Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:46 pm



Отговори на тема  [ 384 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Следваща
 Проблеми с DPF филтъра 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 6:49 pm
Мнения: 6
Автомобил: subaru forester boxer disel 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
От година и два месеца съм "горд" собственик на субару форестър боксер дизел. Бях горд през първите 2 -3 месеца докато не тръгнаха проблемите с тоз DPF.в момента колата е на 50000 км. и филтъра се задръства за 150 км. което значи че почти всеки ден или през ден съм в сервиза за принудително почистване. Това води до разреждане на маслото и предния път го смениха 4000 км. по рано ,сега трябва да се смени 8000км. по рано.На 35000 сменихме томпони на стабилизиращата щанга и тракането изчезна ,но като се замисля това изобщо не е проблем в сравнение с тоз с DPF.смениха и датчика за налягането но няма никакъв ефект.
Ако някой има същите проблеми нека сподели.С нова кола всеки ден в сервиза не си е работа!!!

Нед Фев 21, 2010 7:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За 150 км градско или междуградско? Би трябвало на междуградско да се самопочиства...
Няма ли вариант да го махнат? Ако се махне другаде и се сложи емулатор ще има ли проблем с гаранцията? В кой сервиз ходите?
При периодичен проблем, който не може да се оправи имате право да си търсите правата като потребител.

Нед Фев 21, 2010 7:36 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 6:49 pm
Мнения: 6
Автомобил: subaru forester boxer disel 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Няма значение дали е градско или извън градско. По принцип повече карам извън градско, но там е проблема че не се самопочиства ,а само прави опити. Не може да се премахне докато е в гаранция, а и защо трябва ? Нали сме дали толкова пари да нямаме проблеми. Четох в сайта но Опел зафира че ги разпробивали но не виваги с успех.Ще направя доста неща докато стигна до разпробиване.Ако бяхме по бяла държава проблема нямаше да го има вече.Тойота изтеглят 50000 автомобила от пазара но аз не съм чул в българия и един да е върнат.

Нед Фев 21, 2010 7:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кой е сервиза, опитахте ли в друг?

ПП Изтегляне, recall, означава викане в сервиза за поправка на установен фабричен дефект. И в България ги викат Тойотите :wink:

Нед Фев 21, 2010 7:57 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 12:24 am
Мнения: 1414
Местоположение: смолян
Автомобил: STI (GVB)
Рейтинг: 225
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А в сервиза нямат ли мнение как да се реши проблема?Срамота нова кола в гаранция! Като се замисля маи до сега не съм прочел положително мнение за гаранционно сервезиране и представителството на суби!

_________________
"ladies and gentlemen the wing is back :)"

Нед Фев 21, 2010 8:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 6:49 pm
Мнения: 6
Автомобил: subaru forester boxer disel 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Нарочно не споменавам сервиза защото утре заранта пак съм там.Ще оставям колата и ще чакаме указанията на Господин Минчев. По принцип нямам оплаквания от обслужването но и те се чудят хората какво да правят.Въпроса е че колата не върви ,като се запуши филтъра минава в авариен режим и никакви стабилизиращи и тем подобни системи не работят.В тез ледове и снегове през последния месец беше адски нестабилна.

Нед Фев 21, 2010 8:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ясно значи... Прочети тази тема viewtopic.php?f=7&t=4376

Звънни на КЗП, обясни случая и ще те посъветват какво може да се направи.
http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd& ... ment_id=19

Нед Фев 21, 2010 8:49 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Другите колеги как го чистят ?

_________________
All-Wheel-Drive

Нед Фев 21, 2010 10:15 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 9:59 am
Мнения: 1325
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0 MT
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
.


Последна промяна agogov на Пон Мар 08, 2010 3:23 pm, променена общо 1 път


Нед Фев 21, 2010 10:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 1:09 pm
Мнения: 127
Местоположение: София
Автомобил: Forester, 2.0, 2006
Телефон: 0878 45 42 96
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
alex5428 написа:
Като се замисля маи до сега не съм прочел положително мнение за гаранционно сервезиране и представителството на суби!

:smt023 :smt023 =D> :smt023

_________________
http://picasaweb.google.bg/lh/photo/8J0N3WqbB64Ty81EFi-Emg?feat=directlink

Пон Фев 22, 2010 9:54 am
Върнете се в началото
Профил
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1844
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, аз съм с дизел също. Вече съм на 42000 км и досега лампата за този филтър не е святкала. Зареждам само на ОМВ алпин/премиум дизел.
Имам някакви подозрения, но все пак сподели ти името на сервиза. ;)

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Пон Фев 22, 2010 11:41 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 3:27 pm
Мнения: 106
Местоположение: София
Skype: de-cho
Автомобил: Subaru Forester 2.0 S-Turbo '01
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Става въпрос за нов автомобил и гаранционен сервиз...те добре се чудят сега, но защо не се чудеха като ти вземаха парите?! Тва е офча държава сме...нищо няма като хората...всеки гледа да те изклати и после се "чуди"... :evil:

_________________
Свекървата на моята тъща - мой приятел!

Subaru Forester 2.0 S-Turbo '01
Ducati SuperSport 900ss '99

Пон Фев 22, 2010 1:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 6:49 pm
Мнения: 6
Автомобил: subaru forester boxer disel 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Сервиза е в Бургас. С всякакъв вид дизел съм опитвал, но колата се държи по един и същи начин. От начало проблемите бяха по -поносими през 2000-3000км., но накрая всеки ден-през 150-200км.Оставих я в сервиза и сега чакам.Да не си помислите ,че ми дадоха оборотна кола?? [-X

Пон Фев 22, 2010 10:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1844
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, като си вземете форито идете до сервиза във Варна да я погледнат. За сервиза в Бургас добри думи не сме чули за съжаление...

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Пон Фев 22, 2010 10:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Там май бяха на повикване.

_________________
All-Wheel-Drive

Пон Фев 22, 2010 10:40 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 6:49 pm
Мнения: 6
Автомобил: subaru forester boxer disel 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
В кой град са на повикване?

Пон Фев 22, 2010 11:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В Бургас. Не знам кой беше писал, но отваряли като им се обадиш, демек като има работа само.
Този DPF има ли възможност да е дефектирал, както го правят катализаторите примерно ? Щото проблема не е масов, не си първия дизелов Форестър във форума.

_________________
All-Wheel-Drive

Пон Фев 22, 2010 11:42 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1844
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, пиши ако има развитие по случая.

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Пет Фев 26, 2010 4:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 6:49 pm
Мнения: 6
Автомобил: subaru forester boxer disel 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да развитието е че вече една седмица колата е в сервиза и чакаме. А какво чакаме един господ знае. Не утре а следващия понеделник започвам да пиша до всякакви институции които смятам че ще ми помогнат, ако няма решение на проблема.

Нед Фев 28, 2010 11:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:54 pm
Мнения: 43
Местоположение: Sofia
Автомобил: Impreza boxer Diesel
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги искам и аз да пусна едно предупреждение за калпав фирмен сервиз в Бургас.Става въпрос за сервиз БОВА-ОПЕЛ.Толкова разбират от нови опели ,колкото аз от китайски език.Предишната ми кола беше Астра ГТЦ 1.9 дизел 150 кончета.Колата беше чудесна докато не стана на 55 000 км и не светна лампичка за авариен режим на движение(мощност йок,пуши :? ).Едва се довляках до Варна.Наблъсках я със скъпи добавки напълних резервоара догоре с възможно най-добрия дизел.Лампата изгасна ма почна да свети една като "вентилаторче",но пък се възстанови мощноста .Тръгвам от Варна с 10000000000000 [-o< молитви към София на другия ден да не артисам по шосетата.Преди Ябланица лампата изгасна и всичко по колата си беше като преди(РАДОСТ ГОЛЯМА :D ), да ма НЕ [-X .Една седмица всеки ден на си я карах никакви проблеми ,докато не тръгнахме с компанията на море.И точно преди края на магистралата се бях засилил като някой идиот с 230 зад една а4-ка и ИЗНЕНАДА :? светнаха и 2-те лампички ("вентилаторчето" и тази за аварииния режим).Мощноста изчезна генерално,колата се влачеше едва с 30-40 км.Спрях рестартирах мотора,остана само едната лампа и мощноста съвсем леко се подобри, и така с50-60 км се довлачихме на магия в Бургас.Беше събота ,но за "късмет" Бова бачкаха до 4 следобед.Приеха веднага автомобила.След 3 часа висене проблема бе установен-дефектирал ЕГР клапан.Автомобила беше с изтекла гаранция така че честито 765 лв ремонтче :( .смениха тоя чарколяк и приемчика ми вика айде да я пробваме.Идиота се засили с 200км/ч към изхода на Бургас :o [-o< и то с моя личен автомобил :!: .Връщаме се в сервиза и оня вика "колето" е пушка карай си я с радост и приятна почивка.Зарязах колата на паркинга на хотела и 10 дена не съм я пипал.Тръгваме да се пребираме и турбото се активира чак на 3000 об ,а не на 1750 както е нормално :o .Вие на умряло и вкарва изгорели газове в купето :? .Прибирам се бесен в София и се заканих да го продам тоя гаден и трошлив опел след като го оправя.Вкарвам я още на другия ден в София Ауто(единствения сервиз до тоя момент от който съм очарован-перфектни са във всяко отношение) и чакам нервно да ми съобщят тлъста сума за ремонт от порядъка на 2-3000 евентуално за ново турбо.Да ма НЕ за мое щастие :D .Оказа се че Опелчето си е супер и нищо му няма ,а ОНЕЗИ ИДИОТИ ОТ БОВА не са монтирали правилно новия ЕГР-клапан.
Монтираха го момчетата като хората и ми поискаха 14 лв за това и нищо друго.Само да опиша накратко как изглеждаха професионалистите от Бова-Бургас- ходеха БОСИ в сервизното хале с навити крачоли и голи до кръста :!: ,слушаха на макс Андреа ,Азисчо и друга подобна помия от вкаран в сервизното хале НАТОКАН ГоУф.Не спряха да говорят по телефоните си и едения за капак им донесе и сладолед :lol: .Така че колеги,ако имате близки или приятели с нови опели или намерения за нова такава кола, да не стъпват никога в Бова Бургас.

Та по темата: на мен г-н Георгиев от Субару Моторс ми каза като взимах колата, че ако ми светне лампата за филтъра,да я настъпя здраво във високите обороти продължително време и всичко щяло да се оправи.

Пон Мар 01, 2010 1:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 384 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор