Отговори на тема  [ 24 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 От ОЕМ часовник към ОЕМ цветен бордкомпютър на Б13 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Мар 19, 2021 8:24 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: legacy 99 2.5 the best
Рейтинг: 108
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето я цялата кабелна инсталация за ретрофит на навигация в Б13, което заводски няма такава. Гледайте някое филмче как се сваля таблото плюс всичко което ви е пред очите . После се вади старото окабеляване и се включва това, буксите към колата отляво и отдясно са стандартни и няма разлики. Откачате от връзките и от щипките всичко, като се водите по кабелите, които тръгват зад музиката с климатроника, така няма как да се объркате. Никъде не се налага да разкачате друго,освен букса в букса. Има и една маса с болт към шасито.
Навито преди фейса е с ДВД под седалката и музика,която не се отличава от музиката на Б13 без нави. На снимките това е по-близката инсталация. Според мен най-добрият и евтин ъпгрейд на старото радио,ако не ви се занимава с нави или цветен борд е да си добавите една блутут WEFA-интерфейсът се включва в буксата за ченджър на музиката, ако сте с ченджър -разкачете го, няма да ви трябва повече. Вефа-та е малка кутийка,която може да се навре навсякъде и плейва перфектно от телефон или флашка. И като звук, и като обхват, и като хендсфри (има си микрофонче) е повече от добра .Не е реклама, истина е.
По-далечната инсталация от снимките с голямата музика отдясно е тази, която си струва да бъде насадена дори на Б13 със заводска навигация отпреди 2007г,защото екстрите са много.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Яну 13, 2023 9:56 am
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Нед Май 24, 2015 2:47 pm
Мнения: 361
Местоположение: Шумен
Автомобил: Land Cruiser J95 5VZ-FE
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
gligor написа:
... Виждал съм на един модел тойота предна камера с широк ъгъл още преди време - като се покажеш в пресечка с никаква видимост, може през нея да видиш дали идват коли отстрани.

Това заводски се реализира с 2 камери монтирани някъде около двата предни мигача, защото ако трябва да е с 1 ще ти трябва някакъв fish-eye обектив с ъгъл на виждане поне 180 градуса. Аз лично такава не съм виждал, но пък от друга страна спрях да се занимавам с камери (охранителни) преди 5-6 години.

tngeorgiev написа:
... не е проблем да се смени цялата централна конзола на 2004г примерно с такава от 2009г,но наистина пада голямо разглобяване,което ще отнеме поне 2 дни -сваля се таблото от-до ,за да се работи свободно с новия кабелен сноп, а и за да се издърпат и освободят връзките с основното окабеляване и с шасито на колата,където е нужно. ...

Префейс часовник към фейс мултимедия - двама души и 6 часа макс е работата. И това с обяда. И без да сме гледали филмчета.
Обаче още час и половина обаче сам човек за удължаване 28 или 29 кабела на едната букса за комфорт-модула , защото при мен не пасна нещо. Може и за тогава нещо да не съм догледал, но го имаше тоя момент.

_________________
ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 Symmetrical AWD
ex - '02 Audi A4 B6 Avant V6 3.0i Quattro
ex - '06 Audi A6 4F Allroad V6 3.0 TDI Quattro
current - '00 Toyota Land Cruiser Prado J95 V6 3.4

Пет Яну 13, 2023 9:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 327
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tngeorgiev написа:

И преди, и след фейса музиката и климатроника са две в едно


Напротив, това е основната разлика между преди и след фейса. След са два отделни модула.

viewtopic.php?p=309467#p309467

Sent from my iPhone using Tapatalk

Пет Яну 13, 2023 10:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 19, 2021 8:24 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: legacy 99 2.5 the best
Рейтинг: 108
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
pantata написа:
tngeorgiev написа:

И преди, и след фейса музиката и климатроника са две в едно


Напротив, това е основната разлика между преди и след фейса. След са два отделни модула.

viewtopic.php?p=309467#p309467

Sent from my iPhone using Tapatalk


Съжалявам, не съм разбрал за какво преправяне става дума -аз коментирам че са на един панел,т.е. трябва да се подменя всичко заедно.. иначе да -може да се свали ОТЗАД и само климатроника на 2007-2009, на снимките съм го свалил.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Яну 16, 2023 9:58 am
Върнете се в началото
Профил YIM
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



Търсене:
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор