Автомобил: Outback B12
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Колеги,

Благодаря за информацията и насоките. Ще пробвам няколко места, от тези които ми споменахте в личните.

Хубав ден на всички!

Вто Сеп 03, 2019 7:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 04, 2017 9:44 pm
Мнения: 251
Автомобил: Legacy 2.0R
Рейтинг: 287
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
https://japanautoservice.com/

Вто Сеп 03, 2019 12:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 6:47 pm
Мнения: 169
Местоположение: Враца
Автомобил: Subaru Outback 3.0 H6 2006
Телефон: 0878887867
Рейтинг: 199
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В София има няколко добри специализирани сервиза за Субару. Трите на които аз разчитам за Subaruland (Краси) , Люлин - светофара до Била и KFC (Любо) и STI. Подредени са по реда по който аз ги предпочитам. И послушай съвета на колегата Vmax ,да се довериш на един за колата си и за конкретния проблем.

_________________
2015 до 2016 - Subaru Impreza 2010 2.0 Diesel
2016 до 2017 - Subaru Outback 2006 3.0 H6
2018 януари до март 2019 - Subaru Forester 2.0X 2006
2019 април до днес - Subaru Outback 2006 3.0 H6 -again

Сря Сеп 04, 2019 9:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 7:45 am
Мнения: 67
Автомобил: Outback B12
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Колеги здравейте,

Благодаря за информацията, която ми дадохте. Закарах колата в един от сервизите, които ми препоръчахте и веднага намериха проблема. Оказа се елементарен.

Много хора ме съветваха да не сменям сервизите, а да се връщам докато не отстранят проблема. Става обаче нещо интересно. Сега в последния сервиз ми казаха, че ремонтите които са изписани като извършени в предишния сервиз, не са направени, и частите, за които съм платил, не са сменени - е, какво правим? Няма да споменавам сервиза, който ползвах до сега, мисля, че на всички, които следят темата им стана ясно за кой иде реч.

Благодаря ви отново и прекрасен ден на всички.

Сря Окт 09, 2019 9:46 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kitt написа:
Колеги здравейте,

Благодаря за информацията, която ми дадохте. Закарах колата в един от сервизите, които ми препоръчахте и веднага намериха проблема. Оказа се елементарен.

Много хора ме съветваха да не сменям сервизите, а да се връщам докато не отстранят проблема. Става обаче нещо интересно. Сега в последния сервиз ми казаха, че ремонтите които са изписани като извършени в предишния сервиз, не са направени, и частите, за които съм платил, не са сменени - е, какво правим? Няма да споменавам сервиза, който ползвах до сега, мисля, че на всички, които следят темата им стана ясно за кой иде реч.

Благодаря ви отново и прекрасен ден на всички.


Връщаш се при Митака ( ако него визираш ), и си предявяваш претенциите пред него. Там се води отчетна документация и на комп, вадят ти ремонтната карта и колата на крика.

Сря Окт 09, 2019 10:11 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 7:45 am
Мнения: 67
Автомобил: Outback B12
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Колега, да, мога да го направя, имам си документите от години назад, но времето и нервите са ми по скъпи от частите и ремонтите - нямам възможност да се занимавам. Отново искам да стане ясно, че не визирам Митака - компетентен и точен човек, но той не се занимава с всекидневните ремонти. Някой играе игрички там на негов гръб.. дано разбере кой е. Хубав ден всички.

Чет Окт 10, 2019 6:37 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тресене, вибрации,.....
Клапани регулирал ли си скоро?

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Чет Окт 10, 2019 6:54 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 04, 2017 9:44 pm
Мнения: 251
Автомобил: Legacy 2.0R
Рейтинг: 287
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Все пак, може би е добре да кажеш къде си ходил, за да се ориентират другите колеги.

Чет Окт 10, 2019 3:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 10:31 pm
Мнения: 389
Местоположение: Bulgaria;Sofia/Ireland/Slovenia
Автомобил: Душата ми кара AMG
Телефон: +359885330030
Рейтинг: 122
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
kitt написа:
Колеги здравейте,

Благодаря за информацията, която ми дадохте. Закарах колата в един от сервизите, които ми препоръчахте и веднага намериха проблема. Оказа се елементарен.

Много хора ме съветваха да не сменям сервизите, а да се връщам докато не отстранят проблема. Става обаче нещо интересно. Сега в последния сервиз ми казаха, че ремонтите които са изписани като извършени в предишния сервиз, не са направени, и частите, за които съм платил, не са сменени - е, какво правим? Няма да споменавам сервиза, който ползвах до сега, мисля, че на всички, които следят темата им стана ясно за кой иде реч.

Благодаря ви отново и прекрасен ден на всички.


Връщаш се при Митака ( ако него визираш ), и си предявяваш претенциите пред него. Там се води отчетна документация и на комп, вадят ти ремонтната карта и колата на крика.



Нещата се промениха там.....за съжаление...ама да са мислили навреме.

_________________
Не е важно да губиш красиво,важно е да биеш грозно !
Не е важно колко коня имаш под капака, а какво магаре е зад волана!

Чет Окт 10, 2019 6:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:21 pm
Мнения: 165
Местоположение: Търговище
Автомобил: Impreza Outback 2.0;125;2005
Телефон: 0894736253
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kitt написа:
Закарах колата в един от сервизите, които ми препоръчахте и веднага намериха проблема. Оказа се елементарен.


Така за сервизите разбрахме.Сега остава да кажеш и какъв е бил проблема с колата.

Съб Окт 12, 2019 12:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 26, 2012 12:58 am
Мнения: 104
Местоположение: Варна
Skype: viksanlg
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз с нетърпение очаквам да разбера какво е било...

Нед Окт 13, 2019 8:32 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 27, 2017 12:03 pm
Мнения: 19
Автомобил: subaru outback 2.5
Рейтинг: 107
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз имах подобен филм с "Ментака" и се оказа бобина за 60ина лв, а той ме засилваше за основен ремонт :facepalm: https://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=66&start=320

Пон Окт 14, 2019 12:24 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dendim и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор