Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:02 am



Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Теч в багажника , forester SG. 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте , преди около месец случайно открих въпросния теч ,който пълни двата джоба отстрани на резервната гума с вода , проверих маншончетата при пантите на багажника,не е от тях , днес проверявах маркучите за дренажа на шибидаха и от тях не е .Вече нямам идеи от къде може да е ,ще приложа снимки от къде съм установил ,че влиза водата моля ако някой се е сблъсквал с нещо подобно да помага.
п.с. Трябва ли джобовете да имат дупка за оттичане ,защото при мен там е отваряно за да ав правят ръцди отдолу по вътрешните вежди и после е направено със полеуретан и парафин в самите джобове ,но не знам как е било оригинално .
п.с. 2 Пълни се в спряло положение ,т.е. не е от хвърляне на вода от гумите.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Яну 30, 2021 4:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
огледай релсите на покрива в задна част - евентуално да просмуква от монтажните места и от там надолу

Съб Яну 30, 2021 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всичко около релсите беше сухо "на барут" нямаше никакви видими следи от системен теч ,страннотое че тече от оградените места ,които се падат в задната престилка . Сега напълних каналите на шибидаха с миризлива течност за чистачки :D ще покарам да се разджурка добре довечера и утре пак ще гледам . Направо недоумявам от къде може да влезе тази вода , маншончетата за кабелите на стоповете също са сухи и даже прашасали никакви следи от вода и теч . А теча в сериозен , за 3-4 часа дъжд пълни 3 пръста вода ... :(

Съб Яну 30, 2021 4:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Глупава вода няма - върви все надолу.
Можеш ли да свалиш някой от страничните панели на задните калници - така ще видиш от колко високо се стича.
3-4 пръста вода не е малко хич.

Съб Яну 30, 2021 5:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това с течовете е голям *у*.
Аз на бялото имах няколко точно в задната част: 2 от зле закърпено - имаше дупка оставена около 50мм и през нея гняз и надолу към полите. още една такава от другата страна... опавих ги и пак - сълзи от някъде, точно от горе.
Оказа се, че тече от щипките на една лайсна, отстрани. Махнах лайсната и щипките под нея - основата на щипките - плътни и пъхнати в ламарината. в основата им уплътнение, което би трябвало да уплътнява да не влиза вода м/у щипката и ламарината (защото от там - директно надолу, вътре). След като запуших дупките, спря да тече. Сега са лепнати с дъктейп дупките и мисля с какво ще е най-добре да върна щипките.
На хондата ми тече от някъде от покрива и капе м/у две ламарини над жабката :-~
Казвам го, като идеята е, че течовете са супер трудни за хващане, ако не са от шибедах/захватите на гредите.
Има вариант и да се е пукнал полиуретана, който уплътнява покрива и гредите за които е заварен покрива...
За да хванеш теча, а не да налучкваш - разглобяваш пластмасите, мокети, всичко - до гола ламарина и поливаш с маркуча и гледаш/слушаш...търсиш.
По принцип задните джобове (поне при мен) имат едни специални щипки - с дупка, но с 'капаче' в/у нея. Бяха затлачени и едната като са я кърпили въобще я нямаше и отвор не бяха оставили... виж по схемите, може и да ги познеш.
Антена, стопове, лайсни, който са се затлачили горе на тавана?
Малко на изуст говоря, ама от над година ловя по моите и си е гнусно и трудно да се хванат, а ако не опрвиш всичко около теча гние с времето, колкото и да е защитетно.

_________________
http://www.hostit.bg/

Съб Яну 30, 2021 6:39 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имам нова насока :D на третата снимка дебвлия маркуч е за дренажа и май се в запушил отвора на снимкта долу и от там водата не се оттича и пълни престилката и от там стича в джоба .


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Яну 30, 2021 7:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 2:24 pm
Мнения: 704
Местоположение: Пловдив
Skype: demomanbg
Автомобил: WRX '02 & 2.0X '04
Рейтинг: 177
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да не би да имаш сменяно стъкло и да не е залепено добре?
При мен беше така на предното стъкло - течеше на тавана, около плафона. Явно е сменено и залепено с 2 леви ръце.
След като минах по ръбовете на целия прозорец със силикон отвътре+отвън спря да тече.

Съб Яну 30, 2021 7:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А, да.
Забравих да кажа и другия теч откъде беше. Бояджиите, като са ми сглобявали бронята не са сложили гумички около шпилките, които стърчат от бронята и се хващат отвътре с гайки. Водата при по-силен дъжд подлизваше и през шпилката, пълнеше джоба, който и беше със запушена тапа и събираше по 10см вода.
Сложих от вело гума шайбички, стегнах и спря и от там...

_________________
http://www.hostit.bg/

Съб Яну 30, 2021 9:54 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря ви ще проверя всичко варианти ,прозорци не съм сменял само задните калници . Ще проверя и шпилките на бронят да ги уплтня ,но при мен и при лек дъжд и автомовка пълни много :)

Съб Яну 30, 2021 10:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Наливах до сега в релсите за денаж и си тече под бронята не са запушени и капка няма вътре след поливането там . Забелязах ,че жълтите плъгчета за захват на стопа имат луфт и св въртят лесно (гарнитурките им са се сплескали от толкова години) направих нови къстъм гарнитурки и отивам на авто мивка ,стискайте палци да е от тях :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Яну 31, 2021 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не е от тях , пак пълни джобовете , valqk тези ли са при мен въпросните болтове/шпилки ,с които са захванати скобите за бронята от ,които може да просмуква ? :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Фев 02, 2021 5:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може и през тези болтчета и около ламаринката, ако има гарнитурка.
Може и през горните сивички - елипсовидни - също провери.
Пишеш, че си наливал в релсите за дренаж - нашибидаха? Предполагам си проверил тези: 3,4,5 http://opposedforces.com/parts/forester ... roof_rail/
http://opposedforces.com/parts/forester ... tration_2/
Виж около №2, също и всички крепежи, които ги дават с гарнитурки.
Също около капачката на резервоара... при мен бронята е хваната с ламаринка към нея и на ламаринката има шпилки, които се завиват откъм купето.
Махни мокета от вътрешната страна на бомбетата... да се вижда какво става и като вали/маркуча с челник/фенер - гледаш къде капе, сълзи...
Тук също виждам разни щипки: http://opposedforces.com/parts/forester ... r_quarter/
При мен имаше дупки на самото бомбе, от вътрешната страна, м/у пружината и ама... ама от там течеше в движение... та едва ли идва от там.
Но най-лесният вариант е - махаш мокета и гледаш внимателно.
Аз заради това карам вече над година отзад без пластмасови кори (при мен са кори, не мокет отсрани) и разни хора, само ме бъзикат ,защо още съм разглобен... ама след тази зима май ще сглобя. За сега не тека.

_________________
http://www.hostit.bg/

Вто Фев 02, 2021 6:08 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много благодаря за насоките ,някъде там е проблема при първа възможност махам бронята и слагам полеуретан около вентилационните решетки зад бронята и почва поливане там ,проблема се появи след кърпенето ,а майстора е свалял броня и решетки отзад нагоре нищо не е пипал , разглобих отзад ,към гумата и бомбето сухо , ръжда и дупки няма , по колонката на багажника си набутвах пристите през всички дупки и беше сухо , но когато махнах стоповете , под тях имаше едни тапи , махнах ги и се виждаха капки вода , но не бяха пропуснали тапите те си бяха сухи водата беше под тях , ще добавя снимка за какво говоря . :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Фев 02, 2021 7:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
О, при мен също изпускаха, извинявам се. Това е първото.
Всичко, що има гарнитуки е заподозряно!
А този болт, над тапата, дали има гарнитурка?
Предполагам си прегледал маншоните на кабелите много внимателно.
Добре, че си го хванал. Така се получават дупки на безобразни места... майстора не сложи някакви дунапренчета - ба, за кво са тея неща бе!!?
И след 2г - дупки на дъната на джобовете. :facepalm:

_________________
http://www.hostit.bg/

Вто Фев 02, 2021 7:40 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Развитие :) , оказа се теч от няколко места , решетките на отдушниците , няколко пластмасови щипки с изгоряла или липсваща изолация и маншоните на кабелите на стоповете . Тях ще оправям другата седмица с някакъв силикон , на решетките сложихме изолация за прозорци и стана перфектно, щипките ги поръчах нови (те си идват с гарнитурките) и пробихме тапичките на джобовете да изстича водата докато отстраня всички течове .

Нед Фев 07, 2021 8:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Супер! Важното е да се открият овреме.
Остави разкостено после да погледаш по дъждове, че да си сигурен, че са ОК.
Може да поровиш по програмите да намериш от спец. тапите за дрениране и да сложиш после на мястото на дупките.
:beer:

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Фев 08, 2021 2:38 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте отново , малко развитие има :) ,оказа се че има и теч от пукнатини при релсите на покрива (прилагам снимка) предстои сваляне на тавана и обработване/изолиране на всички пукнатини около релсите .


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Фев 23, 2021 5:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Финално развитие, ,свалихме тавана за са отвием рейлингите на покрива, гайките на повечето шпилки за рейлинга целите в ръжда , от там е влизало доста вода , запечатихме всичко със полоуретан сика 521 ув и монтаж на обратно , тези рейлинги няма да могат да св свалят никова вече :D :D . Чакам някой сериозен дъжд за да споделя радостна новина :) . Силно пепоръчвам на всеки с форестър да ги провери за течове ,като видя захвата и начина съм сигурен ,че поне 80% от SGтата пропускат вода от там .
Иначе не е трудно 2ма човека за около 2 часа бяхме готови .

Съб Мар 06, 2021 6:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 27, 2011 4:29 pm
Мнения: 311
Местоположение: Ботевград
Автомобил: Forester SG 2.0 MT 1.6 inch lift
Телефон: нула886495045
Рейтинг: 546
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И при мен течеше от гредите където завършват с предното стъкло. По спомен бяха пластмасови капачки с щипки и гумени шайби. Щипките не можеха да притискат добре гумените шайби. Силикон и всичко е ток. При шофьорското място мокета е влажен понякога, но още не съм открил от къде се мокри.

_________________
Ремонт на ръчни скоростни кутии.
Петър Иванов-нула886495045

Сря Апр 07, 2021 8:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
След време е много вероятно силикона да се изпече и да потече пак (от опит). Ползвай полиуретан, ув устойчив за такива неща. Съвсем наскоро чистих от Хондьо силикон и премазвах с полиуретан.
Отвори тема за шофьорското място. Имам идеи откъде може да е. Наскоро кърпих Хондата пак, точно там... имах дупки на покрива, стичаше по колонката и до съединителя ставаше локва и беше изгнило.
Търси теч от горе по-скоро. Ако си сигурен, че не е от ритлите на покрива, може да има малки дупки под лайсните около стъклото... дали е гнило или пак нещо със заминали гарнитурки...
Може и около панти/греди да е, но по-малко вероятно.
Завчера намерих много гаден теч с маркуча - на секции поливах и излезе над стопа спукан полиуретан (пак Хондата :giggle: англичанките като са ги мазали по снадките, явно е бил доста некачествен полиуретана и след 20години е напукан на доста места и пуска през цепките :facepalm: )

_________________
http://www.hostit.bg/

Сря Апр 07, 2021 10:34 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор