Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Парктроник SUBARU XV 2012 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2020 7:40 am
Мнения: 3
Автомобил: subaru xv
Телефон: 0886559570
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,отскоро съм собственик на subaru xv 2.0 D 2012 г.Автомобила има датчици за парктроник на задната броня,изглеждат фабрични и камера за заден ход.Камерата си работи, но на парктроника не съм му чувал гласа.Навсякъде търсих бутон за включване, но не откривам.Търсих и в настройките на дисплея -пак нищо,в ръководство на потребител изобщо не се споменава парктроник.Моля помагайте!Благодаря!

Вто Сеп 15, 2020 8:21 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, как определихте, че са фабрични?
Те и моите на Форито от 2014, които сложих изглеждат като фабрични.
Не съм 100% сигурен, но от тази година не се предлага такава "фабрична" екстра.

Най-вероятно са сложени допълнително и има някаква повреда. Проследете кабелите които отиват в купето и вижте дали можете да видите, къде е инсталирана кутията - откъдето ще ви стане ясно какъв е проблема.

С голяма вероятност може да има изгоряла "пищялка".

Поздрави

Вто Сеп 15, 2020 9:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2020 7:40 am
Мнения: 3
Автомобил: subaru xv
Телефон: 0886559570
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
РУМЕН ТОДОРОВ написа:
Здравейте колеги,отскоро съм собственик на subaru xv 2.0 D 2012 г.Автомобила има датчици за парктроник на задната броня,изглеждат фабрични и камера за заден ход.Камерата си работи, но на парктроника не съм му чувал гласа.Навсякъде търсих бутон за включване, но не откривам.Търсих и в настройките на дисплея -пак нищо,в ръководство на потребител изобщо не се споменава парктроник.Моля помагайте!Благодаря!
tst написа:
Колега, как определихте, че са фабрични?
Те и моите на Форито от 2014, които сложих изглеждат като фабрични.
Не съм 100% сигурен, но от тази година не се предлага такава "фабрична" екстра.

Най-вероятно са сложени допълнително и има някаква повреда. Проследете кабелите които отиват в купето и вижте дали можете да видите, къде е инсталирана кутията - откъдето ще ви стане ясно какъв е проблема.

С голяма вероятност може да има изгоряла "пищялка".

Поздрави

Благодаря колега!Абсолютно прав си,явно е слаган допълнително, проследих кабелите на датчиците,открих модула в багажника зад десния стоп.Явно ще има нужда от настройка, ремонт или смяна :idea: Благодяря!

Сря Сеп 16, 2020 10:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нямат фабрично монтирани парктроници…..последните 2 месеца вкарах 4 между 2012-2014 и нито един няма . Виж от долу под бронята дали са закачени кабелите на датчиците ….по някой път, когато е имало някаква интервенция по бронята и в последствие сервизите забравят да ги закачат датчиците или пък някой нещо е окъсил.

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Чет Окт 01, 2020 7:12 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2020 7:40 am
Мнения: 3
Автомобил: subaru xv
Телефон: 0886559570
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря,колега!Абсолютно си прав,монтиран е допълнително,открих го,всичко е наред само зумера не работи.За 4 лв нов зумер и сега пищи яко!

Чет Окт 01, 2020 7:50 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ZEG и 6 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор