Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:12 am



Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
 Камера за заден ход 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 12:25 am
Мнения: 323
Местоположение: Маастрихт
Skype: denchodonchev
Автомобил: 08 outback 3.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Порових из форумите на колегите по света-пишат,че става да се сложи камера за задно виждане,която да работи със стандартния дисплей на навигацията.Става и с допълнителен,ако колата няма фабричен.Честно казано тази "екстра" ми се струва разумна инвестиция,за разлика от стандартния "парктроник".Така или иначе от субару не оборудват стандартно с никаква "помощ" за паркиране на заден ход-поне европейските версии нямаха доскоро... Ако има промяна-отскоро е-(новият аутбек е с камера,нищо ,че не ме кефи по принцип :lol: )...Както и да е....Въпросът ми дали някой знае за надежден сервиз,който да прави такива услуги.И дали знаете надеждна марка камери(вероятно се купува комплект "афтърмаркет") за целта...Който знае нещо,нека да сподели :wink: .
п.с. Мога да паркирам 8) За 75 000 км имам една точка на бронята,която само аз си виждам :D Докоснах собствената си кола (другата) в собствения си двор.........

_________________
2008 outback 3.0Rn
2002 toyota hiace 2.5 D4D
2008 daihatsu coure 1.0
2010 guzzi griso 1100

Сря Окт 21, 2009 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
http://www.pioneer.eu/eur/products/25/3 ... eview.html

само ти трябва екран за който да я вържеш, ако намериш нещо компактно с размери не по - големи от cd player 1 din пусни да видим :) инъче камерката е добра. Готиното е че изкарва огледален образ, не нормален, т.е. все едно гледаш в огледало :)

Сря Окт 21, 2009 3:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Active AWD
Аватар

Регистриран на: Нед Май 18, 2008 7:31 pm
Мнения: 551
Местоположение: покрай морето
Автомобил: Subaru
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вдъхновен от този пост:

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/rear-view-camera-install-57834/

си купих същата камера(Audiovox Roselsa):

http://cgi.ebay.com/NEW-Audiovox-Roselsa-Rear-Observation-Color-Camera_W0QQitemZ400031333642QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5d23b9bd0a

Сега си чакам кабелите, и ще пристъпя към монтаж.

Иначе нещо такова :
http://www.made-in-china.com/showroom/jasonchen78/product-detailibaxdowMAlhf/China-Reversing-Camera-for-Subaru-Forester-Impreza-CA564-.html

би било най-доброто решение...

_________________
4x4

Сря Окт 21, 2009 4:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 12:25 am
Мнения: 323
Местоположение: Маастрихт
Skype: denchodonchev
Автомобил: 08 outback 3.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Искам да я вържа за стандартния дисплей на колата (имам такъв),че като вкарам на R,да светва сигнал и картина от камерата. Кофти е,че не съм много "светнат" с жиците по колите-иначе имам желание и мерак.Също и времето ми е ограничено-искам да си платя на някой,който ще го направи,аз да му платя и после от кеф да го черпя едно пиене :)Страх ме е да ровя сам из неща,дето не са ми съвсем ясни-освен това няма да "преживея" следи от отвертка по таблото-търся кадърен човек,който знае какво прави. :wink:

_________________
2008 outback 3.0Rn
2002 toyota hiace 2.5 D4D
2008 daihatsu coure 1.0
2010 guzzi griso 1100

Сря Окт 21, 2009 4:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 7:19 pm
Мнения: 86
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Що не звъннеш на ей тия люде - http://www.raksecurity.com/bg/contact - вносители са на охранителни камери, за задно виждане и прочие... Сигурно и сервиз за монтаж ще може да ти препоръчат.

Пет Окт 23, 2009 8:38 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 9:34 pm
Мнения: 325
Местоположение: Варна
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Не знам за София,но за Варна raksecurity не предлагат монтаж.
Насочиха ме към някакво квартално гаражче,което не им прави чест.

_________________
Всички пътища водят до Рим,само българските до автосервиза...

Пет Окт 23, 2009 10:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 12:25 am
Мнения: 323
Местоположение: Маастрихт
Skype: denchodonchev
Автомобил: 08 outback 3.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Трябва да е сервиз,който рабира не само от жиците,но и от интериора на субару.Изглежда ми,че повечето работа е разглобяване на капаци,панели,текстил...И най-вече таблото-ако ще търсят за първи път къде са щипките и кое се сваля първо,кое второ.....-по-добре да нямам камера.И след подобни размисли май остава да се обърна към някой от двата софийски сервиза,за които пише бая из форума :wink:

_________________
2008 outback 3.0Rn
2002 toyota hiace 2.5 D4D
2008 daihatsu coure 1.0
2010 guzzi griso 1100

Пет Окт 23, 2009 10:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето малко камерки на хубави цени. Сайтът доставя безплатно до България.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.8317

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.29611

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.20415

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16878

_________________
Странно защо на всички новини не пише "платен репортаж".

Пет Окт 23, 2009 4:45 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
walker написа:
Не знам за София,но за Варна raksecurity не предлагат монтаж.
Насочиха ме към някакво квартално гаражче,което не им прави чест.


е в Toyaga-та няма ли да ти я сложът?

Пет Окт 23, 2009 9:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 3:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: София
Автомобил: Legacy '05 седан H6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет,
От днес се присъединявам към форума с едно Легаси.
Някой успя ли до днес да си монитира такава камера към дисплея на навигацията и ако да, споделете малко пресен опит моля.

Поздрави,
Боян

Чет Апр 26, 2012 3:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм с камера на Аутбека, от ebay струваше около 17-18 $, и е специално за мястото на единия плафон за задния номер...Доволен съм, имайте впредвид че според мен камерата не е за да караш назад само с нея, пак е добре да си използваш огледалата или да се обърнеш, просто ти показва дали има някакво препядствие отзад и като се приближаваш до нещо върши страхотна работа. :good:

Обаче колега това твоето Легаси 2004 почти съм сигурен че няма вход за камера, изобщо няма видео вход твоя дисплей и затова трябва да си купиш един специален конвертор за входа от навигацията първо.

Чет Апр 26, 2012 4:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Таман щях да пиша че си има за плафона и при това се запазва осветлението на задния номер. Доста дискретна, почти не се вижда. Около 130 лв беше барабар с кабелите и дисплея.

А ето без дисплей:http://www.navi.bg/Kamera-za-kola-za-zadno-vijdane-za-Subaru-Legacy-ccd-matrica-model-LAB-SUB02

Чет Апр 26, 2012 7:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако е преди фейслифта - няма видео вход. Моята камера е точно такава за осветлението на задния номер, но стои в жабката, защото в последствие се оказа, че няма вход... Иначе камерата е от и-бей - към 50 кинта до вратата. Хубаво се вижда - пробвах я на друг монитор.
Решението за монтаж е RGB Converter - прекъсва се оптиката от навигационния модул към дисплея и когато получи захранване и съответно сигнал от камерата - изключва навигацията (важно е да се знае, че задължително трябва да караш в режим навигация(а не инфо или часовник!) за да сработи конвертора и съответно камерата!). Конвъртърите обикновено са с минимум 2 входа, та в тоя ред на мисли, можеш да включиш и друг източник - двд/тв тунер и т.н., като там ще е интересно как ще си избираш входния сигнал - трябва да се мисли. Цената в Авител е 400+ лв с монтажа, а монтажа на камерата е около 70 лв. В Тойага не бих отишъл - те ме подлъгаха да поръчам камерата, като твърдяха, че при 99% от субитата става. В последствие се оказа, че те черпят инфо и консултации от Люси от Авител.
Най-евтиния вариант, който успях да открия е около 200 австралийски $ без шипинг. При тези условности за монтаж и коректна работа още не съм убеден, че си заслужава 500-те лева. Би ми било интересно колко струва нов дисплей от фейслифта, но не ми е удобно да занимавам Мимо излишно. Някой инфо?

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Чет Апр 26, 2012 7:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
500 лв. ли? То май по-добре една навигацийка китайка с AV-IN за 100-150 лв. Хем ще се ползва като пешеходец, MP3, video....

Чет Апр 26, 2012 9:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами толкова се връзва горе долу конвъртъра с камерата и монтажите минимум. Мисля си, че дисплей от фейслифта може да се окаже, че е на близка до тази цена. И поне всичко ще е фабрично :-)

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Пет Апр 27, 2012 12:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Камерата за 17$ е доста читава, няма нужда от по-скъпа, вижда се дори и в тъмното, пак Ви казвам, тя е само за ориентир да не блъснеш нещо отзад, не може да се разчита изцяло на нея, дори и да е HD :)

Не знам каква е цената на този конвертор, ама трябва да питам колегата от който взех колата...както и да е ако камерата е 40-50 лв, конвертора не знам колко е, превключването между различните видео сигнали се прави с релета,които също са ефтини и за монтаж според мен повече от 50 лв няма да вземе никой.

Пет Апр 27, 2012 6:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Миро, бека с камера ли е? Дай детайли за конвъртъра - марка нещо? Колко входа имаш? И само когато си ра навигация ли работи, или е измислено някак? Къде е монтирана цялата работа?

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Пет Апр 27, 2012 7:03 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 3:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: София
Автомобил: Legacy '05 седан H6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за многобройните отговори. Непременно ще напиша, ако успешно монтирам камера.
А въпросния фейслифт по какво се познава?

Пет Апр 27, 2012 8:06 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Променени предна броня, радиаторна решетка, фарове със система за миене, други джанти, стопове с бели мигачи и никелирана лайстна на вратата на багажното :) Това са най-общо казано - дребни промени по екстериора.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Пет Апр 27, 2012 8:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 3:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: София
Автомобил: Legacy '05 седан H6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да разбирам, че още никой в бг не е връзвал камера към навигацията на легаси, преди фейслифта?

Пет Апр 27, 2012 9:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор