Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
 Шум при подаване на газ.  
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Окт 17, 2019 10:00 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте от скоро съм щастлив собственик на Subaru forester 2010 2.0 Diesel. Колата е на 67000 км купена и обслужвана в Субару БГ. Всичко беше супер до днес, когато на магистралата след като бях пуснал и спрях круиз контрола се появи странен шум при подаване на газ. Подобен на шума от климатроника когато е на макс. Когато не съм на скордорт и подам газ не се чува, но на която и предавка да съм и подам газ се усилва. Сякаш свисти в купето отпред където излиза въздухът. Някой дали е имал подобен проблем. Благодаря предварително.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Нед Окт 20, 2019 4:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2018 4:42 pm
Мнения: 290
Местоположение: София
Автомобил: FORESTER SH 2.0 D
Телефон: нула893/624083
Рейтинг: 275
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мощност има ли? Изстрел в мрака - цепнатина в някой от турбо маркучите?

Нед Окт 20, 2019 7:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Прилича на спукан маркуч между турбината и интеркулера...

viewtopic.php?f=18&t=5412&start=260


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 3

Нед Окт 20, 2019 11:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 17, 2019 10:00 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, готова е, всичко е ок [emoji108] Точно това се оказа, спукан маркуч.
Благодаря ви.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Вто Окт 22, 2019 11:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще използвам темата тъй като и при мен се появи шум само при подаване на газ.
Subaru Forester SG 125к.с., автоматик, пълно обслужване (ремъци, скорости и т.н.) преди 35к. (в бял сервиз)
Не бях карал колата 3-4 дена като преди това нямаше никакви шумове. Чува се някъде отпред, проявява се в това, че при подаване на газ, дори и съвсем леко, се получава този шум, който лично на мен ми звучи като все едно съм на 6000 оборота - като при ускорение, но по-отчетливо. Скоростта и оборотите нямат значение, проявява се и при 60 и при 120 стига да подам дори съвсем леко газ. Ако отпусна газта - спира. На място/неутрална го няма.
На клипа се вижда, че при леко натискане на газта, дори без (видима) промяна на оборотите се появява шума. Няма лампи, скоростите включват както преди, има мощност и т.н.

Масло в скоростите има, двг масло има, утре ще проверя маслото в предния диф също. Колата ще иде в сервиз, но в момента пътувам, затова питам за предположения докато се върна.
Някакъв лагер, ремък, гърне? Скорости ](*,) :-~

Запис от диктофона ->
https://drive.google.com/file/d/1FiX1L2 ... p=drivesdk

Друг запис с клип

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Пет Май 15, 2020 11:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имах подобен проблем преди време-филтъра на газовите инжектори опираше в купето и при определени обороти вибрираше и звучеше по подобен начин,виж колега нещо в коша при мотора да не е...

Нед Май 17, 2020 6:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За съжаление шума идва от/около предния диференциал. Вдигнаха я и я преслушаха със стетоскопа.

По-обстоен преглед все пак предстои да бъде направен, може пък да излезе вътрешно каре ( :pardon: ) или нещо такова.
Диф-а има масло (чисто). Като допълнителна информация - преди няколко месеца сменях зегерка и семеринг на лявата полуоска, ако може да има отношение.

Все се надявах да е някой лагер, но казаха, че няма шумове в лагери, ролки и т.н.

То шум с писане не може да се опише, но има много случаи, при които разрушени прегради на гърнената (дори без външни проблеми) предизвикват шум САМО при натискане на газ-та и на скорост. Но след преслушването на колата тази ми надежда умря :pardon:

Иначе шума го чувам само над 40 км/ч. Преди това или е замаскиран от типичния шум при набиране или просто го няма. Всичко си функционира нормално, ускорение, управление, спиране, круз-контрол и т.н.

Бонус клипче - мисля, че отчетливо се чува кога шуми (подаване на газ) и кога не (отпускане на газта)

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Сря Май 20, 2020 12:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mда, смяната на смеринг може и да има отношение към сегашното положение, ако проблема е наистина предния диф. За съжаление в настоящия момент е трудно да се докаже проблем със сервизната услуга. Не искам да обвинявам никой без причина и доказателство, но това е доста чест проблем при интервенция на тази гайка от хора, на които не им е ясно защо тя се завива на точно същото място.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Май 20, 2020 10:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И при мен го има същият шум. Най-вече се чува при леко подадена газ. При пусната газ (до колкото за АТ може да се нарече моторна спирачка) и повече газ или не се чува или е много лек. Има го над 60.
Появи се след размяна на полуоски (поради ясни причини) и се надявам да се оправи със смяната им... преди малко, докато се прибирах, се замислих, че може и да е диф и силно се надявам да не е. Дано и при двамата да се окаже от карета.
:beer:

_________________
http://www.hostit.bg/

Сря Май 20, 2020 11:28 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За семеринга мисълта ми беше, че може да е бил първи признак за стар проблем, знам ли. Иначе всички ремонти са правени в бял сервиз, така че разчитам и вярвам на професионализма.
Аз колата не съм я тормозел, но знам ли "наследството" от италианеца какво е :lipseal:

Ще пиша когато има повече яснота по проблема :pardon:

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Сря Май 20, 2020 11:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Счупен зъб (или два ...) на короната и/или пиньона на предния диф.

Решението - смяна на диференциала с втора употреба или смяна на хипоид-а. :facepalm:

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg
 15

Сря Юли 01, 2020 9:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може да е по-евтино да намериш кутия. За смяна на дифа се иска спец. инструменти за калибриране на сходимоста на зъбите на корона-пиньон, а в нормален сервиз, едва ли ще имат (не съм виждал). Ако го дадат на спец. сервиз за кутии е друг въпрос, но се замисли за кутия втора ръка и пази тази за части.... аз поне така бих направил.
Разбира се, зависи и от цената и колко гаранция ще дадат, но в БГ гаранция е доста относително понятие, за съжаление - Гаранция-Франция. :lipseal:

_________________
http://www.hostit.bg/

Сря Юли 01, 2020 10:54 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Съжалявам за печалната констатация. Търси втора употреба.
Бял сервиз, син сервиз ..... сложна работа е това #-o

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Юли 01, 2020 5:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор