Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Грешка P1086 при Outback III (BP9) 2.5 165к.с 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Сеп 28, 2020 7:24 pm
Мнения: 4
Местоположение: Казанлък
Автомобил: Subaru Outback III(BP9) 2.5 165к
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,

Преди известно време имах лек инцидент със не твърде силен удар отзад. Не знам дали е свързано със въпроса ми, но реших да го спомена.
След инцидента и поправките по ламарини, боя и ауспуси започна да се повява грешка P1086.
Когато колата е поседяла 2-3 дена грешката сама изчезва без да се зачиства с ОБД модул. Предполагам че може да се е случило нещо следствие на удара.
Другият вариант винаги е просто да е дошло времето на датчика и да трябва да се сменя.

Въпросът ми е къде мога да закарам колата за една добра диагностика на вихровите клапи и евентуалното им почистване и калибриране.
Нямам желанието да ги махам/елиминирам.

Единствената подобна тема която намерих за такъв проблем е
viewtopic.php?f=7&t=16931&p=204739&hilit=TGV#p204739

Извинявам се предварително ако не съм намерил тема която отговаря на въпроса ми.


ПС: Не знам дали е важно, но мисля че е добре да отбележа че е правен е основен ремонт на двигателя миналата година.

Пон Сеп 28, 2020 8:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В кой град сте колега?
И колата има ли газ?

Пон Сеп 28, 2020 8:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
здравей,
провери дали буксите на двата датчика са закачени и дали не са спукани. Не се калибрират, но при демонтаж на колектора (при ремонта) много често се натискат и могат да се спукат. Предполагам, че в момента едната глава е със затворени клапи, което води до доста други проблеми. Казах и на Филип, но явно не сте се чували. Галата е далече, така че ще трябва да прескочиш до Пловдив или София :)

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Сеп 28, 2020 10:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 28, 2020 7:24 pm
Мнения: 4
Местоположение: Казанлък
Автомобил: Subaru Outback III(BP9) 2.5 165к
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Vmax написа:
В кой град сте колега?
И колата има ли газ?


Във Казанлък се подвизавам в момента. Няма газ и не е имала

ico_tech написа:
здравей,
провери дали буксите на двата датчика са закачени и дали не са спукани. Не се калибрират, но при демонтаж на колектора (при ремонта) много често се натискат и могат да се спукат. Предполагам, че в момента едната глава е със затворени клапи, което води до доста други проблеми. Казах и на Филип, но явно не сте се чували. Галата е далече, така че ще трябва да прескочиш до Пловдив или София :)


Ще проверя буксите утре. Като цяло до Пловдив грам не ми е проблем да отскоча, но трябва да знам къде.
И понеже съм спънат най-добре е да го види някой който е наясно с нещата.

За във Пловдив някакви кординати ако може да споделите бих бил благодарен.
Дори и за София контакти за човека които е авторитетен в подобни неща за да го имам предвид ще е добре.

Пон Сеп 28, 2020 10:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=10&t=6332#p77514
за Пловдив-Павлин.Прочети темата.

Вто Сеп 29, 2020 2:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 28, 2020 7:24 pm
Мнения: 4
Местоположение: Казанлък
Автомобил: Subaru Outback III(BP9) 2.5 165к
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
dimitrov 1969 написа:
https://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=6332#p77514
за Пловдив-Павлин.Прочети темата.


Здравейте,

Благодаря за информацията. Свързах се с човека и понеделник ще му закарам колата.

Ще отговоря тук впоследствие какво се е случило.

Приятна вечер на всички :)

Вто Сеп 29, 2020 5:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 28, 2020 7:24 pm
Мнения: 4
Местоположение: Казанлък
Автомобил: Subaru Outback III(BP9) 2.5 165к
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,

Малко късен отговор, но все пак.

Пътувах до Пловдив и ходих при Павлин. Смени ми датчика за TGV и за момента колата не е давала нови грешки.

Направи и оглед на колата и сега е наред задната част на колата. Доста неща има за смяна там по окачване(май всичко) но не са спешни.

Отново благодаря за информацията иу контактите.
 15

Чет Окт 08, 2020 7:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор