Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 41 мнения ]  стр 1, 2, 3  Следваща
 Камера за заден ход 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 12:25 am
Мнения: 323
Местоположение: Маастрихт
Skype: denchodonchev
Автомобил: 08 outback 3.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Порових из форумите на колегите по света-пишат,че става да се сложи камера за задно виждане,която да работи със стандартния дисплей на навигацията.Става и с допълнителен,ако колата няма фабричен.Честно казано тази "екстра" ми се струва разумна инвестиция,за разлика от стандартния "парктроник".Така или иначе от субару не оборудват стандартно с никаква "помощ" за паркиране на заден ход-поне европейските версии нямаха доскоро... Ако има промяна-отскоро е-(новият аутбек е с камера,нищо ,че не ме кефи по принцип :lol: )...Както и да е....Въпросът ми дали някой знае за надежден сервиз,който да прави такива услуги.И дали знаете надеждна марка камери(вероятно се купува комплект "афтърмаркет") за целта...Който знае нещо,нека да сподели :wink: .
п.с. Мога да паркирам 8) За 75 000 км имам една точка на бронята,която само аз си виждам :D Докоснах собствената си кола (другата) в собствения си двор.........

_________________
2008 outback 3.0Rn
2002 toyota hiace 2.5 D4D
2008 daihatsu coure 1.0
2010 guzzi griso 1100

Сря Окт 21, 2009 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
http://www.pioneer.eu/eur/products/25/3 ... eview.html

само ти трябва екран за който да я вържеш, ако намериш нещо компактно с размери не по - големи от cd player 1 din пусни да видим :) инъче камерката е добра. Готиното е че изкарва огледален образ, не нормален, т.е. все едно гледаш в огледало :)

Сря Окт 21, 2009 3:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Active AWD
Аватар

Регистриран на: Нед Май 18, 2008 7:31 pm
Мнения: 551
Местоположение: покрай морето
Автомобил: Subaru
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вдъхновен от този пост:

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/rear-view-camera-install-57834/

си купих същата камера(Audiovox Roselsa):

http://cgi.ebay.com/NEW-Audiovox-Roselsa-Rear-Observation-Color-Camera_W0QQitemZ400031333642QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5d23b9bd0a

Сега си чакам кабелите, и ще пристъпя към монтаж.

Иначе нещо такова :
http://www.made-in-china.com/showroom/jasonchen78/product-detailibaxdowMAlhf/China-Reversing-Camera-for-Subaru-Forester-Impreza-CA564-.html

би било най-доброто решение...

_________________
4x4

Сря Окт 21, 2009 4:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 12:25 am
Мнения: 323
Местоположение: Маастрихт
Skype: denchodonchev
Автомобил: 08 outback 3.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Искам да я вържа за стандартния дисплей на колата (имам такъв),че като вкарам на R,да светва сигнал и картина от камерата. Кофти е,че не съм много "светнат" с жиците по колите-иначе имам желание и мерак.Също и времето ми е ограничено-искам да си платя на някой,който ще го направи,аз да му платя и после от кеф да го черпя едно пиене :)Страх ме е да ровя сам из неща,дето не са ми съвсем ясни-освен това няма да "преживея" следи от отвертка по таблото-търся кадърен човек,който знае какво прави. :wink:

_________________
2008 outback 3.0Rn
2002 toyota hiace 2.5 D4D
2008 daihatsu coure 1.0
2010 guzzi griso 1100

Сря Окт 21, 2009 4:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 7:19 pm
Мнения: 86
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Що не звъннеш на ей тия люде - http://www.raksecurity.com/bg/contact - вносители са на охранителни камери, за задно виждане и прочие... Сигурно и сервиз за монтаж ще може да ти препоръчат.

Пет Окт 23, 2009 8:38 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 9:34 pm
Мнения: 325
Местоположение: Варна
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Не знам за София,но за Варна raksecurity не предлагат монтаж.
Насочиха ме към някакво квартално гаражче,което не им прави чест.

_________________
Всички пътища водят до Рим,само българските до автосервиза...

Пет Окт 23, 2009 10:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 12:25 am
Мнения: 323
Местоположение: Маастрихт
Skype: denchodonchev
Автомобил: 08 outback 3.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Трябва да е сервиз,който рабира не само от жиците,но и от интериора на субару.Изглежда ми,че повечето работа е разглобяване на капаци,панели,текстил...И най-вече таблото-ако ще търсят за първи път къде са щипките и кое се сваля първо,кое второ.....-по-добре да нямам камера.И след подобни размисли май остава да се обърна към някой от двата софийски сервиза,за които пише бая из форума :wink:

_________________
2008 outback 3.0Rn
2002 toyota hiace 2.5 D4D
2008 daihatsu coure 1.0
2010 guzzi griso 1100

Пет Окт 23, 2009 10:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето малко камерки на хубави цени. Сайтът доставя безплатно до България.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.8317

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.29611

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.20415

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16878

_________________
Странно защо на всички новини не пише "платен репортаж".

Пет Окт 23, 2009 4:45 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
walker написа:
Не знам за София,но за Варна raksecurity не предлагат монтаж.
Насочиха ме към някакво квартално гаражче,което не им прави чест.


е в Toyaga-та няма ли да ти я сложът?

Пет Окт 23, 2009 9:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 3:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: София
Автомобил: Legacy '05 седан H6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет,
От днес се присъединявам към форума с едно Легаси.
Някой успя ли до днес да си монитира такава камера към дисплея на навигацията и ако да, споделете малко пресен опит моля.

Поздрави,
Боян

Чет Апр 26, 2012 3:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм с камера на Аутбека, от ebay струваше около 17-18 $, и е специално за мястото на единия плафон за задния номер...Доволен съм, имайте впредвид че според мен камерата не е за да караш назад само с нея, пак е добре да си използваш огледалата или да се обърнеш, просто ти показва дали има някакво препядствие отзад и като се приближаваш до нещо върши страхотна работа. :good:

Обаче колега това твоето Легаси 2004 почти съм сигурен че няма вход за камера, изобщо няма видео вход твоя дисплей и затова трябва да си купиш един специален конвертор за входа от навигацията първо.

Чет Апр 26, 2012 4:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Таман щях да пиша че си има за плафона и при това се запазва осветлението на задния номер. Доста дискретна, почти не се вижда. Около 130 лв беше барабар с кабелите и дисплея.

А ето без дисплей:http://www.navi.bg/Kamera-za-kola-za-zadno-vijdane-za-Subaru-Legacy-ccd-matrica-model-LAB-SUB02

Чет Апр 26, 2012 7:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако е преди фейслифта - няма видео вход. Моята камера е точно такава за осветлението на задния номер, но стои в жабката, защото в последствие се оказа, че няма вход... Иначе камерата е от и-бей - към 50 кинта до вратата. Хубаво се вижда - пробвах я на друг монитор.
Решението за монтаж е RGB Converter - прекъсва се оптиката от навигационния модул към дисплея и когато получи захранване и съответно сигнал от камерата - изключва навигацията (важно е да се знае, че задължително трябва да караш в режим навигация(а не инфо или часовник!) за да сработи конвертора и съответно камерата!). Конвъртърите обикновено са с минимум 2 входа, та в тоя ред на мисли, можеш да включиш и друг източник - двд/тв тунер и т.н., като там ще е интересно как ще си избираш входния сигнал - трябва да се мисли. Цената в Авител е 400+ лв с монтажа, а монтажа на камерата е около 70 лв. В Тойага не бих отишъл - те ме подлъгаха да поръчам камерата, като твърдяха, че при 99% от субитата става. В последствие се оказа, че те черпят инфо и консултации от Люси от Авител.
Най-евтиния вариант, който успях да открия е около 200 австралийски $ без шипинг. При тези условности за монтаж и коректна работа още не съм убеден, че си заслужава 500-те лева. Би ми било интересно колко струва нов дисплей от фейслифта, но не ми е удобно да занимавам Мимо излишно. Някой инфо?

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Чет Апр 26, 2012 7:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
500 лв. ли? То май по-добре една навигацийка китайка с AV-IN за 100-150 лв. Хем ще се ползва като пешеходец, MP3, video....

Чет Апр 26, 2012 9:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами толкова се връзва горе долу конвъртъра с камерата и монтажите минимум. Мисля си, че дисплей от фейслифта може да се окаже, че е на близка до тази цена. И поне всичко ще е фабрично :-)

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Пет Апр 27, 2012 12:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Камерата за 17$ е доста читава, няма нужда от по-скъпа, вижда се дори и в тъмното, пак Ви казвам, тя е само за ориентир да не блъснеш нещо отзад, не може да се разчита изцяло на нея, дори и да е HD :)

Не знам каква е цената на този конвертор, ама трябва да питам колегата от който взех колата...както и да е ако камерата е 40-50 лв, конвертора не знам колко е, превключването между различните видео сигнали се прави с релета,които също са ефтини и за монтаж според мен повече от 50 лв няма да вземе никой.

Пет Апр 27, 2012 6:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Миро, бека с камера ли е? Дай детайли за конвъртъра - марка нещо? Колко входа имаш? И само когато си ра навигация ли работи, или е измислено някак? Къде е монтирана цялата работа?

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Пет Апр 27, 2012 7:03 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 3:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: София
Автомобил: Legacy '05 седан H6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за многобройните отговори. Непременно ще напиша, ако успешно монтирам камера.
А въпросния фейслифт по какво се познава?

Пет Апр 27, 2012 8:06 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Променени предна броня, радиаторна решетка, фарове със система за миене, други джанти, стопове с бели мигачи и никелирана лайстна на вратата на багажното :) Това са най-общо казано - дребни промени по екстериора.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Пет Апр 27, 2012 8:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 3:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: София
Автомобил: Legacy '05 седан H6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да разбирам, че още никой в бг не е връзвал камера към навигацията на легаси, преди фейслифта?

Пет Апр 27, 2012 9:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 41 мнения ]  стр 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор