Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:45 pm



Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Нов член на форума с Аутбек 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 04, 2019 5:09 pm
Мнения: 11
Автомобил: Subaru Outback 2.5 CVT 2010
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Пиша първият си коментар в този форум, за да се похваля, че вече и аз съм част от Вас – нов собственик на Субару (за първи път). От няколко месеца съм член на форума и чета редовно и попивам всичко, с идеята да бъда достатъчно информиран, когато настъпи момента за закупуване на точната кола, а идеята за Субару я имам от много много време, но се заформи по-сериозно като концепция в последната година.

Колата е Subaru Outback 2010 (IV-та генерация), бензин, 2.5, CVT. Като цяло идеята ми за тази кола се зароди основно като търсех проходим автомобил, който да събира много багаж (зимата ще пътува по много ски курорти, лятото ще вози 2 колела, ще се ходи по язовири, палатки и т.н.), а пък след като наскоро с жена ми ни се роди дете, нещата съвсем наклониха към идеята за семеен автомобил, който да е основно комфортен и да побира много багаж.

Имам колата от седмица и за момента съм изминал около 350-400км, не са много, за да придобия генерални впечатления, но определено ми харесва комфорта и многото място в колата, всичко става лесно и плавно, абе, чувствам се сигурен като пътувам и мога да побера всичко в багажника. Въпреки всички коментари, които изчетох за сравнението между 3.6 и 2.5 двигателите, на този етап не съжалявам, че взех по-малкия двигател – колата е доста пъргава в градски условия (особено спрямо очакванията, които си бях изградил), а пък извънградско се справя доста прилично за моя начин на каране (не съм някой рейсър и рядко карам с повече от 140 – 150км/ч), докато разхода е доста приличен в сравнение с по-големия двигател. Като цяло, с нетърпение чакам да дойде зимата, за да видя как се справя прословутото AWD в снежни условия.

Едва ли ще е изненада да кажа, че колата е внесена от Швейцария с професионалното съдействие на Bat Bubi и екипа му – след толкова позитивен фийдбек от всички във форума и с течение на времето, в което попивах инфо от форума и осъзнавах, че ако искам качествена кола, ще трябва да бъде внесена отвън, нямаше как Боян Стоичков (Bat Bubi) да не бъде първият ми избор. Като цяло комуникацията ни протече много гладко и съм много доволен как се развиха нещата – първоначално се чухме в началото на юли тази година, когато споделих идеята си потенциално да се възползвам от услугите му. Разговорът беше около 20-30 минути, в които получих много и все полезна информация за това как стават нещата и какво да очаквам, след което по мейла си получих още по-подробна информация (за да няма неясни моменти). Моментът назря в средата на август, като нещата за мой късмет се случиха светкавично – обадих се на 19ти август с молба да стартираме нещата, като си бях харесал един конкретен Аутбек по обява в Швейцария. Оказа се, че Bat Bubi и Иван, (с който впоследствие имах възможността и да се видя лично и макар и за 20 минути, ми направи много добро впечатление като професионалист), който прави оглед на колите на място и от чието съдействие също съм много доволен, са гледали колата за друг потенциален купувач, който се е отказал в последния момент поради странични причини и познават собственика на автокъщата и на практика още на следващия ден имах изчерпателна информация за колата, сервизна история, бившия собственик на Аутбека, инфо от сервиза, поддържал колата, снимки и т.н., както и инфо от огледа, който е правил Иван. Оттам нататък нещата се случиха бързо, и въпреки че собственика на автокъщата беше в лятна отпуска, Боян и Иван направиха всичко възможно да направят сделката колкото се може по-бързо (и успяха). След повторен оглед, за да се потвърди, че колата е в отлично техническо състояние, сделката стана факт, като трябва да се има предвид, че всичко това се случи в лятната отпуска на Боян и Иван, но това не им попречи. Като цяло съм много благодарен за съдействието и на двамата! Получих много полезни съвети и инфо в течение на съвместната комуникация, скоростта на процеса беше светкавична, като при първи контакт на 19ти август, колата беше регистрирана в КАТ София на 5-ти септември!

Сега ми остава само да си карам и да се наслаждавам, и разбира се, тук там да се намесвам с уместни или не дотам уместни въпроси тук, свързани с всичко около новата кола, все пак съм сигурен, че има кой да съдейства (ако не беше информацията от форума, нямаше как да успея да си изградя ясна структура в главата на това какво точно искам, какво да очаквам от покупката и как точно да стане).

За финал ще кача няколко снимчици, за да се похваля пълноценно
 14

Чет Сеп 12, 2019 8:06 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 04, 2019 5:09 pm
Мнения: 11
Автомобил: Subaru Outback 2.5 CVT 2010
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Качвам и снимките


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Сеп 12, 2019 8:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 7:26 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ловеч
Автомобил: OutBack 2002 AT
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Автомобила е страхотен колега! Много километри да му навъртиш и все безпроблемни! Боян (BatBubi) взе участие и при покупката на моето субару ,и мога да кажа ,че си избрал правилният човек за намиране на правилното субару! :beer:

Чет Сеп 12, 2019 10:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цецо, от сърце Ви желая много да Ви радва колата и да Ви служи дълго време, вярно....Наздраве :beer:

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Нед Сеп 15, 2019 7:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 07, 2019 3:32 pm
Мнения: 60
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Браво колега ! Да ти е честита и хиляди километри до интересни места да те води !

Колко ти излезе цялото удоволствие као не е тайна ? Може и на лично :)

Аз също се оглеждам за кола с подобни да не кажа същите изисквания като теб и се колебая между Forester и outback. Интересно ми е да кажеш как е CVT-то защото много хора не им допада (сравняват го с возене в тролей) други казват,че е страхотно. Интересно е какво се случва с разхода в сравнение с 4степенния автомат и зимата кой е по-сигурен :) Предполагам с времето ще разбереш ;)

Поздравления още веднъж , колата изглежда като купена от магазина ! :)

Сря Сеп 18, 2019 6:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 04, 2019 5:09 pm
Мнения: 11
Автомобил: Subaru Outback 2.5 CVT 2010
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами, честно да ти кажа, предвид, че това е първия автоматик, който карам, няма да съм особено обективен в преценката как е CVT, в сравнение със стандартните автоматици. Но пък като човек, който няма предварително насадени предразсъдъци от това, мога да кажа, че за момента съм доста доволен от скоростната кутия - кара се комфортно и с удоволствие, разхода е ок на фона на това, което съм чел тук за други двигатели и автомати - за момента градско ми дава 12, извънградско 7.5 - 8.
 15

Чет Сеп 19, 2019 1:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито първо Субару ;) BB edition
За зимата не се гласи толкова ... зимите в Субару са доста скучни :giggle
Както казваше един приятел след като си купи Форестър - “Абе с това Субару няма фън, не мога да го усетя кога влезе в снега и кога излезе” :)

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Чет Сеп 19, 2019 4:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 07, 2014 7:42 pm
Мнения: 87
Местоположение: Сливен
Автомобил: Outback 2.5,AT-2003г
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Екземпляр от вариант "...BB edition..." предполага пристрастяване към Subaru. Но това е за хубаво, особено ако се залага на по-дълго ползване на автомобила.
Пожелавам приятно и безпроблемно ползване, а смяна - когато Ви омръзне! =D>

Съб Сеп 21, 2019 5:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 07, 2019 3:32 pm
Мнения: 60
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Един въпрос се появи колега...понеже гледах ,че този аутбек има опция гредите на тавана да се позиционират напречно за да сложиш бокс и когато не го ползваш пак да ги прибереш както са на снимките ти. Въпросът е всички модификации ли го имат или само скъпите?

Пон Сеп 30, 2019 10:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тези греди се слагат само на американски модели.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Сеп 30, 2019 12:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 04, 2019 5:09 pm
Мнения: 11
Автомобил: Subaru Outback 2.5 CVT 2010
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Да, само американките ги имат тези греди. При европейската версия няма вариант да намериш с тях. Преди да взема колата търсих доста инфо за тях, тъй като много ми харесват като идея и като визия (за да видя има ли опция да се сложат такива на европейка), но като цяло в някои американски форуми гледах, че има доста недоволни от качествтото им (гредите били много близко една до друга, били много слаби, не носели много на товарене и т.н), които се опитват да си модифицират колите със стандартни греди.

Би ми било интересно колегите от форума с американски аутбеци да си кажат мнението и впечатленията от този тип багажник, защото лично на мен ми се струва много готина идея.

Пон Сеп 30, 2019 1:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Този вариант на т.нар. "roof rack" или фабричните греди на тавана на US моделите е изключително удобен. По мое мнение гредите са здрави и напълно са съобразени с почти всякакъв вид багажници (за велосипеди, за ски, за лодки и за багажни кутии). Може би наистина са малко близо една до друга, когато са отворени (напречно). За това в моделите след 14-та година може да се увеличава и разстоянието между тях! :good:
Товарил съм доста багажи на гредите и здравината и удобството им са много добри.

Вто Окт 01, 2019 10:35 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 04, 2019 4:31 pm
Мнения: 12
Автомобил: Subaru Outback IV 2010
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Четейки темата ти се мотивирах се и аз да си направя регистрация във форума :)

Честито за новата покупка колега.
И аз имам модел от същата генерация от феврурари месец насам, само е с черния кожен салон :)

И в тази връзка, понеже говорим за фийчъри на автомобила, някой дали има информация дали навигационната система може да се обнови с някакви по-съвременни карти и може би по-използваем интерфейс?

Пет Окт 04, 2019 4:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Най-съвременните карти са от 2016. Има тема за навигацията.
Промяна на интерфейса - забрави.
За промяна на навигационните възможности и останалите фийчъри - подменяте мултимедията.
Това все пак е Субару :giggle:

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Съб Окт 05, 2019 8:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Докато разбереш своите и на колата граници на възможностите си носи пластмасова лопата за сняг,по-малко драска пода.
А точно това AWD, не е най-проходимото правено от марката.
Желая мноого забавни моменти с колата.
Особено на първия сняг с нея почти всеки се хили от ухо до ухо като Тиква.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Съб Окт 05, 2019 10:54 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 04, 2019 4:31 pm
Мнения: 12
Автомобил: Subaru Outback IV 2010
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Относно снега, моя съвет е да си вземеш читави нови гуми ако не си :)
4х4 помага, но ако не си с подходящи гуми няма как да те спаси :)

Пон Окт 07, 2019 8:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 04, 2019 5:09 pm
Мнения: 11
Автомобил: Subaru Outback 2.5 CVT 2010
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами с колата в комплект вървяха и зимни гуми Continental Cross Contact 16-ки на два сезона (заедно с джанти), така че мисля, че ще изкарам още някоя и друга зима преди да мисля за нови.
Относно снега и забавлението, да, определено съм сигурен, че ще имам забавни моменти докато й свикна...

Сря Окт 09, 2019 8:10 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 04, 2019 4:31 pm
Мнения: 12
Автомобил: Subaru Outback IV 2010
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
С какъв размер гуми са дошли? Питам от любопитство :)
Аз си сложих 215/65/16, но се чудя дали не трябваше да търся 215/70/16 :)

Чет Окт 10, 2019 12:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 04, 2019 5:09 pm
Мнения: 11
Автомобил: Subaru Outback 2.5 CVT 2010
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И моите са 215/65/16. Летните са 225/60/17

Чет Окт 10, 2019 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 25, 2019 9:20 pm
Мнения: 3
Телефон: 0893835720
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте другари и другарки. Особено ми е приятно да Ви се представя, като шефа на клуба - бате Ончо :) такса
До преди три месеца имах тойота Авенсис , обаче поради здравословни проблеми жената каза дай аз да карам и колата се превърна в скраб. От седмица все разглеждам обявите за Субару , но никъде не видях безплатно, което ме натъжи. Чакам си застраховката другата седмица да ми бъде изплатена и хуквам на огледи пък каквото ще да става :) Приготвям един чувал с пари и купувам Субару оутбек и дано имам късмет.

Пет Окт 25, 2019 9:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор