Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:20 pm



Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 SUBARU LEVORG 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 12:52 am
Мнения: 5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Warxcell написа:
За БГ важи ама дрънци. Особенно ако се сменя собствеността на автомобила, даже стандартната не важи.


Т.с. аз като се водя втори собственик на колата, тя вече няма гаранция, така ли :-) И условията които са в договора който съм подписал са някаква лъжа :-) Гаранцията е международна, важи за целия ЕС и се прехвърля със собствеността на автомобила, при условие, че са спазват сервизните интервали и инструкциите за употреба предписани от производителя! Иначе това което си написал, съм го чувал от автоджамбази като съм гледал коли на малко километри и на две три години - гаранцията не важала при смяна на собственика - тя си важи ако колата е читава, ама за кола която вече е изписана в Швейцария например, като "пълна щета" няма как да важи :-)

Нед Мар 08, 2020 11:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
marin_mv написа:
Warxcell написа:
За БГ важи ама дрънци. Особенно ако се сменя собствеността на автомобила, даже стандартната не важи.


Т.с. аз като се водя втори собственик на колата, тя вече няма гаранция, така ли :-) И условията които са в договора който съм подписал са някаква лъжа :-) Гаранцията е международна, важи за целия ЕС и се прехвърля със собствеността на автомобила, при условие, че са спазват сервизните интервали и инструкциите за употреба предписани от производителя! Иначе това което си написал, съм го чувал от автоджамбази като съм гледал коли на малко километри и на две три години - гаранцията не важала при смяна на собственика - тя си важи ако колата е читава, ама за кола която вече е изписана в Швейцария например, като "пълна щета" няма как да важи :-)

Това ми го казаха от официалното представителство, без изобщо да знаят за каква кола питам и от къде я вземам.
Единственото предимство на сервизната книжка било ако искам да купя нова кола от тях и им продам старата.

Нед Мар 08, 2020 2:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 12:52 am
Мнения: 5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ако това е информация от представителя за България, или изобщо не са наясно или лъжат нагло. И в двата случая не бих им се доверил никога за напред! Един прост смартфон за 400лв има международна гаранция в ЕС без значение колко собственици е сменил през гаранционния период, коли за 50 000 - 80 000лв няма да имат. Но при цените които държат в БГ е нормално да пробутват такава легенда. Дори Фиат и Алфа Ромео които идинственно и само в БГ от цял свят до скоро предлага 9 години или 300 000км гаранция, имаха покритие за ЕС и прехвърляне на гаранцията със собствеността....

Нед Мар 08, 2020 5:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор